Liczby pierwsze

Fizyka, Chemia, Matematyka, etc.
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 15 lut 2014, 21:45

magda pisze:nie może być jego wolą.

Nawet jak się zastanowisz to w porównaniu do naszego zbawienia ,krzyża Jezusa to jest to po prostu zawracanie gitary i strata czasu.


Jesteś pierwszą osobą jaką znam, która uważa, że przejrzała wolę Boga wobec innej osoby :) Masz wysokie mniemanie o swoim stopniu poznania zamysłów Boga. To podobno niesie pewne zagrożenia. Sama to zbadaj.

Nie jest stratą czasu, ani tym bardziej zawracaniem gitary (sobie samemu? innym ludziom? ---> nikt nie zmusza nikogo do czytania tego co tu wypisuję) szukanie woli Boga dla własnego życia. A to czynię od jakiegoś czasu. To, że Twój punkt widzenia jest ograniczony do Twojego horyzontu poznawczego (to nie jest żaden przytyk tylko stwierdzenie faktu, który odnosi się do każdego człowieka) nie powoduje, że mój horyzont musi być zgodny z Twoim. Mam swój obszar zainteresowań, wierzę że kieruje mną miłość (która we wszystkim pokłada nadzieję) więc badanie mojej drogi (być może, w co głęboko wierzę, tej jeszcze doskonalszej) i motywacji mojego serca polecam pozostawić Bogu. Wobec każdego Bóg ma osobny plan. Postaraj się nie oceniać bez poparcia w zauważalnych owocach. Owoców tego co robię na pewno nie widzisz. Możesz tylko domniemywać (zgodnie ze swoim krytycznym nastawieniem), że będą złe (wszak namawiasz mnie do rezygnacji z tej drogi). Szukanie potencjału zła w tym co neutralne jest bardzo dziwnym podejściem. Zatem skoro ja mam się zastanowić nad sobą (uwierz, że bojaźń Boga podpowiada mi to raz za razem) to proponuję byś również nieco pomyślała zanim zatracisz się w krytyce i rzucisz jakąś bzdurę (bo nie wierzę, że faktycznie masz przekonanie, że wiesz o woli Boga tyle samo co Bóg). Ot... wymsknęło Ci się.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 16 lut 2014, 10:48

Nic mi sie nie wysmyknelo wole boza to jak wiesz mamy w pismie swietym tam ona jest i to co sobie wymysliles jako wole boza musi byc zgodne z tym co mowi pismo swiete. Przez usta apostolow przemawia . Duch swiety a nie pisza oni o zadnych gierkach liczbowych i doszukiwania sie jakiejs ukrytej prawdy w dzialaniach matematycznych nota bene w twoim wykonaniu falszywych i naciaganych. Jesli chcesz znac prawdziwa wole boza to czytaj pismo swiete tam ona jest wyraznie napisana i to ci radze robic. Moze nie skorzystasz z tej rady i tam nie poszukasz woli bozej bo cos cie pociaga do tej twojej zabawy to sie zastanow co to takiego jest co cie w to wkreca. Pismo mowi ze masz nasladowac apostolow czy wyobrazasz sobie np pawla ze bawi sie w takie jak ty rozwazania stosujac falsz w matematyce i ze mowi ze to wola boza. No wyobraz to sobie i jak ci sie to podoba?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 16 lut 2014, 10:48

Nic mi sie nie wysmyknelo wole boza to jak wiesz mamy w pismie swietym tam ona jest i to co sobie wymysliles jako wole boza musi byc zgodne z tym co mowi pismo swiete. Przez usta apostolow przemawia . Duch swiety a nie pisza oni o zadnych gierkach liczbowych i doszukiwania sie jakiejs ukrytej prawdy w dzialaniach matematycznych nota bene w twoim wykonaniu falszywych i naciaganych. Jesli chcesz znac prawdziwa wole boza to czytaj pismo swiete tam ona jest wyraznie napisana i to ci radze robic. Moze nie skorzystasz z tej rady i tam nie poszukasz woli bozej bo cos cie pociaga do tej twojej zabawy to sie zastanow co to takiego jest co cie w to wkreca. Pismo mowi ze masz nasladowac apostolow czy wyobrazasz sobie np pawla ze bawi sie w takie jak ty rozwazania stosujac falsz w matematyce i ze mowi ze to wola boza. No wyobraz to sobie i jak ci sie to podoba?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 16 lut 2014, 13:00

magda pisze:Nic mi sie nie wysmyknelo wole boza to jak wiesz mamy w pismie swietym tam ona jest i to co sobie wymysliles jako wole boza musi byc zgodne z tym co mowi pismo swiete. Przez usta apostolow przemawia . Duch swiety a nie pisza oni o zadnych gierkach liczbowych i doszukiwania sie jakiejs ukrytej prawdy w dzialaniach matematycznych nota bene w twoim wykonaniu falszywych i naciaganych. Jesli chcesz znac prawdziwa wole boza to czytaj pismo swiete tam ona jest wyraznie napisana i to ci radze robic. Moze nie skorzystasz z tej rady i tam nie poszukasz woli bozej bo cos cie pociaga do tej twojej zabawy to sie zastanow co to takiego jest co cie w to wkreca. Pismo mowi ze masz nasladowac apostolow czy wyobrazasz sobie np pawla ze bawi sie w takie jak ty rozwazania stosujac falsz w matematyce i ze mowi ze to wola boza. No wyobraz to sobie i jak ci sie to podoba?


Nic nie zrozumiałaś z tego co napisałem. Jeżeli moim celem jest wskazywanie na Jezusa (dobór środków nie jest ograniczony tylko do powoływania się na Pismo) to pełnię wolę Bożą, gdyż sam Jezus mówił, że wolą Jego Ojca jest to by ludzie poznali Syna. Napisałem już niejednokrotnie co jest moją intencją. Jest nią wskazywanie na Znak - czyli Taw. Znak odnosi się do Jezusa.

Zapewne kojarzysz modlitwę Jezusa, w której prosi On by wola Ojca działa się jako w Niebie tak i na Ziemi. Jeżeli Jezus proponuje nam byśmy się tak modlili to jasne jest, że wola Boga jest przypisana indywidualnie do każdego człowieka (i może się wyrażać również w sposób, którego Ty nie rozumiesz. Powiem więcej. Na pewno się tak wyraża, bo Ty nie jesteś mną). Zauważ, że Jezus polecał tą modlitwę uczniom, którzy nie mieli Pisma i Jego kanonu. Czy coś się zmieniło od ustalenia kanonu? Wola Boga wcisnęła się w obręb tego co spisane? Nie ma miejsca na indywidualne prowadzenie?

Miej dystans do swojego potencjału poznawczego, bo póki co odnoszę wrażenie, że wszystko to czego nie rozumiesz (a każdy człowiek wielu rzeczy nie rozumie) z automatu uznajesz za złe i nie warte zgłębiania. Tym samym stawiasz się w pozycji autorytetu, który będzie ustalał granice dla Bożego działania (robisz to podważając moje przekonanie o woli Boga wobec mojej osoby).

Swoje poznanie stawiasz wyżej niż ewentualność tego, że Bóg może prowadzić kogoś w sposób niezrozumiały dla Ciebie. Pomyśl o tym.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 16 lut 2014, 13:21

Caly czas ci powtarzam ze jakiekolwiek indywidualne prowadzenie przez boga i indywidualne objawienia musza byc zgodne z tym co objawia duch swiety w pismach. Pismo mowi ze nie mamy rozumiec wiecej niz to co napisane. Mowi ze mamy poslugiwac sie prawda a ty chcesz rozumiec wiecej i to poslugujac sie falszywymi obliczeniami matematycznymi czy to jest zgodne zbiblia i czy cos takiego pochodzi od boga ty sie nad tym zastanow. Nie martw sie o moje ograniczenia poznawcze bo zareczam ze jestem przytomna i racze sie orientowac w tym co piszesz.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 16 lut 2014, 13:59

magda pisze:Caly czas ci powtarzam ze jakiekolwiek indywidualne prowadzenie przez boga i indywidualne objawienia musza byc zgodne z tym co objawia duch swiety w pismach. Pismo mowi ze nie mamy rozumiec wiecej niz to co napisane. Mowi ze mamy poslugiwac sie prawda a ty chcesz rozumiec wiecej i to poslugujac sie falszywymi obliczeniami matematycznymi czy to jest zgodne zbiblia i czy cos takiego pochodzi od boga ty sie nad tym zastanow. Nie martw sie o moje ograniczenia poznawcze bo zareczam ze jestem przytomna i racze sie orientowac w tym co piszesz.


Spróbuję inaczej :) Abyś w końcu zrozumiała.

Wyobraź sobie, że pojawia się matematyk, który udowadnia, że chronologia biblijna jest powiązana np. z ciągiem Fibonacciego. Oczywiście ma prowadzenie Boga. Bóg przez to wyciąga swoją chwałę, bo nagle cały świat nie ma już wymówki. Nie można zaprzeczyć istnieniu Stwórcy, który objawił się zarówno w Piśmie (chronologia) jak i w świecie praw matematycznych. Myślę, że wiesz o tym, że cały świat ma się napełnić poznaniem Boga. On też swoją chwałę na końcu czasów na pewno wyciągnie. Pozostaje zatem jedna kwestia:
Jak Bóg to zrobi?

Według Ciebie na pewno nie może tego zrobić poprzez działania, które nie są ograniczone Pismem (tak Ciebie rozumiem).

Ok.

Wskaż mi zatem, w którym miejscu neguję Pismo Święte? Z tego co pamiętam przyczepiłaś się (słusznie według Twojego kryterium poznawczego, bo nie wszystko co ja rozumiem Ty rozumieć musisz) jedynie do faktu, że łączę różne dziedziny nauki wykraczając poza ich ramy (poezja powoduje, że te ograniczenia mogą znikać, gdyż operuję na styku nauk ścisłych i symboliki). Wskaż, gdzie sprzeciwiam się istocie Chrześcijaństwa, czyli temu, że Jezus przyszedł w ciele, umarł na krzyżu za nasze grzechy, zmartwychwstał i w Jego imieniu mamy odpuszczenie grzechów. W którym miejscu próba wskazania na Taw (absolutnie biblijny znak) jako na proroctwo dotyczące Jezusa jest wbrew Pismu?

Uzasadnij to jakoś bym mógł zrozumieć Twój sprzeciw. Wykaż, że szukanie alternatywnej metody wskazania na Jezusa na pewno nie jest pełnieniem woli Boga. Udowodnij mi, że szukanie Jezusa wszędzie, jest grzechem :)

Innymi radykalnymi słowy: Zaneguj 13 List do Koryntian, gdzie Miłość we WSZYSTKIM pokłada nadzieję.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 16 lut 2014, 14:14

Nie jest grzechem ale metody musza byc uczciwe i zgodne z prawami matematycznymi danymi przez boga nie mozna wskazywac jezusa wsystkimi metodami w tym falszywymi a tylko prawda. Do tego czy na pewno bog cie powolal do wskazywania na jezusa na podstawie falszywej matematyki zastanow sie czy tak dziala bog ktory brzydzi sie falszem. Co to z reszta wnosi do naszego zbawienia i jaki ma cel to wszystko co robisz. Nic tym nie udowadniasz bo nie jest w biblii powiedziane zeby udowodnic a wierzyc. Gdyby dalo sie udowodnic cokolwiek w sprawie jezusa to wiara bylaby daremna a bog chce zebysmy wierzyli zebysmy na slowo zaufali duchowi swietemu nie powlal nikogo zeby udowodnic a za to wielu aby na podstawie ich swiadectwa uwierzono. Bo caly fic na tym polega ze wiara jest najwarzniejsza i o wiare chodzi a nie o dowod. Wiec do udowadniania nikogo nie powolal zwlaszcza do udawadniania czegokolwiek falszem


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 16 lut 2014, 14:15

Smutno mi, że zabawa w numerologię zasłoniła wątek o liczbach pierwszych :-(.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 16 lut 2014, 14:18

Liczby pierwsze to byl tylko taki zachecajacy wstepik do tej gierki. A mnie smutno ze ktos tak sie w te gierki liczbowe wkrecil.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 16 lut 2014, 14:19

A mnie przykro, że nikt tego nie rozumie.


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 16 lut 2014, 14:21

A mnie smuci to, że wy się smucicie :lol:


.
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 16 lut 2014, 14:21

magda pisze:Nie jest grzechem ale metody musza byc uczciwe i zgodne z prawami matematycznymi danymi przez boga nie mozna wskazywac jezusa wsystkimi metodami w tym falszywymi a tylko prawda. Do tego czy na pewno bog cie powolal do wskazywania na jezusa na podstawie falszywej matematyki zastanow sie czy tak dziala bog ktory brzydzi sie falszem. Co to z reszta wnosi do naszego zbawienia i jaki ma cel to wszystko co robisz. Nic tym nie udowadniasz bo nie jest w biblii powiedziane zeby udowodnic a wierzyc. Gdyby dalo sie udowodnic cokolwiek w sprawie jezusa to wiara bylaby daremna a bog chce zebysmy wierzyli zebysmy na slowo zaufali duchowi swietemu nie powlal nikogo zeby udowodnic a za to wielu aby na podstawie ich swiadectwa uwierzono. Bo caly fic na tym polega ze wiara jest najwarzniejsza i o wiare chodzi a nie o dowod. Wiec do udowadniania nikogo nie powolal zwlaszcza do udawadniania czegokolwiek falszem


Czy jeśli powiem, że piersi są jak koźlęta (biblijne) to skłamię? Przecież nie wyglądają. Zastanów się nad tym co oznacza symbol i poetyckie porównanie, a później zarzucaj mi kłamstwo. Powtarzam. To, że czegoś nie rozumiesz nie powinno być przepustką do potępienia.

Ps. Wiara nie jest najważniejsza. Przeczytaj, przytoczony już 13 rozdział Listu do Koryntian.
Ostatnio zmieniony 16 lut 2014, 14:23 przez Klangman, łącznie zmieniany 1 raz.


Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 16 lut 2014, 14:22

doktorsky pisze:A mnie smuci to, że wy się smucicie :lol:


"Błogosławieni, którzy się smucą..." Może w tym teraz połóżmy nadzieję? :)


Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 16 lut 2014, 14:28

Już raz to zrobiłem ale powtórzę. Zatem ponowna prośba:

Jeżeli to co napisałem uważacie za potencjalnie niebezpieczne, heretyckie, skłaniające do nieodpowiednich zainteresowań (poszukiwań) to proszę o usunięcie moich wszystkich postów w tym wątku (jeśli to możliwe) lub zaznaczenie (może poprzez dodatek do tytułu wątku) - zawiera treści heretyckie głoszone przez Klangmana. Pozostanę sam na tej drodze i nie będę się dzielił niczym więcej uznając autorytet szerszego grona.


Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 16 lut 2014, 14:59

Klangman, nie uznaję Cię za "heretyka" - gry liczbowe możesz sobie uprawiać i nic mi do tego. Smutno mi dlatego, że to figuruje w dziale matematycznym w wątku o liczbach pierwszych, a ta numerologia ma z tymi tematami niewiele wspólnego.
Dlatego proponowałbym co najwyżej wydzielenie Twojego tematu :-).



Wróć do „Nauki Ścisłe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości