Powstanie chrześcijaństwa

Tylko historia chrześcijaństwa
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 29 maja 2015, 17:19

nesto pisze:Mam mocny umysł i nie jestem podatny na sugestie.
Ty natomiast musisz zacząć myślec samodzielnie, albo stoczysz się w mroki chrześcijaństwa.
Łudzisz się że myślisz samodzielnie, każdy kto nie jest zbawionym i chronionym przez Boga chrześcijaninem ten podlega działaniu tego drugiego ducha nieświętego:

II List do Tymoteusza 2:25 Napominający z łagodnością krnąbrnych, w nadziei, że Bóg przywiedzie ich kiedyś do upamiętania i do poznania prawdy
26 I że wyzwolą się z sideł diabła, który ich zmusza do pełnienia swojej woli.

Dopóki nie upamiętasz się i nie poznasz prawdy jesteś pod wpływem diabła, który cie zmusza do pełnienia swojej woli. Ty nie masz wolnej woli, nie jesteś sobie panem, ty masz pana, który cię zmusza abyś mu służył.
Wybieraj: któremu panu chcesz służyć; Bogu czy diabłu?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 29 maja 2015, 21:09

KAAN, nie wysilaj się. Daj sobie spokój i nie prowokuj kłótni. Nie interesuje mnie ABSOLUTNIE twoje zdanie.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dezerter » 04 cze 2015, 18:01

nesto pisze:
hmhmm pisze:nesto
Otóż nie wytłumaczę Ci, bo nie mam na to zwyczajnie ochoty :-D
Z błędu Cię też nie będę wyprowadzał :-D


Ty lepiej zadbaj o siebie. Ja mam w nosie twoje "wyprowadzanie mnie z błędu".
Mam mocny umysł i nie jestem podatny na sugestie.
Ty natomiast musisz zacząć myślec samodzielnie, albo stoczysz się w mroki chrześcijaństwa.

Ja wolę być w "mrokach chrześcijaństwa" niż w deizmie jak ty ;-)


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 05 cze 2015, 07:03

Dezerter pisze:Ja wolę być w "mrokach chrześcijaństwa" niż w deizmie jak ty ;-)

Oczywiście wolny wybór.
Deizm nie jest religią, lecz raczej zbiorem przekonań dot. świata.

Zauważ jednak, że samo sedno chrześcijaństwa tj. tzw. zbawienie i sposób owego zbawienia jest szalony.
Na czym opiera się chrześcijaństwo? Właśnie na tym.
Spłycając:
Bóg wszechmogący stworzył człowieka i pozwolił, choć nie musiał, aby człowiek zgrzeszył.
Potem miłosierny Bóg wygonił go z miejsca, które było "krainą szczęśliwości" choć nie musiał i skazał go na śmierć, choć nie musiał - mógł wybaczyć.
Wcześniej jednak, bo niby przed założeniem świata, zaplanował, że "zrodzi syna", którego pośle na ziemię, aby ten człowiek go zabił na krzyżu, co da owemu człowiekowi zbawienie.
Warunkiem zbawienia jest jednak wiara w to, że człowiek zabity jest synem Boga.
itp. itd.
Cała wiara zawarta jest w tzw. Słowie Boga czyli Biblii. Księdze mitów, nieznanych autorów, której tekst jest pełen starożytnych zaleceń (np. kamienowania bałwochwalców), sprzeczności (patrz sprzeczności w Biblii), kłamstw (patrz spis ludności) i bajek (patrz zwiastowanie i dzieworództwo).
Wszystko kończy się zmartwychwstaniem, które odbyło się cichaczem, a zmartwychwstały nie pokazywał się nikomu, poza swoimi wtajemniczonymi wyznawcami..

To jest nieprawdopodobnie szalone, aby wierzyć w tego typu rzeczy i jeszcze doszukiwać się tutaj logiki... :new-toy:


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 05 cze 2015, 10:21

nesto pisze:To jest nieprawdopodobnie szalone, aby wierzyć w tego typu rzeczy i jeszcze doszukiwać się tutaj logiki... :new-toy:
Dokładnie tak jest jeśłi odniesiesz to do swoich słów, piszesz nieprawdopodobnie szalone, bez logiki tezy. Żyjesz w ułudzie własnego, kompletnie fałszywego wyobrażenia chrześcijaństwa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
ChristCalvin
Posty: 4
Rejestracja: 13 mar 2015, 13:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ChristCalvin » 13 sie 2015, 10:23

Jeżeli ktoś naprawdę ma ochotę zapoznać się z historią chrześcijaństwa, to zdecydowanie polecam Carrolla W. wszystkie tomy książki Historia Chrześcijaństwa oraz książkę "Pierwsi świadkowie".



Obrazek



Obrazek


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Powstanie chrześcijaństwa

Postautor: kontousunięte1 » 30 wrz 2015, 16:46

Dorzucę tytuły,które ostatnio czytałam:
- Pierwsze kroki chrześcijaństwa /Etienne Trocme/
- Początki teologii Kościoła /Henryk Pietras/
-Starożytne Kościoły Wschodnie /Paolo Siniscalco/.


Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Powstanie chrześcijaństwa

Postautor: Realista » 03 paź 2015, 22:45

Bardzo ciekawe opracowania dotyczące wczesnego chrześcijaństwa wyszły spod pióra dr. Josepha Priestleya np. to https://archive.org/stream/anhistoryear ... 2/mode/2up


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...
http://christianismirestitutio.pl/
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Powstanie chrześcijaństwa

Postautor: kontousunięte1 » 04 paź 2015, 10:17

Realista

Wierzę,ale to jest nie po naszemu :cry: :-(


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Powstanie chrześcijaństwa

Postautor: magda » 04 paź 2015, 10:27

Nesto masz paskudny awatarek , na prawde paskdny taki na hallowin a to święto okultystyczne, poszkaj ładniejszego.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Powstanie chrześcijaństwa

Postautor: kontousunięte1 » 04 paź 2015, 10:30

Magda,ale wszyscy tak kiedyś będziemy wyglądać.Avatarek mnie raczej kojarzy się z "memento mori", a nie z dynią czy okultyzmem.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Powstanie chrześcijaństwa

Postautor: magda » 04 paź 2015, 10:56

nesto pisze:Wszystko kończy się zmartwychwstaniem, które odbyło się cichaczem, a zmartwychwstały nie pokazywał się nikomu, poza swoimi wtajemniczonymi wyznawcami..

To jest nieprawdopodobnie szalone, aby wierzyć w tego typu rzeczy i jeszcze doszukiwać się tutaj logiki...


Dodaj jeszcze ze potem wszyscy apostołowie byli na tyle szaleni że poświęcili życie dla tej nieprawdy a w końcu za tą nieprawde dali sie w okrutny sposób pozabijać , Wątpie zebyś pozwolił się ze skóry obedrzeć żywcem jak św. Barnaba z powodu jakiejs nieprawdy która nie ma znaczenia lub ukrzyżować . Msiałoby to być cos tak niezmiernie ważnego i prawdziwego zeby za to umierać w mękach. Przemyśl to może jeden wariat by się zgodził umierać za kłamstwo ale ich było az 12 plus inni co doswiadczyli cudów i czuli obecnośc Ducha wiedzieli że to prawda i do tego najwazniejsza na świecie i też za nią umierali. Chyba nie jesteś az tak tępy zeby tego nie rozmieć.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Powstanie chrześcijaństwa

Postautor: Rembov » 04 paź 2015, 22:22

magda pisze:Dodaj jeszcze ze potem wszyscy apostołowie byli na tyle szaleni że poświęcili życie dla tej nieprawdy

Prawie wszyscy. Jan Apostoł jako jedyny z Dwunastu zmarł śmiercią naturalną.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.

Wróć do „Historia Chrześcijaństwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości