Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Dyskusje o powstaniu świata.
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: sahcim » 28 cze 2016, 22:32

betme pisze:
sahcim pisze:Fakt, że w Biblii jest napisane iż wszystkie stworzenia zostały stworzone według rodzajów nie zaprzecza teorii, że zarówno rośliny jak i zwierzęta wyewoluowały z materii Ziemi...


jak na moje to przeczy, bo albo stworzone jak jest, albo ewoluuje. lub w Twoim przypadku schizofrenia
Miałeś wskazać(podać link) gdzie napisałem to, co twierdziłeś, że napisałem...zatem albo to zrobisz albo zaczynam nazywać cię kłamcą...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: fryderyk » 28 cze 2016, 22:37

betme pisze:
fryderyk pisze:No i nadal nie pokazałeś żadnych dowodów na to że biblia jest czymś doskonałym i informacje w niej zawarte to sama prawda...

A Ty o to pytasz od ponad roku i twierdzisz równocześnie, że stale się uczysz. Nie wiem czego, skoro nie umiesz odpowiedzieć sobie na to pytanie
Pomogę Ci:
https://answersingenesis.org/store/prod ... u=10-2-447
a na tej stronie jak poszperasz to znajdziesz również wiele innych książek. Nie mówiąc o darmowych artykułach:
https://answersingenesis.org/bible/


To apologetyka próbująca kijem wisłę zawracać. Gdzie prawdziwe dowody, że biblia to coś doskonałego zawierającego samą prawdę?

Gdzie dowody na to, że prawdą jest np:

- gadający wąż
- gadający krzak
- gadający osioł
- manna spadająca z nieba
- ludzie żyjący 900 lat
- dziewica która magicznie zaszła w ciążę
- włosy jako źródło nadludzkiej siły
- woda zamieniona w wino
- kij zamieniony w węża
- kobieta zamieniona w słup soli
- facet ulepiony z gliny
- samica gatunku homo sapiens wypączkowała z żebra zabranego samcowi.
- ruchoma gwiazda (Betlejem)

;) ?

Biblia to zbiór baśni, mitów, legend momentami wymieszana z faktycznymi wydarzeniami. Ot cała prawda o tej książce...


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: jj » 28 cze 2016, 22:44

sahcim pisze:
jj pisze:
sahcim pisze:No więc jak ten Strong tłumaczy słowa "sarks" i "haima" ???

Tlumaczy tak:

http://biblehub.com/greek/4561.htm
http://biblehub.com/greek/129.htm
No więc skoro Strong słowa "sarks" oraz "haima" tłumaczy tak samo jak w wersetach: Mt 16,17; 1 Kor 15,50; Gal 1,17; Hbr 2,14 to dlaczego ty rozumiesz te słowa inaczej niż napisane jest w wersetach:

J 6,55 "Ciało [sarks] moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew [haima] moja jest prawdziwym napojem"

oraz

J 6,54 "Kto spożywa moje Ciało i pije Krew moją [sarka ... kai haima], ma życie wieczne" ???


Czytaj dalej w Leksykonie greckim, w linku do Stronga, ktory ci podalem. A jesli chcesz poznac teologiczna czesc zagadnienia, to tutaj:

http://www.gotquestions.org/Polski/Swie ... ystia.html

... tylko przeczytaj to ostatnie do konca. :)


betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: betme » 28 cze 2016, 22:49

sahcim pisze:
betme pisze:
sahcim pisze:Fakt, że w Biblii jest napisane iż wszystkie stworzenia zostały stworzone według rodzajów nie zaprzecza teorii, że zarówno rośliny jak i zwierzęta wyewoluowały z materii Ziemi...


jak na moje to przeczy, bo albo stworzone jak jest, albo ewoluuje. lub w Twoim przypadku schizofrenia
Miałeś wskazać(podać link) gdzie napisałem to, co twierdziłeś, że napisałem...zatem albo to zrobisz albo zaczynam nazywać cię kłamcą...

przecież dałem cytat, a ponadto wiele Twoich wywodów to zacytowane stanowisko popierało


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: sahcim » 28 cze 2016, 22:55

jj pisze:
sahcim pisze:
No więc skoro Strong słowa "sarks" oraz "haima" tłumaczy tak samo jak w wersetach: Mt 16,17; 1 Kor 15,50; Gal 1,17; Hbr 2,14 to dlaczego ty rozumiesz te słowa inaczej niż napisane jest w wersetach:

J 6,55 "Ciało [sarks] moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew [haima] moja jest prawdziwym napojem"

oraz

J 6,54 "Kto spożywa moje Ciało i pije Krew moją [sarka ... kai haima], ma życie wieczne" ???


Czytaj dalej w Leksykonie greckim, w linku do Stronga, ktory ci podalem. A jesli chcesz poznac teologiczna czesc zagadnienia, to tutaj:

http://www.gotquestions.org/Polski/Swie ... ystia.html

... tylko przeczytaj to ostatnie do konca. :)
Przeczytałem, to ostatnie do końca, też i autor wyjaśnienia tamże, że w kwestii spożywania Ciała i Krwi Jezus mówi, że nie jest to nauczanie dosłowne, ale duchowe, zatem skoro dosłowne słowa Jezusa wg autora nie należy odczytywać dosłownie, to dlaczego słowa z Ks Rodzaju nie należy tak samo niedosłownie odczytywać...???


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: betme » 28 cze 2016, 22:57

fryderyk pisze:
betme pisze:
fryderyk pisze:No i nadal nie pokazałeś żadnych dowodów na to że biblia jest czymś doskonałym i informacje w niej zawarte to sama prawda...

A Ty o to pytasz od ponad roku i twierdzisz równocześnie, że stale się uczysz. Nie wiem czego, skoro nie umiesz odpowiedzieć sobie na to pytanie
Pomogę Ci:
https://answersingenesis.org/store/prod ... u=10-2-447
a na tej stronie jak poszperasz to znajdziesz również wiele innych książek. Nie mówiąc o darmowych artykułach:
https://answersingenesis.org/bible/


To apologetyka próbująca kijem wisłę zawracać. Gdzie prawdziwe dowody, że biblia to coś doskonałego zawierającego samą prawdę?

Gdzie dowody na to, że prawdą jest np:

- gadający wąż
- gadający krzak
- gadający osioł
- manna spadająca z nieba
- ludzie żyjący 900 lat
- dziewica która magicznie zaszła w ciążę
- włosy jako źródło nadludzkiej siły
- woda zamieniona w wino
- kij zamieniony w węża
- kobieta zamieniona w słup soli
- facet ulepiony z gliny
- samica gatunku homo sapiens wypączkowała z żebra zabranego samcowi.
- ruchoma gwiazda (Betlejem)

;) ?

Biblia to zbiór baśni, mitów, legend momentami wymieszana z faktycznymi wydarzeniami. Ot cała prawda o tej książce...


no dokładnie, poczytaj, znajdziesz odpowiedzi.
a poza tym wyobraź sobie taką sytuację. masz konto na FB, i nagle pokazują Ci się nowe opcje, nawet masz poukładane zdjęcia wg nasycenia kolory białego po te z najwiekszym czarnym. I nie Ty to zrobiłeś! Kto? Przypadkowo oczywiście?! Też nie. W siedzibie FB się bawią, no chyba, że dałeś komuś swoje hasło. Zrobiła to inteligencja. Inteligencja, która stworzyła świat może w nim robić co chce, również cuda. Zauważ, że wszystko na Ziemi jest inteligentnie zaprojektowane, nawet cały wszechświat, od zarania ludzkości jest pełna harmonia i przewidywalność, a nie chaos i przypadek jak sugeruje ewolucja... ale do takich prostych rozważań trzeba dorosnąć i wyjść na powietrze.


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: sahcim » 28 cze 2016, 22:58

betme pisze:
sahcim pisze:
betme pisze:
jak na moje to przeczy, bo albo stworzone jak jest, albo ewoluuje. lub w Twoim przypadku schizofrenia
Miałeś wskazać(podać link) gdzie napisałem to, co twierdziłeś, że napisałem...zatem albo to zrobisz albo zaczynam nazywać cię kłamcą...

przecież dałem cytat
Gdzie kłamco w tym cytacie, który podałeś jest napisane to, co twierdzisz wyżej, że napisałem...???

za to otrzymujesz punkt karny, Kaan


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: betme » 28 cze 2016, 22:59

sahcim pisze:
jj pisze:
sahcim pisze: No więc skoro Strong słowa "sarks" oraz "haima" tłumaczy tak samo jak w wersetach: Mt 16,17; 1 Kor 15,50; Gal 1,17; Hbr 2,14 to dlaczego ty rozumiesz te słowa inaczej niż napisane jest w wersetach:

J 6,55 "Ciało [sarks] moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew [haima] moja jest prawdziwym napojem"

oraz

J 6,54 "Kto spożywa moje Ciało i pije Krew moją [sarka ... kai haima], ma życie wieczne" ???


Czytaj dalej w Leksykonie greckim, w linku do Stronga, ktory ci podalem. A jesli chcesz poznac teologiczna czesc zagadnienia, to tutaj:

http://www.gotquestions.org/Polski/Swie ... ystia.html

... tylko przeczytaj to ostatnie do konca. :)
Przeczytałem, to ostatnie do końca, też i autor wyjaśnienia tamże, że w kwestii spożywania Ciała i Krwi Jezus mówi, że nie jest to nauczanie dosłowne, ale duchowe, zatem skoro dosłowne słowa Jezusa wg autora nie należy odczytywać dosłownie, to dlaczego słowa z Ks Rodzaju nie należy tak samo niedosłownie odczytywać...???


czy jeśli usiądziemy razem przy stole i powiem wskazując chleb: oto ciało moje. w wskazując na wino: oto krew moja, spożywajcie na moją pamiatkę. i umrę dnia następnego, to każdego dnia wykopiesz mnie z grobu by mnie spozywać?


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: sahcim » 28 cze 2016, 23:03

betme pisze:
sahcim pisze:
jj pisze:
Czytaj dalej w Leksykonie greckim, w linku do Stronga, ktory ci podalem. A jesli chcesz poznac teologiczna czesc zagadnienia, to tutaj:

http://www.gotquestions.org/Polski/Swie ... ystia.html

... tylko przeczytaj to ostatnie do konca. :)
Przeczytałem, to ostatnie do końca, też i autor wyjaśnienia tamże, że w kwestii spożywania Ciała i Krwi Jezus mówi, że nie jest to nauczanie dosłowne, ale duchowe, zatem skoro dosłowne słowa Jezusa wg autora nie należy odczytywać dosłownie, to dlaczego słowa z Ks Rodzaju nie należy tak samo niedosłownie odczytywać...???


czy jeśli usiądziemy razem przy stole i powiem wskazując chleb: oto ciało moje. w wskazując na wino: oto krew moja, spożywajcie na moją pamiatkę. i umrę dnia następnego, to każdego dnia wykopiesz mnie z grobu by mnie spozywać?
To wg ciebie kłamco Chrystus nie zmartwychwstał w chwalebnym ciele ale Jego ciało pozostaje dalej w grobie...???

Za nazywanie użytkownika kłamca i trolowanie otrzymnujesz następny punkt karny KAAN


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: betme » 28 cze 2016, 23:07

sahcim pisze:
betme pisze:
sahcim pisze: Miałeś wskazać(podać link) gdzie napisałem to, co twierdziłeś, że napisałem...zatem albo to zrobisz albo zaczynam nazywać cię kłamcą...

przecież dałem cytat
Gdzie kłamco w tym cytacie, który podałeś jest napisane to, co twierdzisz wyżej, że napisałem...???


dokładniej
sahcim pisze: Wskaż(podaj link) gdzie napisałem(cyt):
ewolucja została zapoczątkowana przez Boga...jeśli nie, to jesteś kłamcą...


sahcim pisze:Ja wierzę, że źródłem wszelkiego pochodzenia jest Bóg, i to On postanowił, że materia ciała zarówno zwierząt jak i ludzi pochodzi z Ziemi, którą stworzył i którą to materię uswięcił przyjmując z niej ciało dla Siebie jako swoją drugą(fizyczną) naturę...


sahcim pisze:Nie bardzo widzę potrzebę "wybijania sobie z głowy" TE jeśli wierzę iż Bóg przyjął materię za swoją drugą naturę...



sahcim pisze: Fakt, że w Biblii jest napisane iż wszystkie stworzenia zostały stworzone według rodzajów nie zaprzecza teorii, że zarówno rośliny jak i zwierzęta wyewoluowały z materii Ziemi...


ZAPRZECZA

mieszasz ewolucję z Biblią i tyle w temacie schizofreniku


Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: fryderyk » 28 cze 2016, 23:13

betme pisze:no dokładnie, poczytaj, znajdziesz odpowiedzi.


Odpowiedź jest taka, że to zbiór baśni i mitów :)


betme pisze:Zrobiła to inteligencja.

Też mam przeczucie, że w stworzeniu naszego świata "maczała ręcę" jakaś inteligencja.
Jednak to co jest podane w biblii to czystko ludzka inteligencja. Nie widać w niej niczego, czego człowiek nie byłby w stanie wymyślić.
Nie ma w niej niczego co wskazywało by, że została stworzona przez inteligencję tak potężną, że zdolną do stworzenia naszego świata i nas w nim.


betme pisze:ale do takich prostych rozważań trzeba dorosnąć i wyjść na powietrze.

Tego Ci życzę ;)


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: sahcim » 28 cze 2016, 23:15

betme pisze:
sahcim pisze:
betme pisze:przecież dałem cytat
Gdzie kłamco w tym cytacie, który podałeś jest napisane to, co twierdzisz wyżej, że napisałem...???


dokładniej
sahcim pisze: Wskaż(podaj link) gdzie napisałem(cyt):
ewolucja została zapoczątkowana przez Boga...jeśli nie, to jesteś kłamcą...


sahcim pisze:Ja wierzę, że źródłem wszelkiego pochodzenia jest Bóg, i to On postanowił, że materia ciała zarówno zwierząt jak i ludzi pochodzi z Ziemi, którą stworzył i którą to materię uswięcił przyjmując z niej ciało dla Siebie jako swoją drugą(fizyczną) naturę...


sahcim pisze:Nie bardzo widzę potrzebę "wybijania sobie z głowy" TE jeśli wierzę iż Bóg przyjął materię za swoją drugą naturę...



sahcim pisze: Fakt, że w Biblii jest napisane iż wszystkie stworzenia zostały stworzone według rodzajów nie zaprzecza teorii, że zarówno rośliny jak i zwierzęta wyewoluowały z materii Ziemi...


ZAPRZECZA
Wskaż(podaj link) gdzie napisałem(cyt twoje słowa):
ewolucja została zapoczątkowana przez Boga
KŁAMCO...
mieszasz ewolucję z Biblią
Jak nauczysz się czytać ze zrozumieniem, to być może w końcu dostrzeżesz, to co piszę..


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: betme » 28 cze 2016, 23:21

fryderyk pisze:Też mam przeczucie, że w stworzeniu naszego świata "maczała ręcę" jakaś inteligencja.
Jednak to co jest podane w biblii to czystko ludzka inteligencja. Nie widać w niej niczego, czego człowiek nie byłby w stanie wymyślić.
Nie ma w niej niczego co wskazywało by, że została stworzona przez inteligencję tak potężną, że zdolną do stworzenia naszego świata i nas w nim.


naukowiec Hawking i inni, który nie był we wszechświecie i pisze o nim najróżniejsze fantazje, jest dla Ciebie lepszym świadkiem niż ten, który zna cudowne historie biblijne. Może nie warto wierzyć także że Cejrowki był w Amazonii, a ruskie wystrzelili rakietę w "kosmos". Brawo Ty ;)


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: jj » 28 cze 2016, 23:24

sahcim pisze:
jj pisze:
sahcim pisze: No więc skoro Strong słowa "sarks" oraz "haima" tłumaczy tak samo jak w wersetach: Mt 16,17; 1 Kor 15,50; Gal 1,17; Hbr 2,14 to dlaczego ty rozumiesz te słowa inaczej niż napisane jest w wersetach:

J 6,55 "Ciało [sarks] moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew [haima] moja jest prawdziwym napojem"

oraz

J 6,54 "Kto spożywa moje Ciało i pije Krew moją [sarka ... kai haima], ma życie wieczne" ???


Czytaj dalej w Leksykonie greckim, w linku do Stronga, ktory ci podalem. A jesli chcesz poznac teologiczna czesc zagadnienia, to tutaj:

http://www.gotquestions.org/Polski/Swie ... ystia.html

... tylko przeczytaj to ostatnie do konca. :)
Przeczytałem, to ostatnie do końca, też i autor wyjaśnienia tamże, że w kwestii spożywania Ciała i Krwi Jezus mówi, że nie jest to nauczanie dosłowne, ale duchowe, zatem skoro dosłowne słowa Jezusa wg autora nie należy odczytywać dosłownie, to dlaczego słowa z Ks Rodzaju nie należy tak samo niedosłownie odczytywać...???


Trzeba odczytywac doslownie: Fakt, jako fakt, przypowiesc, jako przypowiesc, symbol, jako symbol, przenosnie, jako przenosnie. Zeby sie zorientowac co jest co, trzeba kierowania Duchem Swietym, a nie katechizmem.


betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: betme » 28 cze 2016, 23:26

sahcim pisze:
betme pisze:
sahcim pisze: Gdzie kłamco w tym cytacie, który podałeś jest napisane to, co twierdzisz wyżej, że napisałem...???


dokładniej
sahcim pisze: Wskaż(podaj link) gdzie napisałem(cyt):
ewolucja została zapoczątkowana przez Boga...jeśli nie, to jesteś kłamcą...


sahcim pisze:Ja wierzę, że źródłem wszelkiego pochodzenia jest Bóg, i to On postanowił, że materia ciała zarówno zwierząt jak i ludzi pochodzi z Ziemi, którą stworzył i którą to materię uswięcił przyjmując z niej ciało dla Siebie jako swoją drugą(fizyczną) naturę...


sahcim pisze:Nie bardzo widzę potrzebę "wybijania sobie z głowy" TE jeśli wierzę iż Bóg przyjął materię za swoją drugą naturę...



sahcim pisze: Fakt, że w Biblii jest napisane iż wszystkie stworzenia zostały stworzone według rodzajów nie zaprzecza teorii, że zarówno rośliny jak i zwierzęta wyewoluowały z materii Ziemi...


ZAPRZECZA
Wskaż(podaj link) gdzie napisałem(cyt twoje słowa):
ewolucja została zapoczątkowana przez Boga
KŁAMCO...
mieszasz ewolucję z Biblią
Jak nauczysz się czytać ze zrozumieniem, to być może w końcu dostrzeżesz, to co piszę..


to napisz nam dokładnie, a nie w przenośniach, odpowiadając:
1. Kto jest Twoim pierwszym stworzonym przodkiem i ile lat temu żył?
2. Jak tłumaczysz księgę rodzaju opisującą stworzenie? Gdzie jest tam inny styl literacki pozwalający interpretować ją jako zgodną z ewolucją?



Wróć do „Kreacjonizm vs. Ewolucjonizm”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości