Ewangelizacja katolików

W tym miejscu dzielimy się świadectwami działania Bożej łaski a także przemyśleniami nt. Słowa Bożego w celu zbudowania wiary innych.
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewangelizacja katolików

Postautor: Ian » 22 lip 2016, 09:10

Pan Piernik, poruszyłeś tutaj temat metody/techniki ewangelizacji i spoko. Pełna zgoda w tym temacie, to od Boga zależy czy ktoś prawdziwie się nawróci czy nie. Bo to Bóg zbawia a nie my. Jednak widzę niekonsekwencję w tym co piszesz. Na początku wypisałeś negatywne przykłady ewangelizowania a podsumowałeś to słowami
Dlatego właśnie nic nie robię.
. Sorry ale to brzmi jak wymówka. To co napisałeś przed tym podsumowującym zdaniem nijak nie usprawiedliwia dlaczego nie ewangelizujesz. Nikt nie mówi że taki lub inny sposób/metoda ewangelizowania jest lepsza lub jedyna właściwa. Chodzi o to by to robić - ewangelizować, w sposób jaki uważamy że jest zgodny z Bożą wolą. Jeśli nie podoba Ci się metoda np. Campus Cruside. OK. Masz do tego prawo, ale to nie zwalnia nas chrześcijan z obowiązku ewangelizowania (mówienia o drodze do zbawienia zgubionym grzesznikom) i prowadzenia i poprzez uczniostwo.


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewangelizacja katolików

Postautor: Pan Piernik » 22 lip 2016, 14:14

Pozwól, że zacytuję :)

Dlatego nie robię nic - poza rozmowami.

niech każdy robi co chce i co może.


Awatar użytkownika
n.ellie
Posty: 380
Rejestracja: 09 maja 2016, 10:17
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ewangelizacja katolików

Postautor: n.ellie » 22 lip 2016, 15:34

Myślę, że nie ma co na siłę ewangelizować. Większość ludzi ma w nosie ulicznych kaznodziei. Chodzący po domach są wkurzający. Sama miałam dość jeszcze przed nawróceniem jak Świadkowie Jehowy albo z jakichs organizacji na rzecz ochrony zwierząt chodzili po mieszkaniach co kilka tygodni. Tak samo wrzucanie ulotek do skrzynek. Trochę mam doświadczenia z robieniem kampanii wyborczych i naprawdę czasem trzeba się nagimnastykować, żeby dojść do ludzi by zagłosowali na konkretną osobę. Przepraszam, że tak porównuję ewangelizowanie do marketingowych chwytów, ale właśnie wydaje mi się, że to tak nie działa. Choć może jakaś akcja z plakatami i banerami z cytatami z Biblii może by zatrzymała przechodniów na chwilkę, by rozważyć dany cytat. Nie wiem. Nie chciałabym, żeby ewangelizowanie opierało sie na tanich chwytach. Myślę, że rozmowy są dobrym sposobem, o ile prowadzone są z szacunkiem dla obu stron. Dyskusje w Internecie też mi się wydają ok. Ale to jest moja opinia


I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. (1 Kor 13:2)
Obrazek
https://www.instagram.com/kobieta_z_biblia/
http://kobietazbiblia.blogspot.com/
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ewangelizacja katolików

Postautor: Maria-Magdalena » 22 lip 2016, 21:12

Adalbertus pisze:Jakie kryteria stosujesz do oceny wielkości "ewangelizatorów" lub "ewangelizatorek"?

Jej życie spotkanie z Jezusem a przede wszystkim miłość, której wierzyła, której się nie ulękła stojąc pod krzyżem.
Poza tym przez większość mojego życia Maria Magdalena była pomijana przez KRK. Nie wiem jak ją widzą protestanci.

Pozdrawiam.


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewangelizacja katolików

Postautor: christianinroman » 21 sie 2016, 13:28

Do BeatyM i Marii-Magdaleny. Przyłączam się do moich Sióstr w Chrystusie madelinki i andevi i zgadzam się z tym co napisały o nawróceniu się i nowonarodzeniu z wody i Ducha. Jeśli tego u was nie było to wasza pobożność i rteligijność nie pomogą wam w dojściu do nieba. Maria-Magdalena, nie ma świąt w życiu chrzewścijanina poza tym, które ustanowił Pan Jezus, czyli Wieczerza Pańska. Znam osobiście osoby, które nawróciły się w KRK w odnowie w Duchu Świętym, i WYSZŁY z KRK, a przyszły do Jezusa, który żyje i panuje w sercach Jemu oddanych. ,, Kto wierzy w Syna ma żywot wieczny, kto zaś NIE SŁUCHA ( NIE WIERZY SYNOWI- inne tłumaczenia) SYNA, nie ujrzy żywota lecz gniew Boży ciąży na nim."' - JANA 3:36.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewangelizacja katolików

Postautor: KAAN » 29 sie 2016, 13:59

Post użytkownika marboj74 przeniesiony tutaj : viewtopic.php?p=508967#p508967

Proszę o nieprowadzenie dyskusji w działach z ograniczeniami użytkownikom nieuprawnionym.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Świadectwa, rozważania, nauczania ... ku wzajemnemu zbudowaniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości