Piekło istnieje

W tym miejscu dzielimy się świadectwami działania Bożej łaski a także przemyśleniami nt. Słowa Bożego w celu zbudowania wiary innych.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Piekło istnieje

Postautor: magda » 07 kwie 2017, 14:47

KAAN pisze:Trzykrotnie powiedział o ogniu niegasnącym i robaku nieumierającym.

KAAN pisze:


Owszem jest o niegasnacym ogniu i robaku nieśmiertelnym ale nie ma nic o tym że grzesznicy są nieśmiertelni i że otrzymają wieczne życie żeby wieczną mękę odbywać. Z resztą ŻADNA NAUKA KATOLICKA NIE JEST PRAWDĄ U TA TEŻ JEST KŁAMSTWEM to jest naj;epszy dowód ze wszystkich . Co katolicy wymyśla to z zamkniętymi oczami mozesz brac za fałszywe.

KAAN pisze:Ale tu nie ma nic o karze za grzechy, mylisz idee biblijne. Za dużo słuchasz adwentystów, albo ŚJ, nie wiem kogo jeszcze.


Jest o karze , słowo ukarany czy to nie kara? A z Adwentystami i świadkami nie rozmawiałam od kilku lat nie licząc zaczepek świadków na ulicy.

KAAN pisze:Zielonoświątkowi takich głupot nie uczą, gdzie ty chodzisz?


To sobie poszukaj zielonoświatkowego kazania pt" Bóg w miejscu człowieka" chodzi o to że na krzyżu to my mieliśmy umrzeć za nasze grzechy a umarł nza nasx Jezus , osobiście byłam na tym kazaniu w Zielonoswiatkowym więc wiem co mówił pastor. Jak będę miała czas to ci to poszukam własnie m,owił ze Jezus zajał nasze miejsce w karze za grzech . A gdzie ja chodze to ostatnio do Baptystów bo mam bliżej , przeprowadziłam sie .Ja chodzę gdzie mi wygodnie dojechać czy dojść.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Piekło istnieje

Postautor: wybrana » 07 kwie 2017, 18:26

Bóg jest światłością, a żadnej ciemności w Nim nie masz.
Jeżelibyśmy rzekli, iż społeczność mamy w Nim, a w ciemności chodzimy,
kłamiemy, a nie czynimy prawdy.
A jeżeli w światłości chodzimy, jako On jest w światłości,
społeczność mamy miedzy sobą, a krew Jezusa Chrystusa, syna Jego jedynego,
oczyszcza nas od wszelkiego grzechu" (1J 1,5-7)

„Pójdzcie do mnie wszyscy, którzyście spracowani i obciażeni, a Ja wam sprawie odpocznienie, wezmijcie jarzmo moje na się, uczcie się ode mnie, żem ja cichy i pokornego serca, a znajdziecie odpocznienie duszom waszym: albowiem jarzmo moje wdzięczne jest, a brzemię moje lekke jest" (Mat. 11,28-30)
„Albowiem łaska jestescie zbawieni przez wiare, i to nie jest z was, dar to Bozy jest; Nie
z uczynków, aby sie kto nie chlubił.”(Ef 2,8–9).

Przyjdź do Niego takim, jakim jesteś, nie ukrywając swoich grzechów. Poproś o przebaczenie
i przyjmij Go jako Zbawcę i Pana. Zaufaj Mu w sprawie swego wiecznego losu, bo to
On nabył dla Ciebie zbawienie.

Jeżeli mamy wiarę, to pragniemy żyć zgodnie z tą wiarą. Pragniemy przyjąć wiarę jaką przekazał nam Jezus Chrystus. Jezus Chrystus żył na ziemi, nauczał: jaki jest Bóg, jakie jest Królestwo Boże, jak mamy się modlić, jacy mamy być, jakie są dla nas najważniejsze przykazania- miłości. Te nauki poznaliśmy dzięki pierwszym Apostołom, którzy znali osobiście Jezusa i nam je w spisanych ewangeliach przekazali. To dzięki nauką Jezusa Chrystusa wiemy, jak mamy wyznawać naszą wiarę. Są to prawdy, jakie my pragniemy przyjąć, chcąc uzyskać zbawienie. Przyjąć zbawienie, to przyjąć Jezusa Chrystusa do swojego życia, czyli przyjąć wszystko to, co Jezus nauczał.
To przez taką wiarę możemy być zbawieni. Jeżeli żyjemy zgodnie z tą wiarą, to stajemy się lepsi, staramy się nie grzeszyć, staramy się się żyć zgodnie z naukami Jezusa. Taka wiara daje nam zbawienie. Przyjąć Jezusa, to żyć zgodnie z wiarą, jaką Jezus Chrystus nam przekazał. Jeżeli ulegniemy pokusie i zgrzeszymy, to mamy w ufność, że każdy grzech, którego uczynienia żałujemy, będzie nam odpuszczony.

@Magdo, jeżeli odrzucamy dar zbawienia, który mamy przyjąć dobrowolnie, bez przymusu - przez wiarę, to odrzucamy dar Boży i gardzimy tym darem. Nie jesteśmy niewolnikami - mamy wolną wolę i wolny wybór.
Mówiąc, że piekła nie ma oszukujemy siebie.Piekło jest dla tych, co odrzucili Boga, odrzucili dar zbawienia. Jest wina, jest i kara - jest sprawiedliwość.
Bóg pragnie zbawić każdego, ale nie zrobi tego wbrew naszej woli.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Piekło istnieje

Postautor: Zbyszekg4 » 07 kwie 2017, 18:33

Piekło będzie. Aktualnie go nie ma. A ostatecznie i ono zniknie w jeziorze ognia i siarki, to znaczy w drugiej śmierci.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Piekło istnieje

Postautor: KAAN » 07 kwie 2017, 19:58

magda pisze:
KAAN pisze:Trzykrotnie powiedział o ogniu niegasnącym i robaku nieumierającym.
KAAN pisze:
Owszem jest o niegasnacym ogniu i robaku nieśmiertelnym ale nie ma nic o tym że grzesznicy są nieśmiertelni
To znaczy że w tym ogniu wiecznym będą sprawiedliwi? Ktoś w tym ogniu wiecznym będzie i będzie w nim płacz i zgrzytanie zębów.
i że otrzymają wieczne życie żeby wieczną mękę odbywać.
Przebywanie w piekle to nie życie wieczne, to śmierć wieczna. Każdy kto nie jest zbawiony jest martwy.
Z resztą ŻADNA NAUKA KATOLICKA NIE JEST PRAWDĄ U TA TEŻ JEST KŁAMSTWEM
Tego nie wymyślili katolicy, tego uczy Biblia, Słowo Boże. Twoja nauka pochodzi z wymysłów adwentystów, russelitów i innych heretyków.
KAAN pisze:Ale tu nie ma nic o karze za grzechy, mylisz idee biblijne. Za dużo słuchasz adwentystów, albo ŚJ, nie wiem kogo jeszcze.
Jest o karze , słowo ukarany czy to nie kara?
Nie ma o zastępczej karze, jest o zastępczej śmierci, ofierze, to całkiem coś innego niż kara. Karą jest wieczne przebywanie w piekle, Pan Jezus nie będzie wiecznie w piekle za nas, to bezsenes.
A z Adwentystami i świadkami nie rozmawiałam od kilku lat nie licząc zaczepek świadków na ulicy.
To dobrze, bo oni mnóstwo ludzi zwodzą.
KAAN pisze:Zielonoświątkowi takich głupot nie uczą, gdzie ty chodzisz?
To sobie poszukaj zielonoświatkowego kazania pt" Bóg w miejscu człowieka"
Może charyzmatyków, bo zielonoświątkowcy takich rzeczy nie uczą. Takie kazania są za bardzo odlotowe i czegoś takiego słuchać nie mogę.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Piekło istnieje

Postautor: magda » 08 kwie 2017, 19:53

wybrana pisze:Mówiąc, że piekła nie ma oszukujemy siebie.Piekło jest dla tych, co odrzucili Boga, odrzucili dar zbawienia. Jest wina, jest i kara - jest sprawiedliwość.

Owszem jest wina i jest kara ale nie ta wymyślona przez katolikoów tylko ta która ustalił Bóg a Bóg powiedział ze karą za grzech jest śmierć i nigdy tej kary nie zmieniał dalej taka kara obowiązuje za grzech.

KAAN pisze:Może charyzmatyków, bo zielonoświątkowcy takich rzeczy nie uczą. Takie kazania są za bardzo odlotowe i czegoś takiego słuchać nie mogę.

To kazanie było w Warszawie na Siennej a tam jest Zielony kościół bywam własnie tam.

KAAN pisze:Karą jest wieczne przebywanie w piekle, Pan Jezus nie będzie wiecznie w piekle za nas, to bezsenes.

To rzeczywiście bezsens i jest to bezsens katolicki który dalej jest uznawany w kożs,cioach protestanckich , Ja to bym wszystkie katolickie nauki wyrzuciła z kosciołów protestanckich dopiero byłoby dobrze.
KAAN pisze: Ktoś w tym ogniu wiecznym będzie i będzie w nim płacz i zgrzytanie zębów.

owszem le gdzie tam jest napisane że bedzie to trwało wieczność.
Piekło zniknie w jezieorze ognia śmierci drugiej i nie bedzie piekła przez wiecznośc.

KAAN pisze:Tego nie wymyślili katolicy,


Właśnie ze to katolicy wymyslili tak jak i czyściec.

KAAN pisze:Przebywanie w piekle to nie życie wieczne, to śmierć wieczna. Każdy kto nie jest zbawiony jest martwy.


Co to znaczy być martwym bo jeśli ktoś zachowuje swiadomosć czuje cierpi rozumie to raczej nie są to cechy martwego a zywego

KAAN pisze:Nie ma o zastępczej karze, jest o zastępczej śmierci


A ta smierć wedłóg Boga to kara za grzechy przecież wiec jednajk karę za nas poniosł tak jak pisze w Biblii :"starty za winy nasze , ukarany...."


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Piekło istnieje

Postautor: KAAN » 09 kwie 2017, 14:09

magda pisze:
KAAN pisze:Może charyzmatyków, bo zielonoświątkowcy takich rzeczy nie uczą. Takie kazania są za bardzo odlotowe i czegoś takiego słuchać nie mogę.
To kazanie było w Warszawie na Siennej a tam jest Zielony kościół bywam własnie tam.
Nie ufam takim zborom, gdzie głoszone sa takie nauki, nigdy tam nie pójdę żeby słuchać, chyba ze mnie zaproszą aby im powiedziec prawdę na podstawie Słowa Bozego.
KAAN pisze: Ktoś w tym ogniu wiecznym będzie i będzie w nim płacz i zgrzytanie zębów.

owszem le gdzie tam jest napisane że bedzie to trwało wieczność.
Piekło zniknie w jezieorze ognia śmierci drugiej i nie bedzie piekła przez wiecznośc.
Nie zniknie wi jeziorze ognia, bo jezioro ognia to piekło. Do jeziora ognia zostanie wrzucony hades, miejsce gdzie martwi czekali na sąd. Ten werset nie mówi że hades zostanie unicestwiony, on zostanie wrzucony do ognia, więc może stać się miejscem ostatecznej męki dla osądzonych.
KAAN pisze:Tego nie wymyślili katolicy,
Właśnie ze to katolicy wymyslili tak jak i czyściec.
Mylisz się, Biblia uczy o wiecznej karze w piekle.
KAAN pisze:Przebywanie w piekle to nie życie wieczne, to śmierć wieczna. Każdy kto nie jest zbawiony jest martwy.
Co to znaczy być martwym bo jeśli ktoś zachowuje swiadomosć czuje cierpi rozumie to raczej nie są to cechy martwego a zywego
Patrzysz według ciała a nie według ducha. Człowiek to istota której życie ma wymiar duchowy i on najbardziej się liczy. Życie to żywy duch i społeczność z Bogiem.
KAAN pisze:Nie ma o zastępczej karze, jest o zastępczej śmierci
A ta smierć wedłóg Boga to kara za grzechy przecież wiec jednajk karę za nas poniosł tak jak pisze w Biblii :"starty za winy nasze , ukarany...."
Nie, kara jest głównym motywem śmierci Pańskiej, śmierć Pańska jest ofiarą; przesuwasz akcent śmierci Pańskiej w niewłaściwą stronę. Ofiary ST wskazywały na ofiarę Pana Jezusa i zwierzęta w tej ofierze nie były karane, ale zabijane dla przelania krwi obrazującej krew ofiarną Pana Jezusa.Musisz zacząć myśleć o duchowych sprawach a nie skupiać się na cielesnosci.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
breath
Posty: 134
Rejestracja: 14 mar 2017, 19:51
wyznanie: Kościół Chrystusowy w RP
O mnie: osiem lat temu nawrocenie i chrzest
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Piekło istnieje

Postautor: breath » 09 kwie 2017, 14:50

KAAN masz racje we wszystkim co piszesz w tym watku. Przede wszystkim przypominasz co mowi Biblia ze to bedzie smierc wieczna czyli stale oddalenie od Boga i zwiazane z tym wieczne cierpienie.Nie ma nic w Pismie ze nastapi unicestwienie nienawroconych ze przestana istniec i co za tym idzie cierpiec. Jednak jakos tam rozumiem chrzescijan ktorzy maja nienawrocone osoby w rodzinie i probuja pomoc sobie w swym bolu tworzac bajki o tym ze piekla nie bedzie.Rozumiem ale nie akceptuje tego bo to droga donikad i sprzeczna z tym co mowi Biblia.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Piekło istnieje

Postautor: kontousunięte1 » 09 kwie 2017, 15:01

breath pisze:KAAN masz racje we wszystkim co piszesz w tym watku. Przede wszystkim przypominasz co mowi Biblia ze to bedzie smierc wieczna czyli stale oddalenie od Boga i zwiazane z tym wieczne cierpienie.Nie ma nic w Pismie ze nastapi unicestwienie nienawroconych ze przestana istniec i co za tym idzie cierpiec. Jednak jakos tam rozumiem chrzescijan ktorzy maja nienawrocone osoby w rodzinie i probuja pomoc sobie w swym bolu tworzac bajki o tym ze piekla nie bedzie.Rozumiem ale nie akceptuje tego bo to droga donikad i sprzeczna z tym co mowi Biblia.

Też zgadzam się z KAANem, a w sprawie lęków o nienawróconych bliskich dodam, że owszem, on istnieje. U mnie też istniał. Powtarzam ISTNIAŁ, do pewnego czasu. Zdaję sobie sprawę, że ja nic więcej nie mogę zrobić w sprawie nawrócenia osób dorosłych, w dodatku świadomych, inteligentnych, którzy uparcie nie chcą uwierzyć. Mam tylko nadzieję, że "póki żyją jest dla nich nadzieja", a moje błagania do Boga w tej sprawie są Mu znane. I On wie lepiej, on sprawiedliwie osądzi.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Piekło istnieje

Postautor: magda » 09 kwie 2017, 15:17

A ja nie chcę życia wiecznego jeśli mój syn będzie wiecznie cierpiał to i ja bym z tego powodu wiecznie cierpiała i zeycie wieczne nie byłoby dla mnie rajem a tortura wiedząc ze móhj syn jest w piekle . wtedy raj jest niemożliwy gdyby istniało piekło bo wielu ma kochanych bliskich którzy są nienawróceni i którzy się nie mawrócą nigdy tak jak moi rodzice czy mój brat a już nie zyją. Liczę na to że Bóg jest madry i dobry i że otrxe wszelka łzę z moich oczu i z oczu innych co mają takich nienawróconych bliskoich i nie zrobi piekła i wiecznej męki bo jednak myślę ze Bóg nie uznaje dogmatłów katolickich a piekło to jeden z dogmatów. Liczę na to że Bóg jest miłością i że jego sprawiedliwosć jest też z miłością związana


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
breath
Posty: 134
Rejestracja: 14 mar 2017, 19:51
wyznanie: Kościół Chrystusowy w RP
O mnie: osiem lat temu nawrocenie i chrzest
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Piekło istnieje

Postautor: breath » 09 kwie 2017, 15:47

kontousunięte1 u mnie tez ten lek byl ale jest przeszloscia.Nienawrocony syn... Jedyne co moge zrobic to modlic sie o laske wiary dla niego. I wierze ze Bog mnie wyslucha.Masz racje poki zycia poty nadziei.Tak Bog zna serca i On osadzi.Nie wiemy co krzyczy lub szepcze umierajacy czlowiek Bog go slyszy gdy ten wola do niego. I taka jest moja nadzieja jesli chodzi o mych bliskich.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Piekło istnieje

Postautor: kontousunięte1 » 09 kwie 2017, 15:54

Dokładnie tak myślę, dokładnie tak się modlę i tak wierzę.
I mam spokój serca w tej sprawie, a nawet, jeśli Bóg zdecyduje inaczej to Jego wola niech się stanie.



Wróć do „Świadectwa, rozważania, nauczania ... ku wzajemnemu zbudowaniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości