Biblijna obrona Bożego Narodzenia - bezpłatny PDF

W tym miejscu dzielimy się świadectwami działania Bożej łaski a także przemyśleniami nt. Słowa Bożego w celu zbudowania wiary innych.
Reformed_Pastor
Posty: 161
Rejestracja: 11 kwie 2010, 16:22
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Biblijna obrona Bożego Narodzenia - bezpłatny PDF

Postautor: Reformed_Pastor » 12 gru 2013, 10:14

Dlaczego świętujemy Boże Narodzenie mimo iż nie ma bezpośredniego nakazu w Piśmie Świętym, abyśmy to robili? Dlaczego dobrze się stało, że Kościół ustanowił to święto na kanwie pogańskich festiwali? Czy choinkę stworzył diabeł, a chrześcijanie ukradli ją poganom? Czy łamany opłatek to Eucharystia? Czy śpiewanie kolęd o małym Jezusie w żłobie to tkliwy sentymentalizm? Czy rozświetlone galerie handlowe i świąteczne promocje to działanie anty-bożonarodzeniowe, czy przeciwnie? Dlaczego Boże Narodzenie to najbardziej magiczne święto w roku? O tym w bezpłatnych publikacjach w PDF:

1. Biblijna obrona Bożego Narodzenia
2. Biblijna symbolika świątecznych zwyczajów

Aby je zamówić wystarczy wysłać maila na mój adres: bartosik7@gmail.com


Zapraszam na mój blog: pbartosik.pl
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblijna obrona Bożego Narodzenia - bezpłatny PDF

Postautor: jj » 12 gru 2013, 13:03

Reformed_Pastor pisze:Dlaczego świętujemy Boże Narodzenie mimo iż nie ma bezpośredniego nakazu w Piśmie Świętym, abyśmy to robili? Dlaczego dobrze się stało, że Kościół ustanowił to święto na kanwie pogańskich festiwali? Czy choinkę stworzył diabeł, a chrześcijanie ukradli ją poganom? Czy łamany opłatek to Eucharystia? Czy śpiewanie kolęd o małym Jezusie w żłobie to tkliwy sentymentalizm? Czy rozświetlone galerie handlowe i świąteczne promocje to działanie anty-bożonarodzeniowe, czy przeciwnie? Dlaczego Boże Narodzenie to najbardziej magiczne święto w roku? O tym w bezpłatnych publikacjach w PDF:

1. Biblijna obrona Bożego Narodzenia
2. Biblijna symbolika świątecznych zwyczajów

Aby je zamówić wystarczy wysłać maila na mój adres: bartosik7@gmail.com


Jesli czlowiek Bozy, ktory jest wolny w Chrystusie, musi szukac potwierdzenia swojej wolnosci, to zle sie z nim dzieje, bo zwraca sie w kierunku zakonu. :)


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Biblijna obrona Bożego Narodzenia - bezpłatny PDF

Postautor: Małgorzata » 12 gru 2013, 17:23

jj pisze:
Reformed_Pastor pisze:Dlaczego świętujemy Boże Narodzenie mimo iż nie ma bezpośredniego nakazu w Piśmie Świętym, abyśmy to robili? Dlaczego dobrze się stało, że Kościół ustanowił to święto na kanwie pogańskich festiwali? Czy choinkę stworzył diabeł, a chrześcijanie ukradli ją poganom? Czy łamany opłatek to Eucharystia? Czy śpiewanie kolęd o małym Jezusie w żłobie to tkliwy sentymentalizm? Czy rozświetlone galerie handlowe i świąteczne promocje to działanie anty-bożonarodzeniowe, czy przeciwnie? Dlaczego Boże Narodzenie to najbardziej magiczne święto w roku? O tym w bezpłatnych publikacjach w PDF:

1. Biblijna obrona Bożego Narodzenia
2. Biblijna symbolika świątecznych zwyczajów

Aby je zamówić wystarczy wysłać maila na mój adres: bartosik7@gmail.com


Jesli czlowiek Bozy, ktory jest wolny w Chrystusie, musi szukac potwierdzenia swojej wolnosci, to zle sie z nim dzieje, bo zwraca sie w kierunku zakonu. :)

Bracie, oczywiście masz rację, ale wśród chrześcijan jest wielu niemowlaków, których trzeba jeszcze uświadomić. :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 13 gru 2013, 15:38

Proszę by ktoś zamówił i tu wkleił link :)
Ostatnio zmieniony 13 gru 2013, 17:16 przez Ian, łącznie zmieniany 1 raz.


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 13 gru 2013, 16:00

Reformed_Pastor, dlaczego nie publikujesz PDF bezpośrednio na blogu albo stronie kościoła, jako plik do pobrania?


.
sewen
Posty: 99
Rejestracja: 16 wrz 2008, 10:52
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: UK
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sewen » 20 gru 2013, 15:03

Czy Wasza Pastorska Świątobliwość chce wystąpić przeciwko Slowu Bożemu udawadniając ,że pogańskie zwyczaje mają podstawę bibliją?


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 20 gru 2013, 15:12

sewen, bez obrażania proszę.


.
makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblijna obrona Bożego Narodzenia - bezpłatny PDF

Postautor: makesh » 20 gru 2013, 15:16

jj pisze:
Jesli czlowiek Bozy, ktory jest wolny w Chrystusie, musi szukac potwierdzenia swojej wolnosci, to zle sie z nim dzieje, bo zwraca sie w kierunku zakonu. :)


Nie wiem dlaczego ale mi sie to spodobalo. Przeczytalam kilka razy.


azariasz
Posty: 555
Rejestracja: 20 mar 2012, 08:27
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: azariasz » 23 gru 2013, 07:49

Ian, ja mam te linki i uwierz mi, że są bardziej wartościowe opracowania w tym temacie niż tekst P. Bartosika


Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblijna obrona Bożego Narodzenia - bezpłatny PDF

Postautor: Anmarivero » 12 sty 2014, 01:05

Reformed_Pastor pisze:Boże Narodzenie to najbardziej magiczne święto w roku

Ot cała prawda... jak na dłoni.


romged@onet.pl
Posty: 17
Rejestracja: 08 lut 2012, 22:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Wrocław
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: romged@onet.pl » 12 lip 2014, 21:18

A po cóż mi Reformed_Pastor poznawanie czy naśladowanie świata w obchodzeniu ,, świąt tzw.Bożego Narodzenia" jest miłe Bogu, skoro Jezus mówił , że nieposłuszni nie ujrzą Królestwa Bożego, lecz gniew Boży ciąży na nich - JANA 3:36. Jak ktoś chce ,, usprawiedliwić" życie swoje w-g ciała, niech tak żyje, ale niech drugich do tego nie zachęca.


CHRISTIANOS

Wróć do „Świadectwa, rozważania, nauczania ... ku wzajemnemu zbudowaniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości