Ewolucja organizmów jest faktem.

Dyskusje o powstaniu świata.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: KAAN » 14 wrz 2017, 09:44

liberator pisze:Ależ są i wskazywałem je :)
Zapoznaj się z dość obszernym artykułem:
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Ewolucja_biologiczna
Wikipedia to nie jest dowód naukowy, artykuł jest tylko długim bajaniem, bez dowodów. Nie umiesz do tej pory pokazać ani jednego dowodu na ewolucję neodarwinowską.
KAAN pisze:Wobec świadectwa stworzenia teoria ewolucji jest bezradna; w każdym organizmie żywym widoczna jest myśl Stwórcy i bardzo dziwne jest na pierwszy rzut oka, że ewolucjoniści tego nie widzą.

liberator pisze:W każdym organizmie żywym widać wspólny kod genetyczny. Obserwacja ta potwierdza słuszność teorii ewolucji :)

Nie masz na to dowodu, przeciwnie dowody naukowe potwierdzają, ze informacja i kod nie powstają spontanicznie, do tego potrzebna jest inteligencja. Stworzenie jest logicznym wnioskiem wobec faktów naukowych; nieredukowalna złożoność mechanizmów biologicznych wyklucza ewolucję.
KAAN pisze:Jest dokładnie odwrotnie, kod genetyczny jest informacją, co z teorii informacji oznacza że musi istnieć nadawca i odbiorca informacji, oba te podmioty muszą być inteligentne lub ustanowione przez inteligencję inaczej nie było by przekazu informacji. Ewolucja nie jest inteligencją, to chaos, a chaos nie tworzy zakodowanej informacji.
Kulą w płot!
Teoria informacji w ogóle nie zajmuje się kodem genetycznym DNA!
Gadasz, kod genetyczny jak sama nazwa wskazuje jest kodem, czyli mechanizmem manipulowania informacją, a to podpada pod teorię informacji, musisz się douczyć :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: KAAN » 14 wrz 2017, 10:23

Soul33 pisze:Nie muszę pokazać ewolucji psa od wilka, aby twierdzić, że wilk jest jego przodkiem. Wiedząc, że ewolucja zachodzi, wystarczy analiza genetyczna, morfologiczna i archeologiczna.
Problem w tym ze nie wiesz, czy ewolucja zachodzi, analiza genetyczna, morfologiczna i archeologiczna nie udowadnia że ewolucja neodarwinowska zachodzi. Stan nie dowodzi procesu, musisz mieć dowód że ten stan był osiągniety drogą spontanicznego stworzenia informacji co wobec złożoności takiego procesu jest niemożliwe.
Próbujesz hipotezę uznać za aksjomat.
KAAN pisze:nic to nie mówi o ewolucji, czyli powstawania nowych genów i wzbogacania informacji genetycznej

Skoro coś istnieje, jakoś musiało powstać. A jak - to kwestia do badań i dyskusji.
No właśnie, badania wskazują, że życie jest złożonym mechanizmem, który musiał byc zaprojektowany i wykonany, to prowadzi do wniosku, ze chrześcijanie mają rację mówiąc o stworzeniu.
Niemniej nowe geny powstają przez insercje i duplikacje.
I nadal nie ma wzbogacenia informacji genetycznej i nie ma tworzenia nowych mechanizmów biologicznych. To tylko mieszanie istniejącej informacji. Praktyka genetyków wskazuje, że organizmy zmienione genetycznie w sposób sztuczny mają gorsze zdolności przeżycia w środowisku. Genetyka populacyjna wskazuje ze mutacje są eliminowane z populacji a nie utrwalane.
KAAN pisze:Przeciwnie, genetyka dowodzi, że duże populacje działają konserwująco na geny, a małe populacje degenerująco na informację w DNA.
To tylko statystyka. Spada prawdopodobieństwo danych zdarzeń ale nic nie staje się niemożliwe. Poza tym - jeśli są jedne problemy w małych w populacjach, a inne problemy w dużych, to w średnich ich nie ma.
Ta statystyka wskazuje ze ewolucjoniści się mylą. Nauka dowodzi nieistnienia ewolucji.
KAAN pisze:Nigdzie, w zadnych populacjach nie obserwuje się wzbogacania informacji genetycznej. Wiele by pisać na ten temat, ale lepiej jak posłuchasz specjalistów od tego
Skro istnieją mutacje (w uproszczeniu losowe zmiany kodu), to mogą one wzbogacać informację genetyczną. Wtedy, gdy coś zostaje dodane i okaże się funkcjonalne.
Nie mogą, jeszcze raz odsyłam cię do specjalistów, jest wiele wykładów w internecie, które o tym mówią. Organizm żywy jest ściśle zestrojonym systemem w którym informacja genetyczna jest w najwyższym stopniu chroniona i na wielu poziomach struktury genetycznej jest sterowany w przemyślany sposób. Ewplucja jest dla ludzi którym nie chce się myśleć, kiedy poznajemy kolejne niezwykłe mechanizmy komórkowe staje się jasne, że nie ma naturalnych możliwości na powstanie życia i jego obraz jaki obserwujemy dzisiaj.
KAAN pisze: Spisek ateistów, ludzi walczących z wierzącymi.

To prędzej kreacjonizm. Bo ośmiesza wiarę i Boga.
Postudiuj historię to się przekonasz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
agnostyczny
Posty: 19
Rejestracja: 10 wrz 2017, 20:59
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: agnostyczny » 14 wrz 2017, 11:12

KAAN pisze:
Soul33 pisze:Nie muszę pokazać ewolucji psa od wilka, aby twierdzić, że wilk jest jego przodkiem. Wiedząc, że ewolucja zachodzi, wystarczy analiza genetyczna, morfologiczna i archeologiczna.
Problem w tym ze nie wiesz, czy ewolucja zachodzi, analiza genetyczna, morfologiczna i archeologiczna nie udowadnia że ewolucja neodarwinowska zachodzi. Stan nie dowodzi procesu, musisz mieć dowód że ten stan był osiągniety drogą spontanicznego stworzenia informacji co wobec złożoności takiego procesu jest niemożliwe.
Próbujesz hipotezę uznać za aksjomat.
KAAN pisze:nic to nie mówi o ewolucji, czyli powstawania nowych genów i wzbogacania informacji genetycznej

Skoro coś istnieje, jakoś musiało powstać. A jak - to kwestia do badań i dyskusji.
No właśnie, badania wskazują, że życie jest złożonym mechanizmem, który musiał byc zaprojektowany i wykonany, to prowadzi do wniosku, ze chrześcijanie mają rację mówiąc o stworzeniu.
Niemniej nowe geny powstają przez insercje i duplikacje.
I nadal nie ma wzbogacenia informacji genetycznej i nie ma tworzenia nowych mechanizmów biologicznych. To tylko mieszanie istniejącej informacji. Praktyka genetyków wskazuje, że organizmy zmienione genetycznie w sposób sztuczny mają gorsze zdolności przeżycia w środowisku. Genetyka populacyjna wskazuje ze mutacje są eliminowane z populacji a nie utrwalane.
KAAN pisze:Przeciwnie, genetyka dowodzi, że duże populacje działają konserwująco na geny, a małe populacje degenerująco na informację w DNA.
To tylko statystyka. Spada prawdopodobieństwo danych zdarzeń ale nic nie staje się niemożliwe. Poza tym - jeśli są jedne problemy w małych w populacjach, a inne problemy w dużych, to w średnich ich nie ma.
Ta statystyka wskazuje ze ewolucjoniści się mylą. Nauka dowodzi nieistnienia ewolucji.
KAAN pisze:Nigdzie, w zadnych populacjach nie obserwuje się wzbogacania informacji genetycznej. Wiele by pisać na ten temat, ale lepiej jak posłuchasz specjalistów od tego
Skro istnieją mutacje (w uproszczeniu losowe zmiany kodu), to mogą one wzbogacać informację genetyczną. Wtedy, gdy coś zostaje dodane i okaże się funkcjonalne.
Nie mogą, jeszcze raz odsyłam cię do specjalistów, jest wiele wykładów w internecie, które o tym mówią. Organizm żywy jest ściśle zestrojonym systemem w którym informacja genetyczna jest w najwyższym stopniu chroniona i na wielu poziomach struktury genetycznej jest sterowany w przemyślany sposób. Ewplucja jest dla ludzi którym nie chce się myśleć, kiedy poznajemy kolejne niezwykłe mechanizmy komórkowe staje się jasne, że nie ma naturalnych możliwości na powstanie życia i jego obraz jaki obserwujemy dzisiaj.
KAAN pisze: Spisek ateistów, ludzi walczących z wierzącymi.

To prędzej kreacjonizm. Bo ośmiesza wiarę i Boga.
Postudiuj historię to się przekonasz.



Nie wiem, czy ktoś z nas na forum jest biologiem. Przyznaję - ja nie jestem. Przez cały okres swojej edukacji szkolnej jako osoba wierząca byłem przekonany o tym, że proces ewolucji jest faktem. Z racji tego, że Bóg jest osobą wszechmocną "zaprogramował" proces ewolucji w taki a nie inny sposób, że suma sumarum powstał człowiek - stworzenie powstałe na jego podobieństwo ;).

KAAN - polecam zapoznać się z: http://poznstud.home.amu.edu.pl/pliki/t ... %C5%9B.pdf.

Polecam zwłaszcza od strony 105.
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2017, 11:20 przez agnostyczny, łącznie zmieniany 1 raz.


agnostyczny
Posty: 19
Rejestracja: 10 wrz 2017, 20:59
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: agnostyczny » 14 wrz 2017, 11:14

Co do naukowców wierzących w Boga: http://racjonalista.tv/ilu-naukowcow-wierzy-w-boga/


Awatar użytkownika
liberator
Posty: 937
Rejestracja: 27 lip 2014, 10:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: liberator » 14 wrz 2017, 11:39

KAAN pisze:Wikipedia to nie jest dowód naukowy, artykuł jest tylko długim bajaniem, bez dowodów. Nie umiesz do tej pory pokazać ani jednego dowodu na ewolucję neodarwinowską.


A o jaki dowód się rozchodzi? Co rozumiesz pod tym pojęciem? Dowód matematyczny, logiczny, historyczny, zeznania świadków?
Jeśli to drugie, to proszę, oto on :) :

Logiczny dowód na ewolucję
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,6356

KAAN pisze: informacja i kod nie powstają spontanicznie, do tego potrzebna jest inteligencja.

Nie znane są żadne rzetelne badania, z których by wynikało, że do powstania DNA potrzebna by była inteligencja.
Bujasz więc... A jeśli nie, to pokaż takie badania.

KAAN pisze: nieredukowalna złożoność mechanizmów biologicznych wyklucza ewolucję.


Nieredukowalna złożoność to pseudonaukowa idea opierająca się na zasadniczym błędzie logicznym zwanym argumentum ad ignorantiam (łac. „argument odwołujący się do niewiedzy”). Ktoś stwierdził, że niemożliwe jest powstanie wici bakteryjnej (bo nie wiedział jak mogła powstać) i wymyślił sobie termin nieredukowalnej złożoności. Bajdurzenie, pseudonauka.

Więcej tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Niereduko ... 5%9B%C4%87

KAAN pisze:JGadasz, kod genetyczny jak sama nazwa wskazuje jest kodem, czyli mechanizmem manipulowania informacją, a to podpada pod teorię informacji, musisz się douczyć :)


Teoria informacji została stworzona by zajmować się sztucznie wytworzoną informacją - przez człowieka. Nie zajmuje się związkami chemicznymi i biologią. Musisz się douczyć :)


:powodzenia:
1. Wyzwanie moralne dla wierzących. Na razie nie sprostał mu nikt na forum: http://goo.gl/sXDX9L
2. Czy Biblia podaje prawdę? Konkretna weryfikacja. Weryfikacja wykazała, że biblia nie podaje prawdy. http://goo.gl/ued2be
3. Człowiek wierzący w istnienie boga. Przyczyny... http://goo.gl/YvyjhY
4. Jahwe namawiający / nakazujący zabijanie całych narodów łącznie z dziećmi. Obrzydliwość http://goo.gl/XOxKlB
5. „Pismo Święte to fikcja literacka ?" Żadnemu teiście nie udało się zaprzeczyć... http://goo.gl/pZuy0x
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: KAAN » 14 wrz 2017, 12:08

agnostyczny pisze: Przez cały okres swojej edukacji szkolnej jako osoba wierząca byłem przekonany o tym, że proces ewolucji jest faktem.
Ja też tak myślałem, byłem ewolucjonistą jeszcze po nawróceniu, dopiero kiedy poznałem prawdę z Biblii i dowiedziałem się więcej o mechanizmach komórkowych, o geologii, fizyce, chemii (jestem chemikiem), poznałem to czym jest nauka i jak funkcjonuje środowisko naukowców, to zmieniłem zdanie. Mało wiedzy oddala od Boga, ale wiele rzetelnej wiedzy może człowieka pociągnąć w kierunku Stwórcy. Stworzenie zawiera świadectwo o Stwórcy:

Rz 1:19 Ponieważ to, co o Bogu wiedzieć można, jest dla nich jawne, gdyż Bóg im to objawił.
20 Bo niewidzialna jego istota, to jest wiekuista jego moc i bóstwo, mogą być od stworzenia świata oglądane w dziełach i poznane umysłem, tak iż nic nie mają na swoją obronę,
Z racji tego, że Bóg jest osobą wszechmocną "zaprogramował" proces ewolucji w taki a nie inny sposób, że suma sumarum powstał człowiek - stworzenie powstałe na jego podobieństwo ;).
To tylko sposób na uspokojenie sumienia dla tych co nie chcą uznać autorytetu Słowa Bożego, bo uczy ono że człowiek i wszystko inne został przez Boga stworzone.
Dzięki za link, poczytałem, nie znalazłem niczego co było by dla mnie nowością, ale praca ta dobrze ilustruje podejście ewolucjonistów do tematu prawdy obiektywnej. W całej pracy jest mnóstwo hipotez udowadnianych na zasadzie "nie może być inaczej bo to się zgadza z inną hipotezą". Cała ewolucja jest utworzona w konstrukcję nawzajem udowadniających się hipotez, z ilości tych hipotez ma wynikać moc teorii.
Polecam zwłaszcza od strony 105.
Eksperyment Lenskiego był wielokrotnie omawiany w internecie w debacie ewolucjonizm - kreacjonizm i nie ma w nim nic z dowodu na ewolucję. Mechanizmy jakie są w komórkach w metabolizmie glukozy czy cytrynianu istnieją normalnie w przyrodzie i są obecne w tażke w tych bakteriach z eksperymentu. Jedyne co się dzieje to włączanie i wyłącznie pewnych mechanizmów (cykli biochemicznych) w zależności od zmian w środowisku.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: KAAN » 14 wrz 2017, 12:22

liberator"Logiczny dowód na ewolucję
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,6356[/quote]W artykule nie ma dowodu na ewolucję neodarwinowską, facet nie rozróżnia zmian ewolucyjnych od ewolucji neodarwinowskiej. Ewolucja w sensie zmian oczywiście istnieje, są one spowodowane zmiennym środowiskiem i innymi czynnikami o których ewolucjoniści nie wiedzą. Natomiast nie istnieje ewolucja neodarwinowska tj proces powstania obecnej różnorodności organizmów z form prostych. Artykuł jest do kitu.
[quote][quote="KAAN pisze:
informacja i kod nie powstają spontanicznie, do tego potrzebna jest inteligencja.

Nie znane są żadne rzetelne badania, z których by wynikało, że do powstania DNA potrzebna by była inteligencja. [/quote]Nie istnieje żaden dowód ze DNA mogło powstać bez ingerencji Stwórcy. Mnóstwo badań potwierdza nieredukowalną złożoność cykli biochemicznych i niemożliwość zsyntetyzowania w podobnych warunkach środowiskowych składników DNA. Nawet sam Dawkins powiedział że życie może przynieśli kosmici albo coś innego przywiało je na ziemię. To orzech nie do zgryzienia dla ewolucjonistów.
KAAN pisze: nieredukowalna złożoność mechanizmów biologicznych wyklucza ewolucję.
Nieredukowalna złożoność to pseudonaukowa idea opierająca się na zasadniczym błędzie logicznym zwanym argumentum ad ignorantiam
Nieprawda, wykonano wiele analiz chemicznych problemu i nieredukowalna złożoność jest naukowym faktem. Posługujesz się argumentami zawierającymi nieprawdę. To pseudonaukowa odpowiedź na naukowe dowody.
KAAN pisze:JGadasz, kod genetyczny jak sama nazwa wskazuje jest kodem, czyli mechanizmem manipulowania informacją, a to podpada pod teorię informacji, musisz się douczyć :)
Teoria informacji została stworzona by zajmować się sztucznie wytworzoną informacją - przez człowieka. Nie zajmuje się związkami chemicznymi i biologią. Musisz się douczyć :)
Gadasz, teoria informacj zajmuje się wszelką informacją, a to co cię boli to stwierdzenie że informacja powstaje w inteligencji, a nie np. w kamieniu. Musisz się douczyć :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
liberator
Posty: 937
Rejestracja: 27 lip 2014, 10:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: liberator » 15 wrz 2017, 09:12

KAAN pisze:Nie istnieje żaden dowód ze DNA mogło powstać bez ingerencji Stwórcy.


Bardzo zabawne stwierdzenie. Nie ma żadnych dowodów, że jakikolwiek stwórca DNA istnieje...

KAAN pisze:wykonano wiele analiz chemicznych problemu i nieredukowalna złożoność jest naukowym faktem. 


Nie jest żadnym faktem tylko spektaklem ignorancji z niewiedzą.
Niewiedza badacza na temat genezy czegoś nie implikuje posiadania wiedzy na temat genezy tejże rzeczy :D
Jak mówiłem, to pseudonauka i do takich jest zaliczana.


KAAN pisze:Gadasz, teoria informacj zajmuje się wszelką informacją, a to co cię boli to stwierdzenie że informacja powstaje w inteligencji, a nie np. w kamieniu.


Mnie nie boli. Nie podchodzę do tego ani osobiście, ani ideologicznie. Ani mnie to grzeje, ani ziębi, a teoria informacji zajmuje się i stawia tezy wyłącznie na temat informacji wytworzonych przez człowieka. Związkami chemiczne występujące w naturze to kompletnie inna domena...

Interesują mnie suche fakty, a te ewidentnie wskazują na słuszność teorii ewolucji.


:powodzenia:
1. Wyzwanie moralne dla wierzących. Na razie nie sprostał mu nikt na forum: http://goo.gl/sXDX9L
2. Czy Biblia podaje prawdę? Konkretna weryfikacja. Weryfikacja wykazała, że biblia nie podaje prawdy. http://goo.gl/ued2be
3. Człowiek wierzący w istnienie boga. Przyczyny... http://goo.gl/YvyjhY
4. Jahwe namawiający / nakazujący zabijanie całych narodów łącznie z dziećmi. Obrzydliwość http://goo.gl/XOxKlB
5. „Pismo Święte to fikcja literacka ?" Żadnemu teiście nie udało się zaprzeczyć... http://goo.gl/pZuy0x
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: KAAN » 15 wrz 2017, 09:42

liberator pisze:
KAAN pisze:Nie istnieje żaden dowód ze DNA mogło powstać bez ingerencji Stwórcy.

Bardzo zabawne stwierdzenie. Nie ma żadnych dowodów, że jakikolwiek stwórca DNA istnieje...
Zabawne dla laików, niezabawne dla ludzi, którzy mają trochę wiedzy z zakresu chemii, matematyki i geologii. Chemia, matematyka i geologia udowadnia, że DNA musiało zostać stworzone.
KAAN pisze:wykonano wiele analiz chemicznych problemu i nieredukowalna złożoność jest naukowym faktem. 

Nie jest żadnym faktem tylko spektaklem ignorancji z niewiedzą.
Właśnie przedstawiasz swoją ignorancję w temacie, kończymy rozmowę bo nie potrafisz argumentować rzeczowo. Zadałem ci kiedyś pytanie czy znasz parametry środowiska reakcji chemicznych prowadzących do wytworzenia spontanicznego najbardziej prymitywnej komórki, albo nawet odcinka RNA, albo cokolwiek co mogło byc uznane za przejaw życia, nie dałeś żadnej odpowiedzi. Nie bo nie to nie jest argument :)
EOT


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
liberator
Posty: 937
Rejestracja: 27 lip 2014, 10:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: liberator » 15 wrz 2017, 10:10

KAAN pisze:Chemia, matematyka i geologia udowadnia, że DNA musiało zostać stworzone.


Ależ oczywiście, że nie udowadnia. Nie znany jest żaden taki dowód.
Nie pokazałeś do tej pory żadnego takiego. Tylko domysły przesiąknięte religijną ideologią.
Domysły wynikające z niepełnej wiedzy, jak np. tzw. nieredukowalna złożoność (pseudonauka).

Zabawne jest to, bo kilka postów wyżej domagasz się rozstrzygających, jednoznacznych i definitywnych DOWODÓW potwierdzających teorię ewolucji. Ba, eksperymentów wręcz.

To zastosuj się do własnych standardów dowodzenia i przedstaw nam tu badania, dowody i eksperymenty potwierdzające twoją śmiałą hipotezę, że DNA zostało stworzone przez jakiegoś inteligentnego stwórcę. Czekamy w napięciu...

KAAN pisze:Zadałem ci kiedyś pytanie czy znasz parametry środowiska reakcji chemicznych prowadzących do wytworzenia spontanicznego najbardziej prymitywnej komórki


A czy ty je znasz?
Bo ja nie.
Jest to wielka zagadka jak na razie.


:powodzenia:
1. Wyzwanie moralne dla wierzących. Na razie nie sprostał mu nikt na forum: http://goo.gl/sXDX9L
2. Czy Biblia podaje prawdę? Konkretna weryfikacja. Weryfikacja wykazała, że biblia nie podaje prawdy. http://goo.gl/ued2be
3. Człowiek wierzący w istnienie boga. Przyczyny... http://goo.gl/YvyjhY
4. Jahwe namawiający / nakazujący zabijanie całych narodów łącznie z dziećmi. Obrzydliwość http://goo.gl/XOxKlB
5. „Pismo Święte to fikcja literacka ?" Żadnemu teiście nie udało się zaprzeczyć... http://goo.gl/pZuy0x
zBiblia
Posty: 439
Rejestracja: 22 mar 2017, 18:24
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: zBiblia » 15 wrz 2017, 16:08

To skoro cała funkcjonująca komórka z DNA włącznie jest efektem ewolucji i jest to rzekomo udowodnione, to dlaczego jeszcze żaden eksperyment tego nie wykazał? A może jesteś kłamcą


Awatar użytkownika
liberator
Posty: 937
Rejestracja: 27 lip 2014, 10:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: liberator » 15 wrz 2017, 16:23

zBiblia pisze:To skoro cała funkcjonująca komórka z DNA włącznie jest efektem ewolucji i jest to rzekomo udowodnione, to dlaczego jeszcze żaden eksperyment tego nie wykazał?

Powstanie życia i ewolucja życia to dwie różne sprawy.
O tej pierwszej mało wiadomo.

zBiblia pisze:A może jesteś kłamcą

Ależ skąd...


:powodzenia:
1. Wyzwanie moralne dla wierzących. Na razie nie sprostał mu nikt na forum: http://goo.gl/sXDX9L
2. Czy Biblia podaje prawdę? Konkretna weryfikacja. Weryfikacja wykazała, że biblia nie podaje prawdy. http://goo.gl/ued2be
3. Człowiek wierzący w istnienie boga. Przyczyny... http://goo.gl/YvyjhY
4. Jahwe namawiający / nakazujący zabijanie całych narodów łącznie z dziećmi. Obrzydliwość http://goo.gl/XOxKlB
5. „Pismo Święte to fikcja literacka ?" Żadnemu teiście nie udało się zaprzeczyć... http://goo.gl/pZuy0x
zBiblia
Posty: 439
Rejestracja: 22 mar 2017, 18:24
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: zBiblia » 15 wrz 2017, 23:07

otóż to, nauka wie guzik o powstaniu życia. Jeśli ewolucja wymaga powstawania form bardziej złożonych od form bardziej prymitywnych (tu uważa się np. bakterię), i nie było projektanta, to znaczy, że ta pierwsza bakteria lub inny organizm żywy powstał z czegoś... ewolucja nie ma naukowych podstaw, ma najwyżej naukowe spekulacje. Dziękuję, że się zgadzasz. Tyle w temacie.


Awatar użytkownika
Soul33
Posty: 36
Rejestracja: 31 paź 2011, 15:39
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: Soul33 » 15 wrz 2017, 23:38

Na temat powstania życia cały tworzone różne ciekawe hipotezy ale nic przesądzonego. Tylko to w niczym nie przeszkadza, ponieważ nauka ciągle odkrywa coś, co wcześniej było nieznane. Poza tym powstanie życia i ewolucja to oddzielne tematy.

KAAN pisze:Problem w tym ze nie wiesz, czy ewolucja zachodzi

Ewolucję widać gołym okiem. Choćby ktoś nie wiedział, jak powstaje nowy gen albo układ "nieredukowalnie złożony", to nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Jest niezliczona ilość rzeczy, których dany człowiek nie rozumie i nie widział, a one się dzieją.

KAAN pisze:
Niemniej nowe geny powstają przez insercje i duplikacje.

I nadal nie ma wzbogacenia informacji genetycznej i nie ma tworzenia nowych mechanizmów biologicznych. To tylko mieszanie istniejącej informacji.

Mam wrażenie, jakbyś nie czytał tego, co piszę. Przykładowo, gdy gen zostaje zduplikowany, a potem ulegnie mutacji (korzystnej, którą selekcja utrwali), wtedy w genomie pojawia się informacja inna niż do tej pory istniejące - czyli, z definicji, nowa.

Z kolei fakt zachodzenia mutacji na genie zduplikowanym sprawia, że informacja nie może być tracona. Może ulec jedynie wzbogaceniu.

Rola samej duplikacji w ewolucji też jest od dawna znana:
http://www.els.net/WileyCDA/ElsArticle/ ... 05096.html
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23640422

KAAN pisze:Genetyka populacyjna wskazuje ze mutacje są eliminowane z populacji a nie utrwalane.

Jeśli mutacja okaże się podnosić dostosowanie, wtedy będzie się utrwalać. To są przecież banalne oczywistości.

KAAN pisze: nieredukowalna złożoność mechanizmów biologicznych wyklucza ewolucję.

To jeden z najzabawniejszych argumentów kreacjonistów. Tzw. nieredukowalna złożoność została przewidziana w 1918 roku przez genetyka Hermana Mullera jako - uwaga - oczywisty skutek ewolucji:
http://www.talkorigins.org/indexcc/CB/CB200.html
https://en.wikipedia.org/wiki/Irreducib ... th_century

Przykładowy opis powstania układu nieredukowalnie złożonego oraz, przy okazji, wzbogacenia informacji genetycznej:
http://www.talkorigins.org/origins/postmonth/sep06.html

KAAN pisze:informacja genetyczna jest w najwyższym stopniu chroniona

W żadnym razie. Gdyby DNA było tak bardzo chronione, wtedy mechanizmy replikacji nie pozwalałyby na mutacje. A pozwalają, ponieważ jest to przydatne do ewolucji. I tempo mutacji jest nawet dostosowywane, tj. sterowane przez selekcję naturalną, aby jak najlepiej odpowiadać aktualnym potrzebom.

KAAN pisze:Ewolucja jest dla ludzi którym nie chce się myśleć

Dziwne stwierdzenie zważywszy na fakt, że to uznanie, iż coś powstało cudem całkowicie wyklucza sens badań. Ciężko o większy hamulec dla nauki niż stwierdzenie, że czegoś wyjaśnić się nie da i koniec.

KAAN pisze:Postudiuj historię to się przekonasz.

Dopóki nie zajrzałem do Internetu nawet nie wiedziałem, że jest konflikt między wiarą a ewolucją. To kreacjoniści go wprowadzają.

---

Reasumując, najważniejsze argumenty przeciw ewolucji:
- Niemożność wzbogacenia informacji genetycznej - wyjaśniony
- Nieredukowalna złożoność - wyjaśniony

Czy coś jeszcze?


Non ridere, non lugere, neque detestari, sed intelligere
zBiblia
Posty: 439
Rejestracja: 22 mar 2017, 18:24
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: zBiblia » 16 wrz 2017, 09:53

Ewolucja i początki życia są zbieżne. Ewolucja musi mieć początek, bo podlega konstrukcji rozwoju z "niczego" do skomplikowanego, z nieżywego do żywego. Udajecie, że ewolucja zajmuje się tylko życiem biologicznym, ale bez odpowiedzi co było przed pierwszym życiem cała teoria jest niekompletna i głupia po prostu.

I czy w końcu dostaniemy odpowiedź co korzystnego ma zaproponowania ewolucja i ateizm?



Wróć do „Kreacjonizm vs. Ewolucjonizm”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości