Liczba 432 - powierzchowna charakterystyka

Fizyka, Chemia, Matematyka, etc.
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 09 sty 2015, 16:12

Ja się nie podejmuję prób zrozumienia tej hm... krzywej :) Dla mnie proste i dziecięco zrozumiałe jest podobieństwo ludzkiego układu oddechowego, drzewa i delty rzeki (wpływa do morza :) ). Nie trzeba być biblijnym ekspertem, by wiedzieć, że takie podobieństwa są charakterystyczne dla Biblii.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 09 sty 2015, 16:29

No poczytałam , obejżałam film z Hovindem i sa trzy mozliwości z tym Pi =3

1. Albo Izraelici stosowali Babilońskie przybliżenie i Bóg podał im to tak na jakim oni poziomie to zrozumieją dostosował sie do tego co oni mają w głowie i na jakiej podstawie obliczają .

2. Albo jest tak jak Hovind tłumaczy że tam był jeszcze brzeg n szerokość ręki.

3. Albo Pi na prawdę wynosi tylko 3 bo przestrzeń nie jest płaska a ugięta i Bóg to wie a my jako ze siedzimy w tej przestrzeni to widzimy że istnieją płaszczyzny i na nich koła a nie wiemy że sa to wycinki kuli bo wszystko jest zakrzywione i wtedy Pi jest 3 .

Może gdybyśmy wiedzieli wszystko o przestrzeni i materii ,tak na prawdę wszystko, to moze nie byłoby tylu róznych dziwnych rzeczy dla nas , a sa.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 09 sty 2015, 17:57

Ludzki kład oddechowy jest fraktalem a każdy fraktal można opisać wzorem maldenbrota , Na pewno jest fraktalem bo wygląda jak drzewo i rozgałęzia sie na coraz to drobniejsze takie same elementy . No powiedzmy trochę naciągnięte bo jest skończony , elementy nie są zpełnie tak jak we fraktalu identyczne no i pecherzyki płucne no może się już w to nie wpisują ale ogólnie wyglada jak fraktal (prawie), tak lekko naciagnąwszy i drzewa są prawie fraktalne , no nie mówię ze to idealnie krzywa Maldenbrota ale wygląda prawie jak..... No nie wnikajmy w szczegóły tak ogólnie to by tak wygladało. Jest podobny i to bardzo.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 09 sty 2015, 18:27

magdo, teraz rozumiem. Spoko ;-).


Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 09 sty 2015, 19:39

magda pisze:No poczytałam , obejżałam film z Hovindem i sa trzy mozliwości z tym Pi =3

1. Albo Izraelici stosowali Babilońskie przybliżenie i Bóg podał im to tak na jakim oni poziomie to zrozumieją dostosował sie do tego co oni mają w głowie i na jakiej podstawie obliczają .

2. Albo jest tak jak Hovind tłumaczy że tam był jeszcze brzeg n szerokość ręki.

3. Albo Pi na prawdę wynosi tylko 3 bo przestrzeń nie jest płaska a ugięta i Bóg to wie a my jako ze siedzimy w tej przestrzeni to widzimy że istnieją płaszczyzny i na nich koła a nie wiemy że sa to wycinki kuli bo wszystko jest zakrzywione i wtedy Pi jest 3 .

Może gdybyśmy wiedzieli wszystko o przestrzeni i materii ,tak na prawdę wszystko, to moze nie byłoby tylu róznych dziwnych rzeczy dla nas , a sa.


Najciekawszy jest,moim zdaniem, punkt trzeci :)


Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 09 sty 2015, 20:39

W motywie o kolumnach tkwi błąd :(
Siatka kolumnianego walca powinna zawierać też dwa okręgi.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 09 sty 2015, 21:44

Klangman pisze:Najciekawszy jest,moim zdaniem, punkt trzeci


No gdyby przestrzeń brać pod uwagę to może by poznikałay z wielu równań np nieskończoności co tak bardzo brużdżą w matmie. ale nie da się jej brać pd uwagę bo nic o niej nie wiemy tyle ze jest i ze jest mocno sztywna ale da się ugiąć wielką grawitacją. Co ciekawe przy wiekszej grawitacji i ugięciu przestrzeni to Pi mogłoby być nawet i 2. szkoda ze tak malo wiemy o takich ciekawych rzeczach . chyba kiedys to Bóg nam trochę da poznac swoje dzieła mamy na to wiecznosć.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 09 sty 2015, 21:51

magdo, jakże stosunek długości obwodu koła do jego średnicy miałby się uginać pod wpływem grawitacji? To pierwsze jest ideą abstrakcyjną, a drugie - zjawiskiem fizycznym. To tak, jakby napisać, że w czarnej dziurze wyraz "czekolada" ma czasem 5 albo nawet 6 sylab! ;-)


Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 10 sty 2015, 12:11

No tak... słuszne spostrzeżenie :) Niemniej spostrzeżenie Magdy pomimo przenikania się abstrakcji z realnością (sam przecież działam na pograniczu tych światów) wydała mi się ciekawa.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 10 sty 2015, 20:19

fauxpas pisze:To pierwsze jest ideą abstrakcyjną, a drugie - zjawiskiem fizycznym.


Ani obwód koła nie jest abstrakcyjny ani średnica , jeśli przestrzeń ( czym by ona nie była) ugnie się i nie będzie płaska to średnica koła się wydłży wtedy siłą rzeczy ta abstrakcyjna wielkość czyli stosnek może sie właśnie zmniejszyć no np do 3 , w TYM MIEJSCU PRZESTRZENI NIE mówie że tak bedzie w srodku galaaktyki gdzie grawitacja jest wieksza i ugięcie przestrzeni jest duzo wieksze tam nawet noże dojśc do 2, No to niekoniecznie może mieć niejsce bo po pierwsze przestrzeń jest bardzo sztywna a po drugie ponoć jest duzo ciemnej materii która moze wpływać na grawitację i ugiecie przestrzeni , Niestety takie rzeczy poznamy dopiero w wieczności teraz nasi nakowcy w smie nic nie wiedzą. Zbyt mało danych zeby był jakiś konkret ale teoretycznie jest to bardzo możliwe.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 10 sty 2015, 20:36

magda pisze:
fauxpas pisze:To pierwsze jest ideą abstrakcyjną, a drugie - zjawiskiem fizycznym.


Ani obwód koła nie jest abstrakcyjny ani średnica

Ale ich stosunek owszem. Obwód ma jednostkę, średnica ma jednostkę, ale ich stosunek nie ma - jest czystą, abstrakcyjną liczbą.

jeśli przestrzeń ( czym by ona nie była) ugnie się i nie będzie płaska to średnica koła się wydłży

Dlaczego? Narysuj koło na kartce, zegnij kartkę (przestrzeń 2D) i pokaż, że średnica zmienia długość :-).


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 10 sty 2015, 22:01

fauxpas pisze:Dlaczego? Narysuj koło na kartce, zegnij kartkę (przestrzeń 2D) i pokaż, że średnica zmienia długość


Na kartce się nie da bo jest sztywna musiałaby być guma, no tak jak pokazją taka ciężka płke na gmowej trampolinie. Z resztą nie można tego pokazać bo musiałoby być 3D a my musielibyśmy być w 4D nie uwzględniajac czasu . Ale my nie jesteśmy w stanie być ani sobie wyobrazić 4D i W tym płaszczyzna 3D bo nie będzie to płaszczyzna ale "cos". Jeśli coś trójwymiarowego się ugina to gina się w inne wyższe wymiary a my tego sobie nie wyobrazimy ale na 100% wtedy średnica bądzie wieksza.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 10 sty 2015, 22:37

magda pisze:
fauxpas pisze:Dlaczego? Narysuj koło na kartce, zegnij kartkę (przestrzeń 2D) i pokaż, że średnica zmienia długość


Na kartce się nie da bo jest sztywna musiałaby być guma

Ok, tylko wraz ze średnicą "rozciągnie się" również miara ("linijka"), którą mierzymy tą średnicę :-).

Z resztą nie można tego pokazać bo musiałoby być 3D a my musielibyśmy być w 4D nie uwzględniajac czasu

Analog w niższych wymiarach powinien też działać.


Karol
Posty: 1174
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Liczba 432 - powierzchowna charakterystyka

Postautor: Karol » 10 sty 2015, 22:49

Klangman pisze:1. Jest to jedna z częstotliwości dźwięku A (w określonej oktawie) według dawnego standardu strojenia instrumentów.

2. Kwadrat A (432x432) podzielony przez 256 (częstotliwość dźwięku C) = 729 (9x9x9)

3. Obwód kwadratu o boku 432 to 1728 czyli 12x12x12 (skojarzenia z Księgą Apokalipsy i opisanym w niej miastem)

4. 43200 sekund to pół doby

5. 40320 minut to cykl pełni księżyca (28 dni x 24 godziny x 60 minut)

6. Kwadrat A (432 x 432) x 100000 to czas jaki upłynął od momentu urodzenia się Noego do nastania potopu (Noe miał wówczas 600 lat) przy uwzględnieniu precyzji obliczeń (co do sekundy), oraz traktowania roku jako 360 dni (podobno tak liczono w starożytnych kalendarzach): 600 x 360 x 24 x 60 x 60 = 18662400000 sekund

7. 1111 x 1111 = 1234321

8. 432 + 234 = 666

9. 432 / 3 = 144

10. 432 / 2 = 216 (6x6x6)

CDN?


Kurcze trafiłem przed chwilą na ten temat Ciekawe :clap:
Dziękuję. :thumbup:


Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 10 sty 2015, 22:51

O litości, zastrzelcie mnie! :roll:

Taki żarcik! :-)



Wróć do „Nauki Ścisłe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości