Wydzielona dyskusja: Anglikańska kolekta na niedziele i świę

O nabożeństwie
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 07 lut 2012, 08:31

Hardi pisze:
Puritan pisze:Kościół anglikański to fałszywa religia

mówisz teraz jak klasyczny ŚJ :-/

wszystko co zwie się religią jest fałszywe...

Fałszywa religia to instytucja, która:

1. głosi fałszywe nauki dotyczące zbawienia
2. ordynuje na księży gejów
3. uznaje za chrześcijan członków innych fałszywych religii

Kościół anglikański spełnia wszystkie te kryteria. Wbrew słowom fantomika, żaden szanujący się teolog we współczesnych czasach z tym kościołem nie ma nic wspólnego, a pozostali w nim tylko uczeni, którzy głoszą, że nawracanie katolików "podważa chrześcijańską misję Kościoła", czyli np. J. I. Packer, który podpisał dokument zawierający to sformułowanie!

A tutaj można poczytać o zdradzie Ewangelii dokonanej przez ewangelikalnych i anglikańskich teologów: http://ewangeliczni.forumowisko.net/vie ... baacd511bf

Nie zaprzeczam, że w tym kościele są prawdziwi chrześcijanie, ale liderzy tego kościoła zupełnie zatracili poczucie prawdy o tym czym jest prawdziwy Kościół.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 07 lut 2012, 08:44

Puritan pisze:He disagreed with the broad church approach and encouraged evangelical Christians (particularly Anglicans) to leave their existing denominations.

Lloyd-Jones provoked a major dispute in 1966 when, at the National Assembly of Evangelicals organised by the Evangelical Alliance, he called on all clergy of evangelical conviction to leave denominations that contained both liberal and evangelical congregations. This was interpreted as referring primarily to evangelicals within the Church of England, although there is disagreement over whether this was his intention. As a significant figure to many in the free churches, Lloyd-Jones had hoped to encourage those Christians who held evangelical beliefs to withdraw from any churches where alternative views were present.
http://en.wikipedia.org/wiki/Martyn_Lloyd-Jones

fantomik, dlaczego piszesz nieprawdę?

Niby w którym miejscu napisałem nieprawdę?


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 07 lut 2012, 09:29

Puritan pisze:
Kamil M. pisze:I co z tego, że się dogadują na jakiejś płaszczyźnie?

Po kolegach łatwo poznać charakter osoby. Ja np. nie koleguję się z antychrystami, bo nie chcę być posądzony, że popieram to co robią.
:cry:

(10) Gdy Jezus siedział w domu za stołem, przyszło wielu celników i grzeszników i siedzieli wraz z Jezusem i Jego uczniami. (Ew. Mateusza 9:10, Biblia Tysiąclecia)

(19) Przyszedł Syn Człowieczy: je i pije. a oni mówią: Oto żarłok i pijak, przyjaciel celników i grzeszników. A jednak mądrość usprawiedliwiona jest przez swe czyny. (Ew. Mateusza 11:19, Biblia Tysiąclecia)


(39) Widząc to faryzeusz, który Go zaprosił, mówił sam do siebie: Gdyby On był prorokiem, wiedziałby, co za jedna i jaka jest ta kobieta, która się Go dotyka, że jest grzesznicą. (Ew. Łukasza 7:39, Biblia Tysiąclecia)



Gdybyś ty rozumiał łaskę ....


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 07 lut 2012, 09:37

fantomik pisze:
Puritan pisze:He disagreed with the broad church approach and encouraged evangelical Christians (particularly Anglicans) to leave their existing denominations.

Lloyd-Jones provoked a major dispute in 1966 when, at the National Assembly of Evangelicals organised by the Evangelical Alliance, he called on all clergy of evangelical conviction to leave denominations that contained both liberal and evangelical congregations. This was interpreted as referring primarily to evangelicals within the Church of England, although there is disagreement over whether this was his intention. As a significant figure to many in the free churches, Lloyd-Jones had hoped to encourage those Christians who held evangelical beliefs to withdraw from any churches where alternative views were present.
http://en.wikipedia.org/wiki/Martyn_Lloyd-Jones

fantomik, dlaczego piszesz nieprawdę?

Niby w którym miejscu napisałem nieprawdę?

Oj fantomik naprawdę myślałem, że znasz angielski. Martyn Lloyd Jones to przeciwnik kościoła anglikańskiego, a nie jego członek! Nawoływał on anglikanów do opuszczenia tej niebiblijnej denominacji.

Jakby cytat z Wikipedii cię nie przekonywał, to proszę bardzo, cytat samego Jonesa:

"The Puritan emphasises the spirituality of worship; the Anglican emphasises the formal aspect of worship, and is more interested in the mechanics of worship. The Puritan is interested in fellowship, the Anglican is more individualistic. The gathered church is at the heart of the Puritan idea – the fellowship; the Anglican is more individualistic. Puritans believed also in the ferreting out of sin and a rigid church discipline; the Anglican tends to be content with an outward conformity."

Jeszcze tobie przetłumaczę, na wypadek jakbyś miał problemy ze zrozumieniem tekstów angielskich:

"Purytanin podkreśla duchowość wielbienia, anglikanin podkreśla formalne aspekty wielbienia oraz jest bardziej zainteresowany w obrzędach uwielbieniowych. Purytanin jest zainteresowany społecznością, anglikanin jest bardziej indywidualistą. Zebrany kościół jest sercem purytańskiej idei - społeczność; anglikanin jest bardziej indywidualistą. Purytanine wierzyli w wypatrywanie grzechu oraz surową dyscyplinę kościelną; anglikanie są skłonni do zadowolenia z zewnętrznego konformizmu."

Martyn Lloyd Jones chwalił purytańską duchowość, a potępiał zewnętrzną, pustą religijność anglikańską.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 07 lut 2012, 09:47

Lash pisze:
Puritan pisze:
Kamil M. pisze:I co z tego, że się dogadują na jakiejś płaszczyźnie?

Po kolegach łatwo poznać charakter osoby. Ja np. nie koleguję się z antychrystami, bo nie chcę być posądzony, że popieram to co robią.
:cry:

(10) Gdy Jezus siedział w domu za stołem, przyszło wielu celników i grzeszników i siedzieli wraz z Jezusem i Jego uczniami. (Ew. Mateusza 9:10, Biblia Tysiąclecia)

(19) Przyszedł Syn Człowieczy: je i pije. a oni mówią: Oto żarłok i pijak, przyjaciel celników i grzeszników. A jednak mądrość usprawiedliwiona jest przez swe czyny. (Ew. Mateusza 11:19, Biblia Tysiąclecia)


(39) Widząc to faryzeusz, który Go zaprosił, mówił sam do siebie: Gdyby On był prorokiem, wiedziałby, co za jedna i jaka jest ta kobieta, która się Go dotyka, że jest grzesznicą. (Ew. Łukasza 7:39, Biblia Tysiąclecia)



Gdybyś ty rozumiał łaskę ....

2 Jana 9
(9) Kto się za daleko zapędza i nie trzyma się nauki Chrystusowej, nie ma Boga. Kto trwa w niej, ten ma i Ojca, i Syna. (10) Jeżeli ktoś przychodzi do was i nie przynosi tej nauki, nie przyjmujcie go do domu i nie pozdrawiajcie. (11) Kto go bowiem pozdrawia, uczestniczy w jego złych uczynkach.

Czym innym jest przyjaźnienie się z grzesznikami (co robił Jezus), a czym innym jest przyjaźnienie się z antychrystami, czego Jezus nie robił. Jeśli więc Lashu chcesz być świętszy od Jezusa, to twoja sprawa, ale nie wciskaj ludziom kitu, że nie rozumiem łaski, bo ty nie rozumiesz prostego nakazu biblijnego:

"Kto go bowiem pozdrawia, uczestniczy w jego złych uczynkach."

Pozdrawiając antychrysta (np. papieża) miałbym współudział w jego grzechach, ale dla ciebie widać jest to OK, dlatego bardzo tobie współczuję braku zrozumienia podstaw biblijnych.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 07 lut 2012, 10:17

Puritan pisze:Oj fantomik naprawdę myślałem, że znasz angielski. Martyn Lloyd Jones to przeciwnik kościoła anglikańskiego, a nie jego członek! Nawoływał on anglikanów do opuszczenia tej niebiblijnej denominacji.

Jego nawoływanie było aktem protestu (wiesz co to takiego?) przeciwko uliberalnianiu zborów i nawoływał wszystkich duchownych aby opuścili swoje denominacje (nie tylko anglikanizm, hej, a co z baptystami? ;)) jeżeli pozwalają na uliberalnianie zborów. Jeżeli popierałbyś protest Doktora Jonesa to byś również nawoływał swojego pastora do opuszczenia swojej denominacji wszak zbory baptystyczne liberalne istnieją i mają się dobrze (jeśli można takiego określenia użyć w odniesieniu do liberalnych zborów).

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 07 lut 2012, 10:24

Puritan pisze:
Lash pisze:
Puritan pisze:
Kamil M. pisze:I co z tego, że się dogadują na jakiejś płaszczyźnie?

Po kolegach łatwo poznać charakter osoby. Ja np. nie koleguję się z antychrystami, bo nie chcę być posądzony, że popieram to co robią.
:cry:

(10) Gdy Jezus siedział w domu za stołem, przyszło wielu celników i grzeszników i siedzieli wraz z Jezusem i Jego uczniami. (Ew. Mateusza 9:10, Biblia Tysiąclecia)

(19) Przyszedł Syn Człowieczy: je i pije. a oni mówią: Oto żarłok i pijak, przyjaciel celników i grzeszników. A jednak mądrość usprawiedliwiona jest przez swe czyny. (Ew. Mateusza 11:19, Biblia Tysiąclecia)


(39) Widząc to faryzeusz, który Go zaprosił, mówił sam do siebie: Gdyby On był prorokiem, wiedziałby, co za jedna i jaka jest ta kobieta, która się Go dotyka, że jest grzesznicą. (Ew. Łukasza 7:39, Biblia Tysiąclecia)



Gdybyś ty rozumiał łaskę ....

2 Jana 9
(9) Kto się za daleko zapędza i nie trzyma się nauki Chrystusowej, nie ma Boga. Kto trwa w niej, ten ma i Ojca, i Syna. (10) Jeżeli ktoś przychodzi do was i nie przynosi tej nauki, nie przyjmujcie go do domu i nie pozdrawiajcie. (11) Kto go bowiem pozdrawia, uczestniczy w jego złych uczynkach.

Czym innym jest przyjaźnienie się z grzesznikami (co robił Jezus), a czym innym jest przyjaźnienie się z antychrystami, czego Jezus nie robił. Jeśli więc Lashu chcesz być świętszy od Jezusa, to twoja sprawa, ale nie wciskaj ludziom kitu, że nie rozumiem łaski, bo ty nie rozumiesz prostego nakazu biblijnego:

"Kto go bowiem pozdrawia, uczestniczy w jego złych uczynkach."

Pozdrawiając antychrysta (np. papieża) miałbym współudział w jego grzechach, ale dla ciebie widać jest to OK, dlatego bardzo tobie współczuję braku zrozumienia podstaw biblijnych.


a teraz Udopwdnisz zę 2 Jan 9 mówi o PAPIESTWIE

(7) Wielu bowiem pojawiło się na świecie zwodzicieli, którzy nie uznają, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele ludzkim. Taki jest zwodzicielem i Antychrystem. (8) Uważajcie na siebie, abyście nie utracili tego, coście zdobyli pracą, lecz żebyście otrzymali pełną zapłatę. (9) Każdy, kto wybiega zbytnio naprzód, a nie trwa w nauce Chrystusa, ten nie ma Boga. Kto trwa w nauce [Chrystusa], ten ma i Ojca, i Syna. (10) Jeśli ktoś przychodzi do was i tej nauki nie przynosi, nie przyjmujcie go do domu i nie pozdrawiajcie go, (11) albowiem kto go pozdrawia, staje się współuczestnikiem jego złych czynów. (12) Wiele mógłbym wam napisać, ale nie chciałem użyć karty i atramentu. Lecz mam nadzieję, że do was przybędę i osobiście z wami porozmawiam, aby radość nasza była pełna. (13) Dzieci twej Wybranej Siostry ślą ci pozdrowienia.
(2 List Jana 1-1, Biblia Tysiąclecia)

Papiestwo jest CZŁOWIEKIEM ZATRACENIA. i postwiło się miejsce BOga ale jeszcze nie poszło w ta naukę.




Po Drugie napisałeś.

Po kolegach łatwo poznać charakter osoby. Ja np. nie koleguję się z antychrystamibo nie chcę być posądzony, że popieram to co robią,

jest to FAŁSZYWE ZADNIE
Po kolegach nie poznaje się tego zę popierasz to co robia!
Anie nie poznaje się CHRARAKTERU


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 07 lut 2012, 11:22

Kamil kiedys mial bardzo fajny podpis "uczen drogi Panskiej", a teraz IC X.P NIKA i blizej anglikanizmu.
nie pokoi mnie ta i inne zmiany. :-?


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 07 lut 2012, 12:40

Puritan pisze:
Hardi pisze:
Puritan pisze:Kościół anglikański to fałszywa religia

mówisz teraz jak klasyczny ŚJ :-/

wszystko co zwie się religią jest fałszywe...

Fałszywa religia to instytucja, która:

1. głosi fałszywe nauki dotyczące zbawienia
2. ordynuje na księży gejów
3. uznaje za chrześcijan członków innych fałszywych religii

każda religia jest fałszywa, wszystko co jest religią to fałsz :!: jeśli jesteś w jakiejś religii to uciekaj jak najszybciej i znajdź prawdziwy biblijny kościół


Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 07 lut 2012, 12:48

makesh pisze:Kamil kiedys mial bardzo fajny podpis "uczen drogi Panskiej", a teraz IC X.P NIKA i blizej anglikanizmu.

Zwróciłaś mi uwagę na błąd - powinno być "IC XC" :arrow: http://en.wikipedia.org/wiki/Christogra ... ristianity
Jezus Chrystus zwycięża (i rządzi) - czy to nieprawda?


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 07 lut 2012, 17:10

Hardi pisze:każda religia jest fałszywa, wszystko co jest religią to fałsz :!: jeśli jesteś w jakiejś religii to uciekaj jak najszybciej i znajdź prawdziwy biblijny kościół

Nowomowa Bracie, nowomowa ;)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 07 lut 2012, 18:46

Kamil M. pisze:
makesh pisze:Kamil kiedys mial bardzo fajny podpis "uczen drogi Panskiej", a teraz IC X.P NIKA i blizej anglikanizmu.

Zwróciłaś mi uwagę na błąd - powinno być "IC XC" :arrow: http://en.wikipedia.org/wiki/Christogra ... ristianity
Jezus Chrystus zwycięża (i rządzi) - czy to nieprawda?


racja, rzadzi.


Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 1837
Rejestracja: 04 lut 2010, 15:41
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dawid » 29 lut 2012, 16:43

A co w tym złego, że Kamilowi bliżej do anglikanizmu?
Przecież nie do tego bardziej współczesnego liberalnego anglikanizmu.
Skoro chce wyznawać tradycyjne i ortodoksyjny anglikanizm to jaki problem?

Dziwie się jak ktoś usłyszy, że dana osoba np. należy do Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i od razu nawołuje do wyjścia z tego kościoła, bo to zły kościół, że jest w ekumenii z KRK.
Tylko np. nie wie, że nie wszyscy ludzie to popierają, że nie wszyscy luteranie są liberałami, nie czytają o ortodoksyjnych staroluteranach. Nie widzą co się dzieje na śląsku cieszyńskim, gdzie nauka jest zdrowsza niż w nie jednym kościele ewangelicznym. A sam Śląsk odciął się od kontaktów z Kościołem Szwecji np.

To samy tyczy się anglikanizmu czy np. prezbiterianizmu. Mało jest zdrowych zborów prezbiteriańskich raczej widać zarazę liberalizmu, a jednak są prawdziwi ortodoksyjni chrześcijanie, którzy nie identyfikują się z ogółem tej denominacji a raczej wracają do korzeni i prawdziwe zdrowej nauki.


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 29 lut 2012, 23:38

Dawid pisze:Nie widzą co się dzieje na śląsku cieszyńskim, gdzie nauka jest zdrowsza niż w nie jednym kościele ewangelicznym


Bo wykładowcami są tam zielonoświątkowi pastorzy ;)


Awatar użytkownika
Vojanius
Posty: 303
Rejestracja: 19 lis 2010, 09:27
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Żory
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Vojanius » 01 mar 2012, 15:48

Dawidzie, bardzo mądre słowa :)


Jak słodka jest memu podniebieniu Twoja mowa!
Słodka nad miód ustom moim.
(Ps 119:103)

Wróć do „Liturgika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości