Wiarygodność dzieł Ojców Kościoła

Forum pod specjalnym nazdorem moderatorskim - odpowiedzi moderowane.
Marcinw
Posty: 12
Rejestracja: 26 mar 2018, 11:14
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Wiarygodność dzieł Ojców Kościoła

Postautor: Marcinw » 10 kwie 2018, 16:37

Przychodzę z problemem dotyczącym wiarygodności dzieł Ojców Kościoła. Dowiedziałem się na tym forum, że List Ignacego Antiocheńskiego do kościoła w Smyrnie nie jest wiarygodny. Sam sobie zadaje sobie pytania dlaczego niektóre dzieła Ojców Kościoła można znaleźć w źródłach katolickich księży. Przykładowo jeden z starożytnych pisarzy nazywa Marię Matką Bożą, a źródłem tego cytatu jest książka księdza mariologa. Jestem poszukującym więc bardzo mi zależy na pomocy.


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 778
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Wiarygodność dzieł Ojców Kościoła

Postautor: diedmaroz » 10 kwie 2018, 21:38

Urodzenie Pana Jezusa to cud, a nie zwykłe poczęcie i nie może być rozpatrywane ludzkimi ograniczonymi kategoriami. Jednak określenie "Matka Boga" wyprowadza błędne wnioski. Bóg nie może mieć matki, bo istnieje poza czasem, a Maria istnieje odkąd się urodziła. Pan Jezus jest poczęty z Ducha Świętego w łonie Marii - stał się człowiekiem, Słowo stało się ciałem, ale istniał od zawsze.


Nagi wyszedłem z łona matki mojej i nagi stąd odejdę. Pan dał, Pan wziął, niech będzie imię Pańskie błogosławione. (Joba 1:21)
Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. (Jana 3:16)
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 18901
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wiarygodność dzieł Ojców Kościoła

Postautor: KAAN » 10 kwie 2018, 23:10

Marcinw pisze:Przychodzę z problemem dotyczącym wiarygodności dzieł Ojców Kościoła.
Dzieła ojców kościoła nie są podstawą naszej wiary, jest nią tylko Pismo Święte. Pisma wczesnego kościoła mogą nam pokazać jaka była historia chrześcijaństwa, ale na nich nie można budować wiary. Tylko Słowo Boże jest wiarygodne aby na nim budować swoją wiarę.

Marcinw pisze: Dowiedziałem się na tym forum, że List Ignacego Antiocheńskiego do kościoła w Smyrnie nie jest wiarygodny. Sam sobie zadaje sobie pytania dlaczego niektóre dzieła Ojców Kościoła można znaleźć w źródłach katolickich księży. Przykładowo jeden z starożytnych pisarzy nazywa Marię Matką Bożą, a źródłem tego cytatu jest książka księdza mariologa. Jestem poszukującym więc bardzo mi zależy na pomocy.
Pisma wczesnego koscioła pisali omylni ludzie; czasami pisali prawdę a czasami zmyślali, nie musimy na szczęście opierać się na nich, bo przekaz jaki mamy w Biblii jest całkowicie wystarczający do poznania całej prawdy jaką Pan Bóg przeznaczył dla nas abyśmy uwierzyli w Pana Jezusa i mogli wzrastać w wierze dochodząc do dojrzałej wiary.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12454
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Wiarygodność dzieł Ojców Kościoła

Postautor: magda » 11 kwie 2018, 21:31

List do Smyrneńczyków jest listem prawdopodobnie nie pisanym przez Ignacego bo istnieje 8 listów napisanych dopiero w V wieku podpisanych imieniem Ignacego ale nie są to listy autentyczne zwłaszcza list do Smyrneńczyków w którym jest użyte słowo kosciół katolicki a w czasie kiedy zył Ignacy to jest do 107 roku nie była ta nazwa używana , mam ten list .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Bezpieczny Kącik”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość