Liczby pierwsze

Fizyka, Chemia, Matematyka, etc.
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 02 sty 2014, 13:53

Lash pisze:Tak można udowodnić prawie wszystko :)


No właśnie czekam na kontynuatorów i nic :(


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 02 sty 2014, 14:22

Klangman pisze:
Lash pisze:Tak można udowodnić prawie wszystko :)


No właśnie czekam na kontynuatorów i nic :(
Mi trochę szkoda czasu :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 02 sty 2014, 14:37

Lash pisze:
Klangman pisze:
Lash pisze:Tak można udowodnić prawie wszystko :)


No właśnie czekam na kontynuatorów i nic :(
Mi trochę szkoda czasu :)


Możliwe, że innym też :) Może jestem skazany na samotne poszukiwania tego typu.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 03 sty 2014, 11:54

Klangman pisze:Jako prędkość światła podstawimy dawną częstotliwość dźwięku c ---> 256 Hz, za m podstawimy jego hebrajski odpowiednik liczbowy ---> 40.


Nie można podstawić tej wartości bo to będzie nieprawdą. Prędkosć swiatła jest inna niż częstotliwosć dźwięku C. Nie można sobie dowolnie podstawiac do wzorów róznych wartosci które ci sie podobają. Częstotliwość fali świetlnej wynosi f=5∙1014 Hz a ty sobie podstawiasz co innego a do tego we wzorze jest nie częstotliwosć fali a prędkosć a to bardzo rózne wartosci bo prędkość swiatła to c=299 792 km/s.. Zauwaz ze robienie takich rzeczy jak ty robisz miesza też w jednostkach w jakich wyrazane są te wartosci. Jeśli podstawisz HZ w miejsce km/s to nie otrzymasz Energii-E ,którą ten wzór wyraża. Robisz rzeczy niezgodna z matematyka ,fizyka i wszelkimi prawami jakie ustalił Bóg, wiec nic zupełnie tym nie udowadniasz oprócz tego ze nie powinieneś sie bawic matematyka bo jej nie znasz. Lepiej to zostaw.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 03 sty 2014, 12:10

magda pisze:
Klangman pisze:Jako prędkość światła podstawimy dawną częstotliwość dźwięku c ---> 256 Hz, za m podstawimy jego hebrajski odpowiednik liczbowy ---> 40.


Nie można podstawić tej wartości bo to będzie nieprawdą. Prędkosć swiatła jest inna niż częstotliwosć dźwięku C. Nie można sobie dowolnie podstawiac do wzorów róznych wartosci które ci sie podobają. Częstotliwość fali świetlnej wynosi f=5∙1014 Hz a ty sobie podstawiasz co innego a do tego we wzorze jest nie częstotliwosć fali a prędkosć a to bardzo rózne wartosci bo prędkość swiatła to c=299 792 km/s.. Zauwaz ze robienie takich rzeczy jak ty robisz miesza też w jednostkach w jakich wyrazane są te wartosci. Jeśli podstawisz HZ w miejsce km/s to nie otrzymasz Energii-E ,którą ten wzór wyraża. Robisz rzeczy niezgodna z matematyka ,fizyka i wszelkimi prawami jakie ustalił Bóg, wiec nic zupełnie tym nie udowadniasz oprócz tego ze nie powinieneś sie bawic matematyka bo jej nie znasz. Lepiej to zostaw.


Wiem, że mieszam w tym wszystkim i wyraźnie to zaznaczyłem :) Ideą jest odejście od cyfry, a nawiązanie do liter (słów). Niech będzie nie cyfra (liczby), a słowo (wszak to ono ma priorytet). Odkrywam zatem ciekawe "zbiegi okoliczności" związane z literą "C". Zauważ, że ludzie mogli zastosować inny symbol (nazewnictwo), a nie zastosowali. W ten sposób łamiąc wszelkie zasady matematyczne, a idąc szlakiem dziwnych "przypadków" związanych z literami, w poetycki sposób dotarłem do wielu ciekawych spraw :)

Powiąż to sobie z tabelką, którą Ci przesłałem. Dlaczego opowiadam tutaj o częstotliwości dźwięków A i C, dlaczego Słowo było światłością ludzi (światło nawiązuje do C, nawiązuje też do fal, bo dźwięk rozchodzi się jako fala)? Skąd motyw statku? Związany jest z falami, a sam motyw znajdziesz w Biblii w liście Jakuba. Wszystko o czym piszę ma swoją logikę jako całość (wykraczając poza dyscypliny naukowe), a jest bzdurą w ramach jednej nauki.

Ps. Wierzę, że Słowo wygra z cyfrą.
Ps. 2 Na szczęście w książce, którą piszę nie ma za dużo matematyki, jej absurdalne zastosowanie ma swój cel, ale nie jest najważniejsze. Najważniejszy jest w niej Znak :)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 03 sty 2014, 12:26

Klangman pisze: dlaczego Słowo było światłością ludzi (światło nawiązuje do C, nawiązuje też do fal, bo dźwięk rozchodzi się jako fala)? Skąd motyw statku? Związany jest z falami, a sam motyw znajdziesz w Biblii w liście Jakuba. Wszystko o czym piszę ma swoją logikę jako całość (wykraczając poza dyscypliny naukowe), a jest bzdurą w ramach jednej nauki.


Nie nawiązuje , to jest fałsz jak ci juz napisałam , światło i dźwięk C nie mają tu nic ze sobą wspólnego a ty podstawiajac fałszywa dane opierasz twoje rozumowanie na fałszu, robisz to dlatego zeby ci coś wyszło ciekawego. Spróbuj oprzeć wszystko zgodnie z Bozymi prawami dotyczącymi matematyki i fizyki i jak ci wtedy coś wyjdzie nietuzinkowego to to będzie ciekawe. Nie posługuj się fałszem ,to tak jak ja bym kombinowała że 6 + 6 = 12 czyli 12 apostołow tych wiernych JJJJJJezusowi + jeden Judasz niewierny czyli coś dziwnego wychodzi. Nie kombinuj opierając sie na fałszywych danych i nie doszukuj się związku z Bożymi sprawami jakichs obliczeń które są oparte o nieprawdziwe dane.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 03 sty 2014, 12:39

magda pisze:
Klangman pisze: dlaczego Słowo było światłością ludzi (światło nawiązuje do C, nawiązuje też do fal, bo dźwięk rozchodzi się jako fala)? Skąd motyw statku? Związany jest z falami, a sam motyw znajdziesz w Biblii w liście Jakuba. Wszystko o czym piszę ma swoją logikę jako całość (wykraczając poza dyscypliny naukowe), a jest bzdurą w ramach jednej nauki.


Nie nawiązuje , to jest fałsz jak ci juz napisałam , światło i dźwięk C nie mają tu nic ze sobą wspólnego a ty podstawiajac fałszywa dane opierasz twoje rozumowanie na fałszu, robisz to dlatego zeby ci coś wyszło ciekawego. Spróbuj oprzeć wszystko zgodnie z Bozymi prawami dotyczącymi matematyki i fizyki i jak ci wtedy coś wyjdzie nietuzinkowego to to będzie ciekawe. Nie posługuj się fałszem ,to tak jak ja bym kombinowała że 6 + 6 = 12 czyli 12 apostołow tych wiernych JJJJJJezusowi + jeden Judasz niewierny czyli coś dziwnego wychodzi. Nie kombinuj opierając sie na fałszywych danych i nie doszukuj się związku z Bożymi sprawami jakichs obliczeń które są oparte o nieprawdziwe dane.


:) Niewiele zrozumiałaś z tego co napisałem, ale przecież i ja zapewne często nie rozumiem Ciebie. Będę kontynuował swoją drogę, bo mam ku temu powody. A czy ktoś coś z tego zrozumie, czy też nie to inna sprawa. Niech nas prowadzi Miłość :) Pozdrawiam :)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 03 sty 2014, 12:43

Mój drogi ja wszystko zrozumiałam tylko ty nie rozumiesz że jesli do jakiegos wzoru podstawiasz fałszywe dane o fałszywych jednostkach to otrzymany wynik mimo że ci sie podoba i dla ciebie coś znaczy i daje sie powiązac z czyms z Biblii to to jest fałszywe i nie zgodne z prawami matmy i fizyki ,które nadał Bóg i tym samym ignorujesz Boga i jego prawa żeby sie zabawić w odkrywanie ciekawostek ( nota bene fałszywych) Nie martw sie kumam wszystko ,przeszłam cały kurs matematyki na politechnice i taka zupełnie tepa to ja nie jestem. Może myślisz że jak jestem juz wiekowa to zupełnie nie kojarzę bo w biurach projektowych to pracowałam w swoim zawodzie 100 lat temu a teraz robię badziew na sprzedarz ale wierz mi K U M A M !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 03 sty 2014, 12:45

magda pisze:
Klangman pisze: dlaczego Słowo było światłością ludzi (światło nawiązuje do C, nawiązuje też do fal, bo dźwięk rozchodzi się jako fala)? Skąd motyw statku? Związany jest z falami, a sam motyw znajdziesz w Biblii w liście Jakuba. Wszystko o czym piszę ma swoją logikę jako całość (wykraczając poza dyscypliny naukowe), a jest bzdurą w ramach jednej nauki.


Nie nawiązuje , to jest fałsz jak ci juz napisałam , światło i dźwięk C nie mają tu nic ze sobą wspólnego a ty podstawiajac fałszywa dane opierasz twoje rozumowanie na fałszu, robisz to dlatego zeby ci coś wyszło ciekawego. Spróbuj oprzeć wszystko zgodnie z Bozymi prawami dotyczącymi matematyki i fizyki i jak ci wtedy coś wyjdzie nietuzinkowego to to będzie ciekawe. Nie posługuj się fałszem ,to tak jak ja bym kombinowała że 6 + 6 = 12 czyli 12 apostołow tych wiernych JJJJJJezusowi + jeden Judasz niewierny czyli coś dziwnego wychodzi. Nie kombinuj opierając sie na fałszywych danych i nie doszukuj się związku z Bożymi sprawami jakichs obliczeń które są oparte o nieprawdziwe dane.


I jeszcze jedno pamiętaj, że Jezus wybrał Judasza wiedząc co tamten ma zrobić. Czy mógł go nie wybrać, by go uratować przed Jego doczesnym losem? Cóż...wybrał go, by Judasz podniósł na niego swoją piętę (zapowiedź w Psalmie 41:10, kontynuacja ---> Ew. Jana 13:18), bo tak postanowił Bóg.


Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 03 sty 2014, 12:47

magda pisze:Mój drogi ja wszystko zrozumiałam tylko ty nie rozumiesz że jesli do jakiegos wzoru podstawiasz fałszywe dane o fałszywych jednostkach to otrzymany wynik mimo że ci sie podoba i dla ciebie coś znaczy i daje sie powiązac z czyms z Biblii to to jest fałszywe i nie zgodne z prawami matmy i fizyki ,które nadał Bóg i tym samym ignorujesz Boga i jego prawa żeby sie zabawić w odkrywanie ciekawostek ( nota bene fałszywych) Nie martw sie kumam wszystko ,przeszłam cały kurs matematyki na politechnice i taka zupełnie tepa to ja nie jestem. Może myślisz że jak jestem juz wiekowa to zupełnie nie kojarzę bo w biurach projektowych to pracowałam w swoim zawodzie 100 lat temu a teraz robię badziew na sprzedarz ale wierz mi K U M A M !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Nic nie rozumiesz dlatego, że napisałem ---> musisz wykroczyć poza matematykę. Ty nadal trzymasz się matematyki. W Twoje kompetencje matematyczne nie wątpię :)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 03 sty 2014, 12:56

Klangman pisze: musisz wykroczyć poza matematykę. Ty nadal trzymasz się matematyki


Trzymam sie matematyki bo ty też jej używasz w dowodzeniu ,że coś tam odkryłeś. Więc jak chcesz nie używać matematyki to te twoje wywody nic nie będą znaczyć bez działań które wykonujesz. A jak juz wykonujesz działania to nie mozesz np wziąć wyniku takich działań matematycznych i pozbyć się np zera bo ci tak pasuje bo wtedy opierasz sięna czymś fałszywym , na czyms co nie wynikło z twoich działań matematycznych. Mimo że to tylko dodawani i mnożenie to jest to też matematyka ,której jak najbardziej uzywasz ale wprowadzasz do tego fałsz co mi się nie podoba.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 03 sty 2014, 15:22

Klangman, boję się Ciebie...


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 03 sty 2014, 15:38

fauxpas pisze:Klangman, boję się Ciebie...


Klangmen to po prostu fantasta.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 03 sty 2014, 16:38

fauxpas pisze:Klangman, boję się Ciebie...


Łączę się w odczuciach. Sam się boję siebie. Niejednokrotnie dawałem temu wyraz, gdy ubolewałem nad tym, że uczestniczę w sporach. Bardzo trudno jest rozpoznać między dobrem, a złem. Ja idę za tym co mi "świat" podpowiada. Można "świat" głównie potępiać (i nawet poprzeć to odpowiednimi wersetami z Biblii ---> np. "Wy nie jesteście z tego świata" ale chyba nie takie przesłanie znajdziemy w 13 rozdziale Listu do Koryntian.). Wszystko jest bardziej złożone niż nam się wydaje, a my myślimy, że pozjadaliśmy wszystkie rozumy i spieramy się ze sobą. Najczęściej zapominamy o niezwykle złożonym kontekście (a Pismo to spójna całość).

Prorok Joel mówił o tym, że w czasach ostatnich Bóg ześle swojego Ducha na wszelkie ciało (co oznacza słowo "wszelkie"?). Moim dramatem jest to, że słyszę więcej (dostrzegam drugie dno wypowiedzi nawet mojej małej siostrzenicy. Dziś powiedziała mi, gdy słuchała bajki po niemiecku "rozumiem, bo jestem posłuszna rodzicom", ja w ten sposób rozumiałem podświadomie przesłanie piosenek anglojęzycznych).

Z początku bałem się tego wszystkiego. Później uwierzyłem w werset z Ew. Łukasza 11:11 ("Jeżeli którego z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża?"). A ja od dawna proszę głównie o poznanie woli Boga względem mnie.

Zauważ, że jest to 11 rozdział 11 wersetu (stąd też motyw jedynki, który daje mi do myślenia). Takich "kwiatków" jest więcej. Kto mnie ma potępić ten mnie potępi. Nie się dzieje wola Boga. Myślisz, że to się wzięło z jakiegoś mojego dociekania? Nie :) Może to chore ale jedynki niezwykle często widziałem na rejestracjach samochodów, jako godzinę w zegarku. To się działo zbyt często bym nie próbował tego zrozumieć.

Moim dramatem jest to, że chcę zrozumieć dlaczego coś się dzieje; a dzieje się za dużo.

Pozdrawiam.


Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 03 sty 2014, 16:43

magda pisze:
Klangman pisze: musisz wykroczyć poza matematykę. Ty nadal trzymasz się matematyki


Trzymam sie matematyki bo ty też jej używasz w dowodzeniu ,że coś tam odkryłeś. Więc jak chcesz nie używać matematyki to te twoje wywody nic nie będą znaczyć bez działań które wykonujesz. A jak juz wykonujesz działania to nie mozesz np wziąć wyniku takich działań matematycznych i pozbyć się np zera bo ci tak pasuje bo wtedy opierasz sięna czymś fałszywym , na czyms co nie wynikło z twoich działań matematycznych. Mimo że to tylko dodawani i mnożenie to jest to też matematyka ,której jak najbardziej uzywasz ale wprowadzasz do tego fałsz co mi się nie podoba.


Piękne nawiązanie. Dziękuję :) Przypomnij sobie, że to Słowo (a nie cyfra) było życiem i światłością ludzi. Niektórzy podważają matematyczne osiągnięcia ludzkości, które pozwalają wysnuć wnioski np. o 14 miliardach lat wieku naszej planety. Dlatego nie przejmuję się aż tak bardzo matematycznymi modyfikacjami. Wolę poezję :)

Zauważ też, że systemy liczbowe są różne, a ten oparty o zero (niewyobrażalna jednostka, bo oznacza nic) poprowadził nas wprost do Internetu. A czym jest Internet jak nie... cyfrowym więzieniem słów?



Wróć do „Nauki Ścisłe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości