Ważne ostrzeżenia - Charles Spurgeon

W tym miejscu dzielimy się świadectwami działania Bożej łaski a także przemyśleniami nt. Słowa Bożego w celu zbudowania wiary innych.
mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Ważne ostrzeżenia - Charles Spurgeon

Postautor: mjsystem » 03 mar 2015, 09:41

Ponieważ wczoraj forum coś nie "banglowało", to posiedziałem na YT.
To kazanie powaliło mnie na kolana.
Jak Wy odbieracie te słowa?
(zamiast słowa teatr wstawcie: telewizja, kino, gry komputerowe, etc....)
https://www.youtube.com/watch?v=PaEvYzq0x-k


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.

Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 03 mar 2015, 09:43

Zapomniałem zaznaczyć, że kazanie jest sprzed ponad 100 lat !!!


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.



Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
login2
Posty: 357
Rejestracja: 25 lut 2014, 14:38
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: login2 » 03 mar 2015, 12:20

No cóż w końcu mówią o nim książę wśród kaznodziejów. W zasadzie to już to wszystko gdzieś słyszałem i jest to jasne. Jednak muszę przyznać, że naprawdę czuję się zachęcony do uświęcenia się :)


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 03 mar 2015, 19:37

Ostatnio właśnie słucham kazań Spurgeona- świetne. Te przesłuchałem jako pierwsze.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Czekoladowy » 03 mar 2015, 19:47

Kazanie Spurgeona jak zwykle świetne. Mówi prosto, prawdziwie i praktycznie.
Ja polecam jego kazanie "Chrystus jest wszystkim", jest na YouTube.


czujny
Posty: 108
Rejestracja: 11 maja 2014, 21:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: czujny » 03 mar 2015, 20:36

No właśnie. Kiedyś ktoś na tym forum napisał o pewnej denominacji że jest konserwatywna w prostocie i trzymaniu się starych obyczajów typu chustki na głowach kobiet, skromne ubiory, brak tv w domach itp. oraz że nie przyciąga zbyt wielu nowych osób ale może kiedyś w przyszłości właśnie ona najpewniej wytrwa w czasie prześladowań, ucisków będąc bardziej oddzieloną od świata niż inne nowoczesne kościoły.

Wielu chrześcijan widzi często przesadę w pewnych podejściach, ale tak jak w załączonym kazaniu możemy usłyszeć, ta przesada może nam uratować życie. Na pewno nie przyniesie nam śmierci, jak właśnie przesuwanie granicy bliżej tego świata.

Na marginesie, jak aktualne są takie słowa przedstawiające zepsucie świata i ludzi którzy poznali Boga. Zarówno 100 lat temu, jak w czasach apostołów, naszego Pana i całej historii świata. Zmienia się tylko otoczenie ale nie natura ludzka. Szczególnie kieruję to do tych którzy chcą aktualizować biblię względem obecnych czasów, jako że nie ma dzisiaj w większości zastosowania do jej słów. :-)


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 03 mar 2015, 22:27

czujny pisze:Kiedyś ktoś na tym forum napisał o pewnej denominacji że jest konserwatywna w prostocie i trzymaniu się starych obyczajów typu chustki na głowach kobiet, skromne ubiory, brak tv w domach itp. oraz że nie przyciąga zbyt wielu nowych osób ale może kiedyś w przyszłości właśnie ona najpewniej wytrwa w czasie prześladowań, ucisków będąc bardziej oddzieloną od świata niż inne nowoczesne kościoły.


Ich denominacja (chociaż niezrzeszona oficjalnie) trzyma sie na zakonach i na wielu, wielu zakazach, które wyniszczają ją od środka. Prędzej się rozpadnie.

Za to właśnie podziwiam purytan i denominacje od nich się wywodzące- oddzielenie od świata wynikające ze szczerej miłości do Zbawiciela, a nie z racji zakonów. Myślę, że brakuje takiej postawy w dzisiejszym chrześcijaństwie, jest "high life" i wolna amerykanka w kwestiach poruszanych w kazaniu, albo nawet gorzej.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 05 mar 2015, 08:21

Oberyn. pisze:Ich denominacja (chociaż niezrzeszona oficjalnie) trzyma sie na zakonach i na wielu, wielu zakazach, które wyniszczają ją od środka. Prędzej się rozpadnie.



O jakiej grupie mowa?


czujny
Posty: 108
Rejestracja: 11 maja 2014, 21:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: czujny » 05 mar 2015, 09:26

O kim pisze Oberyn nie wiem, ale ja nie chcę podawać nazwy bo zrobi sie zaraz offtop na jej temat, a nie to jest ważne w tym temacie :-)


Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 05 mar 2015, 10:46

Zatem proszę o pw.



Wróć do „Świadectwa, rozważania, nauczania ... ku wzajemnemu zbudowaniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości