Pytanie o kradzież

Forum pod specjalnym nazdorem moderatorskim - odpowiedzi moderowane.
kowal76
Posty: 2
Rejestracja: 06 lis 2016, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Pytanie o kradzież

Postautor: kowal76 » 06 lis 2016, 14:22

Cześć :)
Dawno temu sciagnolem nielegalnie za darmo oprogramowanie na komputer. Dotarlo do mnie ze to co robie jest zle. Calosc odinstalowalem a czesc nawet kupilem. Ale mam dylemat do tej czesci ktorej nie zakupilem bo jak czytamy w :"oddaje zastaw, zwraca, co porwał, żyje według praw, które dają życie, nie dopuszczając się zbrodni, to z pewnością zostanie on przy życiu i nie umrze". Ez 31,15. Jesli odinstalowalem czy to oznacza ze zwrocilem co porwalem ? Prawda jest taka ze korzystalem żerowalem na tym co wykorzystalem i co nie bylo moje i dzieki temu osiagnolem okreslone cele i czy dlatego nie powinieniem tego kupic. Bo z jednej strony nie korzystam juz z tego oddalem to ale za to co sobie pokrzystalem nie powienienm zaplacic ? Bo jesli chodzi o opragromowanie to nie jest to jedna rzecz. Je sie pobiera. Wiec jedyne co zabralem komus to pieniadze. Co myslicie o tym co powienienem zrobic ? Czy jest jakis cytat z bibli ktory by mi bardzo pomogl w rozstrzygnieciu decyzji ? Nie wiem czy nie potrzebnie obarczam swoje sumienie.


Bratzky
Posty: 9
Rejestracja: 30 paź 2016, 01:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jeden z wielu, którzy nie szukali, a zostali znalezieni...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytanie o kradzież

Postautor: Bratzky » 06 lis 2016, 18:08

Witaj, kowal76!
Czytając twoje zapytanie... Ale od poczatku. Nie jestem wykładowca Słowa.. Jestem bratem, który Je czyta i stara się Je Żyć (live out).
Czytając twe zapytanie, widzę szczere serce oraz chęci naprawienia. Niestety, żaden człowiek nie zastąpi ci Ducha Świętego, któremu dałeś w sobie zamieszkać. Przychodzą mi wszelako pewne obrazy z Pisma. Do nierządnicy zwrócił się ;"idź, i nie grzesz więcej". Nie widzę tu, by Pan nakazał jej jakiś zadość uczynienie wobec innych. Bo jakże by miała naprawić grzech cudzołóstwa? W innym miejscu ( a odnosić się będę tylko do NT) widzimy osobę Nikodema. Dobra Nowina ( a jest nia Jezus Chrystus) już wcześniej wykonała w nim dzieło nawrócenia i pokuty. Przyjście Pana do jego miasta było tylko kropką nad "i". Widac tam dynamiczne zbawienie i chęć rekompensaty tym, których skrzywdził. Cóż, takie maił serce i możliwości.Pan mu tego nie nakazał... W innym miejscu:" kto kradł, niechaj kraść przestanie, ale raczej żmudną praca własnych rąk zdobywa dobra, aby miał z czego udzielić potrzebującemu". Tu tez jest mowa o nawróceniu i zaprzestaniu. Tyle. Nie zawsze będziesz tym "Nikodemem". Czytaj bracie dużo Słowa i spędzaj z Panem czas na osobności. Nie polegaj na zakonie Starego Testamentu i nie rób Zakonu z Zycia Bożego. Podstawowe czynności juz dokonałeś. Odinstalowałeś, kupiłeś itd. Ja miałem te same rozterki. Teraz od lat mam tylko legalne wndowsy i programy. Nie sięgam po coś na co mnie nie stać.
Cytatów jest dużo w Biblii. Może i inni pobieża tu z pomocą. Myślę, że jednak nieco za bardzo obarczasz swe sumienie. To Pan Jezus jest tym, który uwalnia. Czasem chciałbym mieć tylko takie problemy. Ale u Pana nie mam rozróżnienia na grzechy i grzeszki. "Wszelka nieprawość, grzechem jest". Takie są fakty. Niestety nie podaję skąd te wersety, bo tak jak wspomniałem, nie jestem "kuty". Ale czytam Słowo, i na pewno takie tam jest.
Oddaj to Panu, czyli nie czyń nic. Nie bądź lepszy od Pana. Potrzebujemy Jego żywego prowadzenia. "Kto widzi Syna, ma żywot" oraz " Owce moje głos mój znająi słuchają Go, i idą dokądkolwiek idę";" 5:39Badacie Pisma, bo sądzicie, że macie w nich żywot wieczny; a one składają świadectwo o mnie;
5:40Ale mimo to do mnie przyjść nie chcecie, aby mieć żywot." W Panu jest Żywot wieczny. Najpierw do Niego na kolanach, a On da ci prowadzenie. No, i... Czytaj i rozkochaj się w Jego Słowie. To nie starotestamentowy Kat. Chwal Go, że i tak duzo ci pokazał. Mi też ciągle coś pokazuje.
Bywaj zdrów w Panu na duchu, duszy i ciele. Mam nadzieję, że znajdziesz w Nim odpocznienie od swoich starań bycia "dobrym". Wybacz, jeśli odbierasz coś jako osąd niewłaściwy, ale mało o tobie wiem, wiec i porada jest ogólna, nie szczególna do ciebie. Tyle co ja myślę.
Bratzky


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytanie o kradzież

Postautor: Samolub » 06 lis 2016, 18:29

Pobierz legalnie za darmo =D wiekszosc rzeczy jest darmowa i legalna


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
kowal76
Posty: 2
Rejestracja: 06 lis 2016, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytanie o kradzież

Postautor: kowal76 » 06 lis 2016, 19:30

Bratzky ogromnie dziekuje za to co napisales :) Bardzo mi pomogles i duzo mi wyjaśniles :) Rozumiem juz to. Samolub Tobie rowniez dziękuje ale mi bardziej chodziło o to czy za dawniej pobrane i nastepnie usuniete oprogramowanie powinieniem zaplacic :)
Jestescie swietni:) bywajcie z Panem wszyscy bracia :)


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytanie o kradzież

Postautor: Samolub » 06 lis 2016, 22:02

Myślę że wystarczy pokuta, było minęło

Ja np mam mnostwo orginalnych płyt muzycznych bo wspieram ulubionych artystów.

Ale np w sprawie gier to jestem torrentowym grzesznikiem, choć w sumie są to pliki zza granicy i na innej zasadzie udostępniane.

Wiele rzeczy jest darmowe i udostępnione nawet do pobrania mimo, że gdzie idziej to kosztuje... Strony odprowadzają jakies pieniądze z reklam lub wykupują wyłączność. Wystarczy dobrze poszukać a można uzyskać dobry zastępczy program, a nawet ten sam legalnie i za darmo!


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Bratzky
Posty: 9
Rejestracja: 30 paź 2016, 01:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jeden z wielu, którzy nie szukali, a zostali znalezieni...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytanie o kradzież

Postautor: Bratzky » 07 lis 2016, 00:09

Samolub pisze:Myślę że wystarczy pokuta, było minęło

Ja np mam mnostwo orginalnych płyt muzycznych bo wspieram ulubionych artystów.

Ale np w sprawie gier to jestem torrentowym grzesznikiem, choć w sumie są to pliki zza granicy i na innej zasadzie udostępniane.

Wiele rzeczy jest darmowe i udostępnione nawet do pobrania mimo, że gdzie idziej to kosztuje... Strony odprowadzają jakies pieniądze z reklam lub wykupują wyłączność. Wystarczy dobrze poszukać a można uzyskać dobry zastępczy program, a nawet ten sam legalnie i za darmo!

No cóż, braciszku! To typowe samousprawiedliwianie się! U Pana TAK jest TAK, a NIE jest NIE. Widać podstawowe braki w znajomości Pisma. Można żyć jako tako, grzesząc troszkę tu, troszkę tam. Czy na prawdę interesuje cie co Bóg na to? "Wszelka nieprawość grzechem jest". Sam stwierdzasz, że wydawca gry wycenia ja jakoś. Na prawdę myślisz, że torrenty są legalne? Wiesz ile kosztuje gra? Na prawdę myślisz, że reklama na stronie z torrentami reklamujaca majtki pokrywa koszty gry? No ile ty masz lat? Czy chcesz się rozgrzeszyć w tak marny sposób? Tamten brat chce oddac, zwrócić, zaplacic, a ty się tłumaczysz, że to inni ukradli? Czy ty wiesz jakie oferty mam od kolegi, który ma kolegę złodzieja? Załatwi wszystko! W świecie, w języku prawniczym taki użytkownik nazywa się współudziałowcem lub paserem! Pasuje ci taka nazwa? Samolub, paser,współudziałowiec? Bo co? Bo musisz grać? No braciszku! Weź się ogarnij ( że tak po młodzieżowemu powiem)! Nigdzie nie cytujesz Słowa? Nawet nie pytam ile masz lat. Ale ile byś nie miał, weź to sobie do serca i zacznij żyć po bożemu. Zobaczysz jakie to cudowne! Zachęcam cię bracie. Nika może nie da się zmienić, ale fotka jest też wymowna. Nie popełnij błedu Baala i nie trwaj w buncie Korego. Szukaj Boga z całego serca swego. Bądź w tym poważny. Pan nie jest smiertelnie poważny, ale życiodajnie poważny. Daje radość miłość , pokoj.
Bez napełniania się Słowem, Pan nie będzie mógł wykonać w tobie zmian. Bedziesz się bujał po forach i budował sobie swoje filozoficzne poglądy oparte na cudzych opiniach i pogladach.
Pozdrawiam cię - Bratzky.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytanie o kradzież

Postautor: Samolub » 07 lis 2016, 07:18

No o tym co jest legalne, w jakim kraju i czy coś jest powszechnie dostępne, co jest dostępne do powielania i udostępniania to jest już temat rzeka

Nick to tylko mój pseudonim artystyczny, nie ma związku z cechą charakteru, jestem raczej empatyczny =P

a co mam złego w fotce? Nie lubisz Coca-Coli? Wolisz Pepsi? =D

wejdz tutaj
http://www.chrzescijanskarandka.pl

gołe torsy, kobiety w lekkich strojach, moralizuj tam =D ja jestem pożądnie i elegancko ubrany, zawsze w czarne spodnie, schludnie i czysto, a to że noszę np trampki, T-shirty takie czy takie okulary sobie założe to już kwestia gustu, nie widzę nic złego w okularach przeciwsłonecznych =P bardzo dobrze dogadałbyś się z taka naszą Protestantka z Finlandii która zabroniła mężowi na plażę chodzić =D


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
ace
Posty: 80
Rejestracja: 21 kwie 2015, 09:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytanie o kradzież

Postautor: ace » 07 lis 2016, 09:36

Legalność treści w sieci to bardzo szeroki temat. Producenci gier i filmów często sami wrzucają swoje dzieła na torrenty - jako formę promocji. Prawo w Polsce i na świecie ma problem ze zdefiniowaniem czy pobieranie z sieci na własny użytek to w ogóle przestępstwo.

Stronyz torrentami istnieją bo nikt nie jest w stanie zweryfikować czy osoba publikująca posiada prawa majątkowe do utworu.

Co więcej 90% filmików na You Tube łamie prawa autorskie i majątkowe wiec tez jest teoretycznie kradzieżą.

Moim zdaniem torrenty, pobieranie filmów i oprogramowania jest zwyczajnie mało moralne, bo za pracę należy sie zapłata, ale żeby to był od razu grzech?


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytanie o kradzież

Postautor: Samolub » 07 lis 2016, 17:45

YouTube czy Facebook tak naprawde też łamie prawo, może nie bezpośrednio ale przez użytkowników pośrednio, ale jest przyzwolenie na takie coś gdyż nie da się tego wszystkiego kontrolować

Torrenty de fakto służą wymianie plików, nie mozesz oskarżyć kogoś o grzech bo używa torrentow. A przez maila, na fb nie przesylasz plików?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytanie o kradzież

Postautor: Samolub » 08 lis 2016, 18:10

Ooo =D Ciebie też odsyłam, wiem że lubisz moralizować


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Bezpieczny Kącik”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości