Straciłem wiarę w Boga (niestety)

W tym miejscu dzielimy się świadectwami działania Bożej łaski a także przemyśleniami nt. Słowa Bożego w celu zbudowania wiary innych.
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: andevi » 23 sty 2015, 20:51

Fedorowicz pisze:" Tak jak ciało bez ducha jest martwe, tak też jest martwa wiara bez uczynków."


Zgadza się. Ale jest też napisane:
27Mojego ducha dam do waszego wnętrza i uczynię, że będziecie postępować według moich przykazań, moich praw będziecie przestrzegać i wykonywać je.

Ezechiel 36, 27

oraz to:
8Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; 9Nie z uczynków, aby się kto nie chlubił. 10Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili.

Efezjan 2, 8-10

oraz o owocu Ducha, którym są dobre uczynki (Galatów 5, 18-24)
18A jeśli Duch was prowadzi, nie jesteście pod zakonem. 19Jawne zaś są uczynki ciała, mianowicie: wszeteczeństwo, nieczystość, rozpusta, 20Bałwochwalstwo, czary, wrogość, spór, zazdrość, gniew, knowania, waśnie, odszczepieństwo, 21Zabójstwa, pijaństwo, obżarstwo i tym podobne; o tych zapowiadam wam, jak już przedtem zapowiedziałem, że ci, którzy te rzeczy czynią, Królestwa Bożego nie odziedziczą. 22Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, 23Łagodność, wstrzemięźliwość. Przeciwko takim nie ma zakonu. 24A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje wraz z namiętnościami i żądzami.


Tu może dodam komentarz. Kiedy doświadczasz nowego stworzenia, nowego narodzenia - uznając Jezusa swoim Panem i Zbawcą i powierzając Mu kierownictwo nad swoim życiem -otrzymujesz w darze Ducha Świętego (zob. Dzieje Apostolskie 2, polecam przeczytać cały rozdział). Kiedy przyjmujesz chrzest zanurzający w śmierć Chrystusa, krzyżujesz swoje ciało z jego grzechami i namiętnościami. Umierasz dla grzechu, zmartwychwstajesz by żyć dla Jezusa. Teraz to już nie Twoje "ja" żyje, ale żyje w Tobie Chrystus. Będąc wszczepionym w Chrystusa i żyjąc Jego życiem, jesteś w stanie wydać owoc Ducha Świętego. Bez Jezusa jednak nic nie jesteśmy w stanie uczynić, tzn. nie jesteśmy w stanie wykonywac uczynków wiary.
Uczynki są tylko poświadczeniem tego, jaka jest Twoja tożsamość, świadczą o tym, że jesteś Dzieckiem Bożym. Podobnie jak uczynki ciemności świadczą o tym, że jesteś dzieckiem diabła.


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 24 sty 2015, 18:44

andevi pisze:Zgadza się. Ale jest też napisane:
Mojego ducha dam do waszego wnętrza i uczynię, że będziecie postępować według moich przykazań, moich praw będziecie przestrzegać i wykonywać je.
Skierowane jest to do Izraela. Chrześcijanie to co innego." Nie jesteście pod zakonem".

8Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; 9Nie z uczynków, aby się kto nie chlubił. 10Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili.
Do dobrych uczynków, nie do krwawych wojen napastniczych.

18A jeśli Duch was prowadzi, nie jesteście pod zakonem. 19Jawne zaś są uczynki ciała, mianowicie: Bałwochwalstwo, czary, wrogość, spór, zazdrość, gniew, knowania, waśnie, odszczepieństwo, 21Zabójstwa.. zapowiadam wam, jak już przedtem zapowiedziałem, że ci, którzy te rzeczy czynią, Królestwa Bożego nie odziedziczą. 22Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, 23Łagodność, wstrzemięźliwość..

No pięknie. Biblia wyraźnie tu mówi, że zabójcy Królestwa nie odziedziczą. Nasuwa się wtedy proste pytanie. Jak prowadzeni duchem możemy napisać coś takiego: " Wierzymy również, że na podstawie Słowa Bożego, przedstawiciele władzy nie na próżno miecz noszą. Wła­dza świecka ma prawo i obowiązek karać przestępców, a także używać miecza w obronie Ojczyzny. Dlatego w razie wojny, naszym obowiązkiem jest oddanie się Ojczyźnie do dyspozycji, o ile władze nas powołają.

Nie widzimy przeszkód ze strony sumienia, jeżeli chodzi o piastowanie jakiegokolwiek urzędu władzy świeckiej."

Jak władza każe, napadniesz i zamordujesz współwyznawców z innego kraju?

Czy Pan Jezus dał napełnionym duchem swym uczniom i naśladowcom na to przyzwolenie ?

Uczynki są tylko poświadczeniem tego, jaka jest Twoja tożsamość, świadczą o tym, że jesteś Dzieckiem Bożym. Podobnie jak uczynki ciemności świadczą o tym, że jesteś dzieckiem diabła.
I Agree. Dokładnie. Pełna zgoda. ;-)


andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: andevi » 24 sty 2015, 20:59

Odbiegasz od tematu zbawienia ;)
Zadałam Ci pytanie:
Jeśli to nie Stworzyciel jest Zbawicielem, to kto? Jeśli nie Bóg zbawia, to... chyba nie jesteś zbawiony?? Tylko Bóg jest w stanie naprawić zniszczoną relację między Stwórcą a stworzeniem, stworzenie tego nie jest w stanie zrobić. Agree?


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 24 sty 2015, 21:11

andevi pisze:..Tylko Bóg jest w stanie naprawić zniszczoną relację między Stwórcą a stworzeniem, stworzenie tego nie jest w stanie zrobić. Agree?

W taki razie mordujcie dalej bliźnich i czekajcie, aż sam Stwórca was naprawi. Not Agree, Of Course. :-(
BTW. Ignorujesz arogancko wszelkie zadane Tobie pytania. Tak się nie da rzeczowo dyskutować. Sorry. :thumbdown:


andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: andevi » 24 sty 2015, 21:23

Fedorowicz,

Ilu ludzi w swoim życiu zabiłeś jadem swoich ust?
A więc... uznaj, że jesteś mordercą, i się upamiętaj, bo do Królestwa nie wejdziesz. No, może tego obiecanego przez Brooklin, bo nie przez Prawdomównego :cry:

Nie zamierzam z nikim dyskutować, czy to rzeczowo, czy nierzeczowo :) Jeśli już, to wskazywać właściwy kierunek. Z łagodnością, uprzejmością, cierpliwością, w Duchu i Prawdzie. Skoro Tobie to nie odpowiada, nie musisz reagować na moje posty, a ja obiecuję nie odnosic się w swoich wypowiedziach na forum do Twoich postów. Deal?


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 25 sty 2015, 07:02

andevi pisze:.. a ja obiecuję nie odnosic się w swoich wypowiedziach na forum do Twoich postów. Deal?
Jak uważasz.Twój brak odpowiedzi na konkretne pytanie które zadałem, a nawet deklaracja że nie masz najmniejszego zamiaru na nie odpowiadać jest dla mnie wystarczającą odpowiedzią.

..wskazywać właściwy kierunek.
Nie sprowadzajmy Biblii do języka niemych gestów.

Ale może odpowie na nie ktoś inny:
Czy Pan Jezus daje na to przyzwolenie?

..nie musisz reagować na moje posty..

Nie masz prawa nikogo do tego zmuszać. Forum służy do dyskusji, to nie pamiętnik

Nie zamierzam z nikim dyskutować..

To szczere wyznanie. Ale tak się niestety składa, że piszemy posty na forum dyskusyjnym które służy do dyskusji. :lol:


Z łagodnością, uprzejmością, cierpliwością..jesteś dzieckiem diabła..

To było bardzo "łagodne i uprzejme".. :D


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 25 sty 2015, 23:59

Fedorowicz pisze:A po domach nie jest możliwe? W I wieku było możliwe:
"Nie powstrzymywałem się od ... nauczania was publicznie i po domach. Dz.Ap. 20;20


Nauczani było w domach chrzescijan a nie pukanie jak leci do każdego i nagabywanie tych co nie chcą wielokrotne. Poza ty żeby nauczać to trzeba mieć dar Ducha Świetego ten dar naucazania a wy nie macie zadnych dzrów.


Fedorowicz pisze:Przyznaję, że nie znam jeszcze zasad waszej wiary


No i przyznalłeś sie ze nie znasz Biblii


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 26 sty 2015, 05:14

magda pisze:Nauczani było w domach chrzescijan a nie pukanie jak leci do każdego i nagabywanie tych co nie chcą wielokrotne. Poza ty żeby nauczać to trzeba mieć dar Ducha Świetego ten dar naucazania a wy nie macie zadnych dzrów.

Wschodzili bez pukania, tzn.oknem ;-) ? Ty na przykład nie masz daru poprawnego pisania po polsku. Czy to wielka zbrodnia? Jeszcze co do pukania, to w Objawieniu czytamy:
"Ap 3:20 NS "Oto stoję u drzwi i pukam. Jeżeli ktoś usłyszy mój głos i otworzy drzwi, to wejdę do jego domu i spożyję z nim wieczerzę, a on ze mną."

No i przyznalłeś sie ze nie znasz Biblii..

Jak zwykle piszesz nie na temat. To nie jest mój pamiętnik ani miejsce w którym piszę o sobie. Chodziło mi o zasady wiary Chrześcijan Baptystów. Ale już w tej chwili je znam. Wątpliwości wzbudza jednak taki fragment:
" Wierzymy również, że na podstawie Słowa Bożego, przedstawiciele władzy nie na próżno miecz noszą. Wła­dza świecka ma prawo i obowiązek karać przestępców, a także używać miecza w obronie Ojczyzny. Dlatego w razie wojny, naszym obowiązkiem jest oddanie się Ojczyźnie do dyspozycji, o ile władze nas powołają.

Nie widzimy przeszkód ze strony sumienia, jeżeli chodzi o piastowanie jakiegokolwiek urzędu władzy świeckiej."

Czy Pan Jezus dał na to przyzwolenie ?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 26 sty 2015, 12:46

Fedorowicz pisze:Wschodzili bez pukania, tzn.oknem ? Ty na przykład nie masz daru poprawnego pisania po polsku. Czy to wielka zbrodnia? Jeszcze co do pukania, to w Objawieniu czytamy:
"Ap 3:20 NS "Oto stoję u drzwi i pukam. Jeżeli ktoś usłyszy mój głos i otworzy drzwi, to wejdę do jego domu i spożyję z nim wieczerzę, a on ze mną."


Czy ty w ogóle orientujesz się w tym co piszę? Wypisujesz kompletne brednie jak to:

]Wschodzili bez pukania, tzn.oknem ?

Napisałam wyraźnie ze nauczanie było w domach chrześcijan a nie ganianie po poganach i nagabywanie ich po domach , dawno by już nie żyli gdyby robili tzak jak swiadkowie.

Fedorowicz pisze: Ty na przykład nie masz daru poprawnego pisania po polsku. Czy to wielka zbrodnia?


Ale nie nauczam innych ortografii.

Fedorowicz pisze:"Ap 3:20 NS "Oto stoję u drzwi i pukam. Jeżeli ktoś usłyszy mój głos i otworzy drzwi, to wejdę do jego domu i spożyję z nim wieczerzę, a on ze mną."


:eek: :eek: :eek: Czyzbyś świadków pukajacych do drzwi porównywał do Jezusa? To dla ciebie podobna sprawa jak pukają swiadkowie i głosza kłamstwa i jak puka Jezus żeby zbawić??????????? chyba się conieco zapędziłeś.

Fedorowicz pisze:Jak zwykle piszesz nie na temat


Jak najbardziej na temat bo oni mają zasady Biblijne więc jeśli nie znasz ich zasad to znaczy że nie znasz Biblii

Fedorowicz pisze:Czy Pan Jezus dał na to przyzwolenie ?


Tak nigdy nie powiedział żeby jakikolwiek zołniez przestał byc zołnierzem. Akceptował to kim są i setnik ,który do niego przyszedł i Korneliusz. Ani słowa sprzeciwu z ust Jezusa


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: andevi » 26 sty 2015, 12:54

Fedorowicz pisze:Cytat:
Z łagodnością, uprzejmością, cierpliwością..jesteś dzieckiem diabła..

To było bardzo "łagodne i uprzejme".. :D


Kiedy doświadczasz nowego stworzenia, nowego narodzenia - uznając Jezusa swoim Panem i Zbawcą i powierzając Mu kierownictwo nad swoim życiem -otrzymujesz w darze Ducha Świętego (zob. Dzieje Apostolskie 2, polecam przeczytać cały rozdział). Kiedy przyjmujesz chrzest zanurzający w śmierć Chrystusa, krzyżujesz swoje ciało z jego grzechami i namiętnościami. Umierasz dla grzechu, zmartwychwstajesz by żyć dla Jezusa. Teraz to już nie Twoje "ja" żyje, ale żyje w Tobie Chrystus. Będąc wszczepionym w Chrystusa i żyjąc Jego życiem, jesteś w stanie wydać owoc Ducha Świętego. Bez Jezusa jednak nic nie jesteśmy w stanie uczynić, tzn. nie jesteśmy w stanie wykonywac uczynków wiary.
Uczynki są tylko poświadczeniem tego, jaka jest Twoja tożsamość, świadczą o tym, że jesteś Dzieckiem Bożym. Podobnie jak uczynki ciemności świadczą o tym, że jesteś dzieckiem diabła.


Oto, co napisałam, proszę nie wyrywać z kontekstu. Post zgłaszam moderatorowi.


Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 26 sty 2015, 15:37

andevi pisze: Post zgłaszam moderatorowi..

A więc do "łagodności i uprzejmości" polegającej na ubliżaniu userom od "dzieci diabła" dochodzi jeszcze prymitywne donosicielstwo. Smutne to i nie najlepiej świadczy o Chrześcijanach Baptystach. :thumbdown:

Obrazek


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 26 sty 2015, 18:17

andevi pisze:Oto, co napisałam, proszę nie wyrywać z kontekstu. Post zgłaszam moderatorowi.


A po co zgłaszac skoro on się poczół dzieckiem djabła to niech tak ma skoro doszedł do wniosku ze to sie go tyczy ,. :mrgreen:

andevi pisze:Uczynki są tylko poświadczeniem tego, jaka jest Twoja tożsamość, świadczą o tym, że jesteś Dzieckiem Bożym. Podobnie jak uczynki ciemności świadczą o tym, że jesteś dzieckiem diabła.


Nic tu personalnie nie dotyczyło Fedorowicza ale skoro wział to do siebie to co mu tego żałować niech ma to co do siebie dopasował.

Fedorowicz pisze: ubliżaniu userom


Nikt ci nie ublizył tylko sam poczułeś ze to się ciebie tyczy, miej pretensje do siebie bo to było ogólnie a nie personalnie

NA ZŁODZIEJU CZAPKA GORE!!!!!!!!!!!!!!!!!


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 26 sty 2015, 22:55

magda pisze: ..on się poczół dzieckiem djabła..
NA ZŁODZIEJU CZAPKA GORE!!!!!!!!!!!!!!!!!

Cóż , zostałem nie tylko "dzieckiem diabła", ale i złodziejem. Winszować kultury osobistej i iście kobiecej "delikatności".


andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: andevi » 27 sty 2015, 10:29

Zupełnie wystarczy, że przyznasz się do tego, że jesteś Świadkiem Jehowy i przestaniesz pisać w dziale przeznaczonym dla protestantów. Notorycznie bowiem przekraczasz regulamin tego forum, oszukując co do swojej tożsamości.
A epitet stosowny do tego zachowania dodaj już sobie sam.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 27 sty 2015, 14:16

A no fakt przwcież ma fałszywie napisane że ma wyznanie charyzmatychne a to świadek lub kandydat na swiadka czyli wszystko fałszywe jak to u świadków, Poza tym zauwazyłam ze on juz we wszystkich wątkach pisze i sprowadził wiele wątków do dyskusji o świadkach , co nie otworze jakiejś odpowiedzi to wszędzie on. Ej szefowie czy mozna mieć wpisane fałszywe wyznanie?????


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Świadectwa, rozważania, nauczania ... ku wzajemnemu zbudowaniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości