Księga Ezechiela - proroctwo dla naszego pokolenia

Analiza tekstów oraz komentarze biblijne.
Awatar użytkownika
Aolsza
Posty: 72
Rejestracja: 01 cze 2010, 18:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: DG
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Księga Ezechiela - proroctwo dla naszego pokolenia

Postautor: Aolsza » 11 sty 2016, 15:19

Gorąco proszę o przekazanie poniższego apelu w Waszych społecznościach i wśród waszych znajomych. Jest to bardzo ważne poselstwo dla naszego pokolenia, dzisiaj coraz bardziej aktualne!

Księga Ezechiela jest wyjątkową Księgą w Starym Testamencie. Widzimy w niej wiele podobieństw do współczesnych nam czasów i obecnej sytuacji w Kościele chrześcijańskim. Jest w pełni kompatybilna z Księga Objawienia i zawiera wiele bardzo istotnych informacji na temat upodobań i charakteru Pana Boga. Zawiera cenne wskazówki dotyczące naszego postępowania. W 2016 roku chciałbym zachęcić Was do czytywania i studiowania tej Księgi w swoich domach i wspólnotach. Zwracam się z gorącym apelem do kaznodziei i ludzi pióra, aby opierali swoje kazania i artykuły o treść tej Księgi. Wierzę, - otrzymałem to przekonanie od Pana, że jest to bardzo ważne poselstwo dla Kościoła na nowy rok. Proszę też Was gorąco o przekazanie tej informacji swoim znajomym i zachęcanie ich do poznania cennego poselstwa jakie można znaleźć na kartach proroctwa Ezechiela.

Dla chętnych polecam studium Księgi Ezechiela znajduje się pod adresem; http://ezechiela.blogspot.com/



The Book of Ezekiel is a special book of the Old Testament. We can see here numerous parallels to the contemporary times and current situation in the Christian church. It is fully compatible with the Book of Revelation and it contains many very significant pieces of information on the likings and the character of God as well as valuable instructions concerning our proper conduct. In 2016 I would like to encourage you to read and study this book in your homes and congregations. I wish to make an appeal to preachers and writters to base their sermons and articles on this book. I believe - I have received this conviction from the Lord - that this is an extremely important message for the church for the new year. I would like you to share this information with your friends and encourage them to get acquainted with the valuable message which can be found in the Ezekiel's prophecy.


„Rzeczy okropne i ohydne dzieją się w tym kraju. Prorocy prorokują fałszywie, a kapłani nauczają według własnego widzimisię; mój zaś lud kocha się w tym. Lecz co poczniecie, gdy to się skończy?” Jer. 5:30-31
Awatar użytkownika
Aolsza
Posty: 72
Rejestracja: 01 cze 2010, 18:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: DG
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Księga Ezechiela - proroctwo dla naszego pokolenia

Postautor: Aolsza » 11 sty 2016, 15:52

Mam prośbę o przetłumaczenie tego tekstu na język francuski, hiszpański, czeski i portugalski :) mogą też być inne ...


„Rzeczy okropne i ohydne dzieją się w tym kraju. Prorocy prorokują fałszywie, a kapłani nauczają według własnego widzimisię; mój zaś lud kocha się w tym. Lecz co poczniecie, gdy to się skończy?” Jer. 5:30-31
Awatar użytkownika
Aolsza
Posty: 72
Rejestracja: 01 cze 2010, 18:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: DG
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Księga Ezechiela - proroctwo dla naszego pokolenia

Postautor: Aolsza » 12 sty 2016, 15:29

Obecnie na stronie ze studium Księgi Ezechiela dodałem dwa wpisy do rozdziału 13, chyba jedne z ważniejszych jak dotąd. O tynkowaniu i o usidlaniu ludzi przez fałszywych proroków. Zachęcam do przeczytania - to jest ważne !

To nie jest tylko rozdział o fałszywych prorokach. Okłamywani ludzie w Jerozolimie myśleli, że żyją sobie w bezpiecznym kociołku, są oddzieleni grubym murem od niebezpieczeństw. Ludzie pobudowali sobie mury, a fałszywi prorocy te mury ładnie tynkowali. Największy mur jaki postawiali to ten wobec Pana Boga. Ich statek tonął, a oni nadal spodziewali się szczęśliwego zakończenia rejsu. Ludzie lubią być ładnie okłamywani. Fałszywi prorocy byli i są obecnie ekspertami w eleganckim okłamywaniu ludzi. Kładą ładne, modne tynki i gładzie. Zło nazywają dobrem i ludziom się to podoba.

Dla ludzi nie było ważne, że mur zbudowany był z bałwochwalstwa, odstępstwa, przewrotności, bezprawia, bezbożności, z przemocy fizycznej i psychicznej, wyzysku, grabieży, a także z przelew krwi. Istotny był tynk, będący mieszaniną ułudy, zadufania i fałszywej pewności siebie, piękny tynk położony przez fachowców od tuszowania zła.

„Rzeczy okropne i ohydne dzieją się w tym kraju. Prorocy prorokują fałszywie, a kapłani nauczają według własnego widzimisię; mój zaś lud kocha się w tym. Lecz co poczniecie, gdy to się skończy?” Jer. 5:30-31


Co jeszcze takiego robili fałszywi prorocy? Czytamy, że zasmucali ludzi pobożnych i bogobojnych. W dziewiątym rozdziale czytaliśmy o „świętym niezadowoleniu”. Dzisiaj wiele osób jest do żywego zasmuconych bezbożnością i manipulacją fałszywych proroków i nauczycieli. Fałszywi prorocy odciągają ludzi od nawrócenia a zło nazywają dobrem. Utwierdzają w ten sposób ludzi w ich grzechu i przewrotności. Pan Bóg mówi dalej, „Przez wasze kłamstwa napełniacie bólem serce sprawiedliwego - chociaż Ja nie chciałem sprawić mu bólu - i zachęcacie bezbożnego, żeby nie zawrócił ze złej drogi i dzięki temu żył"


Dzisiaj widzę jak wielu ludzi wierzących jest uzależnionych, często w taki właśnie uwodzicielski, czarujący sposób od nauczycieli, głównie od fałszywych proroków. Z dzisiejszego fragmentu uczymy się bardzo ważnej rzeczy, że fałszywych proroków poznajemy po tym, że starają się usidlić i uzależnić od siebie ludzi. Chcą mieć ich w garści.

Bracie i Siostro nie bądź niewolnikiem ludzi. (...) Pamiętajmy, że dzisiaj są ludzie, którzy są zainteresowani tym aby nam coś cennego zabrać, przywłaszczyć sobie nasz dusze. Trwa walka o nasze dusze… by je usidlić. Powinniśmy być bardzo ostrożni i czujni w tym względzie. Nie pozwólmy na wkładanie na nas rąk przez nieznane nam osoby. Naszą modlitwą powinno być pragnienie by Pan, w dzisiejszym kościele chrześcijańskim zabrał się do tych wszystkich „wstążek” i powiązań, by uwalniał dusze ludzi z sideł.

„Dlatego tak mówi Wszechmocny Pan: Oto Ja zabiorę się do waszych czarodziejskich wstążek, którymi łowicie dusze, i zedrę je z waszych ramion, i jak ptaki wypuszczę na wolność dusze, które wy usidlacie.” Ezech. 13:20


„Rzeczy okropne i ohydne dzieją się w tym kraju. Prorocy prorokują fałszywie, a kapłani nauczają według własnego widzimisię; mój zaś lud kocha się w tym. Lecz co poczniecie, gdy to się skończy?” Jer. 5:30-31
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Księga Ezechiela - proroctwo dla naszego pokolenia

Postautor: Samolub » 12 sty 2016, 15:50

Piękne ! I trafne


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Kącik Egzegetyczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości