Mąż a nie dziecko ma zaspokajać emocjonalne potrzeby kobiety - Paul Washer

W tym miejscu dzielimy się świadectwami działania Bożej łaski a także przemyśleniami nt. Słowa Bożego w celu zbudowania wiary innych.
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Mąż a nie dziecko ma zaspokajać emocjonalne potrzeby kobiety - Paul Washer

Postautor: Ian » 21 gru 2015, 11:19

Polecam 4-minutowy fragment świetnego kazania dla mężów i żon :-)

https://www.youtube.com/watch?v=t1WXcbWFbaw

Zgadzacie się z tezami autora?


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Mąż a nie dziecko ma zaspokajać emocjonalne potrzeby kobiety - Paul Washer

Postautor: Noemi » 21 gru 2015, 13:18

bardzo madrze powiedziane ,dodam ze Paul ma całkowitą rację .


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Mąż a nie dziecko ma zaspokajać emocjonalne potrzeby kobiety - Paul Washer

Postautor: nadrozd » 21 gru 2015, 15:35

Mnie Ian zagięło to kazanie :-/ Nie wiedziałem ze żony i maja jakieś potrzeby emocjonalne i że takie coś istnieje.

Mogła by jakaś kobieta zdefiniować jakie sa jej potrzeby emocjonalne ?
http://www.psychowiedza.com/2013/08/czy ... nalne.html

potrzeba bezpiecznego przywiązania (czyli stworzenia relacji bezpiecznej, w której możemy doświadczać troski, opieki i akceptacji,
potrzeba autonomii, kompetencji i posiadania własnej tożsamości,
potrzeba wolności wyrażania swoich prawdziwych uczuć i potrzeb,
potrzeba spontaniczności i zabawy,
potrzeba realistycznych granic i samokontroli.


te to są wszystkie ?


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Mąż a nie dziecko ma zaspokajać emocjonalne potrzeby kobiety - Paul Washer

Postautor: Noemi » 21 gru 2015, 18:04

każda kobieta jest inna i ma inne potrzeby i oczekiwania, to co tutaj wkleiłeś trochę jest sztuczne i raczej nie o to chodzi żonom wg mnie ,nadrozd jesli porozmawiasz z żona szczerze ,dowiesz sie na pewno czego oczekuje od ciebie byc może będziesz zaskoczony tym czego sie dowiesz a może się okazać że jestes idealnym mężem .


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Mąż a nie dziecko ma zaspokajać emocjonalne potrzeby kobiety - Paul Washer

Postautor: Samolub » 21 gru 2015, 21:25

Zgadzam się
Chociaż z tymi oczekiwaniami to według mnie każdy powinien mieć dystans, bo oczekiwania to zazwyczaj mi się kojarzą z zaspokajaniem ego x D


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Mąż a nie dziecko ma zaspokajać emocjonalne potrzeby kobiety - Paul Washer

Postautor: konto skasowane » 22 gru 2015, 14:28

Nie ma idealnych żon i nie ma idealnych mężów. Są tylko ci, którzy dążą do doskonałości albo ci, którzy mówią "nie chcę byś mnie zmieniał, kochaj mnie takim jakim jestem" (czyt. skrajni egoiści)


.
Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Mąż a nie dziecko ma zaspokajać emocjonalne potrzeby kobiety - Paul Washer

Postautor: niebieska777 » 10 sty 2016, 14:07

nadrozd pisze:Mnie Ian zagięło to kazanie :-/ Nie wiedziałem ze żony i maja jakieś potrzeby emocjonalne i że takie coś istnieje.

Mogła by jakaś kobieta zdefiniować jakie sa jej potrzeby emocjonalne ?
http://www.psychowiedza.com/2013/08/czy ... nalne.html

potrzeba bezpiecznego przywiązania (czyli stworzenia relacji bezpiecznej, w której możemy doświadczać troski, opieki i akceptacji,
potrzeba autonomii, kompetencji i posiadania własnej tożsamości,
potrzeba wolności wyrażania swoich prawdziwych uczuć i potrzeb,
potrzeba spontaniczności i zabawy,
potrzeba realistycznych granic i samokontroli.


te to są wszystkie ?


potrzeba ROZMOWY o wszystkim - nie tylko o budżecie, uczuciach, praniu i obiedzie ale nawet o kolorach tęczy, dlaczego moda jest mokra itp.
potrzeba docenienia - nam kobietom powtarza się, zę facet jest jak dziecko, trzeba go wciąż za wszystko chwalić. Ale my też potrzebujemy tego. Gdy jesteś dumny, wdzięczny, powiedz mi to !


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.
4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.
Obj 21:3-4
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Mąż a nie dziecko ma zaspokajać emocjonalne potrzeby kobiety - Paul Washer

Postautor: Oberyn. » 10 sty 2016, 16:27

O kolorach tęczy, że woda jest mokra. Kobiety... :puppyeyes:


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Mąż a nie dziecko ma zaspokajać emocjonalne potrzeby kobiety - Paul Washer

Postautor: niebieska777 » 10 sty 2016, 21:23

Oberyn. pisze:O kolorach tęczy, że woda jest mokra. Kobiety... :puppyeyes:


metafora taka.
Ale ten filmik pokazałam mojemu mężowi. Jeszcze nie mamy dzieci, ale na przyszłosć sie przyda :-)


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.

4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.

Obj 21:3-4
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Mąż a nie dziecko ma zaspokajać emocjonalne potrzeby kobiety - Paul Washer

Postautor: Oberyn. » 11 sty 2016, 00:33

No ja wiem :) tylko raczej faceci nie lubią rozmawiac o "oczywistych oczywistościach". Chyba, że z tą tęczą, to można porozmawiać o rozszczepieniu światła, ale nie ma w tym nic romantycznego :P


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Mąż a nie dziecko ma zaspokajać emocjonalne potrzeby kobiety - Paul Washer

Postautor: kruszynka » 11 sty 2016, 09:03

to można porozmawiać o rozszczepieniu światła, ale nie ma w tym nic romantycznego :P

Wręcz przeciwnie :)


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Mąż a nie dziecko ma zaspokajać emocjonalne potrzeby kobiety - Paul Washer

Postautor: konto skasowane » 11 sty 2016, 09:17

Ja osobiście uważam że rozmowa o narzędziach, warsztacie, wspólnej pasji do tworzenia jest bardzo romantyczne :D


.
Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Mąż a nie dziecko ma zaspokajać emocjonalne potrzeby kobiety - Paul Washer

Postautor: niebieska777 » 11 sty 2016, 19:09

Oberyn. pisze:No ja wiem :) tylko raczej faceci nie lubią rozmawiac o "oczywistych oczywistościach". Chyba, że z tą tęczą, to można porozmawiać o rozszczepieniu światła, ale nie ma w tym nic romantycznego :P

no i to chodzi , nie tylko na romantyczne tematy sie rozmawia z mężem ale też naukowe, filozoficzne itp. żeby nie było nudno, poznać swoje zdanie otp.
Ja np z moim duzo rozmawiam o zwierzetach, o sztuce, bo jest bardzo inteligentny i lubie takie rozmowy
Podoba mi sie jak w zwiażku nie jesteśmy tylko kochankami, wspoółlokatorami ale przede wszsytkim PRZYJACIÓŁMI


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.

4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.

Obj 21:3-4

Wróć do „Świadectwa, rozważania, nauczania ... ku wzajemnemu zbudowaniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości