Łupek Hermit

Dyskusje o powstaniu świata.
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Łupek Hermit

Postautor: Psrus » 02 lip 2015, 21:04

Obrazek
http://www.pbase.com/yorgie/image/140737386
Odbicie spękań spieczonej od słońca ziemi w skale osadowej.
Czy można mieć suchą pustynię pod wodami globalnego potopu?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Łupek Hermit

Postautor: KAAN » 03 lip 2015, 12:25

pozytywista pisze:Obrazek
http://www.pbase.com/yorgie/image/140737386
Odbicie spękań spieczonej od słońca ziemi w skale osadowej.
Czy można mieć suchą pustynię pod wodami globalnego potopu?
U mnie w pobliżu domu widziałem takie spękania kiedy naokoło rosła trawa i było całkiem chłodno, wystarczy żeby muł w kałuży wysechł. Minerały ilaste w rodzaju montmorylonitu, illitu maja bardzo duży skurcz w czasie wysychania, dlatego nie nadają się do produkcji ceramiki bez zchudzania .


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 03 lip 2015, 13:06

Tak na marginesie suszy. Sprowadziłam się tu około 8 lat temu. Zaczęłam od poznawania okolicy,która obfitowała w jeziorka,mnóstwo terenów podmokłych a w lasach zatrzęsienie oczek wodnych i obfitość zwierzyny. Z roku na rok te bagienka i oczka znikały,już ich po prostu nie ma. Bardzo blisko mnie jest duże jezioro. Jeszcze rok temu było w porządku. Odkąd umarła moja psina /w czerwcu ub.roku/ nie chodziłam w tamtą stronę na spacery. Teraz, z innym psem zaczęłam. I po prostu mnie zatkało, już dawno nie byłam niczym tak zdumiona. Z dużego jeziora została kałuża, stawek średniej wielkości,który można przejść suchą nogą dookoła :!: :-(
Ryby się duszą,podpływają pod samą powierzchnię, strasznie na to patrzeć. Łabędzie,kaczki to echo minionych lat. Zwierzyny w lesie prawie nie ma.
Kiedyś szłam do lasu kilka razy dziennie i za każdym razem...to sarna,daniel,zające,mnóstwo śladów po lisach...Obecnie - można tydzień i dwa chodzić,a nawet śladu po zwierzakach nie znaleźć.


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Łupek Hermit

Postautor: Psrus » 03 lip 2015, 19:57

KAAN pisze:
pozytywista pisze:Obrazek
http://www.pbase.com/yorgie/image/140737386
Odbicie spękań spieczonej od słońca ziemi w skale osadowej.
Czy można mieć suchą pustynię pod wodami globalnego potopu?
U mnie w pobliżu domu widziałem takie spękania kiedy naokoło rosła trawa i było całkiem chłodno, wystarczy żeby muł w kałuży wysechł. Minerały ilaste w rodzaju montmorylonitu, illitu maja bardzo duży skurcz w czasie wysychania, dlatego nie nadają się do produkcji ceramiki bez zchudzania .

A jakie to ma odniesienie do problemu? Jak chcesz mieć wyschnięty muł pod wodami potopu? Skały osadowe pochodzą rzekomo z potopu. Prawdopodobnie żadnego potopu nie było.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 03 lip 2015, 20:43

pozytywista pisze:Prawdopodobnie żadnego potopu nie było.

Oj, oj, "galopujesz" na oślep ku przepaści niewiary w Boże Słowo! ZATRZYMAJ SIĘ KOLEGO :!: póki nie jest za późno...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 04 lip 2015, 19:58

Zbyszekg4 pisze:
pozytywista pisze:Prawdopodobnie żadnego potopu nie było.

Oj, oj, "galopujesz" na oślep ku przepaści niewiary w Boże Słowo! ZATRZYMAJ SIĘ KOLEGO :!: póki nie jest za późno...

Tłumaczenie pozytywisty: nieistotne są fakty, istotne jest żeby nie podważać własnej wiary.
To jest chyba zaślepienie Zbyszku. :(


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 04 lip 2015, 20:11

pozytywista, ale o co Ci chodzi? Że jakaś skała jest sucha?... Ja tu problemu nie widzę, a Ty go sobie nie szukaj!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Łupek Hermit

Postautor: KAAN » 05 lip 2015, 09:26

pozytywista pisze:
KAAN pisze:
pozytywista pisze:Obrazek
http://www.pbase.com/yorgie/image/140737386
Odbicie spękań spieczonej od słońca ziemi w skale osadowej.
Czy można mieć suchą pustynię pod wodami globalnego potopu?
U mnie w pobliżu domu widziałem takie spękania kiedy naokoło rosła trawa i było całkiem chłodno, wystarczy żeby muł w kałuży wysechł. Minerały ilaste w rodzaju montmorylonitu, illitu maja bardzo duży skurcz w czasie wysychania, dlatego nie nadają się do produkcji ceramiki bez zchudzania .
A jakie to ma odniesienie do problemu?.
A takie ma znaczenie, że nie ma nic szczególnego w takich formacjach skalnych, one są bardzo powszechne nawet dzisiaj.
pozytywista pisze: Jak chcesz mieć wyschnięty muł pod wodami potopu?
To bardzo proste; są dwie metody aby uzyskać obraz spękań, jedna to nawianie suchego materiału, np piasku, a druga metoda to gwałtowne zalanie mułem wyschniętej powierzchni. Do odtworzenia stanu wilgotnego potrzeba trochę czasu i zanim illit lub montmorylonit wchłonie wodę może zostać przykryty warstwą mułu .
Jest jeszce trzecia metoda wytworzenia takiego reliefu; spękana ziemia ma zwykle rozegregowane ziarna, które w górnej części są drobniejsze i deszcz może spłukać z górnej części spękanej ziemi i maź może wpłynąć do szczelin tworząc relief. Kiedy to wszystko zostanie przykryte mułem to może taka formacja przetrwać potop.
pozytywista pisze:Skały osadowe pochodzą rzekomo z potopu. Prawdopodobnie żadnego potopu nie było.
Potop z pewnością był, są na to dowody na całym świecie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 05 lip 2015, 16:26

KAAN pisze:Potop z pewnością był, są na to dowody na całym świecie.

Nawet o Twoim otoczeniu, pozytywisto! [zajrzyj do piwnicy...; może być u sąsiadki, jeśli nie masz własnej]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 05 lip 2015, 18:02

Jestem zawiedziony logiką przedstawianą w tym temacie.
Formacja Hermit to warstwa datowana na wczesny perm i jest zaznaczona na biało na tym przekroju:
Obrazek
Jak chcecie mieć zachowane odbicie suchej, popękanej gleby w warstwie pochodzenia potopowego??? Datowanego na perm, w środku przekroju geologicznego Wielkiego Kanionu??
Jakby to było z prekambru, warstwy na samym spodzie, to można by to wyjaśnić, bo wielu kreacjonistów uważa że warstwy prekambryjskie są pochodzenia przedpotopowego. Wtedy zeschła ziemia zostałaby przykryta nanosem potopu, i by się zachowała jak pisze KAAN.
Ale ten przypadek jest nie do obrony, bo musielibyście mieć dwa globalne potopy. Jeden, który stworzyłby warstwy do formacji hermit, ona by wyschła, i wtedy nastąpiłby kolejny potop, który przykryłby ją wszystkimi warstwami wyżej.
Jeżeli tego NIE ROZUMIECIE, to ja tego lepiej NIE BEDE tłumaczył.
Odnieście się do problemu a nie zagadujcie masłem maślanym że "ziemia schnie" bo to wie 5-latek.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 05 lip 2015, 18:13

pozytywista, nie umiem Ci tego wytłumaczyć, ale czy to, co Ci przeszkadza wierzyć w potop, przeważa resztę argumentów za potopem? Czy może już i tej reszty nie aprobujesz??...
A może zaszło coś, co spowodowało zaistnienie tej formacji skalnej, o czym jeszcze nie wiemy teraz, a dowiemy się za X lat?... Weź to pod uwagę, bo chyba geologia nie powiedziała jeszcze ostatniego zdania w temacie Ziemi- zwłaszcza, że nie dysponuje nagraniami z potopu i warunków bezpośrednio po nim zaistniałym...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 05 lip 2015, 18:39

przeważa resztę argumentów za potopem?

Ciekawe jakim, bo nie znam żadnych.

A może zaszło coś, co spowodowało zaistnienie tej formacji skalnej, o czym jeszcze nie wiemy teraz, a dowiemy się za X lat?

A może będe wierzył w zębową wróżke, bo dziś jej nie udowodniono, ale za 100 lat może będa znali sposób aby udowodnić jej istnienie? :(


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 06 lip 2015, 10:04

pozytywista pisze:Jak chcecie mieć zachowane odbicie suchej, popękanej gleby w warstwie pochodzenia potopowego??? Datowanego na perm, w środku przekroju geologicznego Wielkiego Kanionu??.
A skąd wiesz jakie były przeobrażenia powierzchni ziemi w czasie potopu? Ziemia nie była zakryta wodą przez cały rok potopu. Lokalnie mogły zdarzać się wielokrotne zalewy i osuszenia pod koniec potopu. Gwałtowne przeobrażenia ziemi skutkowały wielkimi kataklizmami po których przyroda uspokajała się stopniowo. Masz bardzo mizerne wyobrażenie o potopie, poczytaj sobie jakie procesy mogły występować i jak wielkie zmiany w obrazie ziemi nastąpiły.
Jakby to było z prekambru, warstwy na samym spodzie, to można by to wyjaśnić, bo wielu kreacjonistów uważa że warstwy prekambryjskie są pochodzenia przedpotopowego.
Nigdzie na świecie nie ma pełnej kolumny geologicznej, a warstwy są przemieszane ze sobą w wielu miejscach. Datowanie współczesnej geologii jest błędne z powodu błędnych założeń.
Jeżeli tego NIE ROZUMIECIE, to ja tego lepiej NIE BEDE tłumaczył.
Myślę że ty nie rozumiesz jakie procesy są możliwe w warunkach potopu i nie masz wiedzy o stanie ziemi przed potopem.
Ostatnio zmieniony 06 lip 2015, 10:05 przez KAAN, łącznie zmieniany 1 raz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 06 lip 2015, 10:40

Nigdzie na świecie nie ma pełnej kolumny geologicznej, a warstwy są przemieszane ze sobą w wielu miejscach. Datowanie współczesnej geologii jest błędne z powodu błędnych założeń.

Nie rozmawiamy o kolumnie geologicznej (nawet nie ma w języku polskim takiego pojęcia), rozmawiamy w tym momencie o przekroju geologicznym Wielkiego Kanionu, możesz sobie ponazywać warstwy jak chcesz, mówimy o ich cechach i właściwościach, łapiesz?
Myślę że ty nie rozumiesz jakie procesy są możliwe w warunkach potopu i nie masz wiedzy o stanie ziemi przed potopem.

A ty wiesz, bo tam byłeś.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 07 lip 2015, 11:53

pozytywista pisze:
Nigdzie na świecie nie ma pełnej kolumny geologicznej, a warstwy są przemieszane ze sobą w wielu miejscach. Datowanie współczesnej geologii jest błędne z powodu błędnych założeń.
Nie rozmawiamy o kolumnie geologicznej (nawet nie ma w języku polskim takiego pojęcia),
Jest tylko ty go nie znasz, kolumna geologiczna to teoretyczny układ warstw których kolejność i wiek jest zgodny z tabelą stratygraficzną.
Kiedy mówimy o okresach geologicznych w oderwaniu od rzeczywistego, znajdowanego w naturze układu warstw skalnych to posługujemy się pojęciem tabeli stratygraficznej, kiedy jednak mówimy i układzie warstw w naturze to można używać pojęcia kolumny geologicznej, to jest proste tłumaczenie angielskiego terminu, które dawniej nie funkcjonowało w polskim języku a teraz jest używane.

rozmawiamy w tym momencie o przekroju geologicznym Wielkiego Kanionu, możesz sobie ponazywać warstwy jak chcesz, mówimy o ich cechach i właściwościach, łapiesz?
W przekroju geologicznym Wielkiego Kanionu nie ma kompletnej kolumny geologicznej i cechy kanionu wskazują na katastroficzne powstanie po potopie, a organizmy znajdowane w warstwach odkrytych w kanionie wskazują na katastroficzny sposób ich powstania.
Myślę że ty nie rozumiesz jakie procesy są możliwe w warunkach potopu i nie masz wiedzy o stanie ziemi przed potopem.
A ty wiesz, bo tam byłeś.
A ja wiem bo tym się interesuję i mam wyższe wykształcenie w kierunku pozwalającym mi na zrozumienie zagadnień z zakresu geologii, fizyki, chemii, sedymentologii poruszanych w tym zakresie wiedzy o ziemi.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Kreacjonizm vs. Ewolucjonizm”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości