Co myślicie o tych sprzecznościach w Biblii?

Analiza tekstów oraz komentarze biblijne.
mzmuda96
Posty: 13
Rejestracja: 27 gru 2017, 00:47
wyznanie: Protestant
O mnie: złakniony wiedzy
Gender: Male
Kontaktowanie:

Co myślicie o tych sprzecznościach w Biblii?

Postautor: mzmuda96 » 28 gru 2017, 19:32

http://biblia.pismo-swiete.pl/potop.html

Czy to dowodzi, że Biblia nie jest natchnionym Słowem Bożym?
A może jest jakiś głębszy ukryty sens w tych cytatach...?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Co myślicie o tych sprzecznościach w Biblii?

Postautor: magda » 29 gru 2017, 01:00

Jak ktos szuka dziury w całym to zawsze sobie jakąs wyśsie z palca. potop jest opisany jak widać w dość dziwnym stylu to nie było łatwe tłumaczenie z jezyka tak archaicznego za Mojżesza który to spisywał z wcześniejszych źródeł było pismo obrazkowe , czasem są dziwne sformułowania , W jednym zdaniu jest np ogólnie ze po dwa zwierzeta żeby przetrwały i sie rozmnożyły w innym dokładnie wytłumaczone ze tych zwierząt było wiecej bo też po potopie Bóg juz pozwolił jeść zwierzeta dlatego tych czystych było duzo bo to był prowiant na po potopie zanim wyrosną rośliny i zanim sie znów zwierzeta rozmnożą tak ze da sie je jadać. w drugiej częsci jest werset 7-10 a jest mu przeciwstawiony 10-13 a to trzeba brać razem bo jest to jest jedna myśl ze weszli tydzień przed potopem do arki , nie wiadomo czy wychodzili na troche czy nie przez ten tydzień ale pewnie wzieli już swój dobytek do arki i sie tam urządzali , drzwi Bóg zamknął jak zaczęło padac dopiero tu jest tak "I właśnie owego dnia Noe oraz jego synowie, Sem, Cham, Jafet, żona Noego i trzy żony jego synów weszli do arki" " to słowo owego tyczy się wczesniejszego zdania czyli tego ""Noe wszedł z synami, z żoną i z żonami swych synów do arki, aby schronić się przed wodami potopu. (...) A gdy upłynęło siedem dni, wody potopu spadły na ziemię." Czyli dnia tydzień przed potopem , w tych starych tekstach zauważ że składnie zdań i kolejność myśli jest co nieco dziwna ale mozna sie domyslić tylko jak ktoś szuka czegos złego to w takich właśnie wersetach moze sobie dośpiewać ze to jakias nieścisłosc.
co do tego :
"przez czterdzieści dni i przez czterdzieści nocy padał deszcz na ziemię." Rdz 7, 12

"A potop trwał na ziemi czterdzieści dni i wody wezbrały"
Rdz 7, 17
I tego:
"A wody stale się podnosiły na ziemi przez sto pięćdziesiąt dni." Rdz 7, 24
to po prostu w jednym jest o padaniu deszczu a w drugim o całkowitej długości podnoszenia sie wód , zauważ ze ten potop to nie jakas tam powódź i nie tylko deszcz tam się liczy były tez jakieś wody wielkiej otchłani , może też czapy lodowe polarne sie jeszcze po tym deszczu czterdziestodniowym topiły nie jest powiedziane co jeszcze wpływało ze aż 150 dni się te wody podnosiły, też określenie ze deszcz padał i tyle trwał potop nie jest ściśle napisane bo potop trwał nie tylko w deszczu ale i dalszym podnoszeniu wód a też ich opadaniu wiec to nawet w sumie wiecej niz 150 dni , oni po prostu nie uściślali tak dokładnie to nie naukowy opis tylko luźna relacja człowieka co ten potop wcale tak dobrze jego mechanizmów nie rozumiał. W Biblii nie ma żadnych nieścisłosci , jak ją bardzo dobrze poznasz to dopiero zobaczysz ze jest bardzo spójna . Nie zaczynaj studiowania Słowa Bożego od szukania takich bredni które wypisywane sa przez nie za dobrze znajacych to Pismo ludzi skup się na samym Pismie Świetym Módl się do Boga zeby cie Duch Bozy prowadził i pokazywał to co dla ciebie w tym pismie ważne, a oszołomów co właśnie szukają dziury w całym nie czytaj bo na tym etapie nie jesteś w stanie ocenić tego co piszą , za mało znasz Pismo i mozesz być zwiedziona . Raczej szukaj Boga i zawsze proś o Ducha Świętego to nie zblądzisz. :)


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
mzmuda96
Posty: 13
Rejestracja: 27 gru 2017, 00:47
wyznanie: Protestant
O mnie: złakniony wiedzy
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co myślicie o tych sprzecznościach w Biblii?

Postautor: mzmuda96 » 05 sty 2018, 19:21

Dzięki, Magda. Znalazłem odpowiedź jeszcze tutaj: https://www.gotquestions.org/Polski/Biblijne-bledy.html


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Co myślicie o tych sprzecznościach w Biblii?

Postautor: magda » 07 sty 2018, 21:46

No własnie trzeba zaufać Bogu , ja studiuję Biblie od 40 tu lat i też czasem czegos nie rozumiem nie rozumiem zła na świecie i innych takich rzeczy ale postanowiłam zaufać Bogu że na wszystko jest wytłumaczenie że Bóg zna przyszłosć i że zawsze robi dużo rzeczy dla naszego dobera i robi sprawiedliwie jeśli dopuszcza coś to my nie wiemy dlaczego ale kiedys sie dowiemy , po prostu postanowiłam całkiem zaufać , no jak dotad sie w niczym na nim nie zawiedłam, a tego czego nie rozumiem dowiem sie w wiecznosci.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Kącik Egzegetyczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości