Piekło istnieje

W tym miejscu dzielimy się świadectwami działania Bożej łaski a także przemyśleniami nt. Słowa Bożego w celu zbudowania wiary innych.
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Piekło istnieje

Postautor: betme » 15 lip 2016, 00:53

http://plejada.pl/wywiady/marek-dyjak-t ... ora/k2k3hb
Pan Dyjak twierdzi, że po próbie samobójczej, gdy lekarz stwierdził zgon, musiał byc w piekle.
Czy takie świadectwa mamy traktować poważnie?


Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Piekło istnieje

Postautor: MrSponge » 16 lip 2016, 23:23

Chrześcijanom takie świadectwa są niepotrzebne, ponieważ my WIEMY o tym, że piekło istnieje.
Co to za różnica czy tam się gotuje duszyczki w smole (taaa...) czy po prostu zgrzyta zębami itd. To już mało istotne chyba...?


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Piekło istnieje

Postautor: Janek » 19 lip 2016, 01:18

Ta miał haluny,mózg mu spłatał figla.
Takich bzdur jest pełno.
To jakiś deista :roll:
Plejada :roll:
kosz..


Qressor
Posty: 1
Rejestracja: 03 mar 2017, 10:02
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: yes i have listen
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Piekło isnieje

Postautor: Qressor » 22 mar 2017, 08:46

Ta miał haluny,mózg mu spłatał figla.
Wykasowałem to badziewie, następnym razem będzie ban
KAAN


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Piekło isnieje

Postautor: wybrana » 01 kwie 2017, 20:03

MrSponge pisze:Chrześcijanom takie świadectwa są niepotrzebne, ponieważ my WIEMY o tym, że piekło istnieje.
Co to za różnica czy tam się gotuje duszyczki w smole (taaa...) czy po prostu zgrzyta zębami itd. To już mało istotne chyba...?


Zaintrygowała mnie twoja odpowiedz, a jeszcze bardziej zawarta w niej odwaga. Tak, jesteś odważnym człowiekiem, jeśli dla ciebie nie ma różnicy między zgrzytaniem zębami a gotowaniem duszyczki. Piszesz, ze to mało istotne, ale chyba nie chciałbyś tej istotności doświadczać.
Chrześcijanom są takie świadectwa potrzebne, bo chrześcijaninem się jest od chwili chrztu, a co jeżeli ktoś otrzymał chrzest w wieku niemowlęcym i nie rozumie, co to znaczy być chrześcijaninem. Czy widziałeś niegrzeszących chrześcijan? Hitler też był ochrzczony i co z tego?
Takie świadectwa są dobre, bo uświadamiają nam, że piekło jest realne. Nie wszyscy chcą w nie wierzyć, ale one niestety istnieje. Niektórzy woleli by wierzyć, że go nie ma.
To nie Bóg skazuje ludzi na piekło, to ludzie sami się tam pchają i na własne życzenie tam idą.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Piekło istnieje

Postautor: biblijny » 02 kwie 2017, 14:01

wybrana pisze:Chrześcijanom są takie świadectwa potrzebne,


Myli się Pani. Samo Pismo mówi: "6. A to, bracia, odniosłem do siebie i do Apollosa z powodu was, abyście nauczyli się na naszym przykładzie, nie rozumieć więcej niż jest napisane, abyście się jeden ponad drugiego nie wynosili przeciw drugiemu." (1 Kor 4, 6)

Oznacza to, że objawienie w Piśmie Świętym jest wystarczające dla chrześcijanina i szukanie dodatkowych "atrakcji" i pseudo-proroków jest szkodliwe i niewskazane.

wybrana pisze:bo chrześcijaninem się jest od chwili chrztu,


Słowo "chrześcijanin " jest od "Chrystusa", a nie od "chrztu". Chrześcijaninem człowiek się staje w chwili chrztu w Duchu Świętym, a nie w wodzie.

wybrana pisze:a co jeżeli ktoś otrzymał chrzest w wieku niemowlęcym i nie rozumie, co to znaczy być chrześcijaninem.


To znaczy, że nie jest chrześcijaninem. Musi się taki człowiek nawrócić i dać się ochrzcić.

wybrana pisze:Takie świadectwa są dobre, bo uświadamiają nam, że piekło jest realne. Nie wszyscy chcą w nie wierzyć, ale one niestety istnieje.


Bóg jest innego zdania. Proszę, oto przypowieść o bogaczu i Łazarzu:

Żył pewien człowiek bogaty, który ubierał się w purpurę i bisior i dzień w dzień świetnie się bawił. U bramy jego pałacu leżał żebrak okryty wrzodami, imieniem Łazarz. Pragnął on nasycić się odpadkami ze stołu bogacza; nadto i psy przychodziły i lizały jego wrzody. Umarł żebrak, i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany. Gdy w Otchłani, pogrążony w mękach, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. zawołał: "Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i poślij Łazarza; niech koniec swego palca umoczy w wodzie i ochłodzi mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu". Lecz Abraham odrzekł: "Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz przeciwnie, niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz. A prócz tego między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd do nas się przedostać". Tamten rzekł: "Proszę cię więc, ojcze, poślij go do domu mojego ojca! Mam bowiem pięciu braci: niech ich przestrzeże, żeby i oni nie przyszli na to miejsce męki". Lecz Abraham odparł: "Mają Mojżesza i Proroków, niechże ich słuchają!" "Nie, ojcze Abrahamie – odrzekł tamten – lecz gdyby kto z umarłych poszedł do nich, to się nawrócą". Odpowiedział mu: "Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą"» (Ewangelia Łukasza 16,19–31)


Jak widzisz, zgodnie z wolą Bożą, źródłem przestrogi dla człowieka jest Pismo Święte, a nie objawienia prywatne. Bóg odmawia objawień, widzeń itp. ponad te, które są spisane w Biblii. Zatem widzenia zjaw, demonów i piekła, które są obwieszczane przez współczesnych ludzi, nie pochodzą od Boga, lecz ich źródło jest demoniczne.

To nie Bóg skazuje ludzi na piekło, to ludzie sami się tam pchają i na własne życzenie tam idą.


Owszem, to Bóg jest sędzią, który skazuje. Poczytaj sobie o Sądzie Ostatecznym.

Proponowałbym Ci uzupełnić swoją wiedzę Biblijną, bo występując w roli pouczającego a nie mając ku temu odpowiedniego przygotowania, stąpasz po grząskim gruncie.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Piekło istnieje

Postautor: wybrana » 02 kwie 2017, 20:41

@biblijny, podzielam twoje zdanie, że każdy człowiek musi się na nowo narodzić w Duchu Świętym

Z Pisma Świętego dowiadujemy się, że każdy człowiek rodzi się duchowo martwy i jest duchowo oddzielony od świętego Boga, zmierzając ku wiecznemu potępieniu . Aby zostać zbawionym (uratowanym) i powrócić do właściwego związku z Bogiem, człowiek potrzebuje odnowy (zmiany) i nawiązania z Nim relacji [Pismo Święte nazywa to „duchowym odrodzeniem" (Tytusa 3:3-7), „nowym narodzeniem" (Jana 3:1-8)]. W rzeczywistości chodzi tutaj o wewnętrzną, duchową przemianę ludzkiego serca [z kamiennego na mięsiste (Ezechiela 36:26-27)], w które Bóg „wpisuje" swoje prawa (Hebrajczyków 8:10-11). Wówczas człowiek otrzymuje poznanie prawdy, duchowe pragnienia (1 Koryntian 3:16 / Rzymian 8:1-9) i chęć okazywania posłuszeństwa, poddania się Mesjaszowi, Zbawcy, Jezusowi Chrystusowi (naśladowania Go i upodabniania się do Niego). W taki sposób zostaje stworzony na nowo (pod względem duchowym). Znajduje się teraz w innym świecie (w duchowym świecie z Bogiem) – stare rzeczy przeminęły (stare poglądy, opinie, przyjemności, dawne dążenia, radości, nadzieje, pewność siebie itp.), a zastąpiły je nowe (nowe przekonania, pragnienia, obawy, poglądy, zasady, uczucia, myśli, ambicje i cele). Teraz prowadzi go nowy Duch i idzie on nową drogą życia.

Nie podzielam twojego zdania dotyczącego szczególnych doświadczeń dotyku Boga danego człowiekowi. Bóg jest żywy i jest blisko każdego czlowieka. Jest i żyje również w nas. Człowiek jest ŚWIĄTYNIĄ BOGA, A JEGO SERCE JEJ OŁTARZEM.
Zacytuję ci fragment:
http://www.odnowa.jezuici.pl
Także początkom ewangelizacji, według wskazań Nowego Testamentu, towarzyszyły liczne cudowne uzdrowienia, które umacniały siłę ewangelicznej Nowiny. Ta moc została obiecana przez Jezusa zmartwychwstałego i pierwsze wspólnoty chrześcijańskie widziały, jak urzeczywistniała się ona wśród nich: „Oto cuda, które towarzyszyć będą tym, co uwierzą [...]. Na chorych ręce kłaść będą i będą zdrowi” (Mk 16,17-18). W czasie przepowiadania Filipa w Samarii wydarzyło się cudowne uzdrowienie: „Filip przybył do miasta Samarii i głosił im Chrystusa. Tłumy słuchały z uwagą i skupieniem słów Filipa, ponieważ widziały cuda, które czynił. Z wielu bowiem opętanych wychodziły z głośnym krzykiem duchy nieczyste, wielu też sparaliżowanych i chromych zostało uzdrowionych” (Dz 8,5-7). Święty Paweł przedstawia swoje przepowiadanie Ewangelii charakteryzujące się znakami i cudami dokonywanymi mocą Ducha: „Nie odważę się jednak wspominać niczego, jak tylko to, czego dokonał przeze mnie Chrystus w doprowadzeniu pogan do posłuszeństwa [wierze] słowem, czynem, mocą znaków i cudów, mocą Ducha Świętego” (Rz 15,18-19; por. 1 Tes 1,5; 1 Kor 2,4-5). Nie jest bezpodstawne założenie, że te znaki i cuda ukazujące Bożą moc, która towarzyszyła przepowiadaniu Ewangelii, wyrażały się przeważnie w cudownych uzdrowieniach. Były znakami niezwiązanymi wyłącznie z osobami Apostołów, lecz dokonywały się także poprzez wiernych: „Czy Ten, który udziela wam Ducha i działa cuda wśród was, czyni to dlatego, że wykonujecie czyny nakazane przez Prawo, czy też dlatego, że dajecie posłuch wierze?” (Ga 3,5)

Pragnienie chorego, aby otrzymać uzdrowienie jest czymś dobrym i głęboko ludzkim, szczególnie kiedy wyraża się ono w ufnej modlitwie zwróconej do Boga i zakłada przyjęcie woli Bożej. Do niej nawołuje Syrach: „Synu, w chorobie swej nie odwracaj się od Pana, lecz módl się do Niego, a On cię uleczy” (Syr 38,9). Niektóre psalmy zawierają prośbę o uzdrowienie (por. Ps 6; 37; 40; 87).

Podczas publicznej działalności Jezusa, wielu chorych zwraca się do Niego, czy to osobiście, czy za pośrednictwem swoich przyjaciół lub krewnych, prosząc o przywrócenie zdrowia. Pan przyjmuje te błagania i Ewangelie nie zawierają żadnego śladu nagany takiej modlitwy. Jedynym zarzutem Chrystusa jest brak wiary: „Jeśli możesz? Wszystko możliwe jest dla tego, kto wierzy” (Mk 9,23; por. Mk 6,5-6; J 4,48).


Zacytowałam ci fragment dotyczący uzdrowienia, bo ja takiego uzdrowienia doświadczyłam.
Duch Święty tchnie kiedy chce i działa.

Jeżeli chodzi o stąpanie po grząskim gruncie, to skąd jesteś pewny, że twój nie jest grząski?
Pisałam, że ludzie z własnej woli idą do piekła, bo widzisz Bóg dał człowiekowi wolną wolę, wolę wyboru, czy człowiek pragnie Boga, czy Go odrzuca.
Człowiek przede wszystkim decyduje o swojej przyszłości. Oczywiście może jeszcze doznać miłosierdzia Bożego, ale nie każdy może je otrzymać.

Mam do ciebie jeszcze pytanie, dlaczego dyskusję zaczynasz od oceny gruntu piszącego? skąd u ciebie taka szeroka wiedza, by ten grunt oceniać.
Możesz wejść w polemikę i przedstawiać swoje racje, ale po jednym wpisie oceniać od razu czyjś grunt, to chyba nie jest grzeczne ani właściwe.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Piekło istnieje

Postautor: magda » 05 kwie 2017, 09:48

Piekło i wieczna męka to jest dogmat katolicki i jako katolicki jest na 100% fałszywy jak wszystko katolickie . Karą za grzech jest śmierc taka kare przewidział Bóg i nigdy jej nie zmienił . Jesy ona powtórzona w Apokalipsie Ap 20:14 bw "I śmierć, i piekło zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć."
Ap 21:8 bw "Udziałem zaś bojaźliwych i niewierzących, i skalanych, i zabójców, i wszeteczników, i czarowników, i bałwochwalców, i wszystkich kłamców będzie jezioro płonące ogniem i siarką. To jest śmierć druga." ćzyli to jezioro ognia uwazane przez KRK za piekło do palenia ludzi przez wiecznosc jest drugą śmiercią i co więcej piekło też tam zostaje wrzucone i unicestwione czymkolwiek ono jest ale nie wieczna męką. Dalej karą za grzech jest śmierć i nie wieczna męka kazdy kto wierzy w wieczna mękę robi z Boga oprawcę, nie bierze pod uwagę nauki biblijnej że karą jest śmierć a za to stosuje naukę djabelska czyli katolicką. Prosze mi pokazac w którym miejscu w Biblii Bóg zmienił kare za grzech , czekam na taki werset o tym mówiący. Czy Jezus nas zbawił jeśli karą za grzech jest wieczna męka a on za nas tylko umarł? Iz 53:5 bw "Lecz on zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni." Jezus za nas umarł a nie cierpiał palony w smole przez wiecznosć kto che uśc tylko za Jezusem i stosować nauki tylko Biblijne odrzuciwszy wszystko co katolickie to musi odrzucic tez katolicka wieczna mękę


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Piekło istnieje

Postautor: wybrana » 05 kwie 2017, 17:54

magda pisze:Piekło i wieczna męka to jest dogmat katolicki i jako katolicki jest na 100% fałszywy jak wszystko katolickie . Karą za grzech jest śmierc taka kare przewidział Bóg i nigdy jej nie zmienił . Jesy ona powtórzona w Apokalipsie Ap 20:14 bw "I śmierć, i piekło zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć."
Ap 21:8 bw "Udziałem zaś bojaźliwych i niewierzących, i skalanych, i zabójców, i wszeteczników, i czarowników, i bałwochwalców, i wszystkich kłamców będzie jezioro płonące ogniem i siarką. To jest śmierć druga." ćzyli to jezioro ognia uwazane przez KRK za piekło do palenia ludzi przez wiecznosc jest drugą śmiercią i co więcej piekło też tam zostaje wrzucone i unicestwione czymkolwiek ono jest ale nie wieczna męką. Dalej karą za grzech jest śmierć i nie wieczna męka kazdy kto wierzy w wieczna mękę robi z Boga oprawcę, nie bierze pod uwagę nauki biblijnej że karą jest śmierć a za to stosuje naukę djabelska czyli katolicką. Prosze mi pokazac w którym miejscu w Biblii Bóg zmienił kare za grzech , czekam na taki werset o tym mówiący. Czy Jezus nas zbawił jeśli karą za grzech jest wieczna męka a on za nas tylko umarł? Iz 53:5 bw "Lecz on zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni." Jezus za nas umarł a nie cierpiał palony w smole przez wiecznosć kto che uśc tylko za Jezusem i stosować nauki tylko Biblijne odrzuciwszy wszystko co katolickie to musi odrzucic tez katolicka wieczna mękę


Proszę, oto wersety biblijne świadczące o istnieniu piekła:


Łukasza 16:19-26
Żył pewien człowiek bogaty, który ubierał się w purpurę i bisior i dzień w dzień świetnie się bawił. U bramy jego pałacu leżał żebrak okryty wrzodami, imieniem Łazarz. Pragnął on nasycić się odpadkami ze stołu bogacza; nadto i psy przychodziły i lizały jego wrzody. Umarł żebrak, i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany. Gdy w Otchłani, pogrążony w mękach, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. I zawołał: "Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i poślij Łazarza; niech koniec swego palca umoczy w wodzie i ochłodzi mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu". Lecz Abraham odrzekł: "Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz przeciwnie, niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz. A prócz tego między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd do nas się przedostać".

Mateusza 5:27-30
Słyszeliście, że powiedziano: Nie cudzołóż! A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa. Jeśli więc prawe twoje oko jest ci powodem do grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało być wrzucone do piekła. I jeśli prawa twoja ręka jest ci powodem do grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało iść do piekła.

Mateusza 18:9
I jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do życia, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła ognistego.

Proponuję przeczytać ten link

http://www.teologia.pl/m_k/zag08-6.htm


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Piekło istnieje

Postautor: magda » 06 kwie 2017, 19:10

2 wersety mówia o piekle i piekło ma być unicestwione wrzuceone do jeziora ognia tak jak i śmierć to ma zniknąć a pierwsze wersety to jest bajka z morałem którą opowiedział Jezus jako przypowieść czyli bajkę, na tej podstawie nie kpzna mówić o istnieniu czegos co istnieje w bajce . Piekło jest w Biblii wymieniane ale na pewno nie jest nim wieczna męka, bo wieczna mękę wymyślił Kościół katolicki to katolicki dogmat i jak wszystkie nauki katolickie służy do zniszczenia wartosci ofiary Jezusa . Bo jeśli by karą za grzech była wieczna męka to Jezus tej kary za nas nie poniósł i nas nie zbawił i o to katolickiemu kosciołowi chodzi żeby nie istniało zbawienie dokonane przez Jezusa , Bóg wyznaczył jedna kare za grzech i jest nią smierc i nigdy tej kary nie zmienił i taka karę Jezus za nas poniósł nie inną bo innej nie ma Iz 53:5 bw "Lecz on zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni."b Wieczna męka jest wymysłem katolickim i jak wszystko katolickie fałszywe w 100%


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Piekło istnieje

Postautor: Sebek » 07 kwie 2017, 00:13

"Karą za grzech jest śmierć a darem Boga życie wieczne w Chrystusie Jezusie Panu naszym." Rz 6,23


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Piekło istnieje

Postautor: KAAN » 07 kwie 2017, 09:51

magda pisze:2 wersety mówia o piekle i piekło ma być unicestwione wrzuceone do jeziora ognia tak jak i śmierć to ma zniknąć a pierwsze wersety to jest bajka z morałem którą opowiedział Jezus jako przypowieść czyli bajkę, na tej podstawie nie kpzna mówić o istnieniu czegos co istnieje w bajce .
Opowiadasz bajki Magdo, Pan Jezus nie opowiadał bajek ale mówił:

Ewangelia św. Mateusza 13:42 I wrzucą ich do pieca ognistego; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.

Jak będziesz kwestionować Boże Słowo i prawdomówność Pana Jezusa to się tam znajdziesz.
Piekło jest w Biblii wymieniane ale na pewno nie jest nim wieczna męka, bo wieczna mękę wymyślił Kościół katolicki to katolicki dogmat i jak wszystkie nauki katolickie służy do zniszczenia wartosci ofiary Jezusa .
Mylisz się, Biblia mówi o wiecznej męce:

Objawienie św. Jana 20:10 A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też zwierzę i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków.

Bo jeśli by karą za grzech była wieczna męka to Jezus tej kary za nas nie poniósł
Powtarzasz fałszywe nauki, które mówią o karze za nasze grzechy którą poniósł Pan Jezus, podczas gdy Pan Jezus złożył ofiarę za wszystkie grzechy, został zabity, przelał swoją krew jako krew ofiarniczą. Skąd u ciebie wzięły się takie heretyckie myśli ?!


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Piekło istnieje

Postautor: kontousunięte1 » 07 kwie 2017, 10:23

Jeśli piekła nie ma, a całe nauczanie o piekle kwituje się wersetem, że "karą za grzech jest śmierć", w taki zrozumieniu, że wszyscy umieramy, to ja mówię "hura". Jeden sobie żyje, jak mu się podoba, grzeszy na maxa, jest szczęśliwy, używa życia. Umiera.
Drugi prowadzi bogobojne życie pełne pokory i skromności, ograniczeń i niekoniecznie daje mu to satysfakcję. Umiera.
Jeden i drugi został ukarany.
Pierwszy się cieszy, bo pożył sobie dobrze a potem niebyt i pozamiatane.
Drugi drży, bo nie wie, co go tam po śmierci czeka. Wierzy, że ulga, nagroda, ale kto to tam na 100% wie?
Jeśli piekła nie ma to super, już niczego nie trzeba się bać. No chyba, że niektórych nawiedzonych głosicieli i...płaskoziemców. Skoro piekła nie ma, a Ziemia jest płaska to i tak nie ma na niej miejsca na piekło :oops: :rotfl: ;)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Piekło istnieje

Postautor: magda » 07 kwie 2017, 10:51

KAAN pisze:Objawienie św. Jana 20:10
Tu jest mowa o wiecznej męce djabła a nie człowieka i do tej pory nie jest wiadomo czym jest fałszywy prorok , chodzą słuchy z e fałsywym prorokiem jest koran dopuki nie wiemy co to jest to nie moz,emy twierdzić ze jacyś ludzie będą przez Boga torturowani przez wieznosc , Bóg nie jest oprawcą . Nawet kosciół katolicki palił na stosach przez krótki czas a nie przez wie zność, czy Bóg by był olrótniejszy od inkwizycji wątpię.Jednak jest śmierć druga a nie męka moze okropna bo w ogniu ale jenak Bóg nie jest okrutnikiem już wystarczy z e człowiek ma byc wrzucony w płomienie i jeszcze widząc jak inni idą na wieczne życie.

KAAN pisze:Powtarzasz fałszywe nauki, które mówią o karze za nasze grzechy którą poniósł Pan Jezus, podczas gdy Pan Jezus złożył ofiarę za wszystkie grzechy, został zabity, przelał swoją krew jako krew ofiarniczą. Skąd u ciebie wzięły się takie heretyckie myśli ?!


A no stąd: Iz 53:5 bw "Lecz on zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni.
Jak widzisz czarno na białym Jezus za nas za nasze występki został zabity i naszą karę poniósł , to nauka Biblijna bo ofiary były właśnie zadosuczynieniem zwierzeta ponosiły śmierć w miejsce człowieka . Idź do kościołaZielonoswiatkowego oni ci to wytłumaczą jak nie rozumiesz.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Piekło istnieje

Postautor: KAAN » 07 kwie 2017, 13:28

magda pisze:
KAAN pisze:Objawienie św. Jana 20:10
Tu jest mowa o wiecznej męce djabła a nie człowieka i do tej pory nie jest wiadomo czym jest fałszywy prorok..
Wiadomo, człowiekiem, antychryst też jest człowiekiem.
, Bóg nie jest oprawcą .
Bóg jest sprawiedliwy i wylewa swój zapalczywy gniew na przeciwników.

Objawienie św. Jana 16:19 I rozpadło się wielkie miasto na trzy części, i legły w gruzach miasta pogan. I wspomniano przed Bogiem o wielkim Babilonie, że należy mu dać kielich wina zapalczywego gniewu Bożego.

.. ale jenak Bóg nie jest okrutnikiem już wystarczy z e człowiek ma byc wrzucony w płomienie i jeszcze widząc jak inni idą na wieczne życie.
Ale Bóg jest sprawiedliwy i prawdomówny. Pan Jezus powiedział:

Ewangelia św. Marka 9:43 A jeśli cię gorszy ręka twoja, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie wejść kaleką do żywota, niż mieć dwoje rąk, a pójść do piekła, w ogień nieugaszony,
44 Gdzie robak ich nie umiera, a ogień nie gaśnie.
45 A jeśli cię gorszy noga twoja, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie wejść kulawym do żywota, niż mieć dwie nogi, a być wrzuconym do piekła,
46 Gdzie robak ich nie umiera, a ogień nie gaśnie.
47 I jeśli cię gorszy oko twoje, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do Królestwa Bożego, niż mieć dwoje oczu, a być wrzuconym do piekła,

Trzykrotnie powiedział o ogniu niegasnącym i robaku nieumierającym.

KAAN pisze:Powtarzasz fałszywe nauki, które mówią o karze za nasze grzechy którą poniósł Pan Jezus, podczas gdy Pan Jezus złożył ofiarę za wszystkie grzechy, został zabity, przelał swoją krew jako krew ofiarniczą. Skąd u ciebie wzięły się takie heretyckie myśli ?!

A no stąd: Iz 53:5 bw "Lecz on zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni.
Ale tu nie ma nic o karze za grzechy, mylisz idee biblijne. Za dużo słuchasz adwentystów, albo ŚJ, nie wiem kogo jeszcze.

Idź do kościołaZielonoswiatkowego oni ci to wytłumaczą jak nie rozumiesz.
Zielonoświątkowi takich głupot nie uczą, gdzie ty chodzisz?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Świadectwa, rozważania, nauczania ... ku wzajemnemu zbudowaniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości