Powstanie chrześcijaństwa

Tylko historia chrześcijaństwa
Awatar użytkownika
robluk3822
Posty: 89
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:18
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Powstanie chrześcijaństwa

Postautor: robluk3822 » 24 gru 2013, 22:08

Z grubsza

Pierwsza próba stworzenia kościoła miała miejsce za czasów Mojżesza, wtedy Bóg postanowił stworzyć chrześcijaństwo, jednak naród ten był głupi, zaczął ciągnąc za sobą nauki z Egiptu i zaczął sprzymierzać się z poganami, którzy wielbili posagi i święte drzewka na wzgórzach, które przyozdabiali i pod którym,i składali dary. Jednak pierwsza próba stworzenia zboru chrześcijańskiego w narodzie Izraelski nie wyszła i w końcu przez wiele kar, naród ten został wydany do Babilonu

Druga próba, pojawiła się z wypełnieniem słów Mojżesza "Proroka jak ja wzbudzi wam Pan". ten to prorok tak jak Mojżesz, zwany z greckiego Jezusem stworzył kościół chrześcijański. Po jego śmierci gdy Paweł i reszta chrześcijan rozprzestrzenili ewangelie na kraje pogańskie. zaczęły powstawać zbory w Rzymie. Ponieważ nauka chrześcijańska nie pasowała rządowi Rzymskiemu, zostało ustanowione prawo. Tak jak dzisiaj przejdziesz na czerwonym świetle i zauważy cie policjant, to dostaniesz mandat, tak tez wtedy, tyle tylko, z tą różnicą, że jak wtedy dowiedziano się że wyznajesz chrześcijaństwo, to kobiety obnażano publicznie i ogólnie mordowano za pomocą dzikich zwierząt na oczach ludności. tak to trwało przez ok 350 lat. I gdy Cesarstwo widziało, ze z owa nauką se nie może poradzić. cesarz stworzył swój własny kościół i obwołał się jego oficjalną głową.(Wikipedia) kościół ten został nazwany Kościołem Rzymsko Katolickim i od tego czasu rozpoczął się tron papieski, a zakończył się w tym czasie tzn. tron Cesarski, aż do dzisiaj. Cesarz wziął ustanowił wszystkie pogańskie święta w tym christmas (także), ustanowił własne rytuały, w tym "święcenie okładki biblii" I tak to trwa do dzisiaj.

Później powstał Luter, który popełnił pewien błąd, co prawda, luter zrobił coś dobrego, a i sam nie przyznałby się do kościoła protestanckiego dzisiaj, ale błąd jego poległ na próbie zreformowania Kat'owego kościoła katolickiego, który wciągał do wiary wszystkich, czy chcieli czy nie. (tak jak Chrzest Polski).
Próba reformacji się częściowo powiodła, ale skończyła trochę jak niedorozwinięte dziecko, ciągnąc za sobą wiele katolickich(Patrz. Egipskich) zwyczajów.

Dzisiaj jest wiele kościołów, większość z nich budowana jest na dwóch zasadach pierwsza to "Otwórz kościół jako biznes, a nigdy nie zbankrutujesz", a druga, to "Tworzymy fajowy klub przyjaciół". Ani w jednej ani w drugiej nie ma ani mocy Boga, ani jego samego, ale znajdzie się ludzi-niby-serduszek i szereg akcji charytatywnych, które mają owe ozdabiać. A główne powiedzenie i slogan tychże kościołów zawsze brzmi "Jezus jest miłością." nakierowując ludzi na myślenie, ze Jezus jest cukierkowym słodkim... , który kocha wszystko i wszystkich, na co tylko spojrzy.


I tak kościół dzisiaj brata się ze wszystkimi wokoło tak jak i czynił to Izrael pobudzając do gniewu Boga i obchodzi święta jak Bóg powiedział "Obchodzicie święta, których wam nie nadałem" I tak kościół dzisiaj ma pełno sztuczkomistrzów i jest przepełniony modlącymi się na językach i innymi fałszywymi cudami, z których większość nigdy nie modli się w domu, a tylko i wyłącznie w zborze na pokaz i to z tymi rabapabasabanaba językami. I pełen pastorów którzy pomylili drogi z pustynią Jezusa, czy pustynią Mojżesz czy innego z proroków i szukali mocy Bożej w ławeczce na seminarium czy gdzieś tam. A którzy o cudach Bożych mogą co najwyżej przeczytać jak o mitach, bo Bóg u nich nigdy nie działał, poza oczywiście tymi w stylu: "każdy może więc hulaj jęzorze".

No ale żeby zakończyć pozytywnie, znajda się tez pojedyncze jednostki, których jest niewielu i którzy do poznania Pana dochodzą. Ale ci prędzej czy później tak jak ich mistrz Jezus i Prorocy, zostaną odrzuceni, przez grono nazywające się kościołem i dołącza do słów Jezusa "czy syn człowieczy znajdzie wiarę na ziemi gdy przyjdzie?" Oj niech będzie wam wiadomo że syn człowieczy wiary nie znajdzie, ale kościołów znajdzie mnóstwo


http://ok-word.com/ - Skuteczna nauka jezyka angielskiego.
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 24 gru 2013, 22:20

Co to jest to twoje "chrześcijaństwo"?

Bóg jeden jedyny raz stworzył chrześcijaństwo i Mu się to powiodło - bo chrześcijaństwem jest Chrystus, Wcielony Syn Boży.


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Powstanie chrześcijaństwa

Postautor: jon » 28 gru 2013, 09:33

"robluk3822"
I tak kościół dzisiaj brata się ze wszystkimi wokoło tak jak i czynił to Izrael pobudzając do gniewu Boga i obchodzi święta jak Bóg powiedział "Obchodzicie święta, których wam nie nadałem" I tak kościół dzisiaj ma pełno sztuczkomistrzów i jest przepełniony modlącymi się na językach i innymi fałszywymi cudami,

bylem niedawno na zgromadzeniu gdzie mowiono jezykami ale bylo to od razu tlumaczone[quote]


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
Awatar użytkownika
robluk3822
Posty: 89
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:18
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: robluk3822 » 04 sty 2014, 01:06

Kamil M. pisze:Co to jest to twoje "chrześcijaństwo"?

Bóg jeden jedyny raz stworzył chrześcijaństwo i Mu się to powiodło - bo chrześcijaństwem jest Chrystus, Wcielony Syn Boży.


Powiodło? To co znaczą słowa Jezusa "Czy gdy syn człowieczy przyjdzie na ziemię znajdzie wierzącego?" Czyżby Pan wątpił w to, że dzisiaj na ziemi są chrześcijańskie kościoły? Może ty jak jeden z wielu w tamtym czasie zaprzeczysz jego słowom?


http://ok-word.com/ - Skuteczna nauka jezyka angielskiego.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 17 lip 2014, 00:06

jon pisze:bylem niedawno na zgromadzeniu gdzie mowiono jezykami ale bylo to od razu tlumaczone

Fantastycznie :-D ciekawe co było podane na obiad..


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: hmhmm » 29 lip 2014, 21:34

Mniej więcej tak to wygląda.


Jefte
Posty: 446
Rejestracja: 03 gru 2014, 08:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jefte » 06 lut 2015, 11:58

robluk3822 pisze:Pierwsza próba stworzenia kościoła miała miejsce za czasów Mojżesza, wtedy Bóg postanowił stworzyć chrześcijaństwo,


Nowatorska teologia, czy już wtedy były początki chrześcijaństwa? :roll:


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 06 lut 2015, 12:48

robluk3822 pisze:
Kamil M. pisze:Co to jest to twoje "chrześcijaństwo"?

Bóg jeden jedyny raz stworzył chrześcijaństwo i Mu się to powiodło - bo chrześcijaństwem jest Chrystus, Wcielony Syn Boży.


Powiodło? To co znaczą słowa Jezusa "Czy gdy syn człowieczy przyjdzie na ziemię znajdzie wierzącego?" Czyżby Pan wątpił w to, że dzisiaj na ziemi są chrześcijańskie kościoły? Może ty jak jeden z wielu w tamtym czasie zaprzeczysz jego słowom?


mowil tez :[i]zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą.[/i]


Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: hmhmm » 08 lut 2015, 12:46

Pierwsza próbastworzenia kościoła...
Czyli Bogu coś się nie udało? A może się pomylił?

No ale żeby zakończyć pozytywnie, znajda się tez pojedyncze jednostki, których jest niewielu i którzy do poznania Pana dochodzą.
I Ty jesteś właśnie pośród tych niewielu? Na jakiej podstawie tak uważasz?

Kochani, nie zrozumcie mnie źle. Każdy z nas myśli, że jest wyjątkowy i każdy uważa, że ma rację. Sprawdzajcie sami siebie. Dobry do tego jest pierwszy list Jana apostoła.


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 18 lut 2015, 09:20

hmhmm pisze:Kochani, nie zrozumcie mnie źle. Każdy z nas myśli, że jest wyjątkowy i każdy uważa, że ma rację.

To wytłumacz mi, jak doszedłeś do wniosku, że rację masz właśnie ty?
Bo wierzysz w mity? Bo wydaje si się, że jedno z wielu wierzeń naiwnych ludzi jest prawdziwe? Wyjątkowe?


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Powstanie chrześcijaństwa

Postautor: KAAN » 18 lut 2015, 09:33

robluk3822 pisze:Z grubsza

Pierwsza próba stworzenia kościoła miała miejsce za czasów Mojżesza, wtedy Bóg postanowił stworzyć chrześcijaństwo
Lubisz fantastykę :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: hmhmm » 18 lut 2015, 11:41

nesto
Otóż nie wytłumaczę Ci, bo nie mam na to zwyczajnie ochoty :-D
Z błędu Cię też nie będę wyprowadzał :-D


Awatar użytkownika
sarks
Posty: 141
Rejestracja: 28 mar 2015, 13:58
wyznanie: Inne protestanckie
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: sarks » 24 maja 2015, 21:36

robluk3822 pisze: Bóg postanowił stworzyć chrześcijaństwo
:cry:

chrześcijaństwo pochodzi od słowa Chrystus, co znaczy Mesjasz , czytając różne wydania biblii spotykałam jak "wzajemozamiennie" stosowano w tych samych wersetach jedno lub drugie. A Mesjasz się nie tworzy On się wysyła Chrystus nie jest stworzeniem, On jest twórcą, dlatego chrześcijaństwo takie niepowtarzalne, zstąpienie Twórcy w nasz świat jest aktem jednorazowym, żadnej innej próby nigdy nie będzie i nie było od stworzenia świata aż niebo i ziemia nie przeminą...


William Holman Hunt "The Light of the World, 1853"
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dezerter » 24 maja 2015, 23:59

sarks pisze:
robluk3822 pisze: Bóg postanowił stworzyć chrześcijaństwo
:cry:

chrześcijaństwo pochodzi od słowa Chrystus, co znaczy Mesjasz , czytając różne wydania biblii spotykałam jak "wzajemozamiennie" stosowano w tych samych wersetach jedno lub drugie. A Mesjasz się nie tworzy On się wysyła Chrystus nie jest stworzeniem, On jest twórcą, dlatego chrześcijaństwo takie niepowtarzalne, zstąpienie Twórcy w nasz świat jest aktem jednorazowym, żadnej innej próby nigdy nie będzie i nie było od stworzenia świata aż niebo i ziemia nie przeminą...

Mądre słowa!
w przeciwieństwie do tych robluk3822:
tak to trwało przez ok 350 lat. I gdy Cesarstwo widziało, ze z owa nauką se nie może poradzić. cesarz stworzył swój własny kościół i obwołał się jego oficjalną głową.(Wikipedia) kościół ten został nazwany Kościołem Rzymsko Katolickim i od tego czasu rozpoczął się tron papieski, a zakończył się w tym czasie tzn. tron Cesarski, aż do dzisiaj. Cesarz wziął ustanowił wszystkie pogańskie święta w tym christmas (także), ustanowił własne rytuały, w tym "święcenie okładki biblii" I tak to trwa do dzisiaj.

ale po kolei:
I gdy Cesarstwo widziało, ze z owa nauką se nie może poradzić.

A co Cesarza czy cesarstwo obchodziła jakaś religia wyznawana, jak szacują historycy, przez 10 % społeczeństwa nawet jak przyjmiemy max podawane 20%, to i tak były to głównie kobiety i biedota, sporo niewolników itp. Cesarstwo radziło sobie całkiem dobrze z chrześcijaństwem - w 305 roku trwały w całej pełni prześladowania, palono Biblie i stawiano przed sądami biskupów, prezbiterów, diakonów i pozostałych chrześcijan
cesarz stworzył swój własny kościół i obwołał się jego oficjalną głową.(Wikipedia)

a historii i podręczników historycznych to ty nie masz? - jak masz top zajrzyj i bajek nie opowiadaj :lol:
kościół ten został nazwany Kościołem Rzymsko Katolickim i od tego czasu rozpoczął się tron papieski, a zakończył się w tym czasie tzn. tron Cesarski, aż do dzisia

piszesz nieprawdę I TO WIELOKROTNĄ W TYM ZDANIU
nazwa KRK pojawiła się po rozejściu z Prawosławiem a więc w XI wieku
jeśli mamy mówić o jakimś "tronie papieskim" to na pewno nie w IV wieku, ani w IV wieku nie zakończył się "tron cesarski"
bajki waść pleciesz idź lepiej na lekcję historii w klasie I liceum i nadrób zaległości, albo jakąś książkę poważną historyczną przeczytaj ...

Cesarz wziął ustanowił wszystkie pogańskie święta w tym christmas (także), ustanowił własne rytuały, w tym "święcenie okładki biblii" I tak to trwa do dzisiaj.

Cesarz- to zapewne Konstantyn - faktycznie ustanawiał różne święta, ale wiele z nich nie miało nic wspólnego z chrześcijaństwem - bo Cesarz Konstantyn był Naczelnym Kapłanem wszystkich! kultów/religii w Cesarstwie - taki przysługiwał mu tytuł i chrześcijan o zgodę wcale nie pytał podobnie jak i inne religie
skąd wiozłeś te "święcenie okładki biblii" ? - pierwsze słyszę takie dziwy???...
kto dzisiaj święci okładki biblii???
ale mimo wszystko pozdrawiam
bo mam nadzieję, że piszesz by się czegoś konkretnego dowiedzieć ... faktów jakichś :-D

pozdrawiam


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 28 maja 2015, 21:57

hmhmm pisze:nesto
Otóż nie wytłumaczę Ci, bo nie mam na to zwyczajnie ochoty :-D
Z błędu Cię też nie będę wyprowadzał :-D


Ty lepiej zadbaj o siebie. Ja mam w nosie twoje "wyprowadzanie mnie z błędu".
Mam mocny umysł i nie jestem podatny na sugestie.
Ty natomiast musisz zacząć myślec samodzielnie, albo stoczysz się w mroki chrześcijaństwa.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Wróć do „Historia Chrześcijaństwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości