z czego będą sądzeni chrzescijanie

W tym miejscu dzielimy się świadectwami działania Bożej łaski a także przemyśleniami nt. Słowa Bożego w celu zbudowania wiary innych.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

z czego będą sądzeni chrzescijanie

Postautor: magda » 13 lis 2014, 23:40

No właśnie mam takie pytanie bo o tym często myślę. Każdy stanie na sąd chrześcijanie tez ale to jest sprzeczne z tym co mówił Jezus

J 5:24 bw "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, kto słucha słowa mego i wierzy temu, który mnie posłał, ma żywot wieczny i nie stanie przed sądem, lecz przeszedł ze śmierci do żywota."

J 3:18 bw "Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego."

Z tego wniosek że za grzechy nie bedziemy sądzeni bo Jezus rozprawił się z grzechem definitywnie. Awięc z czego???

1Co 3:10-15 bw "(10) Według łaski Bożej, która mi jest dana, jako mądry budowniczy założyłem fundament, a inny na nim buduje. Każdy zaś niechaj baczy, jak na nim buduje. (11) Albowiem fundamentu innego nikt nie może założyć oprócz tego, który jest założony, a którym jest Jezus Chrystus. (12) A czy ktoś na tym fundamencie wznosi budowę ze złota, srebra, drogich kamieni, z drzewa, siana, słomy, (13) to wyjdzie na jaw w jego dziele; dzień sądny bowiem to pokaże, gdyż w ogniu się objawi, a jakie jest dzieło każdego, wypróbuje ogień. (14) Jeśli czyjeś dzieło, zbudowane na tym fundamencie, się ostoi, ten zapłatę odbierze; (15) jeśli czyjeś dzieło spłonie, ten szkodę poniesie, lecz on sam zbawiony będzie, tak jednak, jak przez ogień."

Wygląda na to że będziemy sądzeni z naszych dzieł jakie budujemy na fundamencie Chrystusa.

Każdy dostał jakieś dary i chyba będziemy sądzeni z tego co z nimi zrobiliśmy jak ich używaliśmy

Mat 25:15-30 bw "(15) I dał jednemu pięć talentów, a drugiemu dwa, a trzeciemu jeden, każdemu według jego zdolności, i odjechał. (16) A ten, który wziął pięć talentów, zaraz poszedł, obracał nimi i zyskał dalsze pięć. (17).........(19) A po długim czasie powraca pan owych sług i rozlicza się z nimi. (20) I przystąpiwszy ten, który wziął pięć talentów, przyniósł dalsze pięć talentów i rzekł: Panie! Pięć talentów mi powierzyłeś. Oto dalsze pięć talentów zyskałem. (21) Rzekł mu pan jego: Dobrze, sługo dobry i wierny! Nad tym, co małe, byłeś wierny, wiele ci powierzę; wejdź do radości pana swego.......... (24) Wreszcie przystąpił i ten, który wziął jeden talent, i rzekł: Panie! Wiedziałem o tobie, żeś człowiek twardy, że żniesz, gdzieś nie siał, i zbierasz, gdzieś nie rozsypywał. (25) Bojąc się tedy, odszedłem i ukryłem talent twój w ziemi; oto masz, co twoje. (26) A odpowiadając, rzekł mu pan jego: Sługo zły i leniwy! Wiedziałeś, że żnę, gdzie nie siałem, i zbieram, gdzie nie rozsypywałem. (27) Powinieneś był więc dać pieniądze moje bankierom, a ja po powrocie odebrałbym, co moje, z zyskiem. (28) Weźcie przeto od niego ten talent i dajcie temu, który ma dziesięć talentów. (29) Każdemu bowiem, kto ma, będzie dane i obfitować będzie, a temu, kto nie ma, zostanie zabrane i to, co ma. (30) A nieużytecznego sługę wrzućcie w ciemności zewnętrzne; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów."

No jak myslicie czy to z tego nas rozliczą.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: andevi » 14 lis 2014, 10:30

Dokładnie tak myślę, że będziemy sądzeni z tego, jak wykonaliśmy dzieło Boże, do którego Pan nas wezwał.Czyli jak wypełniliśmy nasze powołanie.Czy poszlismy za wizją, którą Pan nam objawił, jak współpracowaliśmy z Jego Duchem.
Myślę, że nie chodzi o to, ile "goli dla Jezusa" strzeliliśmy, jak bardzo byliśmy aktywistami dla Królestwa, ile o wierność temu, co Pan złożył w naszych sercach.


Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Czekoladowy » 14 lis 2014, 13:15

Sprawa sądu jest dosyć skomplikowana. Ja czytałem, że sądy będą trzy. Jeden z nich dotyczy chrześcijan i różni się od pozostałych, gdyż użyte w jego przypadku słowa nie odpowiadają rozprawie sądowej ale raczej dekoracji zawodników na zawodach sportowych, że będzie to sąd dla nagrody a nie dla kary. Mam z tego dużo notatek, jednak zeszyt mam nie w miejscu mojego aktualnego zamieszkania. Przywiozę go przy najbliższej okazji i przepiszę te notatki jeśli chcesz.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 14 lis 2014, 16:57

Czekoladowy pisze:Przywiozę go przy najbliższej okazji i przepiszę te notatki jeśli chcesz.


Fajnie by ale może pamiętasz coś bo mnie to bardzo zaciekawiło z tym sądem chrześcijan.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Czekoladowy » 14 lis 2014, 17:24

Fajnie by ale może pamiętasz coś bo mnie to bardzo zaciekawiło z tym sądem chrześcijan.

No właśnie nic konkretnego nie pamiętam. Dlatego to sobie zapisałem, bo mam słabą pamięć.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 14 lis 2014, 19:36

Problem w tym że jak to poznać jaki masz dar i jak nim pracować dla Boga. Nie wiem ile talentów dostałam a jak mam nimi pracować , może ja jestem malo kumata ale juz od dawna zastanawiam się do czego mnie Bóg przeznaczył, i co by chciał żebym robiła na tym swiecie . Głosić nie moge bo jestem baba no ewentualnie kobietom i dzieciom. ale czuję że nie to jest moim powołaniem czy wy wszyscy wiecie jakie macie talenty czy też macie z tym problem . Bo nie chcę być osadzona jak ten co to miał jeden talent. Napiszcie jak to odkryć co za talenty dostałam.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Czekoladowy » 14 lis 2014, 20:32

Co do tego "budowania na fundamencie", to też mam zanotowaną lekcję specjalnie na ten temat w odniesieniu do tego wersetu, który cytowałaś. Zarówno wytłumaczenie co jest tam napisane, łącznie z wytłumaczeniem czym są te "budulce" jak złoto, drogie kamienie, słoma itd jak i też praktyczne zastosowanie tej wiedzy.

W następny weekend będę w domu i wezmę ten zeszyt. Chyba Ci to wszystko przeskanuję, bo tego jest dość sporo z tego co pamiętam.


login2
Posty: 357
Rejestracja: 25 lut 2014, 14:38
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: login2 » 14 lis 2014, 20:42

U mnie jest tak...

Każda jedna służba jest wypadkową relacji z Bogiem. Nigdy nie zabiegałem o talenty jakieś, czy służby ale po prostu, staram się dbać o uświęcenie, szukać Boga w modlitwie i uczyć się o Nim. I Bóg sam zadbał żebym miał co robić. Zaprowadził mnie do konkretnego zboru, dał się zaprzyjaźnić ze zborownikami. Dosyć szybko zaproponowali mi żebym prowadził grupę młodzieżową, potem ludzie do mnie przychodzili, że potrzeba coś zrobić, albo potrzeba było kadry na jakieś obozy i tak to się kręci.

Zauważyłem, że kiedy jesteś postawiony przez Boga w konkretnej sytuacji i masz jakieś zadanie, to i Bóg cię uzdolni do wykonania tego co masz zrobić. Ja np. odkryłem, że nieźle mówię. Ludzie lubią jak mówię generalnie i jest to dla nich interesujące. Przynajmniej tak mi sami mówią. Także ja mam taki talent powiedzmy. Jak to odkryłem? Po prostu robisz to co ci w ręce wpadnie i Bóg cię stawia w określonych sytuacjach i daje jakąś odpowiedzialność. Z biegiem czasu patrzysz i dostrzegasz "acha w tym, czy tym jestem dobry".


andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: andevi » 14 lis 2014, 21:57

Przestudiuj początek Księgi Nehemiasza. Historia tego człowieka to obraz tego, jak się rodzi wizja, od czego się zaczyna realizację wizji, i jak przebiega realizacja wielkich Bożych planów.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 14 lis 2014, 23:00

Czekoladowy pisze:Chyba Ci to wszystko przeskanuję, bo tego jest dość sporo z tego co pamiętam


To nie zapomij będę wdzięczna bo tak na prawdę mało się o tym mowi.
andevi pisze:Przestudiuj początek Księgi Nehemiasza


Znam ale jeszcze raz przelecę dla przypomnienia


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Czekoladowy » 23 lis 2014, 15:09

Jak obiecałem przesyłam notatki na temat sądu. Pierwsza część (skserowana) to konspekt z wersetami, a to pisane ręcznie w zeszycie to notatki jako uzupełnienie i wytłumaczenie rzeczy z konspektu. To na niebiesko może być średnio widać, te na czarno chyba są wyraźniejsze. W razie czego mogę pomóc odszyfrować moje bazgroły :) Czasem lepiej jest przybliżyć widok, bo zdarzają się drobne literki.

https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing
Strona mi pomieszała kolejność, w nazwach jest właściwa numeracja.

Mam jeszcze trochę na temat samego budowania na fundamencie, takie praktyczne porady ale starałem się wybrać to, co dotyczy sądu i wspomnianych wcześniej wersetów. Sam sąd chrześcijan opisany jest w cz.3


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 23 lis 2014, 18:16

Mam na razie otwarty komputer w trybie awaryjnym i nie mogę tego ściagnąć bo mi w zwykłym się strasznie co chwilę zawiesza a tak w awaryjnym po prostu śmiga jak dziki. muszę nad nim popracować i jak już go doprowadzę do porządku to ściągne dzieki wielkie widziałam te notatki ,dam radę czytać.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Czekoladowy » 23 lis 2014, 18:38

Można czytać bezpośrednio na stronie- jak się kliknie na zdjęcie i się powiększy, to na górze po prawej stronie jest taka lupa i potem się pojawia suwak do przybliżania. Nieintuicyjny trochę ten dysk google.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 23 lis 2014, 21:20

Sciągnęłam i sobie tu powiększę no problem


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Piotr.c
Posty: 46
Rejestracja: 13 sie 2014, 23:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotr.c » 23 lis 2014, 21:53

sąd będzie sprawiedliwy :)
myślę że to najważniejsze, co powinniśmy wiedzieć o sądzie, reszta nie jest tak istotna



Wróć do „Świadectwa, rozważania, nauczania ... ku wzajemnemu zbudowaniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości