czy mozna?

Studium poszczególnych ksiąg biblijnych!
Uwagi, obserwacje itp.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 24 cze 2010, 14:25

makesh pisze:A czy cierpienia Hioba byly zlym?
Tak byłe złe, pochodziły od szatana.
Dlaczego boisz sie tego co moze zniszczyc twoje cialo?
Ja nie napisałem że się boję tego co niszczy ciało. Nie prowadzisz dyskusji uczciwie, stosujesz sofistykę.
Ja nikomu nie rzucalam klatwy.
Napisałas słowa żeby dosięgły kogoś tam cierpienia Joba, to nosi znamiona klątwy.
A doswiadzcenia sa dobre.
Oczywiście, ale nie nalezy pchać się tam, gdzie są doświadczenia, nie będę sobie walił młotkiem w palec tylko dlatego zeby pocierpieć, to głupota. Słowo Boże mówi że człowiek pielęgnuje i dba o własne ciało:
List do Efezjan 5:29 Albowiem nikt nigdy ciała swego nie miał w nienawiści, ale je żywi i pielęgnuje, jak i Chrystus Kościół
Jak widzisz pielęgnowanie własnego ciała obrazuje pielęgnowanie Kościoła przez Pana Jezusa.

Im wiecej czlowiek ma doswiadczen albo ucisku (ze strony swiata) tym mocniej jest wiara.
Owszem, ale człowiek nie powinien się zajmować szukaniem cierpień i doświadczeń ale głosić Słowo i pracować dla Chrystusa. Ponieważ świat nienawidzi Ewangelii to będzie w jakiś sposób prześladował tych co głoszą Jezusa i wtedy cierpienia są chlubą dla wierzącego. Cierpienia ze względu na wiarę są chlubą, ale cierpienie samo w sobie jest złe.

Nie zgadzam sie z pozytywnym wizerunkiem dzisiejszego chrzescjianstwa - wszystko ma byc dobre, wszystko ma byc poukladane. Jak jest dobrze to Pan blogoslawi, a jak sa doswiadczenia i trudnosci to juz jakas klatwa. W Europie dzis prawie nie ma wiary. I jestem pewna ze Bog sie odwroci od tych ktorzy Go nie szukaja. Bo On sprzeciwia sie pysznym. A Europa a szczegolnie swiat zachodni to Laodycea pyszna i dumna z siebie. Krolestwa dzis juz malo kto szuka. Bo mamy dobrobyt, i nam dobrze jest.
Ale co z twojej diagnozy wynika? Nic!

Ja np dziekuje Bogu za trudnosci w zyciu. Dziekuje Bogu ze nic nie posiadam bo latwo mi jest teraz wyjsc z domu w czym jestem ubrana. Pojde, i Pan mi da chleb powszedni i w co sie ubrac. A temu kto posiada cos bedzie bardzo trudno zostawic co zgromadzil. Teraz rozumiesz co to jest prawdziwe blogoslawienstwo w doswiadczeniach?
Ja wiem co to są doświadczenia i jaką rolę spełniają w Bożym planie, nie musisz mnie tego uczyć. Jełsi masz w tym co masz albo i nie masz błogosławieństwo to dobrze. jest tylko takie małe coś, nie oceniaj innych pod tym kątem że nie są tacy jak ty i np. mają staranie o swoje dzieci i domowników wiary. Naprawdę, przez to że szukasz cierpienia nie jesteś bardziej święta od innych, wierzący mają bardzo różne drogi, dlatego nie wolno oceniać innego z powodu jego położenia.

4 Kimże ty jesteś, że osądzasz cudzego sługę? Czy stoi, czy pada, do pana swego należy; ostoi się jednak, bo Pan ma moc podtrzymać go.
5 Jeden robi różnicę między dniem a dniem, drugi zaś każdy dzień ocenia jednakowo; niechaj każdy pozostanie przy swoim zdaniu.
6 Kto przestrzega dnia, dla Pana przestrzega; kto je, dla Pana je, dziękuje bowiem Bogu; a kto nie je, dla Pana nie je, i dziękuje Bogu.
7 Albowiem nikt z nas dla siebie nie żyje i nikt dla siebie nie umiera;


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 24 cze 2010, 14:54

Rozumiem, ze wygodnie zapomnialas, jak obiecala sie modlic, by Bog zeslal na mnie hiobowe plagi.


nie, raczej sądziłam że jeszcze coć dorzuciła :->


Kościół nie tak bardzo Zielonoświątkowy
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 24 cze 2010, 16:33

makesh pisze:
KAAN pisze:
makesh pisze:Kaan jest na mnie zly to wiem :) zamienilo sie pare slow.
Ale dzieki za przypomnienie regulaminu.
Nie wiem, najlepiej dyskutowac wersetami i psalmami, czyz nie?
Ja nie jestem na ciebie zły, patrzę jednak podejrzliwie na osoby które próbują posyłac na innych jakieś klątwy z cierpieniami Joba. Tak wierzący człowiek nie postepuje, to nie jest postawa chrzescijańska.
Wklejanie dużych fragmentów Biblii jest bezcelowe i niepotrzebnie obciąża forum. Poza tym forum jest do dyskutowaia, a nie do wklejania tekstów gdzie popadnie.


A czy cierpienia Hioba byly zlym? Dlaczego boisz sie tego co moze zniszczyc twoje cialo? Ja nikomu nie rzucalam klatwy. A doswiadzcenia sa dobre. Im wiecej czlowiek ma doswiadczen albo ucisku (ze strony swiata) tym mocniej jest wiara.
Nie zgadzam sie z pozytywnym wizerunkiem dzisiejszego chrzescjianstwa - wszystko ma byc dobre, wszystko ma byc poukladane. Jak jest dobrze to Pan blogoslawi, a jak sa doswiadczenia i trudnosci to juz jakas klatwa. W Europie dzis prawie nie ma wiary. I jestem pewna ze Bog sie odwroci od tych ktorzy Go nie szukaja. Bo On sprzeciwia sie pysznym. A Europa a szczegolnie swiat zachodni to Laodycea pyszna i dumna z siebie.
Krolestwa dzis juz malo kto szuka. Bo mamy dobrobyt, i nam dobrze jest.
Ja np dziekuje Bogu za trudnosci w zyciu. Dziekuje Bogu ze nic nie posiadam bo latwo mi jest teraz wyjsc z domu w czym jestem ubrana. Pojde, i Pan mi da chleb powszedni i w co sie ubrac. A temu kto posiada cos bedzie bardzo trudno zostawic co zgromadzil. Teraz rozumiesz co to jest prawdziwe blogoslawienstwo w doswiadczeniach?

Bardzo dobrze, ze poruszylas ten temat, bo wielu chrzescijan ma dzisiaj problem wlasnie z doswiadczeniami. Nie wiedza, biedni, ze to jest koniecznosc, zeby umrzec od tego swiata, a zyc w Chrystusie.
Kazdy musi przez to przejsc, bo inaczej bylby lepszy od Mistrza. Nie ma sie co ludzic. Wielu juz tego doswiadcza i ciagle pytaja Boga "dlaczego mnie sie tak dzieje?".
Odpowiedzia jest historia Hioba, historia Apostolow, historia Chrystusa i bardzo wielu innych, ktorzy potraktowali Boga powaznie, dlatego sa przez niego traktowani powaznie. Nie ma innej drogi, jak ta ze swoim krzyzem na plecach. Nikt Golgoty nie ominie, chyba ze nie bedzie szukal, bo to boli.
Ja tobie bardzo dziekuje za obrone wiary i chociaz twoja mowa jest prosta i pelna bledow, to jest w niej jednak wielka moc Ducha Swietego. Doswiadczenia tej mocy zycze wszystkim.


Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 24 cze 2010, 16:50

...a ja sie ciesze dodatkowo z Twoich komentarzy, jj. Teraz to chodze za Toba w sprawie makesh i to z usmiechnieta buzka. Wtedy nie chodzilam, kiedy sie krzywilam. Dziwne to wszystko.


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.
(Gal.2,20)
Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 24 cze 2010, 20:12

jj, tym razem myślę, że się pomyliłam.
coraz więcej wskazuje na to :-|


Kościół nie tak bardzo Zielonoświątkowy
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 24 cze 2010, 23:34

Ann, nie warto sie z kims takim wdawac, mowie ci... najlepiej sie trzymac jak najdalej...


http://chlebznieba.pl/

zapraszam tu =>

https://wiarabiblijna.fora.pl/
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 01 lip 2010, 16:53

Imperator pisze:Mozesz dolaczyc do mnie. Moj program czytania Biblii jest tutaj:
http://www.ccc.org/BibleReadingPlan.pdf


I co? Ktos do mnie dolaczyl? Zaczynam dzis lekture na Lipiec (July).


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 01 lip 2010, 21:17

Byłoby miło, ale już ten sposób mam za sobą :-D . Teraz czytam te fragmenty, który Pan mi wskazuje.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: czy mozna?

Postautor: Lash » 02 lip 2010, 09:17

makesh pisze:takie male pytanko czy prosba.
Czy mozna zorganizowac sie na czytanie Pisma? Np zaczac z ewangelii, codziennie kilka rozdzialow i dzielic sie z komentarzami.
co sadzicie?
Próba była :)
Zaproponuj Ewngelie albo list :) Proszę


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 02 lip 2010, 10:10

Gdyby było zainteresowanie to mam pomysł taki żeby zrobić wątek o temacie " codzienne studium Słowa Bożego" i musiałaby być osoba która się tym gorliwie zajmie tj. codzienne wyznaczenie tekstu np. kolejne fragmenty Ew. Jana, i poprowadzi rozważanie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 02 lip 2010, 11:32

Małgorzata pisze:Byłoby miło, ale już ten sposób mam za sobą . Teraz czytam te fragmenty, który Pan mi wskazuje.


Pan wskazal mi dzis nastepujacy wers dnia:

Mat 27:5 bw Wtedy rzucił srebrniki do świątyni, oddalił się, poszedł i powiesił się.

Troche nie moglem w to uwierzyc, ale potwierdzil slowami:

Luk 10:37 bw ...Rzekł mu Jezus: Idź, i ty czyń podobnie.

:oops:


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 02 lip 2010, 12:35

Imperator pisze:
Małgorzata pisze:Byłoby miło, ale już ten sposób mam za sobą . Teraz czytam te fragmenty, który Pan mi wskazuje.


Pan wskazal mi dzis nastepujacy wers dnia:

Mat 27:5 bw Wtedy rzucił srebrniki do świątyni, oddalił się, poszedł i powiesił się.

Troche nie moglem w to uwierzyc, ale potwierdzil slowami:

Luk 10:37 bw ...Rzekł mu Jezus: Idź, i ty czyń podobnie.

:oops:


Stare jak swiat i bardzo glupie. Kiepski dowcip.


makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: czy mozna?

Postautor: makesh » 02 lip 2010, 13:36

Lash pisze:
makesh pisze:takie male pytanko czy prosba.
Czy mozna zorganizowac sie na czytanie Pisma? Np zaczac z ewangelii, codziennie kilka rozdzialow i dzielic sie z komentarzami.
co sadzicie?
Próba była :)
Zaproponuj Ewngelie albo list :) Proszę


Bardzo fajnie, Lasho, bardzo super! Ciesze sie!

No to zacznijmy wiec. Ewangelia Mateusza.

Caly pierwszy rozdzial. Rodowod Jezusa i Jego narodzenie.

Apropos rodowodu, w dzisiejszych czasach pojecie jak rodowod nie ma duzego znaczenia. Tak mysle. Ale chwala Bogu ze Mateusz i Lukasz spisali ten rodowod. Jest to dokument na to ze pochodzenie Jezusa jest prawdziwe. I kiedy np bierzesz Biblie i czytasz, to masz przed oczami dokument. Tam sa imiona, czasy, miejscowosci, czasy wladcow. Nic nie jest napisane sobie tak po prostu w odroznieniu od innych "duchowych objawieniach".
Rodowod tez jest wazny np krajach wschodnich. Mnie np w dziecinstwie uczono o moich przodkach do siedmiu pokolen wstecz. Wiec jak sie rodzina zbierala stawiali mnie posrodku i pytali o moim rodowodzie, a ja strzelalam "juban syn taikena, taiken syn bimagambeta" etc. To sie zapamietuje u nas dla wzgledow genetycznych, bo nie mozna pobierac sie w rodzinie czy klanie az do siedmiu pokolen.
Przepraszam to byl offtop z mojej strony.

Jozef kombinowal zalatwic sprawe po cichutku. A ja sie pytam jak by on dal rade uniknac awantury? Chyba nie da sie tego po cichutku zalatwic?
Odwiedzil go wtedy aniol Panski we snie. Kiedy sie obudzil uczynil tak jak mu rozkazal aniol. I to sie nazywa posluszenstwo bez zadnego "ale".
I nie obcowal on z zona dopoki nie powila syna. Dobry argument dla katolikow.

Takie moje komentarze. Czy ktos czyms innym sie podzieli?


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 02 lip 2010, 13:52

jj pisze:Stare jak swiat i bardzo glupie. Kiepski dowcip.


To jest twoje zdanie, moje jest inne. Nie ma jak czytanie Biblii w jakis porzadku a nie na chybil trafil, bo w koncu otrzymasz takie wyniki jak pokazalem.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl

Wróć do „Studium Biblii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości