Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Dyskusje o powstaniu świata.

Uważam, że biblijny opis stworzenia świata jest:

legendą
0
Brak głosów
fałszywy, świat powstał w wyniku Wielkiego Wybuchu a życie w wyniku ewolucji biologicznej
1
3%
fałszywy, mam inną teorię na powstanie świata
0
Brak głosów
fałszywy, ale nie wiem jak powstał świat
0
Brak głosów
symboliczny, a świat powstał w wyniku Wielkiego Wybuchu, który zapoczątkował Bóg
5
13%
symboliczny, mam swoją teorię na powstanie świata
1
3%
symboliczny, ale nie wiem jak naprawdę powstał świat
3
8%
dosłowny: Bóg stworzył świat i życie na Ziemi w 6 dni
20
51%
prawdziwy a częściowo symboliczny, np. dni mogą oznaczać dłuższy okres czasu
9
23%
prawdziwy, ale wstydzę się przyznać, że w to wierzę:)
0
Brak głosów
nie wiem jaki jest
0
Brak głosów
nie mam zdania
0
Brak głosów
mam inne zdanie, które opiszę w poście
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 39
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Postautor: Zbyszekg4 » 20 paź 2015, 07:55

Rembov, już mi się nie chce wracać do dawniejszego tematu, ale WIEDZ, że nie jesteś tu wyrocznią! i Twoje zdanie nt opisu stworzenia nie jest jedynym!
Są argumenty przeciwko Twojej niewierze w tym temacie.

Ten chłopak mógłby byc Twoim synem- młody taki, a już lepiej potrafi rozumieć brak problemu z opisem stworzenia https://www.youtube.com/watch?v=IVrOWjW ... ploademail


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Postautor: Rembov » 20 paź 2015, 08:29

Zbyszekg4 pisze:Rembov, już mi się nie chce wracać do dawniejszego tematu, ale WIEDZ, że nie jesteś tu wyrocznią! i Twoje zdanie nt opisu stworzenia nie jest jedynym!
Są argumenty przeciwko Twojej niewierze w tym temacie.

Pomijając już to, że ja WIERZĘ w stworzenie świata przez Boga, to te argumenty są śmieszne, bo zwyczajnie NACIĄGAJĄ Pismo Święte w próbie pogodzenia tego, czego pogodzić się nie da. Trzeba zamykać oczy na fakty aby twierdzić, ze kolejność stwarzania w późniejszym opisie z 1 rozdziału Księgi Rodzaju nie jest sprzeczna z wcześniejszym opisem z rozdziału drugiego. I nie tylko ja ten fakt dostrzegam. :)

A co do tego chłopaka, to mnie rozbawił, bo pokazał, że ignoruje to, co zapisano w 2 rozdziale Księgi Rodzaju, a zwłaszcza wypowiedź Boga PO stworzeniu Adama na temat przyczyny stworzenia zwierząt. :D


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Postautor: Zbyszekg4 » 20 paź 2015, 08:51

OK. Ten temat ja opuszczam (pustych sporów unikaj - radzi apostoł), ale zapraszam do najnowszego: viewtopic.php?f=56&t=14337&p=473309#p473309


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Postautor: Rembov » 20 paź 2015, 09:04

Zbyszekg4 pisze:OK. Ten temat ja opuszczam (pustych sporów unikaj - radzi apostoł),

Nie zasłaniaj się apostołem tam, gdzie zwyczajnie zamykasz oczy na fakty.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Postautor: Zbyszekg4 » 20 paź 2015, 09:06

Za to Ty je otwórz na fakty w tym temacie: viewtopic.php?f=56&t=14337&p=473309#p473309

PS. Mnie godzenie Rdz 1 i 2 całkowicie zadowala, że Ciebie to nie pasuje, to trudno- nie będę się bił z Tobą o to...
Kiedyś "wizja lokalna" wszystko wyjaśni - ja poczekam


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Postautor: Rembov » 20 paź 2015, 09:13

Zbyszekg4 pisze:Za to Ty je otwórz na fakty w tym temacie: viewtopic.php?f=56&t=14337&p=473309#p473309

Może komuś zechce się rozplątywać bzdury, które tam zawarłeś. Ja nie mam ochoty.

Mnie godzenie Rdz 1 i 2 całkowicie zadowala,

Bo ZAMYKASZ oczy na to, że one podają INNY przebieg stwarzania świata przez Boga i cele stworzenia ludzi oraz zwierząt. Pomodlę się w twojej intencji, aby Bóg ci otworzył oczy.

Kiedyś "wizja lokalna" wszystko wyjaśni - ja poczekam

Wtedy będzie już za późno na to, abyś się nawrócił.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Postautor: Zbyszekg4 » 20 paź 2015, 09:18

Żegnam Cię; postaram się unikać dyskusji z Tobą, dla oszczędności czasu (kiedyś październik był ogłaszany miesiącem oszczędzania)!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Postautor: KAAN » 20 paź 2015, 11:22

Rembov pisze:... w Biblii mamy dwa opisy stworzenia świata, które są sprzeczne ze sobą....
Oczywiste bzdury wypisujesz, jest jeden spójny opis stworzenia wszystkiego. Powtarzasz słowa liberalnej teologii, która zakłada ze w Biblii są błędy. Katolicyzm do swojego przetrwania musi uciekać się do deprecjonowania Słowa Bożego które obnaża ogrom błędu doktryny katolickiej, natomiast wywyższa ludzkie ustalenia i teorie jako ważniejsze od Bożego przekazu. To naturalne w katolicyzmie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Postautor: Rembov » 20 paź 2015, 11:27

KAAN pisze:
Rembov pisze:... w Biblii mamy dwa opisy stworzenia świata, które są sprzeczne ze sobą....
Oczywiste bzdury wypisujesz, jest jeden spójny opis stworzenia wszystkiego.

Księżyc zaś zrobiony jest z sera i żyje na nim pan Twardowski. Sprzeczność pomiędzy tymi dwoma opisami pokazywałem już kilka razy, więc nie będę się powtarzał i po prostu dam linka: viewtopic.php?p=457630#p457630
Pomodlę się też, tak samo jak w intencji Zbyszka, aby Pan obdarzył cię swoją łaską i zdjął z twoich oczu łuski, które nie pozwalają ci tego dostrzec.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Postautor: KAAN » 20 paź 2015, 11:43

Rembov pisze:
KAAN pisze:
Rembov pisze:... w Biblii mamy dwa opisy stworzenia świata, które są sprzeczne ze sobą....
Oczywiste bzdury wypisujesz, jest jeden spójny opis stworzenia wszystkiego.
Księżyc zaś zrobiony jest z sera i żyje na nim pan Twardowski.
To według tradycji katolickiej :D ?
Sprzeczność pomiędzy tymi dwoma opisami pokazywałem już kilka razy,
Nic nie wykazałeś, ja ci wykazałem że nie rozumiesz co czytasz, masz w "głębokim poważaniu" Słowo Boże i bardziej ci pasuje słowo ludzkie niż Boże. Od wielu lat usiłujesz na tym forum dowodzić błędów w Biblii, bo nie możesz znieść, że wierzący ludzie trzymają się pełnej prawdy zawartej w Biblii. Tych błędów nie ma, dlatego odwołujesz się do opracowań ateistów walczących z wiarą chrześcijańską. Wszystkie argumenty jakimi się posługujesz w tej dyskusji o wiarygodności Pisma wymyślili ateiści.
Rembov pisze: Pomodlę się też, tak samo jak w intencji Zbyszka, aby Pan obdarzył cię swoją łaską i zdjął z twoich oczu łuski, które nie pozwalają ci tego dostrzec.
Pan Bóg nie słucha twoich modlitw, bo obrażasz go swoimi stwierdzeniami że mówi w swoim Słowie kłamstwa. Pomódl się o wybaczenie swojego grzechu herezji i bezczelności wobec Stwórcy, że masz czelność kwestionować Jego Słowo.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Postautor: Rembov » 20 paź 2015, 11:47

KAAN pisze:
Rembov pisze: Pomodlę się też, tak samo jak w intencji Zbyszka, aby Pan obdarzył cię swoją łaską i zdjął z twoich oczu łuski, które nie pozwalają ci tego dostrzec.
Pan Bóg nie słucha twoich modlitw, bo obrażasz go swoimi stwierdzeniami że mówi w swoim Słowie kłamstwa.

No to teraz poproszę o PRZYTOCZENIE fragmentu mojego posta, w którym stwierdziłem, że "Pan Bóg mówi w swoim słowie kłamstwa".


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Postautor: KAAN » 20 paź 2015, 11:57

Rembov pisze:
KAAN pisze:
Rembov pisze: Pomodlę się też, tak samo jak w intencji Zbyszka, aby Pan obdarzył cię swoją łaską i zdjął z twoich oczu łuski, które nie pozwalają ci tego dostrzec.
Pan Bóg nie słucha twoich modlitw, bo obrażasz go swoimi stwierdzeniami że mówi w swoim Słowie kłamstwa.

No to teraz poproszę o PRZYTOCZENIE fragmentu mojego posta, w którym stwierdziłem, że "Pan Bóg mówi w swoim słowie kłamstwa".

fragment:
Rembov pisze:
... w Biblii mamy dwa opisy stworzenia świata, które są sprzeczne ze sobą....


Zarzucasz Bogu kłamstwo. Biblia jest Słowem Bożym i występujesz przeciwko świętości tego Słowa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Postautor: Rembov » 20 paź 2015, 12:03

KAAN pisze:
Rembov pisze:
KAAN pisze:Pan Bóg nie słucha twoich modlitw, bo obrażasz go swoimi stwierdzeniami że mówi w swoim Słowie kłamstwa.

No to teraz poproszę o PRZYTOCZENIE fragmentu mojego posta, w którym stwierdziłem, że "Pan Bóg mówi w swoim słowie kłamstwa".

fragment:
Rembov pisze:
... w Biblii mamy dwa opisy stworzenia świata, które są sprzeczne ze sobą....

Zarzucasz Bogu kłamstwo.

Właśnie sam pokazałeś, że mnie FAŁSZYWIE o to oskarżasz, bo jak KAŻDY widzi, nie ma w tej wypowiedzi stwierdzenia, że Bóg "mówi w swoim Słowie kłamstwa", którego napisanie mi zarzuciłeś. Jest to tym bardziej przykre, że jesteś moderatorem tego forum. :(

Bardzo cię współczuję i będę modlił się o twoje nawrócenie.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Postautor: KAAN » 21 paź 2015, 09:32

Rembov pisze:
KAAN pisze:
Rembov pisze:No to teraz poproszę o PRZYTOCZENIE fragmentu mojego posta, w którym stwierdziłem, że "Pan Bóg mówi w swoim słowie kłamstwa".

fragment:
Rembov pisze:
... w Biblii mamy dwa opisy stworzenia świata, które są sprzeczne ze sobą....

Zarzucasz Bogu kłamstwo.

Właśnie sam pokazałeś, że mnie FAŁSZYWIE o to oskarżasz, bo jak KAŻDY widzi, nie ma w tej wypowiedzi stwierdzenia, że Bóg "mówi w swoim Słowie kłamstwa", którego napisanie mi zarzuciłeś. Jest to tym bardziej przykre, że jesteś moderatorem tego forum. :(

Bardzo cię współczuję i będę modlił się o twoje nawrócenie.
Właśnie pokazałem, ze zarzucasz Bogu kłamstwo wykazując w Jego Słowie sprzeczności, a ty nie nadajesz sie na użytkownika forum. Twoje modlitwy są mi niepotrzebne, Bóg grzeszników nie wysłuchuje.
Ewangelia św. Jana 9:31 Wiemy, że Bóg grzeszników nie wysłuchuje, ale tego, kto jest bogobojny i pełni wolę jego, wysłuchuje.

Gdybyś był bogobojny to nie pisałbyś tak obrzydliwych rzeczy przeciwko Bogu. Bóg nie myli się w swoim Słowie dlatego napisano w Psalmie:

Księga Psalmów 119:140 Słowo twoje jest całkowicie czyste, Dlatego kocha je sługa twój.

A Pan Jezus powiedział:
Ewangelia św. Jana 17:17 Poświęć ich w prawdzie twojej; słowo twoje jest prawdą.

Zarzucanie Biblii że jest błędna w swoim przekazie jest świętokradztwem i blużnierstwem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Postautor: Kamil M. » 21 paź 2015, 13:47

Rethel pisze:A jakie jest Kamilu stanowisko Cerkwi?

Nie ma jednego stanowiska Cerkwi poza: "Wierzę w jednego Boga Ojca Wszechmogącego, stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych, i w jednego Pana Jezusa Chrystusa (...), a przez Niego wszystko się stało, (...) i w Ducha Świętego, Pana i Ożywiciela (...)."

Podejścia poszczególnych autorytetów prawosławnych bywają różne.


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.

Wróć do „Kreacjonizm vs. Ewolucjonizm”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości