boję się, że nigdy nie wyjdę za mąż :( może ktoś wytłumaczy mój sen?

Forum pod specjalnym nazdorem moderatorskim - odpowiedzi moderowane.
NiebieskaRybka
wyznanie: nie chce podawać
Kontaktowanie:

boję się, że nigdy nie wyjdę za mąż :( może ktoś wytłumaczy mój sen?

Postautor: NiebieskaRybka » 07 lut 2016, 10:18

Tak bardzo bym chciała a ciągle nie mogę nikogo poznać:(

Wczoraj modliłam się żeby Bóg powiedział mi, jeśli nie ma dla mnie małżeństwa żebym wiedziała i nie oczekiwała tego.
A więc miałam taki sen:
Że bardzo chciałam mieć dziecko i nie miałam męża. W celu zapłodnienia chciałam się przespać z żonatym facetem, nie wiedziałam czy zaszłam czy nie więc chciałam potem z drugim też żonatym. W dodatku byłam w tym śnie chora na poważną chorobę...

konto skasowane
wyznanie: Protestant
Kontaktowanie:

Re: boję się, że nigdy nie wyjdę za mąż :( może ktoś wytłumaczy mój sen?

Postautor: konto skasowane » 07 lut 2016, 10:53

Jeżeli chcesz męża tylko dlatego że masz ochotę na dziecko to nie jest to najlepsze rozwiązanie dla ciebie.
Z drugiej strony jakie są twoje relacje z mężczyznami? Jaki jest powód, że jesteś sama?

.
Awatar użytkownika
KAAN
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 07 mar 2016, 12:16

NiebieskaRybka pisze:Tak bardzo bym chciała a ciągle nie mogę nikogo poznać:( ...
Jeśli jesteś osobą wierzącą to zaufaj Panu Jezusowi w tej sprawie. Mam czworo dzieci, które już mają swoje rodziny i z perspektywy tego co widziałem, słyszałem i sam doświadczyłem radzę ci nie robić niczego na siłę, połóż tą sprawę przed Bogiem, módl się i czekaj na przyszłość.
Mogę cię tylko ostrzec że znam przypadki małżeństw i związków zrobionych "na siłę", według własnego widzimisię i pożądania, co doprowadziło do dużych problemów, osobistych tragedii i frustracji. Miej społeczność z wierzącymi, bywaj na zjazdach, konferencjach, obozach chrześcijańskich, szukaj kontaktu wśród tych, którym Pan Jezus jest prawdziwym Panem i Bogiem. Moje wszystkie dzieci znalazły wierzących małżonków i widzę jakie to jest błogosławieństwo, jestem szczęśliwym dziadkiem już sześciu wnucząt (siódme w drodze :D ) , tobie też bym życzył udanego małżeństwa i potomstwa :)

Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Norbi
wyznanie: nie chce podawać
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 15 mar 2016, 22:27

NiebieskaRybka pisze:Tak bardzo bym chciała a ciągle nie mogę nikogo poznać:(

Czasy manny z nieba przeminęły :-) Chęci warto zawsze połączyć z działaniem- wtedy łatwiej o efekty ;-)

Awatar użytkownika
Dziecko
Kontaktowanie:

Postautor: Dziecko » 31 mar 2016, 20:34

Twój sen jest odzwierciedleniem Twoich pragnień.
Jesteś na tyle zdesperowana, że nie zawahała byś się podjąć niebezpieczne środków aby tylko osiągnąć swoje pragnienie.
Dziś przeczytałem bardzo ważną rzecz w bibli ;)
2 list do koryntian 5;15
"A właśnie za wszystkich umarł po to, aby ci, co żyją, już nie żyli dla siebie, lecz dla Tego, który za nich umarł i zmartwychwstał"

Ja przechodzę dramat, ledwo się podnoszę po tym jak poznałem kobietę, która zawróciła mi w głowię, narobiłem sobie nadzieii wiele na małżeństwo, dzieci, dom :) wszystko runęło gdy mnie zostawiła, teraz cierpię bardzo mocno, a więź z moim Panem wciąż ulega upadkom, co kiedyś nie miało miejsca.
Lepiej aby było to z woli Pana niż z naszej :)
Szukajcie Pierwej królestwa Bożego a wszystko inne będzie wam dodane!

Bez Jezusa jestem Zerem
Awatar użytkownika
biblijny
Kontaktowanie:

Postautor: biblijny » 20 wrz 2016, 21:08

NiebieskaRybka pisze:Tak bardzo bym chciała a ciągle nie mogę nikogo poznać:(

W pełni rozumiem Twoje rozterki i cierpienie, które wynika z samotności. Mimo wszystko powinnaś starać się polegać nie na swoich uczuciach, lecz na Bogu, Jego obietnicach oraz Jego słowie. Wiem, że to może być niezwykle trudne, lecz mimo wszystko warto spróbować. A oto, co na temat samotności mówi Słowo Boże:

Pragnąłbym, aby wszyscy byli jak i ja, lecz każdy otrzymuje własny dar od Boga: jeden taki, a drugi taki. Tym zaś, którzy nie wstąpili w związki małżeńskie, oraz tym, którzy już owdowieli, mówię: dobrze będzie, jeśli pozostaną jak i ja. Lecz jeśli nie potrafiliby zapanować nad sobą, niech wstępują w związki małżeńskie. Lepiej jest bowiem żyć w małżeństwie, niż płonąć. (1 Koryntian 7, 7-9)

Zauważ, że zarówno małżeństwo jak i samotność jest darem Bożym. Nie powinniśmy zatem martwić się tym, że Bóg nas obdarowywuje, nieprawdaż? Zarówno małżeństwo jak i samotność mają swoje problemy i wyzwania. Jeśli będzie Ci dane kiedyś wyjść za mąż, z pewnością docenisz wówczas zalety samotności.

I jeszcze jedno: pamiętaj, że niebo będzie dopiero w niebie. Gdybyśmy tu na ziemi doświadczali pełnego szczęścia, jaki sens miałoby nasze staranie, aby pójść do nieba? Tak więc bez względu na to, czy w rodzinie, czy w samotności, zawsze będzie nas coś ugniatać i trwożyć. Dopiero gdy spotkamy się z Panem, wszelkie troski odejdą.

Postaraj się, aby dobrze wykorzystać dar, który otrzymałaś od Boga - samotność. Czas ten nie może być tylko oczekiwaniem na coś lepszego, tak jak byś uznała, że Bóg dał Ci coś niepełnowartościowego. Wykorzystuj czas dobrze i dąż do tego, aby dar samotności zaprocentował dla Twojego pożytku i pożytku innych ludzi.

Szkoła Biblijna "Hosanna":
www.j1213.org

Wróć do „Bezpieczny Kącik”