"Transubstancjacja szpinaku" w ludzka tkanke .serca...

Fizyka, Chemia, Matematyka, etc.
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

"Transubstancjacja szpinaku" w ludzka tkanke .serca...

Postautor: nadrozd » 26 mar 2017, 14:47

http://news.nationalgeographic.com/2017 ... 65838089=1

Podobno bardzo ciekawe odkrycie. Polecam filmik.
Zjawisko pomoże odbudowywać chore tkani za pomocą zwykłego szpinaku....

Generalnie ja przeczytałem cały artykuł i film i dalej nie za bardzo rozumiem jak to możliwe ;)
Ale wynika z tego że to jest żywa tkanka ........ i jak najbardziej nadaje się do leczenia....chorych.

Hmmmm
na National Geographics by se chyba w pryma aprilis nie bawią ?


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "Transubstancjacja szpinaku" w ludzka tkanke .serca...

Postautor: magda » 20 maja 2017, 17:33

no oni zrobili najpierw na drukarce 3D duży model taki jak serce ale wyszło na to że nie umieją skopiować naczyń włosowatych bo są za maleńkie i okazało sie że jak pozbawią lisć szpinaku celulozy i komorek szpinakowych z celulozą a zostawią tylko te żyłeczki to jak na takim roślinnym rusztowaniu co ma bardzo cieniutkie żyłeczki jak naczynia włosowate takim rusztowaniu wychodują ludzkie komórki no tak jak chodują ludzkie organy to to może funkcjonować bo przepuscili przez to płyn z jakimiś mikroskopijnymi kulkami i stwierdzili że krew jak najbardziej bedzie docierać do tych komórek wychodowanych . Czyli wniosek z tego taki że transubstancjacja jak najbardziej jest rzeczą możliwą i ze niepotrzebnie przesladujemy katolików ino w tej hostii musi byc szpinak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Transubstancjacja szpinaku" w ludzka tkanke .serca...

Postautor: sahcim » 04 cze 2017, 18:37

Po dłuższej przerwie odwiedzam to forum a tutaj takie "kwiatki"...
Z całym szacunkiem nadrozd...co wspólnego ma owa rewelacja naukowa z rzeczywistością wiary nazywaną w Krk transsubstancjacja ?


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "Transubstancjacja szpinaku" w ludzka tkanke .serca...

Postautor: nadrozd » 04 cze 2017, 20:03

Sahcim .... Nie wiem ? sprawy religijne to inna bajka.

to dział nauki scisle.
"transubstancjacja" to poprostu najblizsze znaczeniowo słowo jakie znam do opisania tego zjawiska . Dlatego "transubstancjacja" w nawiasie bo tu chodzi o realna namacalna przemiane widzialna i odczuwalna i fizyczna .
co wiecej jest zjawisko o tyle ciekawe ze chodzi o zywa tkanke.
i moze ona byc uzyta w medycynie.




z drugiej strony kazdy zjezny przez nas szpinak zmienia sie w zywa tkanke ;) tylko na to jest znana nazwa sie chyba poprostu metabolizm ;)
ale ono też nie pasuje. Moze trzeba by wtmyslic słowo "transtkankacja "albo "transmutacja" ...nie ma słowa jescze na takie zjawisko poprostu. pewnie ktoś wymyśli .Ja pomysłowy nie jestem.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Transubstancjacja szpinaku" w ludzka tkanke .serca...

Postautor: sahcim » 04 cze 2017, 21:42

nadrozd pisze:Sahcim .... Nie wiem ? sprawy religijne to inna bajka.

to dział nauki scisle.
No właśnie... używasz pojęcia odnoszącego się tylko i wyłącznie do opisywania rzeczywistości o charakterze religijnym do czegoś, co ani z religią ani wiarą w szerokim pojęciu nie ma nic wspólnego...
"transubstancjacja" to poprostu najblizsze znaczeniowo słowo jakie znam do opisania tego zjawiska .
Być może nie zapoznałeś się z definicją(albo przeczytałeś ją bez zrozumienia) słowa transsubstancjacja, że sugerujesz iż jest ono najbliższe tego, co przedstawiłeś...
W zalinkowanym przez ciebie materiale podane masz odpowiednie sformułowanie (transformacja) ale nie wiem czemu nie skorzystałeś z niego tylko użyłeś słowa nie mającego nic wspólnego z ww zjawiskiem naukowym...
Dlatego "transubstancjacja" w nawiasie bo tu chodzi o realna namacalna przemiane widzialna i odczuwalna i fizyczna .
co wiecej jest zjawisko o tyle ciekawe ze chodzi o zywa tkanke.
i moze ona byc uzyta w medycynie.
Sorki nadrozd ale użycie cudzysłowia przy słowie transsubstancjacja nie zmienia faktu, że nie odnosi się ono do zjawisk naukowych...
z drugiej strony kazdy zjezny przez nas szpinak zmienia sie w zywa tkanke ;) tylko na to jest znana nazwa sie chyba poprostu metabolizm ;)
ale ono też nie pasuje.
Moze trzeba by wtmyslic słowo "transtkankacja "albo "transmutacja" ...nie ma słowa jescze na takie zjawisko poprostu. pewnie ktoś wymyśli .Ja pomysłowy nie jestem.
Nie bądź taki skromny... ;)
Używając słów z języka teologii (mających ściśle określone znaczenie) do opisu czegoś, co z nią nie ma nic wspólnego wpisujesz się (być może przez nieświadomość/niechcący) w poczet ludzi nazywanych ignorantami nauki...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "Transubstancjacja szpinaku" w ludzka tkanke .serca...

Postautor: nadrozd » 05 cze 2017, 06:02

Trasnformacja tez moze byc jest w transformersach.
Odnosi sie do zmiany formy. Nie tkanki. Tu kształt i forma bez zmian. ;)

Trzeba by nowe slowo... Moze byc poprostu przemiana z zachowaniem kształtu i formy a zmiana substancji tkanki.
Bo liśc dalej ma kształt szpinaku ;) mi dalej najbliższe slowo jakie znam to transubstancjacja ....

Nie zmienisz siła mojego patrzenia na świat.
Nie bede tobą. Uzywam pojec jakie sa mi bliskie poprostu.

Ps. A cos o samym zjawisku chcuales powiedziec czy tylko tak piszesz dla pisania ;)


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "Transubstancjacja szpinaku" w ludzka tkanke .serca...

Postautor: nadrozd » 05 cze 2017, 07:26

Dla uscislenia tylko jeszcze dodam... ze uzywam niereligijnego znaczenia.....slowa oczywiscie.

https://pl.m.wiktionary.org/wiki/transsubstancjacja
Transubstancjacja-
(1.1) przemiana pewnej substancji w inną


https://en.m.wiktionary.org/wiki/transubstantiation
Conversion of one substance into another.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Transubstancjacja szpinaku" w ludzka tkanke .serca...

Postautor: sahcim » 06 cze 2017, 01:28

nadrozd pisze:Trasnformacja tez moze byc jest w transformersach.
Odnosi sie do zmiany formy. Nie tkanki. Tu kształt i forma bez zmian. ;)
Słowo "transformation" w j.angielskim oznacza przekształcenie i odnosi się zarówno do tkanki jak i formy...
Trzeba by nowe slowo... Moze byc poprostu przemiana z zachowaniem kształtu i formy a zmiana substancji tkanki.
Nie bardzo rozumiem dlaczego chcesz być "mądrzejszy" od tych naukowców, którzy użyli adekwatnego określenia...
Bo liśc dalej ma kształt szpinaku ;) mi dalej najbliższe slowo jakie znam to transubstancjacja ....
No ja tam się na naukowych określeniach nie znam ale skoro naukowcom pasuje słowo "transformation"(przekształcenie), a nie jakieś nieznane dotąd nikomu słowo transubstancjacja, to nie rozumiem czemu nie używać adekwatnych wg naukowców słów do określania wyników ich doświadczeń...
Nie zmienisz siła mojego patrzenia na świat.
Nie bede tobą. Uzywam pojec jakie sa mi bliskie poprostu.
No oczywiście, że nie zmienię twojego sposobu określania zaistniałej rzeczywistości bez twojej zgody, niemniej staram ci się tylko wyjaśnić, że słowo transsubstancjacja(a nie trabsubstatcjacja) jest słowem z języka tylko i wyłącznie teologii, i nie może mieć żadnego zastosowania w naukach ścisłych gdyż opisuje rzeczywistość nadnaturalną, a doświadczenie opisane w podanym przez ciebie linku nie posiada cech nadnaturalnych gdyż do tego aby osiągnąć taki jak opisano ofekt zastosowano istniejące w przyrodzie naturalne składniki...
Ps. A cos o samym zjawisku chcuales powiedziec czy tylko tak piszesz dla pisania ;)
O samym doświadczeniu mogę powiedzieć, że ciekawe ale że z transsubstancjacją nie ma nic wspólnego, to nie ma co się ekscytować...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "Transubstancjacja szpinaku" w ludzka tkanke .serca...

Postautor: nadrozd » 06 cze 2017, 14:37

sahcim pisze: że słowo transsubstancjacja(a nie trabsubstatcjacja) jest słowem z języka tylko i wyłącznie teologii,


Nie jest.
posting.php?mode=quote&f=67&p=528989#pr528947


jak chcesz o telogi KRK TRansubstancjacji to TU -> viewforum.php?f=16


CHociaż rozumiem ze z można by nazwać to cudem w Worcester Polytechnic Institute ;)
Obrazek
Obrazek

ale zapewniam że tym razem to nie był cud ;) i nic z teologia nie miał wspólnego. chociaż tak sie kojarzy Tobie czy Magdzie ;)


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Transubstancjacja szpinaku" w ludzka tkanke .serca...

Postautor: sahcim » 06 cze 2017, 20:57

nadrozd pisze:
sahcim pisze: że słowo transsubstancjacja(a nie trabsubstatcjacja) jest słowem z języka tylko i wyłącznie teologii,


Nie jest.
posting.php?mode=quote&f=67&p=528989#pr528947

Jeśli masz pewność, że nie jest, to nie będziesz miał problemu ze wskazaniem jakiegoś poważnego tekstu gdzie słowo to zastosowano w w odniesieniu nie teologicznym...
jak chcesz o telogi KRK TRansubstancjacji to TU -> viewforum.php?f=16
Tam nie ma nic o transubstancjacji...coś ci się pomyliło.
Wątek ten jest o transsubstancjacji...
CHociaż rozumiem ze z można by nazwać to cudem w Worcester Polytechnic Institute ;)
Obrazek
Obrazek

ale zapewniam że tym razem to nie był cud ;)
No właśnie...w zalinkowanym przez ciebie materiale opisane jest zjawisko naturalne(zgodne z prawami fizyczno-chemicznymi), a nie coś nadnaturalnego zatem(cytując twoje słowa) nic z teologia nie miał wspólnego i nie widzę sensu aby używając w tytule słowa teologicznego sugerować, że jest inaczej...(stąd było moje pytanie na początku)


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...

Wróć do „Nauki Ścisłe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości