Strona 1 z 1

Film o dendrochronologii

: 10 cze 2015, 17:08
autor: Psrus
Czy da sie obalić twierdzenia z tej prezentacji?
https://www.youtube.com/watch?v=aLFKM886l4Q

: 10 cze 2015, 17:23
autor: Psrus
Patrzę na świat, drzewa i ziemię, trawę i skąd mam wiedzieć jak wygląda historia naturalna?? Nie wiem czy był potop czy nie! Obie teorie, kreacjonizm i ewolucjonizm, są szalone!

: 10 cze 2015, 18:02
autor: Filip
Rozważałeś kreacjonizm starej Ziemi? ;-) Moim zdaniem lepiej tłumaczy dane naturalne. Jest też kilka istotnych propozycji egzegezy Rdz 1-2 z tej perspektywy.

Akurat dendrochronologia nie jest moim zdaniem wielkim problemem. Jeżeli Ziemia ma ~ 11 tys. lat, to wciąż jest to kompatybilne z kreacjonizmem młodej Ziemi (uwzględniając możliwość luk w rodowodach). Ale poszlak za starą Ziemią jest znacznie więcej.

: 10 cze 2015, 18:23
autor: Psrus
Szczególnie wyczekuję odpowiedzi KAANa.

: 10 cze 2015, 18:49
autor: Ariela
Ja wyznaje kreacjonizm mlodej ziemii ktory tez uwazam za zgodny z Biblia i z tym czego Biblia faktycznie naucza. Mnie przekonal w szczegolnosci Kent Hovind, ale tez pewien ortodoksyjny rabin z Izraela ktory dyskutowal o tym z zydowksim sceptykiem i co ciekawe powoloywal sie na prace adwentysty siodmego dnia i fizyka nuklearnego Robert'a Gentry'ego ktory robil badania w tym kierunku. Tutaj jest ta dyskusja https://www.youtube.com/watch?v=y3s8SWShauon Co prawda jego oponent nie jest zadnym naukowcem, wiec mozna sie przyczepic ze rabin mogl latwo udowodnic swoje racje, ale ciekawe jest to co mowi, bo osobiscie robil research.

: 10 cze 2015, 18:57
autor: Czekoladowy
Na facebooku jest strona "Biblijne Towarzystwo Kreacjonistyczne". Może napisz do nich takie pytanie? Ciekawe co odpowiedzą.

: 10 cze 2015, 18:59
autor: Zbyszekg4
A możecie w 2-3 zdaniach rzec w czym rzecz?

Re: Film o dendrochronologii

: 11 cze 2015, 16:00
autor: KAAN
pozytywista pisze:Czy da sie obalić twierdzenia z tej prezentacji?
https://www.youtube.com/watch?v=aLFKM886l4Q
Dendrochronologia, jak każda nauka polega na pomiarach i porównywaniu. Kiedy zagłębisz się w metody dendrochronologii niewatpliwie stwierdzisz, że to co pokazują w takiej przezentacji jest wyidealizowaniem pewnych badań, które nie sa tak jednoznaczne jak pokazano w prezentacji. Sam wiek najstarszego drzewa pokrywa się w pewnym przybliżeniu z czasem potopu który miał miejsce ok 4500 lat temu. Reszta to różnego rodzaju spekulacje oparte o grube założenia i uproszczenia.
Każde drzewo jest inne; wystarczy że jedno stało dwadzieścia metrów na północ od drugiego i jego słoje bedą wyglądać inaczej, bo jedno zacienia drugie. O ile datowanie drewna użytego w budowlach i jeszcze rosnącego jest stosunkowo precyzyjne to już drewno znalezione np. w ziemi nie da się wydatować porównawczo tak precyzyjnie zwłaszcza tego ze starożytności.
Stwierdzenie że najstarsze drzewo wrosło w okolicach daty potopu jest mocnym argumentem, że ziemia ma ok 6200 lat.

pytania pomoc randka