Gdy mąż odchodzi od żony....

Forum pod specjalnym nazdorem moderatorskim - odpowiedzi moderowane.
Polakowski
Posty: 102
Rejestracja: 04 lis 2014, 21:54
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Gdy mąż odchodzi od żony....

Postautor: Polakowski » 12 paź 2017, 18:09

KAAN pisze:
Polakowski pisze:Człowiek duchowy osądza wszystko,..
Najpierw musi być duchowy, nie jest duchowy dlatego ze osadza, ale osądza bo jest duchowy. Musisz najpierw porzucić grzech oszczerstwa i stać się duchowym.


Napisałem na tym forum o tym, co nagłośniły media w Polsce. Postępowanie starszych KWCH w Gdańsku w tej sprawie i w sprawie powtórnego małżeństwa (o czym wiem z pewnością od wiarygodnego świadka z tego zboru) było i jest gorszące. I nic tego nie usprawiedliwia.
Owszem, to forum nie jest miejscem na tego typu rzeczy, ale skoro tak ostro sprzeciwiacie się powtórnemu małżeństwu strony niewinnej, oskarżając zgodną opinię najlepszych reformatorów w historii Kościoła, i jednocześnie skazując na męczarnie i ewentualne (co nie daj Boże) cudzołóstwo tych, którzy owieczek, wam wierzą, nie pozostało nic innego jak tylko obnażyć waszą obłudę. Bóg pamięta o najmniejszych swoich owieczkach, zwłaszcza o opuszczonych, skrzywdzonych i niesłusznie pomawianych
dlatego tych, co uciskają niewinnych w Kościele szybko karze (także w przypadku zabraniania powtórnego zamążpójścia niewinnej stronie - co opisałem pokrótce na przykładzie jednego kaznodziei z Pomorza).

Nie potępiam wiernych KWCH - nie miałem i nie mam takiego prawa i tego nie robię. Ba, szanuję posługę wielu starszych sług Bożych z KWCH. Ale mam obowiązek potępiać fałszywą naukę i fanatyzm co niektórych. Najlepszą wykładnią nauki jest postępowanie jej głosicieli, czyli starszych. Akurat z konkretnego rejonu - nie ze Śląska a Pomorza. Zestawienie nauki z praktyką pokazuje szczerość intencji i ewentualny wzór bądź antywzór do naśladowania.

Ty zaś poczułeś się powołany do oskarżania o oszczerstwo i zamiast zbadać dokładnie sprawę ferujesz wyroki. Gdzie skrucha z powodu grzechu starszych? Gdzie oczyszczanie się? Tak łatwo ci przychodzi szkalowanie innych i pomawianie reformatorów o błąd w tej kwestii?

Mówienie o grzechu w Kościele Pana nie powinno powodować chlubienia się i oskarżania innych o oszczerstwa, ale zbadanie sprawy i ukorzenie się przed Bogiem.

Badajcie samych siebie, czy jesteście w wierze, samych siebie doświadczajcie.
Czy nie wiecie o samych sobie, że Jezus Chrystus jest w was? Chyba że zostaliście odrzuceni. 2Ko 13:5

Kończę ten wątek ku przestrodze.

A co do wpisu w stopce:
Zasłyszane z jakiejś audycji Radia Maryja. Jest gdzieś na youtube.


"Was Polaków nie będzie, będziecie zbierać po śmietnikach. My to wszystko mamy zaplanowane i realizujemy to krok po kroku. Nie umiecie rządzić ..."

W imieniu oraz mocą Jezusa Chrystusa, której obfitość spoczywa w Jego Wikarym Papieżu, ogłaszamy, że pogląd, iż ziemia nie jest centrum wszechświata, i że porusza się ruchem obrotowym, za absurdalny, filozoficznie fałszywy oraz błędny w wierze.

Galileo: “Wyrzekam się, przeklinam i nienawidzę błędu i herezji twierdzenia, że ziemia obraca się wokół słońca.”
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Gdy mąż odchodzi od żony....

Postautor: KAAN » 13 paź 2017, 11:43

... i zamiast zbadać dokładnie sprawę ferujesz wyroki.
Sprawę zbadałem, znam w szczegółach i dlatego stwierdzam że jesteś oszczercą.
Polakowski pisze:Kończę ten wątek ku przestrodze.

A co do wpisu w stopce:
Zasłyszane z jakiejś audycji Radia Maryja. Jest gdzieś na youtube.
Ku przestrodze innym: Polakowski powołuje się na Radio Maryja, z takich źródeł czerpie inspiracje do walki ze Zborem Bożym, diabeł jest tym który oskarża dzieci Boże i jego koniec jest w piekle, mam nadzieję, że Polakowski nawróci się i wyzna swój grzech oszczerstwa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Polakowski
Posty: 102
Rejestracja: 04 lis 2014, 21:54
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Gdy mąż odchodzi od żony....

Postautor: Polakowski » 13 paź 2017, 19:41

Ośmieszaj się dalej, KAAN.


"Was Polaków nie będzie, będziecie zbierać po śmietnikach. My to wszystko mamy zaplanowane i realizujemy to krok po kroku. Nie umiecie rządzić ..."

W imieniu oraz mocą Jezusa Chrystusa, której obfitość spoczywa w Jego Wikarym Papieżu, ogłaszamy, że pogląd, iż ziemia nie jest centrum wszechświata, i że porusza się ruchem obrotowym, za absurdalny, filozoficznie fałszywy oraz błędny w wierze.

Galileo: “Wyrzekam się, przeklinam i nienawidzę błędu i herezji twierdzenia, że ziemia obraca się wokół słońca.”
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Gdy mąż odchodzi od żony....

Postautor: KAAN » 15 paź 2017, 12:27

Polakowski pisze:Ośmieszaj się dalej, KAAN.
Ty już jesteś ośmieszony, skończ z tym cyrkiem. Temat zamykam.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Bezpieczny Kącik”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości