Świadectwo czystości.

W tym miejscu dzielimy się świadectwami działania Bożej łaski a także przemyśleniami nt. Słowa Bożego w celu zbudowania wiary innych.
Olka
Posty: 18
Rejestracja: 25 cze 2017, 10:51
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Chcę być czysta i nieskalana.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Świadectwo czystości.

Postautor: Olka » 25 cze 2017, 11:03

Co to jest świadectwo czystości i czy może być manifestowane dosłownie - fizycznie?


breath
Posty: 134
Rejestracja: 14 mar 2017, 19:51
wyznanie: Kościół Chrystusowy w RP
O mnie: osiem lat temu nawrocenie i chrzest
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Świadectwo czystości.

Postautor: breath » 25 cze 2017, 15:47

Ale jakiej czystosci.Czego ma to dotyczyc.I jakie swiadectwo.Napisz konkretnie bo nie za bardzo jest sie do czego odniesc.A wole nie uruchamiac zanadto wyobrazni.


Olka
Posty: 18
Rejestracja: 25 cze 2017, 10:51
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Chcę być czysta i nieskalana.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Świadectwo czystości.

Postautor: Olka » 25 cze 2017, 16:55

Trafiłam kiedyś na informację dotyczącą misji chrześcijańskiej, ale nie katolickiej działającej w Afryce. Była to świeża wspólnota, składająca się z młodych dziewcząt, które dobrowolnie poddawały się histerektomii, mastektomii i jeszcze infibulacji, bo to był ich świadectwo czystości. Ich misja polega na tym że nie zwalczają miejscowych zwyczajów, między innymi infibulacji dziewcząt która jest powszechna, a nieco te zwyczaje modyfikują. Do infibulacji przeprowadzanej w odpowiednich warunkach dodają jeszcze histerektomię jako formę dobrowolnej sterylizacji, a dziewczętom po takim zabiegu albo same oferują pracę albo im ją gdzieś blisko załatwiają. Są chętnie zatrudniane, bo nie mają przerw na rodzenie, na wychowywanie. Przeludnienie w Afryce jest katastrofalne, jest przyczyną głodu i wojen, a najlepszą rozrywką żołnierzy wojujących stron są gwałty na młodych dziewczętach, obcinanie im piersi lub mordowanie. Matki , by uchronić córki przed taki losem, praktykują powszechnie tzw. prasowanie piersi, przykładając gorące kamienie, i powtarzając ten zabieg wielokrotnie. Więc lepiej by to wszystko odbywało się w sterylnych warunkach i pod znieczuleniem, ale żeby coś takiego przeprowadzać, musiały same sobą świadczyć. Były w Afryce różne formy przeciwdziałania nadmiernemu przyrostowi naturalnemu, rozdawanie prezerwatyw, globulek, pogadanki i prelekcje, wreszcie nakłanianie do sterylizacji i wtedy padało pytanie ze strony miejscowych kobiet skierowane do lekarek - a czy wy też jesteście wysterylizowane? i po rozmowie. Więc te siostry uznały że trzeba mieć moralne prawo by do tego nakłaniać lub proponować. I to podziałało, a dziewczęta po wyczyszczeniu coraz częściej zasługują na szacunek. Ale najbardziej poświęcenie białych dziewcząt jest fascynujące.Niestety nie mam więcej informacji, jaki kościół reprezentują i czy działają nadal i gdzie?


Olka
Posty: 18
Rejestracja: 25 cze 2017, 10:51
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Chcę być czysta i nieskalana.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Świadectwo czystości.

Postautor: Olka » 25 cze 2017, 17:18

Afryka to jeden wrzący kocioł, ale trzeba tam być żeby coś mówić. Jasne, edukować, tylko że takie nieskuteczne działania podejmowane są od lat. Chodzi o to czy take działania sióstr misjonarek są przez któryś kościół akceptowalne?


Olka
Posty: 18
Rejestracja: 25 cze 2017, 10:51
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Chcę być czysta i nieskalana.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Świadectwo czystości.

Postautor: Olka » 25 cze 2017, 17:38

Czy Kościół Protestancki mógłby to zaakceptować, zważywszy że one prezentują najwyższy akt poświęcenia. To, na co się zdecydowały jest właśnie takim moralnym świadectwem. Jestem pod wrażeniem i myślę że byłabym na coś takiego gotowa.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Świadectwo czystości.

Postautor: kontousunięte1 » 25 cze 2017, 18:54

Czy mogę zapytać: w jakim jesteś wieku?


Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Świadectwo czystości.

Postautor: kruszynka » 25 cze 2017, 18:57

Olka pisze:Jestem pod wrażeniem i myślę że byłabym na coś takiego gotowa.

Na wszystkie te okropności?! :eek:
Przeczytała to co dotąd napisałaś i nie znalazłam....w imię czego?
Olka pisze: Ich misja polega na tym że nie zwalczają miejscowych zwyczajów, między innymi infibulacji dziewcząt która jest powszechna, a nieco te zwyczaje modyfikują. Do infibulacji przeprowadzanej w odpowiednich warunkach dodają jeszcze histerektomię jako formę dobrowolnej sterylizacji, a dziewczętom po takim zabiegu albo same oferują pracę albo im ją gdzieś blisko załatwiają.

To jest cel misji?


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Świadectwo czystości.

Postautor: kontousunięte1 » 25 cze 2017, 19:02

Też mnie to przeraziło.
Chyba pisze to bardzo, bardzo młoda osoba. Z jakimiś ideałami nie do końca przemyślanymi.
Już lepiej dalej nic nie powiem (na razie).


Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Świadectwo czystości.

Postautor: kruszynka » 25 cze 2017, 19:16

kontousunięte1 pisze:Też mnie to przeraziło.

Bo to jest okropne, niewyobrażalnie paskudne barbarzyństwo!
http://prawaczlowieka.edu.pl/index.php? ... 126c498-d3


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Olka
Posty: 18
Rejestracja: 25 cze 2017, 10:51
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Chcę być czysta i nieskalana.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Świadectwo czystości.

Postautor: Olka » 25 cze 2017, 21:31

Zerknijcie na mapę Afryki, na ilość bardzo ubogich państw, w których z deklaracji praw człowieka nikt sobie nic nie robi, gdzie nędza i terror jest chlebem powszednim. Ja jestem młoda ale nie głupia. Wszystkie te zgubne działania białego człowieka, które doprowadziyły Afrykę do katastrofy deklarację papierowe nie naprawią.Tym bardziej należy podziwiać i wspierać działania skuteczne oparte o prawdziwe poświęcenie. Jak ma zaufać czarna dziewczyna narażona na brutalny gwałt, lub śmierć, misjonarce która ją pociesza prawami człowieka, a sama nie zamierza korzystać z rozwiązań które proponuje innym.


Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Świadectwo czystości.

Postautor: kruszynka » 25 cze 2017, 21:55

Oglądałam kiedyś film, przerażający dokument o tym problemie i zdaje się że inne są przyczyny praktykowania tych obrzydliwych zwyczajów.
Przyczyny te tkwią np w zwyczajach plemiennych.

Zaskakujące, że problem ten dotyczy nie tylko muzułmanek. W Nigerii, Nigrze, Kenii i Tanzanii najwięcej obrzezanych kobiet to chrześcijanki. Kobiety, które poddawane są temu zabiegowi, najczęściej uważają, że robią to z uwagi na tradycję. Inne powołują się na podniesienie statutu społecznego i honor rodziny. Jeszcze inne twierdzą, że to obrona przed utratą dziewictwa i sposób na znalezienie dobrego męża.
:O

Tam jest potrzeba edukacja, uświadamienie, bo maja nasra....tego w głowach.

A wracając do pytania: nie sądzę by jakiś protestancki zbór "wspierał" samookaleczanie się kobiet, by te mogły pojechać do Afryki i pomogły okaleczać dziewczynki.

Ja chyba śnię....

Masz wykształcenie medyczne?

Edit:
Niestety, według badań przeprowadzanych między innymi przez UNICEF, większość kobiet uważa ten proceder za normalny i wyraża na niego zgodę poprzez oddawanie swoich córek znachorkom i akuszerkom, które go wykonują.
Na całym świecie obrzezaniem zagrożonych jest około trzech milionów dziewcząt rocznie.

Kobieta obrzezana to kobieta uznawana za „czystą”, gotową by być posłuszną mężczyźnie każdego dnia. Właśnie takie spojrzenie zainteresowanych na tę kwestię powoduje, że ciężko przedsięwziąć kroki by ograniczać liczbę zabiegów.
Żadna kobieta nie chce zostać bez męża, gdyż tylko dzięki niemu może przeżyć. Żaden mąż nie chce kobiety „nieczystej”, której obcowanie z mężczyzną przynosi przyjemne doznania. Kobieta jest traktowana jak „inkubator” dla potomków, którzy w przyszłości będą utrzymywać rodzinę.


https://deklaracjapraw.wordpress.com/tag/infibulacja/


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Świadectwo czystości.

Postautor: diedmaroz » 25 cze 2017, 22:38

Z jakiego powodu chciałabyś to zrobić? Bo jest też tzw. aseksualność i czy to ma jakiś związek z tym?


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadectwo czystości.

Postautor: Czekoladowy » 25 cze 2017, 23:25

Tak sobie czytam tę rozmowę i naprawdę nie mam pojęcia co ten temat ma wspólnego ze "świadectwem czystości". Jeśli jest tak jak piszesz, że te kobiety decydują się na takie kroki z powodu zbrodni wojennych, to w jakiś sposób jestem w stanie to zrozumieć, ale jest to co najwyżej świadectwo przerażającej desperacji i chronienia się przed jednym okrucieństwem za pomocą drugiego okrucieństwa. Tu niestety nie ma nic z czystości, a jest to niestety ilustracja zupełnej katastrofy moralnej w jaką wpadł ten świat w którym jedna okropność napędza następną i nie idzie tego zatrzymać. Uczestnictwo w tym błędnym kole, jakkolwiek szlachetne byłyby pobudki, wcale nie wydaje się pozytywne.

Mogę się tu mylić ale mam wrażenie, że jeden z powodów dla którego odbywa się ta rozmowa, jest innej natury. Że w tle tych pragnień leży jakiegoś rodzaju strach, czy wstręt przed seksualnością. To też w pewien sposób rozumiem, ale my chrześcijanie, nie tylko protestanci ale inni również, wierzymy jednak że Bóg stworzył nas istotami seksualnymi jako mężczyzn i kobiety do relacji miłości między sobą, która odbywać się może na wszystkich płaszczyznach. Pan Jezus błogosławił małżeństwu, ale także dzieciom które z małżeństwa pochodzą i nigdy nie mówił, że jest to coś nieczystego. To raczej z powodu różnych zranień i wypaczenia tego, co jest Bożym zamysłem, można mieć takie myśli. I okaleczenie ciała, jakie Bóg nam dał w niczym tu nie pomoże, jedynie pogłębi problem. Należy raczej dostrzec Boży zamysł i leczyć to, co chore i poranione jest w duszy. Pan Jezus uczył nas że nie to, co wchodzi w człowieka (to jest to co zewnętrzne) kala człowieka, ale to co z niego wychodzi (to jest to, co wewnątrz), to czyni go nieczystym (Mt 15:10-20). To czyste serce znajduje upodobanie u Pana. Kubek myje się od środka, niekoniecznie od zewnątrz.
Oczywiście czasem te zranienia są tak silne, że człowiek nie może realizować się na polu małżeństwa. Być może z tego, ale i z wielu innych powodów Pan Bóg pozostawił nam też inną opcję - życia we wstrzemięźliwości i to również Mu się podoba. Ale jest to wstrzemięźliwość z wyboru, oparta na czystości serca i oddaniu się całkowicie Bogu. Podejmowanie tego typu desperackich kroków byłoby chybieniem tego celu. Piszę tu o sytuacji normalnych realiów jak Twoje, nie o jakiś ekstremalnych przypadkach. Być może te idee są tylko maską.
Mogę się mylić i pewnie byłoby lepiej jeśli tak jest. Od tych słów raczej nikomu nie stanie się krzywda, można je zignorować.


Już raczej nie odwiedzam forum, w razie czego proszę o kontakt mailowy.
breath
Posty: 134
Rejestracja: 14 mar 2017, 19:51
wyznanie: Kościół Chrystusowy w RP
O mnie: osiem lat temu nawrocenie i chrzest
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Świadectwo czystości.

Postautor: breath » 26 cze 2017, 02:05

Na pewnym forum pojawił się podobny temat.Nie twierdze że wątek tam założyła ta sama osoba która tu o tym pisze.Jednak podobieństwo jest znaczne.Jeśli ktoś jest ciekawy to wystarczy wpisać w google Sterylizacja zakon żeński.


Olka
Posty: 18
Rejestracja: 25 cze 2017, 10:51
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Chcę być czysta i nieskalana.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Świadectwo czystości.

Postautor: Olka » 26 cze 2017, 08:22

Bardzo ładnie nam to wyłożyłeś, przystępnie i mądrze, problem w tym byś i tam, w Afryce wszystkich przekonał - Czekoladowy! Czy to ma coś wspólnego z czystością. A co może być bardziej przekonywujące? Sama deklaracja czystości nie wystarczy w sytuacji dramatycznej, w której tylko świadectwo fizyczne i "namacalne" może zadziałać.Co do teorii, że to dotyczy tych aseksualnych, to też uproszczenie. Łatwo bowiem poświęcić seksualność - aseksualnej dziewczynie, ale czy na tym polega poświęcenie? Gdy poświęcamy to co dla nas ma wartość, to jest istota poświęcenia. Infibulacja to tylko jeden z zabiegów stosowany w starożytności, pamiątka niejako po znacznie drastyczniejszych rytualnych zabiegach, którym poddawano młodziutkie dziewczyny, mające służyć w świątyni Izydy jako strażniczki. Musiały być "czyste". Więc dziewczęta z tej misji do tej tradycji nawiązały i widać skutecznie. Takich zgromadzeń, czy misji powinno być więcej, bo takimi działaniami można pomału zmienić mentalność ludności tubylczej, a nie pogadankami.



Wróć do „Świadectwa, rozważania, nauczania ... ku wzajemnemu zbudowaniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości