Gdzie są formy przejściowe między różnymi białkami?

Dyskusje o powstaniu świata.
biooslawek
Posty: 1246
Rejestracja: 21 lut 2012, 01:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Gdzie są formy przejściowe między różnymi białkami?

Postautor: biooslawek » 26 wrz 2013, 05:14

http://www.biologicinstitute.org/post/5 ... -perplexed Białka występują w wielu kształtach / konformacjach i rozmiarach, jak pokazano na ilustracji;

http://media.tumblr.com/c2668633c7b6c73 ... qz4rgp.png

Czy teoria neodarwinowska tłumaczy pochodzenie fałd białek? Czy istnieją jakieś formy przejściowe pomiędzy różnymi rodzajami i fałdami / kombinacjami domen białkowych? Czy takie formy przejściowe były w ogóle możliwe?
Niektóre białka mogą wykonywać swoje funkcje, jako precyzyjnie złożone domeny, które nadają białku odpowiedni kształt i funkcję. Spójne, stabilne i dokładne w swoim kształcie różne rodzaje białek. Precyzyjnie zaprojektowane do pełnienia swoich funkcji. Jedne składają się z bardzo dużej ilości połączonych harmonijnie domen, lub nawet oddzielnych złożonych łańcuchów, które wspólnie tworzą jednostkę funkcjonalną. Jednostkę zaprojektowaną do pełnienia konkretnej funkcji w komórce. Która jest niezbędna dla jej właściwego funkcjonowania.
Takim złożonym białkiem jest na przykład złożona z dwóch łańcuchów alfa i dwóch beta (tetramer) hemoglobina. Takim złożonym enzymem jest np. molekularny robot do rozplatania podwójnej helisy DNA; helikaza (białko heksameryczne).

Wiele białek tworzy precyzyjne centra aktywne [można je sobie wyobrazić, jako kieszenie o ściśle określonym kształcie], które pasują do substratu [materiału, które muszą przerobić na jakiś produkt], jak klucz do zamka.
Problem ewolucji białek jest nierozwiązalnym problemem dla neodarwinizmu. Neodarwiniści nie mają jedynie problemu w odszukaniu form przejściowych, pomiędzy złożonymi organizmami, ale przede wszystkim pośród mniej, lub bardziej skomplikowanymi maszynami molekularnymi, jakie tworzą białka, lub kompleksy białkowe, złożone z wielu łańcuchów polipeptydowych; http://pl.wikipedia.org/wiki/Białka

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... els_pl.svg

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... FuEo2ccTPA

Obrazek

http://www.goldenline.pl/ramka/aHR0cHM6 ... lZdXF1dw==

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... BXSJGxfnbU

https://www.facebook.com/l.php?u=http%3 ... =-AQF_maSQ


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 25 gru 2013, 00:26

czyli ewolucja na poziomie biochemicznym nie mozliwa .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 25 gru 2013, 05:59

magda pisze:czyli ewolucja na poziomie biochemicznym nie mozliwa .

powiem wiecej: ona jest niemożliwa
:papa:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 25 gru 2013, 09:40

Te białka to dobry argument w rozmowach z moim niewierzącym synem, to mu da do myślenia.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Robertamigo
Posty: 1256
Rejestracja: 29 maja 2009, 14:57
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Bayern
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Robertamigo » 25 gru 2013, 18:15

Zbyszekg4 pisze:powiem wiecej: ona jest niemożliwa


A jednak ewolucja ma miejsce, co jest potwierdzone przez dziesiatki tysiecy prac naukowych. Jesli twierdzisz ze nie, prosze o jedna zweryfikowana publikacje naukowa.


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 25 gru 2013, 18:47

Ma miejsce? Mam nadzieję, że chodzi Ci o mikro ewolucję, a nie o to, że człowiek pochodzi od małpy czy od innych form. Wiadomo, że zwierzęta jednego gatunku przstosowują się do życia na danym terenie (co zaobserwował Darwin), ale nie została zaobserwowana ewolucja jednego gatunku w drugi, przeczy to również temu, że Bóg stworzył człowieka i wszystko inne ok. 6tys, lat temu.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 25 gru 2013, 19:03

Robertamigo pisze:
Zbyszekg4 pisze:powiem wiecej: ona jest niemożliwa


A jednak ewolucja ma miejsce, co jest potwierdzone przez dziesiatki tysiecy prac naukowych. Jesli twierdzisz ze nie, prosze o jedna zweryfikowana publikacje naukowa.

Ja napisałem to co cytujesz, aby poprawić ortograficzny błąd Magdy (pisze się niemożliwa, zamiast nie możliwa), a nie aby czegoś dowodzić czy zaprzeczać czemuś...

Effata, dobrześ odpowiedział! :-)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Robertamigo
Posty: 1256
Rejestracja: 29 maja 2009, 14:57
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Bayern
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Robertamigo » 25 gru 2013, 19:11

Effata pisze: że człowiek pochodzi od małpy


To tylko typowa, obiegowa opinia popularna w pewnych kregach. Zreszta nieprawdziwa.

Effata pisze: wszystko inne ok. 6tys, lat temu.


Dobrze ze nie pije herbaty... bo bym parsknol

Wiec ponowie moja prosbe - prosze o jedna, tylko jedna publikacje naukowa opisujacej, z zachowaniem naukowej metodyki, powstanie swiata 6 tys lat temu. Doczekam sie?


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 25 gru 2013, 19:30

Widzę, że Biblia, to dla Ciebie alegoria :-/ Szkoda. Nie znam żadnych takich prac, z resztą wątpię, że można taką znaleźć w obecnej i powszechnej ateizacji wszechświata.


To tylko typowa, obiegowa opinia popularna w pewnych kregach. Zreszta nieprawdziwa.


Jak to? Według ewolucji człowiek wywodzi się od innych form człekokształtnych. Według Ciebie Bóg stworzył człowieka?

Obrazek

Za Ziemią utworzoną 6 tys. lat temu (i potopem ok. 4400-4300 lat temu) przemawiają różne fakty, jak oddalanie się Księżyca od Ziemi, wiek komet, to że jeden z Księżyców Jowisz ma pole magnetyczne, czyli płynne jądro (powinien schłodzić się miliardy lat temu).

Polecam wideo Kenta Hovinda dotyczące wieku Ziemi i innych zagadnień.

Wiek Ziemi


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 25 gru 2013, 19:51

Robertamigo pisze:
Effata pisze: że człowiek pochodzi od małpy


To tylko typowa, obiegowa opinia popularna w pewnych kregach. Zreszta nieprawdziwa.

Effata pisze: wszystko inne ok. 6tys, lat temu.


Dobrze ze nie pije herbaty... bo bym parsknol

Wiec ponowie moja prosbe - prosze o jedna, tylko jedna publikacje naukowa opisujacej, z zachowaniem naukowej metodyki, powstanie swiata 6 tys lat temu. Doczekam sie?

Proszę bardzo:
Journal of Creation: http://creation.com/journal-of-creation
Naukowy perdiodyk publikujące prace związane z badaniem stworzenia
Wiele naukowców publikowało w sekularnych czasopismach naukowych, jak np. zdaje się Robert Gentry, prezentując wyniki badań niezgodne z jedynie umiłowaną prawdą, nawet nie mówiąc słowa o stworzeniu.
Może Robertamigo poda jakieś konkretne dowody, którymi chciałby podeprzeć swoje twierdzenia o prawdziwości ewolucjonizmu, zamiast tylko powołując się na dorobek naukowy tak wielu naukowćów, którzy przecież nie mogą się mylić.
Jak to? Według ewolucji człowiek wywodzi się od innych form człekokształtnych. Według Ciebie Bóg stworzył człowieka?

Nie, ewolucjoniści mają to do siebie, że lubią kłócić sie o słówka. Dla nich człowiek nie powstał z małpy tylko z czegoś co trudno nazwać, bo jakby to kreacjonista nie nazwał, to ewolucjonista zacznie się tego czepiać byle tylko nie rozmawiać o dowodach.


Robertamigo
Posty: 1256
Rejestracja: 29 maja 2009, 14:57
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Bayern
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Robertamigo » 25 gru 2013, 20:48

Cosmo pisze:Naukowy perdiodyk publikujące prace związane z badaniem stworzenia


Zarty sobie robisz? Naukowa publikacja to taka ktora przeszla kryteria peer reviev. Bajdurzenie Gentrego, Howinda etc nie maja z tym nic wspolnego.
uff, widze ze sie nie doczekam.

Jeszcze raz:
Prosze o podanie jednej publikacji naukowej, opisujacej powstanie swiata 6 tys lat temu.

Cosmo pisze:Może Robertamigo poda jakieś konkretne dowody, którymi chciałby podeprzeć swoje twierdzenia o prawdziwości ewolucjonizmu,


Pierwszy lepszy podrecznik do biologi.


Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 25 gru 2013, 21:02

Robertamigo pisze:Prosze o podanie jednej publikacji naukowej, opisujacej powstanie swiata 6 tys lat temu.


Przyłączam się do tej prośby. :)

Bardzo ciekawe wydaje się być też stwierdzenie, iż Bóg dokonał całego stworzenia w ciągu sześciu "naszych" dni, skoro Słońce, będące wyznacznikiem ludzkiej rachuby czasu nie powstało na samym początku. ;)


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark

"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr

Ku refleksji.
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 25 gru 2013, 21:04

Robertamigo pisze:
Cosmo pisze:Naukowy perdiodyk publikujące prace związane z badaniem stworzenia


Zarty sobie robisz? Naukowa publikacja to taka ktora przeszla kryteria peer reviev. Bajdurzenie Gentrego, Howinda etc nie maja z tym nic wspolnego.
uff, widze ze sie nie doczekam.

Hovind nie jest naukowcem, jest kaznodzieją, ja go nawet nie poleciłem. Widać, że nawet nie kliknąłeś w link, bowiem dowiedziałbyś się, że:
Started in 1984, Journal of Creation brings you in-depth, peer-reviewed comment, reviews and the latest research findings that relate to origins and the biblical account of Creation, the Flood and the Fall.


Jeszcze raz:
Prosze o podanie jednej publikacji naukowej, opisujacej powstanie swiata 6 tys lat temu.

Nikt nie poda ci naukowej publikacji opisującej stworzenie świata 6 tysięcy lat temu ponieważ stworzenie świata, będące cudem, nie daje sie opisać naukowo. Żadna publikacja także nie przedstawi ci wyników jakiegokolwiek datowania, które by datowało wiek Ziemi na dokładne 6 tysięcy lat. Wiek 6 tysięcy lat wynika z historycznego przekazu Biblii jako źródła historycznego, a wszelkie obserwacje naukowe wyłączenie pozwalają na redukcję maksymalnego możliwego wieku ziemi, w najlepszym przypadku rzeczywiście do tych kilku-kilkunastu tysięcy lat.

Cosmo pisze:Może Robertamigo poda jakieś konkretne dowody, którymi chciałby podeprzeć swoje twierdzenia o prawdziwości ewolucjonizmu,


Pierwszy lepszy podrecznik do biologi.

No to podaj jakiś argument/dowód. Podasz?


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 25 gru 2013, 21:07

Piotrek. pisze:Bardzo ciekawe wydaje się być też stwierdzenie, iż Bóg dokonał całego stworzenia w ciągu sześciu "naszych" dni, skoro Słońce, będące wyznacznikiem ludzkiej rachuby czasu nie powstało na samym początku. ;)

Nie ja to wymyśliłem, tylko Mojżesz pod natchnieniem Ducha Świętego:

Wj 20:11 bw "Gdyż w sześciu dniach uczynił Pan niebo i ziemię, morze i wszystko, co w nich jest, a siódmego dnia odpoczął. Dlatego Pan pobłogosławił dzień sabatu i poświęcił go."

Skoro w sześć dni uczynił Pan niebo i ziemię, i wszystko co w nich się znajduje, to od wersetu Rodz. 1,1 "Na początku..." do końca szóstego dnia musiało minąć sześć dni. W innym wypadku treść Wj 20, 11 jest nieprawdą.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 25 gru 2013, 21:42

A jednak ewolucja ma miejsce, co jest potwierdzone przez dziesiatki tysiecy prac naukowych. Jesli twierdzisz ze nie, prosze o jedna zweryfikowana publikacje naukowa.


Wielokrotnie ewolucjoniści zdolnosci przystosowawcze (a są duże) biorą za ewolucję. Publikacje takie niezgodne z ogólnym trendem ewolucjonistycznym nie są uznawane przez naukę i to często pod groźba utraty stanowiska naukowego na uczelni czy w instytucie wiec jaka ci podać.

Effata pisze:Ma miejsce? Mam nadzieję, że chodzi Ci o mikro ewolucję, a nie o to, że człowiek pochodzi od małpy czy od innych form. Wiadomo, że zwierzęta jednego gatunku przstosowują się do życia na danym terenie (co zaobserwował Darwin)


Co musiałaby taka małpa nawyrabiać na tej sawannie żeby nabrać zdolności do wyższej matematyki , zagrania mazurka Chpina czy sie jakiś Darwinista nad tm zastanawiał?

Robertamigo pisze:Zarty sobie robisz? Naukowa publikacja to taka ktora przeszla kryteria peer reviev. Bajdurzenie Gentrego, Howinda etc nie maja z tym nic wspolnego.
uff, widze ze sie nie doczekam.


Nie doczekasz sie z powodów jak wyżej.

Cosmo pisze: Żadna publikacja także nie przedstawi ci wyników jakiegokolwiek datowania, które by datowało wiek Ziemi na dokładne 6 tysięcy lat


Rdz 1:1 bg "Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię."

Nie jest powiedziane ile to trwało.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Kreacjonizm vs. Ewolucjonizm”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości