tekst z Apokalipsy o potepionych

Analiza tekstów oraz komentarze biblijne.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

tekst z Apokalipsy o potepionych

Postautor: magda » 03 kwie 2018, 23:03

Rev 21:8 bw
(8) Udziałem zaś bojaźliwych i nie wierzących, i skalanych, i zabójców, i wszeteczników, i czarowników, i bałwochwalców, i wszystkich kłamców będzie jezioro płonące ogniem i siarką.
To jest śmierć druga.
Rev 21:8 bgn
(8) Zaś dla tchórzliwych, niewierzących, wywołujących wstręt, morderców, rozpustników, czarowników, bałwochwalców i wszelkich kłamców jest ich udział w jeziorze płonącym ogniem i siarką; to jest druga śmierć.
Rev 21:8 dos
(8) Co do tchórzy zaś i niewiernych, skalanych i zabójców, nierządnych i czarowników, bałwochwalców i wszystkich kłamców - ich działem będzie jezioro płonące ogniem i siarką; to jest śmierć druga.

To ten sam werset w trzech przekładach i od dawna nurtuje mnie tu to że tchórzostwo czy jak to jest w warszawskiej bojaxliwosc jest tu uznana za jakby grzech i potępiona skazani są tacy na igien , o jakie tu tchórzostwo chodzi , bo są przecież ludzie bardziej bojaźliwi od innych ale czy az mają byc wrzuceni do jeziora ognia za to, nie kumam dlaczego. Czy mi ktoś wytłumaczy.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: tekst z Apokalipsy o potepionych

Postautor: KAAN » 04 kwie 2018, 10:06

Tchórzliwi ludzie nie wyznają Pana Jezusa, bo się boją co sąsiedzi powiedzą. Sąsiedzi są dla nich ważniejsi od Pana Jezusa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: tekst z Apokalipsy o potepionych

Postautor: magda » 04 kwie 2018, 11:49

To fakt a nawet rodzina , wielu by poszło za Jezusem ale co by rodzina na to, ale ja myślę ze nie tylko takie tchórzostwo bo np w zborze nie ujmą się za nikim jeśli mogliby sie narazić na niechęc Rady zboru nawet w słusznej sprawie miałam taką sytuację. w ogóle cy np tchórzostwo na wojnie tez???? a w obronie słabszego???/ Nie wiem dlaczego jest to az tak potępione bo przeciez słabci ludzie nie czujący się na siłach przeciwstawic czy silniejszenu czy ogółowi, dziwi mnie po prostu ze to az tak ze sie idzie w ogień za to.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: tekst z Apokalipsy o potepionych

Postautor: biblijny » 01 gru 2018, 00:07

magda pisze:w ogóle cy np tchórzostwo na wojnie tez???? [..] dziwi mnie po prostu ze to az tak ze sie idzie w ogień za to.


Chodzi o takie tchórzostwo, które prowadzi do publicznego wyparcia się wiary.

W Apokalipsie Jan mówi prawdopodobnie o tych, którzy w obliczu prześladowań, zaparli się Chrystusa. Dzisiaj nie jesteśmy już w Polsce zabijani za wiarę, ale ktoś może zaprzeć się Jezusa nawet z błahej przyczyny, na przykład w obliczu ryzyka odrzucenia przez grupę rówieśniczą.

Chodzi zatem o cechę czy postawę, która zrealizowała się w konkretnym czynie apostazji, a nie tylko o pewną skłonność.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: tekst z Apokalipsy o potepionych

Postautor: magda » 01 gru 2018, 00:39

. No najbardziej to myślę codzi o to wyparcie sie Jezusa bo co ludzie powiedzą. Tylko że Piotr to zrobił ale dostał szansę zeby sie nawrócic a w tyvh czasach kiedy nie a takich spektakularnych działań Ducha Bożego wielu jednak się nie nawróci. z resztą kto wie co by było gdyby nas prześladowali tak ze az do smierci włacznie , jak wielu nie stchóży , ja teraz jestem choirak i przeciwstawiłam się rodzinie czy ludziom ale w obliczu śmierci to za siebie nie mogę ręczyć czy nie stchużę . Czy myśleliście o tym czy dacie radę aż umrzec dla Jezusa czy wtedy ze strachu nie zrobicie tak jak Piotr?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: tekst z Apokalipsy o potepionych

Postautor: nan » 01 gru 2018, 17:17

biblijny pisze:Chodzi o takie tchórzostwo, które prowadzi do publicznego wyparcia się wiary.

Czy zaparcie się podczas na przykład tortur też jest tchórzostwem?
magda pisze:Czy myśleliście o tym czy dacie radę aż umrzec dla Jezusa czy wtedy ze strachu nie zrobicie tak jak Piotr?

Jakbym miał po prostu zginąć albo się wyprzeć, wolałbym zginąć, w zasadzie bez wahania, ale przy w.w. torturach-nie wiem.


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: tekst z Apokalipsy o potepionych

Postautor: biblijny » 01 gru 2018, 20:32

nan pisze:
biblijny pisze:Chodzi o takie tchórzostwo, które prowadzi do publicznego wyparcia się wiary.

Czy zaparcie się podczas na przykład tortur też jest tchórzostwem?


Nie wiem. Nie potępiamy tych, którzy w obliczu tortur wyrzekli się Jezusa, lecz oddajemy ich łasce Bożej.

Ja osobiście jestem raczej tchórzem, ale mam nadzieję, że w sytuacji kryzysowej Bóg udzieliłby mi daru wiary, który uzdalnia do męczeństwa.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: tekst z Apokalipsy o potepionych

Postautor: magda » 08 gru 2018, 20:47

Ja też na to liczę ze dostanę wsparcie jeśliby coś takiego miałoby nadejść bo sama jestem słaba to wiem , Musiałabym chyba mieć jakieś duże wsparcie od Ducha Bozego , nie jest to łatwa sprawa bo nie tylko tortury ale też nawet sam rodzaj śmierci moze przerażać i to bardzo. Ja bardzo bym sie niechciała wyprzeć Jezusa i strasznie sie boję ze Rzym odzyska władzę i zapłoną stosy lub nawet cos gorszego a ja stchórzę i tego nie chciałabym błagam Boga zebym nie była w takeij strasznej sytuacji i żeby mój syn nie był bo on też bardzo wierzy. Lub o wsparcie Ducha Bozego w razie czego.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Dziesięć panien
Posty: 76
Rejestracja: 10 gru 2018, 20:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: tekst z Apokalipsy o potepionych

Postautor: Dziesięć panien » 17 gru 2018, 18:35

magda pisze:Ja też na to liczę ze dostanę wsparcie jeśliby coś takiego miałoby nadejść bo sama jestem słaba to wiem , Musiałabym chyba mieć jakieś duże wsparcie od Ducha Bozego , nie jest to łatwa sprawa bo nie tylko tortury ale też nawet sam rodzaj śmierci moze przerażać i to bardzo. Ja bardzo bym sie niechciała wyprzeć Jezusa i strasznie sie boję ze Rzym odzyska władzę i zapłoną stosy lub nawet cos gorszego a ja stchórzę i tego nie chciałabym błagam Boga zebym nie była w takeij strasznej sytuacji i żeby mój syn nie był bo on też bardzo wierzy. Lub o wsparcie Ducha Bozego w razie czego.

Nie martw się za wczasu. Zapłoną stosy ale w ucisku po pochwyceniu. Tak wierzę ale jeśli ktoś inaczej to jego sprawa. Z tego co zauważyłem cechuje cię pokorą jak.na kobietę w dzisiejszych czasach to cenne. Bóg wzmacnia swoje dzieci jak Szczepana. Gorsze od stosu to stan letności albo gorsze kiedy się idzie za Jezusem ale brak intymnej społeczności z Nim jak tłum przekład toruński.


Jezus Chrystus. Izajasz 9,6 "...
Cudowny, Doradca, Bóg Mocny,
Ojciec Wieczności, Książę Pokoju;

Wróć do „Kącik Egzegetyczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości