Liczba 432 - powierzchowna charakterystyka

Fizyka, Chemia, Matematyka, etc.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Liczba 432 - powierzchowna charakterystyka

Postautor: magda » 19 paź 2015, 12:17

Mnie chodzi o to czy to jest jakaś nadzwyczajna rzecz czy np inny dźwiek np c nie ma czegos podobnego i każdy inny czy tez nie wiąze sie zjakimi takimi rzeczamiczy do innych dźwiekóe nie da sie dopasować bo jeśli też maja cos co sie da dopasować to nic w tym wszystkim by nie było nadzwyczajnego . zobacz np czeęstotliwosć c


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Liczba 432 - powierzchowna charakterystyka

Postautor: Samolub » 19 paź 2015, 12:34

Pozatym co to jest częstotliwość C ? To dzwięk a jego wyrażanie w liczbach i jednostkach jest umowne. Niestety badanie liczb nic w życie duchowe nie jest w stanie włożyć nawet czegoś dowodząc czy tworząc idealne harmonijne zależności. Matematyka ma być harmonijna bo o to chodzi by podpierała działalność ludzką, pomagała w codziennym życiu. Matematyka to nauka abstrakcyjna oparta na systemach, systemie tak jak oświecienie jest oparte na innych wartościach można zmienić systemu dziesiętne, zapisu i zacząć nową matematyke. Symbolika jest tylko i wyłącznie symbolika, mamy też wyrażanie ilości. Samo mnożenie czy dzielenie to już abstrakcja tak jak pierwiastkowanie, całkowanie, potęgowanie a potem coraz bardziej skomplikowane obliczenia ktorym możemy nadać dany klucz by dostać pożadane efekty. Te obliczenia mogą być użyteczne i nie użyteczne. Samo szukanie w matematyki logiki, ukrytej prawdy czy filozofi życia jest bezsensowne. To tak z mojej strony co by scharakteryzować liczby


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Liczba 432 - powierzchowna charakterystyka

Postautor: Klangman » 19 paź 2015, 12:50

Samolub pisze:Pozatym co to jest częstotliwość C ? To dzwięk a jego wyrażanie w liczbach i jednostkach jest umowne. Niestety badanie liczb nic w życie duchowe nie jest w stanie włożyć nawet czegoś dowodząc czy tworząc idealne harmonijne zależności. Matematyka ma być harmonijna bo o to chodzi by podpierała działalność ludzką, pomagała w codziennym życiu. Matematyka to nauka abstrakcyjna oparta na systemach, systemie tak jak oświecienie jest oparte na innych wartościach można zmienić systemu dziesiętne, zapisu i zacząć nową matematyke. Symbolika jest tylko i wyłącznie symbolika, mamy też wyrażanie ilości. Samo mnożenie czy dzielenie to już abstrakcja tak jak pierwiastkowanie, całkowanie, potęgowanie a potem coraz bardziej skomplikowane obliczenia ktorym możemy nadać dany klucz by dostać pożadane efekty. Te obliczenia mogą być użyteczne i nie użyteczne. Samo szukanie w matematyki logiki, ukrytej prawdy czy filozofi życia jest bezsensowne. To tak z mojej strony co by scharakteryzować liczby


Tylko umownie określamy rzeczywistość. Czy nazywanie psem pewnej, szczekaniem manifestującej swą obecność, formy materii (zlepka atomów :) ) nie jest ludzką umową? Matematyka może być tak samo filozoficzna jak wymyślone przez ludzi (za przyzwoleniem Boga) sposoby określania rzeczywistości słowami :)


U podstaw matematyki leży ludzka potrzeba kontrolowania i chronienia tego co się posiada (znalezione w Internecie)
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Liczba 432 - powierzchowna charakterystyka

Postautor: Samolub » 19 paź 2015, 14:33

Dokładnie : )


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Liczba 432 - powierzchowna charakterystyka

Postautor: fauxpas » 19 paź 2015, 21:16

magda pisze:Poczekaj fauxpas do końca zobaczymy do jakich wwniosków dojdzie Klangman bo na razie zapewnia ze to jeszcze dalekie od wszelkiej konkluzji.

Oj tak, na razie nie powiedział nic, co nie byłoby wprost napisane w Piśmie ;-).


Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Liczba 432 - powierzchowna charakterystyka

Postautor: kruszynka » 19 paź 2015, 22:11

"A oto owoc kombinacji z pełnią (1000), kwadratem i innymi ciekawymi liczbami:

1. 1888² - 1656² = 822208
2. 1888² + 1216² = 5043200 "


"Owocem" kombinacji sa liczby 822208 i 5043200. Piszesz to pewnie dlatego, że ów owoc/wynik uważasz za...interesujący. Olśnisz mnie czemu? :)
(bo skoro tu zajrzałam to chciałabym wiedzieć o co kaman)


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Liczba 432 - powierzchowna charakterystyka

Postautor: Klangman » 19 paź 2015, 22:44

fauxpas pisze:
magda pisze:Poczekaj fauxpas do końca zobaczymy do jakich wwniosków dojdzie Klangman bo na razie zapewnia ze to jeszcze dalekie od wszelkiej konkluzji.

Oj tak, na razie nie powiedział nic, co nie byłoby wprost napisane w Piśmie ;-).


Czy to naprawdę tak trudno pojąć, że ja nie mam zamiaru przekazywać innej Prawdy? :) Skoro wszystko jest wprost napisane w Piśmie to czemu mamy laicyzację, a Żydzi nie widzą Jezusa w Słowach proroków?

(18:6)²+√16-3² to jest tyle samo co 2+2. Ja chcę światu pokazać 2+2. To co robię intelektualnie nie wykracza poza możliwości dużego dziecka. Nawiązuje tylko do jego wyobraźni.


U podstaw matematyki leży ludzka potrzeba kontrolowania i chronienia tego co się posiada (znalezione w Internecie)
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Liczba 432 - powierzchowna charakterystyka

Postautor: Klangman » 19 paź 2015, 22:52

kruszynka pisze:"A oto owoc kombinacji z pełnią (1000), kwadratem i innymi ciekawymi liczbami:

1. 1888² - 1656² = 822208
2. 1888² + 1216² = 5043200 "


"Owocem" kombinacji sa liczby 822208 i 5043200. Piszesz to pewnie dlatego, że ów owoc/wynik uważasz za...interesujący. Olśnisz mnie czemu? :)
(bo skoro tu zajrzałam to chciałabym wiedzieć o co kaman)


W tym przypadku nie są to sprawy oczywiste. Patrzę na to na poły intelektualnie i intuicyjnie. Zastanawiające jest 222, gdyż nawiązuje do obu przekątnych w kwadracie magicznym 6x6. Ponadto, gdy usuniemy zero to otrzymujemy lustrzane 82228, a dwa do ósmej (czytane w obie strony) to 256.
5043200 nawiązuje do 432, a rola piątki jest dla mnie zagadką i możliwe, że tego w żaden sposób nie będę w stanie zinterpretować.

Nie wszystko co tutaj piszę musi mieć sens :) Szukam. Tu ma zostać świadectwo poszukiwań. Będzie moim alibi.


U podstaw matematyki leży ludzka potrzeba kontrolowania i chronienia tego co się posiada (znalezione w Internecie)
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Liczba 432 - powierzchowna charakterystyka

Postautor: magda » 19 paź 2015, 23:16

dziwne rzeczy widzisz w liczbach na prawde dziwne.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Liczba 432 - powierzchowna charakterystyka

Postautor: fauxpas » 20 paź 2015, 11:04

Klangman pisze:
fauxpas pisze:
magda pisze:Poczekaj fauxpas do końca zobaczymy do jakich wwniosków dojdzie Klangman bo na razie zapewnia ze to jeszcze dalekie od wszelkiej konkluzji.

Oj tak, na razie nie powiedział nic, co nie byłoby wprost napisane w Piśmie ;-).


Czy to naprawdę tak trudno pojąć, że ja nie mam zamiaru przekazywać innej Prawdy? :) Skoro wszystko jest wprost napisane w Piśmie to czemu mamy laicyzację, a Żydzi nie widzą Jezusa w Słowach proroków?

NAJWYRAŹNIEJ z powodu braku zabaw z arytmetyką! :-)

(18:6)²+√16-3² to jest tyle samo co 2+2. Ja chcę światu pokazać 2+2. To co robię intelektualnie nie wykracza poza możliwości dużego dziecka. Nawiązuje tylko do jego wyobraźni.

Robisz to samo, co tutaj: http://www.greatdreams.com/grace/146/153quran.html, jednak nigdy nie wyjaśniłeś, w czym Twoja metodologia jest od niej lepsza.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Liczba 432 - powierzchowna charakterystyka

Postautor: magda » 20 paź 2015, 14:09

Ja juz nie nadązam mne jednak wbili do głowy zwykła matematykę bez znikających zer.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Liczba 432 - powierzchowna charakterystyka

Postautor: Klangman » 20 paź 2015, 14:35

fauxpas pisze:
Klangman pisze:
fauxpas pisze:Oj tak, na razie nie powiedział nic, co nie byłoby wprost napisane w Piśmie ;-).


Czy to naprawdę tak trudno pojąć, że ja nie mam zamiaru przekazywać innej Prawdy? :) Skoro wszystko jest wprost napisane w Piśmie to czemu mamy laicyzację, a Żydzi nie widzą Jezusa w Słowach proroków?

NAJWYRAŹNIEJ z powodu braku zabaw z arytmetyką! :-)

(18:6)²+√16-3² to jest tyle samo co 2+2. Ja chcę światu pokazać 2+2. To co robię intelektualnie nie wykracza poza możliwości dużego dziecka. Nawiązuje tylko do jego wyobraźni.

Robisz to samo, co tutaj: http://www.greatdreams.com/grace/146/153quran.html, jednak nigdy nie wyjaśniłeś, w czym Twoja metodologia jest od niej lepsza.


Mistycyzm żydowski jest mocno związany z liczbami (każda litera alfabetu hebrajskiego ma swoją wartość numeryczną) więc zakładam, że rabinów może ta arytmetyka zainteresować :)

Od dociekań związanych z Koranem odróżnia mnie to, że ja wykraczam poza dwuwymiar Księgi (np. motyw GPS, precyzyjne daty)i dotykam czasoprzestrzeni :) To wg mnie spora, a nawet fundamentalna różnica.


U podstaw matematyki leży ludzka potrzeba kontrolowania i chronienia tego co się posiada (znalezione w Internecie)
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Liczba 432 - powierzchowna charakterystyka

Postautor: magda » 20 paź 2015, 19:24

Przez pewien czas bawiłam sie w studiowanie kabały dla laików takich co nie znają hebrajskiego wiec były takie rzeczy tłumaczone i wierz mi kabała nie ma nic wsplnego z przekazem Biblii a też i Tory to jakieś mistyczne i chyba mocno okultystyczne rzeczy zostawiłam to bo nie jest to dla chrześcijan.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Liczba 432 - powierzchowna charakterystyka

Postautor: Klangman » 20 paź 2015, 20:41

W sumie to ja się nie znam na tym. Zainteresowała mnie gematria, gdyż w pisanej książce nawiązałem do motywu czterdzieści i cztery, a także wykorzystywałem cytaty zespołu Depeche Mode (DM czytane "po hebrajsku" ma wartość liczbową 44). Staram się być uważny i dostrzegać/słyszeć to co istotne dla książki (ona poniekąd determinuje moją uważność, niejako sugerując mi co mam opisać, by właściwie się rozwijała) :)


U podstaw matematyki leży ludzka potrzeba kontrolowania i chronienia tego co się posiada (znalezione w Internecie)
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Liczba 432 - powierzchowna charakterystyka

Postautor: magda » 20 paź 2015, 21:19

No czekam na ksiazke juz długo , kiedy wypada ta specjalna data wydania?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Nauki Ścisłe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości