Moje świadectwo uzdrowienia

W tym miejscu dzielimy się świadectwami działania Bożej łaski a także przemyśleniami nt. Słowa Bożego w celu zbudowania wiary innych.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: kontousunięte1 » 18 lis 2017, 22:12

Motyl pisze:
kontousunięte1 pisze: To wariat.


Wariat...czy oszolom....to nie ma znaczenia, bo chodzi nam tutaj o osobe biblijnego Pawla, a nie Henryka z portalu zbawienie.com, ktory podlapuje rozne kwestie od innych i je roztrzasa , podpierajac sie cudzymi argumentami...

Zgadzam sie z kontousunięte1, ze az wstyd powolywac sie na kogos takiego.

Apostol Pawel jest dla mnie postacia kontrowersyjna, poniewaz jego wypowiedzi nie sa spojne z nauka Jezusa.

Jestem na etapie zglebiania tego tematu i stad moje wypowiedzi...To tyle.... :->

Nie jestem protestantka, lecz sympatyzuje z chrzescijanami opierajacymi swoje poglady na Slowie Bozym....

Krzyz Hugenotow w moim awatarze ma inne znaczenie niz moglby ewentualnie sugerowac...to sprawa bardzo osobista, nie zwiazana z religia... :->

:-D Rozumiem, że szukasz, ale raczej nie sugeruj się Kubikiem, bo to na bank droga na zatracenie.
Swego czasu też miałam pytania w sprawie Ap.Pawła, ale mnie się "dziwne" wydawało tylko jego nawrócenie i sprawozdanie z tego (różne wersje). Jednak samych Listów nie podważam. Patrząc na całość nauk biblijnych nie można im niczego zarzucić.
Nie znam się na krzyżach, ich rodzajach i dlatego z niczym mi się nie kojarzył. Ot, avatar jak każdy inny :D


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: kontousunieteMtl » 18 lis 2017, 22:34

kontousunięte1 pisze:
Swego czasu też miałam pytania w sprawie Ap.Pawła, ale mnie się "dziwne" wydawało tylko jego nawrócenie i sprawozdanie z tego (różne wersje). Jednak samych Listów nie podważam. Patrząc na całość nauk biblijnych nie można im niczego zarzucić.



Ja tez niczego nie podwazam, lecz szukam odpowiedzi na moje pytania...i pojac nie moge, ze majac taka mozliwosc wykazania sie w apologetyce biblijnej jaka ja wam tutaj daje, nie korzystacie z tej mozliwosci, tylko atakujecie mnie personalnie.... ;-)

A ja kieruje sie zasada, ze " kto pyta nie bladzi"... :->


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: wybrana » 18 lis 2017, 23:11

diedmaroz pisze:@wybrana z Tobą nie będę dyskutowała jeśli nie odpowiesz mi jakie kryterium wyrzucania fragmentów z Pisma jako "żydowskie wymysły" przyjmujesz i jakimi obiektywnymi przesłankami to jest poparte.


Odpowiem ci.
Stary Testament zawiera historię Narodu Wybranego przez Boga(Izraelitów), z którym Bóg zawarł I Przymierze i wybrał, by przez ten naród objawiać swoją wolę i słowo Boże.
Prawdą są pisma, które zawierają "PRAWO", czyli przykazania. Prawdą są "PROROCTWA" w których Bóg za pośrednictwem swoich wybranych Proroków objawiał i głosił swoją wolę.
Izraelici nie zawsze przestrzegali prawa i nie zawsze słuchali Proroków i dlatego grzeszyli ignorując wolę Bożą i z premedytacją przywłaszczali sobie tą wolę powołując się na Boga, że każe im to czynić.
Czyli nie możemy przyjmować każdego wersu, że taka była faktycznie wola Boża. Szatan już kusił w Edenie od samego początku i Izraelitów również nie opuścił. Wielokrotnie ich działanie było z tej namowy, by przeciwstawić się Bogu.
Nie wiem, co jeszcze jest ci trudno zrozumieć.
I jaką jeszcze potwarz mi rzucisz? bo widzę, że albo nie chcesz zrozumieć, albo nie potrafisz zrozumieć, albo czynisz to z premedytacją.

A jak chcesz wiedzieć, co było z woli Boga, to zapoznaj się z przykazaniami Bożymi i porównaj, czy postępowali tak, by te przykazania zachowywać i wtedy sama będziesz znała odpowiedź, co było z woli Boga, a co z woli szatana.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: kontousunięte1 » 19 lis 2017, 11:03

Motyl pisze:
kontousunięte1 pisze:
Swego czasu też miałam pytania w sprawie Ap.Pawła, ale mnie się "dziwne" wydawało tylko jego nawrócenie i sprawozdanie z tego (różne wersje). Jednak samych Listów nie podważam. Patrząc na całość nauk biblijnych nie można im niczego zarzucić.



Ja tez niczego nie podwazam, lecz szukam odpowiedzi na moje pytania...i pojac nie moge, ze majac taka mozliwosc wykazania sie w apologetyce biblijnej jaka ja wam tutaj daje, nie korzystacie z tej mozliwosci, tylko atakujecie mnie personalnie.... ;-)

A ja kieruje sie zasada, ze " kto pyta nie bladzi"... :->

Przepraszam, jeśli poczułaś się zaatakowana personalnie, absolutnie nie jest to moim zamiarem.
Mnie od dziecka wpajano, żeby pytać, pytać i jeszcze raz pytać. Taka postawa zwykle na dobre mi wychodziła (szczególnie w sprawach zawodowych ;-) , oraz moich zainteresowań), ale też zauważyłam, że w sprawach wiary, religii, swoich wątpliwości itp. niekoniecznie. A szkoda. Pytając, nawet o sprawy kontrowersyjne, układamy sobie w głowie (i w sercu) różne sprawy. Niestety, postrzegają to niektórzy jako atak na Boga. Bez sensu. Jak ukoić swoje "wątpliwości" jeśli nie poprzez pozyskiwanie odpowiedzi od innych wierzących?
Uważam, że nie należy pytających karać za pytania, nawet niedorzeczne.

A teraz z innej beczki. I nawet nie jestem pewna czy w dobrym temacie, ale jest kilka podobnych i problem się przewija. Mianowicie chodzi mi o głoszenie miłości Boga, ale w tym sensie, że tylko miłość, a już karanie, wyroki, fragmenty Biblii o rozgniewanym Bogu 0- to już...odrzucamy. Piszę to do tych osób, które Boga tak postrzegają.
Zachęcam bardzo do przeczytania Lamentacji (Trenów) Jeremiasza. Właśnie przyszła na nie kolej w mojej nowiutkiej UBG i poczułam przymus przywołania wersetów w kontekście tych tematów.
Polecam uważnie przeczytać rozdział 2. Ponieważ nie znalazłam w sieci UBG ST on line, więc zacytuję z BW:"(1) Ach, jakże zachmurzył się Pan w swoim gniewie nad córką Syjońską, z nieba na ziemię zrzucił wspaniałość Izraela i nie pamiętał w dniu swojego gniewu o podnóżku swoich stóp. (2) Pan zniszczył bezlitośnie wszystkie niwy Jakuba, w swojej zapalczywości zburzył twierdze córki Judzkiej, rzucił o ziemię, zhańbił królestwo i jego książąt. (3) W żarze gniewu złamał wszelką siłę Izraela, cofnął swoją prawicę, gdy nieprzyjaciel się zbliżał, i rozpalił przeciwko Jakubowi ogień płonący, który dokoła pożera. (4) Naciągnął swój łuk jak nieprzyjaciel, jego prawica jest podniesiona, i zabił jak wróg wszystko, co jest rozkoszą dla oczu. Na namiot córki Syjońskiej wylał swoją zapalczywość jak ogień. (5) Pan stał się jak wróg, zniszczył Izraela; zniszczył wszystkie jego pałace, rozwalił jego twierdze. I pomnożył u córki Judzkiej smutek i narzekanie. (6) Dał przekopać plac świątynny jak ogród, swoją świątynię zniszczył, Pan pogrążył w zapomnieniu święta i sabaty na Syjonie, w zawziętym swoim gniewie odrzucił króla i kapłana. (7) Pan wzgardził swoim ołtarzem, obrzydził sobie swoją świątynię. Wydał w ręce wroga mury jej zabudowań; krzyczeli w przybytku Pana jak w dniu świątecznym. (8) Pan postanowił rozwalić mur córki Syjońskiej, rozciągnął sznur, nie cofnął swej ręki przed zniszczeniem. Okrył żałobą baszty i mur, razem chylą się do upadku. (9) Zapadły się w ziemię jej bramy, zniszczył i połamał jej zawory, jej król i książęta są u pogan, pozbawieni zakonu, a także jej prorocy nie miewają widzenia od Pana. (10) W milczeniu usiedli na ziemi starsi córki Syjońskiej, posypali prochem swoją głowę, przywdziali wory. Panny Jeruzalemskie zwieszają ku ziemi swoje głowy. (11) Wypłakałam sobie moje oczy, moje wnętrzności się burzą, moja żółć rozlała się po ziemi z powodu zagłady córki mojego ludu, gdy dzieci i niemowlęta omdlewały na ulicach miasta. (12) Mówią do swoich matek: Gdzie jest chleb i moszcz winny, gdy na ulicach miasta mdleją jak śmiertelnie ranni, gdy wyziewają ducha na łonach swych matek? (13) Co porównam z tobą, a do czego ciebie przyrównam, córko Jeruzalemska? Do czego cię przyrównam, aby cię pocieszyć, dziewicza córko Syjońska? Bo wielka jak morze jest twoja zagłada, któż cię uleczy? (14) Twoi wieszczkowie przepowiadali ci urojone i próżne rzeczy, nie odsłaniali twojej winy, aby odmienić twój los, lecz przepowiadali ci słowa złudne i zwodnicze. (15) Wszyscy przechodnie klaszczą nad tobą w dłonie, gwiżdżą i potrząsają głowami nad córką Jeruzalemską, mówiąc: Czy to ma być to miasto, które nazywają najpiękniejszym, rozkoszą całej ziemi? (16) Wszyscy twoi nieprzyjaciele otworzyli na ciebie swoje usta, gwiżdżą i zgrzytają zębami, mówiąc: Zniszczyliśmy je. Zaiste, ten to dzień, którego oczekiwaliśmy, dożyliśmy go i oglądali! (17) Pan uczynił, co umyślił, spełnił swoje słowo, to co już dawno zapowiadał, zburzył bezlitośnie. Uradował nieprzyjaciół przez ciebie i nad tobą wywyższył moc twoich wrogów. (18) Wołaj głośno do Pana, jęcz, córko Syjońska! Wylewaj łzy jak strumień we dnie i w nocy! Nie pozwalaj sobie na wytchnienie niech nie odpoczywa twoja źrenica! (19) Wstań, narzekaj w nocy, na początku straży nocnych, wylewaj jak wodę swoje serce przed obliczem Pana; podnieś ku niemu swoje dłonie za duszę twoich dziatek, które omdlewają z głodu na rogach każdej ulicy! (20) Spójrz, Panie, i patrz: Z kim tak postąpiłeś? Czy kobiety mają jeść owoc swojego łona, wypieszczone niemowlęta? Czy w świątyni Pana ma być zabijany kapłan i prorok? (21) Polegli w prochu ulicy chłopiec i starzec; moje panny i moi młodzieńcy padli od miecza, zabiłeś ich w dniu swojego gniewu, skazałeś bezlitośnie na rzeź. (22) Zwołałeś ich jak na święto z moich sąsiednich wiosek, lecz w dniu gniewu Pana nikt nie uszedł, nikt nie ocalał. Tych, których pieściłam i wychowałam, wytępił mój wróg. "
To też jest ten sam Bóg, pełen litości i miłosierdzia.
Przypomnijcie sobie z NT rozgniewanego Pana Jezusa, który batem towarzystwo kupców rozgonił koło Swiątyni. Wspomnijcie na Ks.Objawienia. Czy tylko Bóg to "ciepłe kluchy"?


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: wybrana » 19 lis 2017, 13:57

kontousunięte1 pisze:A teraz z innej beczki. I nawet nie jestem pewna czy w dobrym temacie, ale jest kilka podobnych i problem się przewija. Mianowicie chodzi mi o głoszenie miłości Boga, ale w tym sensie, że tylko miłość, a już karanie, wyroki, fragmenty Biblii o rozgniewanym Bogu 0- to już...odrzucamy. Piszę to do tych osób, które Boga tak postrzegają.
Zachęcam bardzo do przeczytania Lamentacji (Trenów) Jeremiasza. Właśnie przyszła na nie kolej w mojej nowiutkiej UBG i poczułam przymus przywołania wersetów w kontekście tych tematów.
Polecam uważnie przeczytać rozdział 2. Ponieważ nie znalazłam w sieci UBG ST on line, więc zacytuję z BW:"(1) Ach, jakże zachmurzył się Pan w swoim gniewie nad córką Syjońską, z nieba na ziemię zrzucił wspaniałość Izraela i nie pamiętał w dniu swojego gniewu o podnóżku swoich stóp. (2) Pan zniszczył bezlitośnie wszystkie niwy Jakuba, w swojej zapalczywości zburzył twierdze córki Judzkiej, rzucił o ziemię, zhańbił królestwo i jego książąt. (3) W żarze gniewu złamał wszelką siłę Izraela, cofnął swoją prawicę, gdy nieprzyjaciel się zbliżał, i rozpalił przeciwko Jakubowi ogień płonący, który dokoła pożera. (4) Naciągnął swój łuk jak nieprzyjaciel, jego prawica jest podniesiona, i zabił jak wróg wszystko, co jest rozkoszą dla oczu. Na namiot córki Syjońskiej wylał swoją zapalczywość jak ogień. (5) Pan stał się jak wróg, zniszczył Izraela; zniszczył wszystkie jego pałace, rozwalił jego twierdze. I pomnożył u córki Judzkiej smutek i narzekanie. (6) Dał przekopać plac świątynny jak ogród, swoją świątynię zniszczył, Pan pogrążył w zapomnieniu święta i sabaty na Syjonie, w zawziętym swoim gniewie odrzucił króla i kapłana. (7) Pan wzgardził swoim ołtarzem, obrzydził sobie swoją świątynię. Wydał w ręce wroga mury jej zabudowań; krzyczeli w przybytku Pana jak w dniu świątecznym. (8) Pan postanowił rozwalić mur córki Syjońskiej, rozciągnął sznur, nie cofnął swej ręki przed zniszczeniem. Okrył żałobą baszty i mur, razem chylą się do upadku. (9) Zapadły się w ziemię jej bramy, zniszczył i połamał jej zawory, jej król i książęta są u pogan, pozbawieni zakonu, a także jej prorocy nie miewają widzenia od Pana. (10) W milczeniu usiedli na ziemi starsi córki Syjońskiej, posypali prochem swoją głowę, przywdziali wory. Panny Jeruzalemskie zwieszają ku ziemi swoje głowy. (11) Wypłakałam sobie moje oczy, moje wnętrzności się burzą, moja żółć rozlała się po ziemi z powodu zagłady córki mojego ludu, gdy dzieci i niemowlęta omdlewały na ulicach miasta. (12) Mówią do swoich matek: Gdzie jest chleb i moszcz winny, gdy na ulicach miasta mdleją jak śmiertelnie ranni, gdy wyziewają ducha na łonach swych matek? (13) Co porównam z tobą, a do czego ciebie przyrównam, córko Jeruzalemska? Do czego cię przyrównam, aby cię pocieszyć, dziewicza córko Syjońska? Bo wielka jak morze jest twoja zagłada, któż cię uleczy? (14) Twoi wieszczkowie przepowiadali ci urojone i próżne rzeczy, nie odsłaniali twojej winy, aby odmienić twój los, lecz przepowiadali ci słowa złudne i zwodnicze. (15) Wszyscy przechodnie klaszczą nad tobą w dłonie, gwiżdżą i potrząsają głowami nad córką Jeruzalemską, mówiąc: Czy to ma być to miasto, które nazywają najpiękniejszym, rozkoszą całej ziemi? (16) Wszyscy twoi nieprzyjaciele otworzyli na ciebie swoje usta, gwiżdżą i zgrzytają zębami, mówiąc: Zniszczyliśmy je. Zaiste, ten to dzień, którego oczekiwaliśmy, dożyliśmy go i oglądali! (17) Pan uczynił, co umyślił, spełnił swoje słowo, to co już dawno zapowiadał, zburzył bezlitośnie. Uradował nieprzyjaciół przez ciebie i nad tobą wywyższył moc twoich wrogów. (18) Wołaj głośno do Pana, jęcz, córko Syjońska! Wylewaj łzy jak strumień we dnie i w nocy! Nie pozwalaj sobie na wytchnienie niech nie odpoczywa twoja źrenica! (19) Wstań, narzekaj w nocy, na początku straży nocnych, wylewaj jak wodę swoje serce przed obliczem Pana; podnieś ku niemu swoje dłonie za duszę twoich dziatek, które omdlewają z głodu na rogach każdej ulicy! (20) Spójrz, Panie, i patrz: Z kim tak postąpiłeś? Czy kobiety mają jeść owoc swojego łona, wypieszczone niemowlęta? Czy w świątyni Pana ma być zabijany kapłan i prorok? (21) Polegli w prochu ulicy chłopiec i starzec; moje panny i moi młodzieńcy padli od miecza, zabiłeś ich w dniu swojego gniewu, skazałeś bezlitośnie na rzeź. (22) Zwołałeś ich jak na święto z moich sąsiednich wiosek, lecz w dniu gniewu Pana nikt nie uszedł, nikt nie ocalał. Tych, których pieściłam i wychowałam, wytępił mój wróg. "
To też jest ten sam Bóg, pełen litości i miłosierdzia.
Przypomnijcie sobie z NT rozgniewanego Pana Jezusa, który batem towarzystwo kupców rozgonił koło Swiątyni. Wspomnijcie na Ks.Objawienia. Czy tylko Bóg to "ciepłe kluchy"?


5:44A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
5:45Abyście byli synami Ojca waszego, który jest w niebie, bo słońce jego wschodzi nad złymi i dobrymi i deszcz pada na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.
5:46Bo jeślibyście miłowali tylko tych, którzy was miłują, jakąż macie zapłatę? Czyż i celnicy tego nie czynią?
5:47A jeślibyście pozdrawiali tylko braci waszych, cóż osobliwego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią?
5:48Bądźcie wy tedy doskonali, jak Ojciec wasz niebieski doskonały jest.
6:5A gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy, gdyż oni lubią modlić się, stojąc w synagogach i na rogach ulic, aby pokazać się ludziom; zaprawdę powiadam wam: Otrzymali zapłatę swoją.
6:6Ale ty, gdy się modlisz, wejdź do komory swojej, a zamknąwszy drzwi za sobą, módl się do Ojca swego, który jest w ukryciu, a Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odpłaci tobie.
6:7A modląc się, nie bądźcie wielomówni jak poganie; albowiem oni mniemają, że dla swej wielomówności będą wysłuchani.
6:8Nie bądźcie do nich podobni, gdyż wie Bóg, Ojciec wasz, czego potrzebujecie, przedtem zanim go poprosicie.

6:21Albowiem gdzie jest skarb twój - tam będzie i serce twoje.

Mogłabym tu zacytować jeszcze dużo pięknych wersetów z Pisma Świętego. Wersetów w których czytamy prawdę Bożą.
@kontousunięte1 jak sądzisz komu mamy wierzyć, mądrości głoszonej przez ludzi grzesznych, słabych, upadłych, mądrości głoszonych pod wpływem własnych myśli,czasem w okresie wewnętrznego wzburzenia, czasem w okresie własnego podniecenia, czasem wykorzystującą własną ocenę, czy mądrości i prawdy głoszonej przez samego Boga?
Zadaj sobie pytanie, co jest dla ciebie większą wartością - słowo Boże, czy słowo człowieka?
Ja przyjmuję słowo Boże, i dlatego dla mnie tak jak nauczał Jezus Chrystus- Bóg jest nieskończoną miłością, jest miłosierny, sprawiedliwy i cierpliwy. Myślę, że niejeden człowiek stracił by cierpliwość.
Jeżeli będziemy tak zachwycali się mądrościami ludzkimi, to w przyszłości co niektórzy Kubika ogłoszą prorokiem.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: kontousunięte1 » 19 lis 2017, 14:46

@wybrana
Mogłabym tu zacytować jeszcze dużo pięknych wersetów z Pisma Świętego. Wersetów w których czytamy prawdę Bożą.
@kontousunięte1 jak sądzisz komu mamy wierzyć, mądrości głoszonej przez ludzi grzesznych, słabych, upadłych, mądrości głoszonych pod wpływem własnych myśli,czasem w okresie wewnętrznego wzburzenia, czasem w okresie własnego podniecenia, czasem wykorzystującą własną ocenę, czy mądrości i prawdy głoszonej przez samego Boga?
Zadaj sobie pytanie, co jest dla ciebie większą wartością - słowo Boże, czy słowo człowieka?
Ja przyjmuję słowo Boże, i dlatego dla mnie tak jak nauczał Jezus Chrystus- Bóg jest nieskończoną miłością, jest miłosierny, sprawiedliwy i cierpliwy. Myślę, że niejeden człowiek stracił by cierpliwość.
Jeżeli będziemy tak zachwycali się mądrościami ludzkimi, to w przyszłości co niektórzy Kubika ogłoszą prorokiem.

Próbowałam zrozumieć cię w wszystkich poprzednich wpisach. Tym powyższym po prostu mnie powaliłaś.
To już także jednego z największych proroków ST - Jeremiasza - odrzucasz? :eek: i uważasz, że głosi jakieś swoje fanaberie? Może nie wiesz, że Treny są natchnionym Słowem Bożym podanym prorokowi Jeremiaszowi. Mam pytanie - czy w ogóle czytałaś całą Biblię? Od ST - całość, do końca NT - całość?
Odpowiadam na twoje pytanie:" co jest dla ciebie większą wartością - słowo Boże, czy słowo człowieka?" - tylko i wyłącznie Słowo Boże. Przyjmuję je w całości od:"Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię"(Rdz.1,1), aż do:"Łaska naszego Pana Jezusa Chrystusa niech będzie z wami wszystkimi. Amen."(Obj.22,21).

Proszę, nie sugeruj, że Kubik jakiś nam, biblijnie wierzącym i ufającym Bogu bezgranicznie, klepki w mózgu poprzestawia swoimi herezjami.

Aż nie mogę się uspokoić. Napisz mi, proszę, z jakiej Biblii korzystasz? Jakie Księgi (i czy w ogóle jakieś) uznajesz za niepodważalne Słowo Boga?
Słyszałam o takiej biblii mesjańskiej napisanej przez Kubika; może z takiej korzystasz?


Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: kruszynka » 19 lis 2017, 15:29

wybrana pisze:komu mamy wierzyć, mądrości głoszonej przez ludzi grzesznych, słabych, upadłych, mądrości głoszonych pod wpływem własnych myśli,czasem w okresie wewnętrznego wzburzenia, czasem w okresie własnego podniecenia, czasem wykorzystującą własną ocenę, czy mądrości i prawdy głoszonej przez samego Boga?

....no to ptrzejdźmy do tej prawdy:

Mt 22:29 bw "A Jezus odpowiadając, rzekł im: Błądzicie, nie znając Pism ani mocy Bożej."

Łk 24:27 bw "I począwszy od Mojżesza poprzez wszystkich proroków wykładał im, co o nim było napisane we wszystkich Pismach."

Łk 22:37 bw "Albowiem mówię wam, iż musi się wypełnić na mnie to, co napisano: Do przestępców był zaliczony; to bowiem, co o mnie napisano, spełnia się."

(53) Czy myślisz, że nie mógłbym poprosić Ojca mojego, a zaraz wystawiłby Mi więcej niż dwanaście zastępów aniołów? (54) Jakże więc spełnią się Pisma, że tak się stać musi?

Mt 26:56 bw "Ale to wszystko się stało, aby się wypełniły Pisma prorockie. Wtedy wszyscy uczniowie go opuścili i uciekli."

Łk 24:32 bw "I rzekli do siebie: Czyż serce nasze nie pałało w nas, gdy mówił do nas w drodze i Pisma przed nami otwierał?"

Czy mam Ci jeszcze sto wersetów przytoczyć, w których jesteśmy przez Pana wysyłani do Pism? ....tych Pism, które Ty nazywasz mądrościami ludzkimi, głoszonymi pod wpływem ludzkiej myśli.....

Rany julek, żesz!


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: diedmaroz » 19 lis 2017, 15:57

Motyl pisze:
diedmaroz pisze:Widzisz, właśnie dlatego zapytałam.
wybrana pisze:@Motylku, jest takie powiedzenie stare - spaść z pieca na łeb. (...)
Ty jak zawsze masz rację i ja podzielam to, co w powyższym poście napisałaś.

@wybrana uważa to, co Ty, że ma Ducha Bożego i zdolność samodzielnego rozsądzania co jest Słowem Bożym, a ona uważa, że to nie jest Słowo Boże. Tylko część, bo reszta jest ludzkim wymysłem.
Gdyby przyszedł tu Kubik to powiedziałby swoją wersję Pisma, a jeszcze 4 inne osoby miałyby "swój kanon". Jak to wyjaśnić?



Dziewczyno....kiedy wreszcie zauwazysz, ze wypowiadam sie tutaj tylko i wylacznie za siebie...?

Nie interesuja mnie poglady innych ludzi...nie mam zadnych ludzkich autorytetow.... :->

Mam natomiast ogromny szacunek dla Slowa Bozego i dla ludzi znajacych to Slowo...

Pawel jest dla mnie postacia kontrowersyjna i dlatego podejmuje ten temat z nadzieja, ze przeczytam tutaj wasze ewentualne argumenty " za" i "przeciw"....

Znajdujemy sie na oddziale zakaznym, a wiec jesli sa tutaj lekarze z dyplomami ,to prosze uprzejmie aby sie wykazali w sluzbie chorych, umierajacych dusz....

Diagnozy juz postawiono...to teraz czekamy na leczenie ....bez eutanazji.... ;-)



Przytoczyłam to nie żeby Ciebie atakować personalnie coś później zarzuciłaś, ale aby pokazać bezsens podważania czegokolwiek z Pisma. Ty masz wątpliwość co do Pawła, a akceptujesz ST, zaś wybrana odrzuca np. Treny Jeremiasza i też uważa, ze ma rację. To chciałam Wam pokazać, że autorytet ma Bóg i On zdecydował co będzie w Biblii, a nie my.


wybrana pisze:
diedmaroz pisze:@wybrana z Tobą nie będę dyskutowała jeśli nie odpowiesz mi jakie kryterium wyrzucania fragmentów z Pisma jako "żydowskie wymysły" przyjmujesz i jakimi obiektywnymi przesłankami to jest poparte.


Odpowiem ci.
Stary Testament zawiera historię Narodu Wybranego przez Boga(Izraelitów), z którym Bóg zawarł I Przymierze i wybrał, by przez ten naród objawiać swoją wolę i słowo Boże.
Prawdą są pisma, które zawierają "PRAWO", czyli przykazania. Prawdą są "PROROCTWA" w których Bóg za pośrednictwem swoich wybranych Proroków objawiał i głosił swoją wolę.
Izraelici nie zawsze przestrzegali prawa i nie zawsze słuchali Proroków i dlatego grzeszyli ignorując wolę Bożą i z premedytacją przywłaszczali sobie tą wolę powołując się na Boga, że każe im to czynić.
Czyli nie możemy przyjmować każdego wersu, że taka była faktycznie wola Boża. Szatan już kusił w Edenie od samego początku i Izraelitów również nie opuścił. Wielokrotnie ich działanie było z tej namowy, by przeciwstawić się Bogu.
Nie wiem, co jeszcze jest ci trudno zrozumieć.
I jaką jeszcze potwarz mi rzucisz? bo widzę, że albo nie chcesz zrozumieć, albo nie potrafisz zrozumieć, albo czynisz to z premedytacją.

A jak chcesz wiedzieć, co było z woli Boga, to zapoznaj się z przykazaniami Bożymi i porównaj, czy postępowali tak, by te przykazania zachowywać i wtedy sama będziesz znała odpowiedź, co było z woli Boga, a co z woli szatana.



Przykazania Boże-Prawo-Torah to ponad 600 przepisów, między innymi:
III Mojż 20:10
Mężczyzna, który cudzołoży z żoną swego bliźniego, poniesie śmierć, zarówno cudzołożnik jak i cudzołożnica.

Twoja postawa jest dla mnie szokująca i obraża Boga, w jednej linii piszesz, że akceptujesz Prawo i proroków by w drugiej napisać o ludzkich wymysłach Jeremiasza w Trenach. Osobiście uważam, że uprawiasz specjalnie dywersję przeciw Pismu, trudno jeśli zarobię pierwszego karniaka, tak wynika z dyskusji z Tobą.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: wybrana » 19 lis 2017, 19:16

@diedmaroz, Bóg dał nam również rozum, który służy nam, by iść droga prawdy.
To może wytłumacz mi te wersety, do kogo były kierowane?
Nowa Biblia Gdańska, Ewangelia Św.Mateusza
5:16Tak niech przed ludźmi zaświeci wasze światło, aby mogli widzieć wasze szlachetne czyny i chwalić waszego Ojca, który jest w niebiosach.
5:17Nie mniemajcie, że przyszedłem rozluźnić Prawo lub Proroków; nie przyszedłem rozluźnić, ale dopełnić.
5:18Bo zaprawdę, powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, albo kreska, nie przeminie z Prawa, aż wszystko to się stanie.
5:19Jeśli więc, ktoś by rozluźnił jedno z tych najmniejszych przykazań, i tak by nauczał ludzi najmniejszym będzie nazwany w Królestwie Niebios; a ktokolwiek by czynił i nauczał, ten będzie nazwany wielkim w Królestwie Niebios.
5:20Bo powiadam wam: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie przewyższać sprawiedliwości uczonych w Piśmie i faryzeuszów, żadnym sposobem nie wejdziecie do Królestwa Niebios.
11:25W tym czasie Jezus odpowiadając, rzekł: Wysławiam cię, Ojcze, Panie Nieba i ziemi, bo zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je niemowlętom.
11:26Zaprawdę, Ojcze, bo tak się tobie upodobało.
11:27Wszystko jest mi przyznane od mego Ojca, i nikt nie zna Syna, tylko Ojciec, ani nikt nie zna Ojca, tylko Syn i ten, komu Syn chciałby Go objawić.
11:28Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy się trudzicie oraz jesteście obciążeni, a Ja wam sprawię odpoczynek.
11:29Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode mnie, bo ja jestem życzliwy i pokornego serca, a znajdziecie odpoczynek dla waszych dusz;
11:30gdyż moje jarzmo jest zbawienne, a mój nędzny interes ulgę przynosi.
Lista ksiąg
15:6zatem unieważniliście przykazania Boga dla waszej tradycji.
15:7Obłudnicy, dobrze o was prorokował Izajasz, mówiąc:
15:8Ten lud przybliża się do mnie swymi ustami, i wargami okazuje mi szacunek, ale ich serce daleko jest ode mnie.
15:9Lecz daremnie mnie czczą, nauczając nauk wynikających z przykazań ludzi.

Bezbożna istoto, ile przeczytałaś nauk Jezusa Chrystusa? Mym posilasz swoją wiarę?


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: magda » 20 lis 2017, 21:30

wybrana pisze:Bezbożna istoto, ile przeczytałaś nauk Jezusa Chrystusa?


A ja ci powiem bezbożna istoto ze jeśli ci sie wydają treny Jeremiasza kłamstwem to się przyjrzyj czy rzeczywistosć nie potwierdza ze był to prorok Boży i że Boze proroctwa spełniły sie wszystkie , czy to co opisuje nie wydarzyło się, czy Bóg nie przepędził Żydów miedzy narody i nie dobył za nimi miecza? to sobie zobacz czy swiatynia stoi dalej czy jednak to co sam Bóg powiedział przez proroków sie nie stało? A Jezus któremu ufasz czy nie powiedział ze Jerozolma będzie zburzona a w świątyni nie zostanie kamień na kamieniu, a czy te staraszne rzeczy sie nie wydarzyły , przeciez to Jezus dał takie proroctwo a jednak była rzeź w Jerozolmie czyli wedłóg ciebie Jezus tez fałszywy prorok????? wypowiedz sie czyy moze i Jezus zapowiadając to piekło co było w Jerozolmie też ludzkie nauki wygłaszał? . Powiem jedno, ci co odrzucaja Sowo Boze odrzucają jego autora i bluźnią Duchowi Bozemu od którego pisma pochodzą są zupełnie przeciwnego ducha niz był Jeramiasz i Paweł o nich wiemy ze mieli Ducha Bozego a wy przeciwniczki Pawła jestescie przeciwnego ducha niz on i pisarze ST wiec jestescie ducha djabelskiego mimo że tyle o miłosci klepiecie , a moze nawet dlatego bo właśnie djabeł przyjmuje postać anioła swiatłosci i jako kamuflarz ma właśnie miłosć , Gdzieś słuchałam takiego kazania ile zła , swiatowych idei często ukrywa sie za miłoscią i w imię miłosci jak wiele zła sie toleruje w kosciołach a wy tryskające fałszywą miłoscią i podwazajace słowa Ducha Świętego zastanówcie sie jaką drogą idziecie i czy wasze wypowiedzi są budujace dla innych czy przynosicie tu zamet i zwątpienie w prawdę Słow Bozych i niestety jest to zamęt Kubikowy bo takie poglady on właśnie głosi jak i wy. Jesli tylko gadacie i gadacie o tej miłosci a nawet nie macie litości nad tymi co to czytaja bo nie tylko starzy protestanci co to obrabiaja Pismo Świete przez 40 lat to czytaja ale też i poszukujacy ludzie co wy tu umieszczacie to wielu przeczyta i macie na sumieniu tych co sie zgorszą i zwątpią w natchnienie Śłowa Bozego a wiecie co czeka takich przez których zgorszenie przychodzi,

Biblia Warszawska

Mk 9:42 bw "A kto by zgorszył jednego z tych maluczkich, którzy wierzą, temu lepiej by było, by zawiesić na jego szyi kamień młyński, a jego wrzucić do morza."

Uwspółcześniona Biblia Gdańska (2017)
Mar 9:42 ubg
(42) A kto zgorszy jednego z tych małych, którzy we mnie wierzą, o wiele lepiej byłoby dla niego, gdyby zawieszono mu u szyi kamień młyński i wrzucono go do morza.

Tu jest UBG do cytowania
https://biblia.apologetyka.com/search jak by kto chciał cytować druga od dołu


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: wybrana » 20 lis 2017, 21:55

@magda, masz słuszne spostrzeżenia - wierz Jezusowi i posilaj się Jego naukami, bo te nauki, to SŁOWO BOŻE - dane dla nas- dla nas OBJAWIONE - JEDYNE, ŚWIĘTE I PRAWDZIWE.
Poznaj je w całości, a nie wyrywkowo. Jeżeli przeczytasz wszystkie Ewangelie, to poznasz Boga, poznasz PRAWDĘ OBJAWIONĄ jaką człowiek otrzymał w darze.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: diedmaroz » 20 lis 2017, 23:32

@magda to jakaś prowokacja, wydaje mi się, że nie ma co karmić trolla.
@wybrana trolluje i pewnie ma niezły ubaw z tego.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: wybrana » 21 lis 2017, 10:21

diedmaroz pisze:@magda to jakaś prowokacja, wydaje mi się, że nie ma co karmić trolla.
@wybrana trolluje i pewnie ma niezły ubaw z tego.


A to ciekawa jest twoja opinia, jeżeli pisanie o naukach Jezusa Chrystusa, o Prawdzie nam Objawionej - nazywasz trolowaniem.
Tak może zachowywać się i pisać antychryst.
Czyje to forum? jeżeli pozwala się na działanie przeciwników słowa Bożego.


Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. (Ewang. Jana 3:16)

Bóg nie chce śmierci grzesznika, więc w osobie Swego Syna przyjmuje ludzkie ciało, pojawia się między nami i umiera na szorstkim krzyżu Golgoty, jako nasz Zastępca, ofiara za nasze grzechy. Przelewa Swą niewinną krew, gdyż ...prawie wszystko oczyszcza się krwią według Prawa, a bez rozlania krwi nie ma odpuszczenia /grzechów/. (List do Hebrajczyków 9:22)
Bierze na siebie karę, która należy się nam, grzesznym ludziom, aby każdy, kto złoży ufność co do swego zbawienia całkowicie w Jego zastępczej śmierci, mógł otrzymać w darze życie wieczne.

Chrystus bowiem również raz umarł za grzechy, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was do Boga przyprowadzić; zabity wprawdzie na ciele, ale powołany do życia Duchem. (1 List Piotra 3:18)

On bowiem jest ofiarą przebłagalną za nasze grzechy i nie tylko za nasze, lecz również za grzechy całego świata. (1 List Jana 2:2)

W tym przejawia się miłość, że nie my umiłowaliśmy Boga, ale że On sam nas umiłował i posłał Syna swojego jako ofiarę przebłagalną za nasze grzechy. (1 List Jana 4:10)

Bóg zaś okazuje nam swoją miłość [właśnie] przez to, że Chrystus umarł za nas, gdyśmy byli jeszcze grzesznikami. (List Pawła do Rzymian 5:8)


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: kontousunięte1 » 21 lis 2017, 10:47

wybrana pisze:
diedmaroz pisze:@magda to jakaś prowokacja, wydaje mi się, że nie ma co karmić trolla.
@wybrana trolluje i pewnie ma niezły ubaw z tego.


A to ciekawa jest twoja opinia, jeżeli pisanie o naukach Jezusa Chrystusa, o Prawdzie nam Objawionej - nazywasz trolowaniem.
Tak może zachowywać się i pisać antychryst.
Czyje to forum? jeżeli pozwala się na działanie przeciwników słowa Bożego.

No, przepraszam cię bardzo. Ale kto, jak nie ty wywaliłaś z Biblii większość Ksiąg. To forum jest dla ludzi uznających Słowo Boże - Biblię w CAŁOŚCI. Tak, jak podaje kanon, a nie ma tu dowolności w stylu: 3 Ewangelie (Łukasza won), coś tam - dowolnie, z ST, bo reszta to emocje i problemy osobiste piszących....itd.
Nadal proszę o napisanie mi jakie Księgi są przez ciebie uznawane za nienaruszone i prawdziwe Słowo od Boga. Czy w ogóle są takie. A może tylko jakieś zdania, fragmenty, które odpowiadają twoim wyobrażeniom uznajesz? Nie wiem, ale to jest bardzo ważna sprawa.


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: wybrana » 21 lis 2017, 10:53

Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne; kto zaś nie wierzy Synowi, nie ujrzy życia, lecz grozi mu gniew Boży. (Ewang. Jana 3:36)


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem

Wróć do „Świadectwa, rozważania, nauczania ... ku wzajemnemu zbudowaniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości