Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Dyskusje o powstaniu świata.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: KAAN » 27 cze 2016, 15:33

Rembov pisze:
KAAN pisze:
sahcim pisze:Jak dotrze do ciebie, że Biblia nie jest podręcznikiem nauk przyrodniczych, to może przestaniesz zaprzeczać teoriom naukowym...
Jak dotrze do ciebie że Biblia jest doskonała i nie zawiera błędów to pogadamy :)

Popatrzmy:....
Jak widać, tekst Ewangelii wg. Łukasza nie pokrywa się z lista namiestników Syrii. Za Heroda Wielkiego, który był ostatnim królem Judei i panował w latach 37 p.n.e.-4 p.n.e., a w czasie którego panowania narodził się Chrystus, namiestnikiem ("wielkorządcą") Syrii był Publiusz Kwinktyliusz Warus, a nie Publiusz Sulpicjusz Kwiryniusz.
Tobie jako katolikowi nie przystoi występować przeciwko Słowu Bożemu, ale żeby pokazać ci że chyba jesteś katolickim renegatem podam ci tekst katolika Jana Lewandowskiego który wyjaśnia sprawę Kwiryniusza polemizując z ateistami: http://lewandowski.apologetyka.info/ate ... -2,402.htm


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: KAAN » 27 cze 2016, 15:35

sahcim pisze:
KAAN pisze:
sahcim pisze:Jak dotrze do ciebie, że Biblia nie jest podręcznikiem nauk przyrodniczych, to może przestaniesz zaprzeczać teoriom naukowym...
Jak dotrze do ciebie że Biblia jest doskonała i nie zawiera błędów to pogadamy :)
To, że Biblia jest doskonałą księgą dotyczącą zbawienia nie świadczy o tym, że jest podręcznikiem do nauk przyrodniczych...
A kto tak twierdzi?
Czyżbyś pochodził od małpy tak jak fryderyk albo nesto?
Ja wierzę, że źródłem wszelkiego pochodzenia jest Bóg, i to On postanowił, że materia ciała zarówno zwierząt jak i ludzi pochodzi z Ziemi, którą stworzył i którą to materię uswięcił przyjmując z niej ciało dla Siebie jako swoją drugą(fizyczną) naturę...
To jak, pochodzisz od małpy czy nie?
P.s. Metakosmologia nie polemizuje z wiarą chrześcijańską, a raczej z ateistami, chyba źle wybrałes literaturę
Teoria o ewoluowaniu materii ożywionej duchem Bożym z prostych organizmów w bardziej skąplikowane też nie...
Co ... też nie?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: sahcim » 27 cze 2016, 16:03

KAAN pisze:
sahcim pisze:
KAAN pisze:Jak dotrze do ciebie że Biblia jest doskonała i nie zawiera błędów to pogadamy :)
To, że Biblia jest doskonałą księgą dotyczącą zbawienia nie świadczy o tym, że jest podręcznikiem do nauk przyrodniczych...
A kto tak twierdzi?
Wszyscy ci, którzy odczytują słowa Tory sformułowane takim językiem i przy pomocy takiego aparatu pojęciowego, który musiał być zrozumiały dla ludzi żyjących wówczas, gdy została ogłoszona pod górą Synaj (ok. 1250 rok p.n.e.), w sposób literalny(dosłowny), chociaż w tekście jej ludzcy autorzy sięgają po metaforykę, język symboliczny, a nie po nieistniejący język nieistniejącej jeszcze wówczas nauki...
To jak, pochodzisz od małpy czy nie?
Gdybyś przeczytał uważnie moje słowa, to nie zadawał byś ponownie tego idiotycznego pytania o moje pochodzenie...
Co ... też nie?
Z chrześcijańską wiarą nie polemizuje też teoria o ewoluowaniu materii ożywionej duchem Bożym z organizmów niższego rzędu do tych, które zostały powołane do osobowej relacji ze swoim Stwórcą...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: KAAN » 27 cze 2016, 17:11

sahcim pisze:
KAAN pisze:
sahcim pisze: To, że Biblia jest doskonałą księgą dotyczącą zbawienia nie świadczy o tym, że jest podręcznikiem do nauk przyrodniczych...
A kto tak twierdzi?
Wszyscy ci, którzy odczytują słowa Tory sformułowane takim językiem i przy pomocy takiego aparatu pojęciowego, który musiał być zrozumiały dla ludzi żyjących wówczas, gdy została ogłoszona pod górą Synaj (ok. 1250 rok p.n.e.), w sposób literalny(dosłowny), chociaż w tekście jej ludzcy autorzy sięgają po metaforykę, język symboliczny, a nie po nieistniejący język nieistniejącej jeszcze wówczas nauki...
Góra Synaj i nadanie zakonu to ok 1500BC. A możesz podać coś konkretniejszego? co na przykład kwestionujesz w Biblii jako niezgodne z nauką?
To jak, pochodzisz od małpy czy nie?
Gdybyś przeczytał uważnie moje słowa, to nie zadawał byś ponownie tego idiotycznego pytania o moje pochodzenie..
Napisałeś szum informacyjny i nie określiłeś się czy wierzysz w ewolucję czyli że twoim przodkiem jest małpa?
Co ... też nie?
Z chrześcijańską wiarą nie polemizuje też teoria o ewoluowaniu materii ożywionej duchem Bożym z organizmów niższego rzędu do tych, które zostały powołane do osobowej relacji ze swoim Stwórcą...
Polemizuje, bo Biblia mówi, że wszystkie stworzenia zostały stworzone według rodzajów, a nie że jeden rodzaj wyewoluował z innego.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: sahcim » 27 cze 2016, 18:11

KAAN pisze:A możesz podać coś konkretniejszego? co na przykład kwestionujesz w Biblii jako niezgodne z nauką?
Na przykład mówiący ludzkim głosem wąż... :letssin:
Masz też podane przykłady w opracowaniu...http://www.analizy.biz/marek1962/czybledy.htm
Napisałeś szum informacyjny i nie określiłeś się czy wierzysz w ewolucję czyli że twoim przodkiem jest małpa?
Kwestia moich przodków, to nie sprawa wiary ale udokumentowanych historycznie faktów więc przestań się błaźnić...
Polemizuje, bo Biblia mówi, że wszystkie stworzenia zostały stworzone według rodzajów, a nie że jeden rodzaj wyewoluował z innego.
Fakt, że w Biblii jest napisane iż wszystkie stworzenia zostały stworzone według rodzajów nie zaprzecza teorii, że zarówno rośliny jak i zwierzęta wyewoluowały z materii Ziemi...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: Zbyszekg4 » 27 cze 2016, 18:18

Czy wszyscy szanowni dyskutanci wierzący w Boga mogą się w jednym zgodzić - a mianowicie w tym, że Bóg nie kłamie i zawsze mówi prawdę?!
Ja bym się z taką tezą zgodził bez wahania!

A skoro się z tym zgadzam, to nie mam innego wyboru jak uznać, że to co Pan Bóg OSOBIŚCIE ogłosił i OSOBIŚCIE zapisał [i to nie na morskim piasku!...], jest PRAWDĄ i kropka! [oczywiście ktoś może się jednak z ty nie zgadzać, ale wtedy sobie bicz na swoje plecy by kręcił, bo by stał na stanowisku, że Bóg coś OSOBIŚCIE ogłaszając i pisząc OSOBIŚCIE, dopuścił się kłamstwa, oszustwa, przekazał OSOBIŚCIE nieprawdę...
Czy to by była mądra postawa?? Uważam, że głupia, dlatego na wstępne pytanie bez wahania odpowiadam: Pan Bóg mówi prawdę - czy to ustnie czy pisemnie!]

I teraz niech mi wybaczą przeciwnicy szabatu, ale jeśli są wśród nich zwolennicy kreacji dokonanej przez Boga (a przeciwnicy teorii ewolucji), to niech wiedzą, że nie ma lepszego argumentu za stworzeniem, a jednocześnie przeciwko ewolucji Darwinowskiej niż... przykazanie o szabacie!!
Oto co Pan Bóg-Stwórca OSOBIŚCIE OGŁOSIŁ I OSOBIŚCIE ZAPISAŁ na kamieniu:
Exo 20:8-11 bt5
(8) Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić.
(9) Sześć dni będziesz się trudził i wykonywał wszystkie swoje zajęcia.
(10) Dzień zaś siódmy jest szabatem Pana, Boga twego. Nie będziesz przeto w dniu tym wykonywał żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani przybysz, który przebywa w twoich bramach.
(11) W sześć dni bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, siódmego zaś dnia odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty.


I teraz jest wybór: albo uzasadnienie dla świętości szabatu to prawda - czyli rzeczywiście "W sześć dni bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, siódmego zaś dnia odpoczął." - (co jest ewidentnym odniesieniem do Rdz 1)
albo mamy tu do czynienia z przyłapaniem Pana Boga na jawnym kłamstwie, oszustwie, nieprawdzie... [bo o ile można tam sobie jakoś tłumaczyć, że a to pisarze biblijni mieli słabszy dzień i coś pokręcili w zapisie... albo kopiści coś przekręcili... - więc nie można tak być pewnym, czy aby na pewno to tak było, jak czytamy....
To co do Dekalogu, chyba można dać wiarę zapisowi, że Bóg go nie tylko OSOBIŚCIE ustnie przekazał pod Synajem, ale też OSOBIŚCIE na piśmie dał... - a skoro tak, to właśnie w taki sposób, OSOBISTY, Pan Bóg daje "kopniaka" Darwinowi i jego uczniom!...
Bo jeśli dni stworzenia w liczbie 6 są nieprawdą, to dzień szabatu odwołujący się do tych 6 dni, był i jest jakąś pomyłką trwającą 24 godziny, a Jezus-Pan szabatu to ktoś niewarty uwagi bo cóż, że to o Nim jest napisane, że wszystko stworzył, skoro to wszystko nie w 6 dni zaistniało...].

Jeszcze warto do Apokalipsy zajrzeć: Poselstwo 3-ch aniołów!
Tak się zaczyna:
Ap 14:6-7 bt5
(6) Potem ujrzałem lecącego przez środek nieba innego anioła, mającego ogłosić odwieczną Dobrą Nowinę wśród tych, którzy siedzą na ziemi, wśród każdego narodu, szczepu, języka i ludu.
(7) Wołał on głosem donośnym: Ulęknijcie się Boga i oddajcie Mu chwałę, bo godzina sądu Jego nadeszła, i oddajcie pokłon Temu, co niebo uczynił i ziemię, i morze, i źródła wód!

Znów mamy odniesienie do Rdz 1.
I co ciekawe ta prawda o Bogu-Stwórcy jest ukazana jako element składowy Dobrej Nowiny czyli Ewangelii, mającej być głoszonej na całym świecie!
Czyli jeśli się głosi Ewangelię bez nauki o kreacjonizmie, a z nauką o ewolucjonizmie, to co się głosi?! Głosi się INNĄ EWANGELIĘ - czy mam zacytować apostoła Pawła i jego zdanie o tych, co głoszą inną Ewangelię (Gal 1,8-9)?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: KAAN » 27 cze 2016, 18:40

sahcim pisze:
KAAN pisze:A możesz podać coś konkretniejszego? co na przykład kwestionujesz w Biblii jako niezgodne z nauką?
Na przykład mówiący ludzkim głosem wąż...
Uważasz, że Biblia mówi nieprawdę? A może nauka się myli? Co o tym sadzisz?
Napisałeś szum informacyjny i nie określiłeś się czy wierzysz w ewolucję czyli że twoim przodkiem jest małpa?
Kwestia moich przodków, to nie sprawa wiary ale udokumentowanych historycznie faktów więc przestań się błaźnić...
Więc jakie są fakty? Małpa czy Adam?
Polemizuje, bo Biblia mówi, że wszystkie stworzenia zostały stworzone według rodzajów, a nie że jeden rodzaj wyewoluował z innego.
Fakt, że w Biblii jest napisane iż wszystkie stworzenia zostały stworzone według rodzajów nie zaprzecza teorii, że zarówno rośliny jak i zwierzęta wyewoluowały z materii Ziemi...
Zaprzecza, ponieważ Biblia mówi o stworzeniu rodzajów, a nie jednego rodzaju z innego rodzaju.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: jj » 27 cze 2016, 18:41

Zbyszekg4 pisze:

I teraz niech mi wybaczą przeciwnicy szabatu, ale...


no popatrz, Zbyszek, i jak ciebie nie lubiec? :-D
Przeciwnicy sabatu zarzucajacy Bogu klamstwo. Wiesz gdzie ich szukac? Wsrod tych, ktorzy swieca cienie, a nie trzymaja sie glowy. Znasz takich? Podpowiem ci:

(16) Niechże was tedy nikt nie sądzi z powodu pokarmu i napoju albo z powodu święta lub nowiu księżyca bądź sabatu. (17) Wszystko to są tylko cienie rzeczy przyszłych; rzeczywistością natomiast jest Chrystus. (18) Niech was nikt nie potępia, kto ma upodobanie w poniżaniu samego siebie i w oddawaniu czci aniołom, a opierając się na swoich widzeniach, pyszni się bezpodstawnie cielesnym usposobieniem swoim, (19) a nie trzyma się głowy, z której całe ciało, odżywiane i spojone stawami i ścięgnami, rośnie wzrostem Bożym. (20) Jeśli tedy z Chrystusem umarliście dla żywiołów świata, to dlaczego poddajecie się takim zakazom, jakbyście w świecie żyli: (21) nie dotykaj, nie kosztuj, nie ruszaj? (22) Przecież to wszystko niszczeje przez samo używanie, a są to tylko przykazania i nauki ludzkie. (23) Mają one pozór mądrości w obrzędach wymyślonych przez ludzi, w poniżaniu samego siebie i w umartwianiu ciała, ale nie mają żadnej wartości, gdy chodzi o opanowanie zmysłów.
(List do Kolosan 2:16-23, Biblia Warszawska)


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: Zbyszekg4 » 27 cze 2016, 18:51

Dżej, dżej (pisz: jj) - powinienem doprecyzować: Chodzi mi o sam fakt ustanowienia szabatu i zapisania tego OSOBIŚCIE przez Boga niż o prowadzenie sporów o jego dalsze święcenie.
Pozostawmy sobotę i niedzielę w tej dyskusji na boku.
Potraktujmy zapis dotyczący szabatu jako dowód wprost od Boga dany i świadczący za kreacją , a przeciw ewolucji, ok?!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: jj » 27 cze 2016, 19:13

Zbyszekg4 pisze:Dżej, dżej (pisz: jj) - powinienem doprecyzować: Chodzi mi o sam fakt ustanowienia szabatu i zapisania tego OSOBIŚCIE przez Boga niż o prowadzenie sporów o jego dalsze święcenie.
Pozostawmy sobotę i niedzielę w tej dyskusji na boku.
Potraktujmy zapis dotyczący szabatu jako dowód wprost od Boga dany i świadczący za kreacją , a przeciw ewolucji, ok?!


Teraz znowu niedziela!!! Co jest? :-D
Przyjmij to w koncu do wiadomosci, ze nie ma "przeciwnikow sabatu" wsrod wierzacych chrzescijan, ktorzy nie podlegaja juz przykazaniom Starego Przymierza. Sabatem Nowego Przymierza jest Pan Jezus. Odpocznienie w Nim.

...a poza tym, to prawda, ze w cytowanym przez ciebie fragmencie proces tworzenia swiata jest opisany i zapisany tak, ze nie moze byc zadnych watpliwosci. :)


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: sahcim » 27 cze 2016, 19:30

KAAN pisze:
sahcim pisze:
KAAN pisze:A możesz podać coś konkretniejszego? co na przykład kwestionujesz w Biblii jako niezgodne z nauką?
Na przykład mówiący ludzkim głosem wąż...
Uważasz, że Biblia mówi nieprawdę? A może nauka się myli? Co o tym sadzisz?
Co sądzę na temat przekazu Biblii już pisałem wyżej ale ty jak zwykle widzisz w moich wpisach tylko to co chcesz widzieć...
KAAN pisze:
sahcim pisze:Kwestia moich przodków, to nie sprawa wiary ale udokumentowanych historycznie faktów więc przestań się błaźnić...
Więc jakie są fakty? Małpa czy Adam?
Jak cię interesują fakty dotyczące mojego pochodzenia, tzn moi przodkowie, to są one dostępne pod pewnymi warunkami w kancelarii parafialnej mojej miejscowości...
KAAN pisze:
sahcim pisze:Fakt, że w Biblii jest napisane iż wszystkie stworzenia zostały stworzone według rodzajów nie zaprzecza teorii, że zarówno rośliny jak i zwierzęta wyewoluowały z materii Ziemi...
Zaprzecza, ponieważ Biblia mówi o stworzeniu rodzajów, a nie jednego rodzaju z innego rodzaju.
Biblia nie mówi...nie przypisuj Księdze czegoś co nie leży w jej naturze...
Ostatnio zmieniony 27 cze 2016, 19:36 przez sahcim, łącznie zmieniany 1 raz.


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: Zbyszekg4 » 27 cze 2016, 19:33

jj pisze:...a poza tym, to prawda, ze w cytowanym przez ciebie fragmencie proces tworzenia swiata jest opisany i zapisany tak, ze nie moze byc zadnych watpliwosci. :)

I tego wspólnego stanowiska się trzymajmy! :yes:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: betme » 27 cze 2016, 21:41

Sahcim, krecisz. Odpowiedź na pytania a nie ćwicz pawiana jak Twój przodek.


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: sahcim » 27 cze 2016, 21:44

betme pisze:Sahcim, krecisz. Odpowiedź na pytania a nie ćwicz pawiana jak Twój przodek.
Skup się i napisz jeszcze raz o co ci chodzi...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: fryderyk » 27 cze 2016, 22:06

KAAN pisze:Jak dotrze do ciebie że Biblia jest doskonała i nie zawiera błędów to pogadamy :)

A kto tak twierdzi? Ty? No to udowodnij to ...

KAAN pisze:Czyżbyś pochodził od małpy tak jak fryderyk albo nesto?


Wg aktualnej wiedzy naukowej ty pochodzisz od małpy.
A dokładniej mówiąc, obecnie żyjące małpy i ty macie wspólnego przodka.

Natomiast wg starej żydowskiej książki opisującej przeróżne czary, mary, cuda, twój przodek został w magiczny sposób ulepiony z gliny, a jego kobieta wyczarowana została z jego żebra.

Jak dla mnie, aktualna wiedza naukowa jest delikatnie mówiąc - bardziej wiarygodna.
Nauka działa, a czary, cuda, zaklęcia - nie.



Wróć do „Kreacjonizm vs. Ewolucjonizm”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości