Szaty pastora

O nabożeństwie
Awatar użytkownika
Agnus
Posty: 101
Rejestracja: 19 sie 2009, 18:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Agnus » 04 lis 2010, 15:14

Zasłona na głowę i ramiona z małym otworem na oczy. Noszą ją muzułmanki, a zakazują jej użwywania w miejscach publicznych niektóre kraje zachodnie.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 04 lis 2010, 19:50

derko pisze:Czy padła odpowiedz, po co szaty?

Kim są ci, co te szaty ubierają?

Co mają szaty wspólnego z chrześcijaństwem, tz. uczniami Jezusa?

pozdrawiam

Znaczy się sugerujesz, że tylko Ci głoszący Ewangelię na golasa to uczniowie Jezusa? :eek:
:mrgreen:


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 05 lis 2010, 18:07

Agnus pisze:Zasłona na głowę i ramiona z małym otworem na oczy. Noszą ją muzułmanki, a zakazują jej użwywania w miejscach publicznych niektóre kraje zachodnie.


Dzieki za wyjasnienie. Sadze ze bardzo dobrze ze zakazuja. Pozniej dzieci koszmary maja po nocach jak takie zjawy po ulicy chodza. Powinni jeszcze zabrac pomoc socjalna - w koncu Pismo uczy - kto nie chce pracowac, niech tez nie je.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 05 lis 2010, 20:23

widziałem zabawną sytuację, małe muzułmańskie dziewczynki ubrane w te śmieszne stroje z odsłoniętymi tylko twarzami i dłońmi, bawił na wpół nago ubranymi lalkami barbie ;)
aż mnie korciło, aby zrobić fotkę, ale obawiałem się, że zaraz wyskoczy jakiś turban, krzyknie zulu-gula i wciśnie czerwony guziczek 8-)


Awatar użytkownika
Agnus
Posty: 101
Rejestracja: 19 sie 2009, 18:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Agnus » 05 lis 2010, 21:06

Imperator pisze:Sadze ze bardzo dobrze ze zakazuja. Pozniej dzieci koszmary maja po nocach jak takie zjawy po ulicy chodza.


A ja szczerze mówiąc jestem w tej kwestii trochę rozdarty. Z jednej strony popieram obronę przed islamizacją i integrację imigrantów z naszą kulturą europejską, ale z drugiej strony ten zakaz ma znamiona ingerencji państwa w kwestie religijne, co mi się nie podoba... Chyba jednak wobec muzułmanów trzeba posługiwać się twardą ręką... więc, z ciężkim sercem, raczej popieram zakaz.


jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jon » 14 mar 2011, 17:52

Imperator pisze:
Agnus pisze:Zasłona na głowę i ramiona z małym otworem na oczy. Noszą ją muzułmanki, a zakazują jej użwywania w miejscach publicznych niektóre kraje zachodnie.


Dzieki za wyjasnienie. Sadze ze bardzo dobrze ze zakazuja. Pozniej dzieci koszmary maja po nocach jak takie zjawy po ulicy chodza. Powinni jeszcze zabrac pomoc socjalna - w koncu Pismo uczy - kto nie chce pracowac, niech tez nie je.

Twoje dzieci mają te koszmary czy słyszałeś że czyjeś mają, a może nie o te koszmary chodzi lecz przeszkadza ci że nie mają gołych brzuchów i obciśniętych pośladków i oko nie ma na co popatrzeć.


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 14 mar 2011, 18:05

Agnus pisze:Z jednej strony popieram obronę przed islamizacją i integrację imigrantów z naszą kulturą europejską, ale z drugiej strony ten zakaz ma znamiona ingerencji państwa w kwestie religijne, co mi się nie podoba...


Jako ciekawostke dodam, ze w najliczniejszym kraju muzlumanskim na swiecie - Indonezji - malo kto chodzi tak ubrany. Tak samo w Malezji. Potwierdzone przez moich znajomych z tych krajow.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 14 mar 2011, 18:06

jon pisze:Twoje dzieci mają te koszmary czy słyszałeś że czyjeś mają, a może nie o te koszmary chodzi lecz przeszkadza ci że nie mają gołych brzuchów i obciśniętych pośladków i oko nie ma na co popatrzeć.


Czyjes maja.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jon » 14 mar 2011, 18:36

Czyjes maja.

A skąd wiesz po czym może naoglądały sie kreskówek gdzie pełno potworów i przemocy,
zbadałeś to dokładnie?


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
Reformed_Pastor
Posty: 161
Rejestracja: 11 kwie 2010, 16:22
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Reformed_Pastor » 07 maja 2011, 18:55

Wielu protestantów uważa, że unikanie formalnych ceremonii, rytuałów i strojów liturgicznych jest przejawem prostej, ewangelicznej wiary oraz pokory.

C.S. Lewis odpowiadając na to stwierdzenie napisał: „Nowoczesny zwyczaj wykonywania ceremonialnych rzeczy w nieceremonialny sposób nie jest dowodem uniżenia ani pokory. Raczej udowadnia niezdolność osoby uczestniczącej w rytuale do zapomnienia o sobie, a także jej gotowość do psucia również wszystkim pozostałym właściwego miejsca rytuału”.

Baaardzo lubię C.S. Lewisa! :)


Zapraszam na mój blog: pbartosik.pl
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 07 maja 2011, 19:09

Reformed_Pastor pisze:Wielu protestantów uważa, że unikanie formalnych ceremonii, rytuałów i strojów liturgicznych jest przejawem prostej, ewangelicznej wiary oraz pokory.


Gdyż jest tak w istocie.

Reformed_Pastor pisze:C.S. Lewis odpowiadając


Na całe szczęście mr. Lewis nie jest i nigdy nie był jednym z Ewangelistów Słowa Bożego.

Reformed_Pastor pisze:Nowoczesny zwyczaj wykonywania ceremonialnych rzeczy w nieceremonialny sposób


Gorzej, gdy w jakimś zborze unika się ceremonialności.

Reformed_Pastor pisze:nie jest dowodem uniżenia ani pokory


Z tym się zgadzam, choć- patrz wyżej.

Reformed_Pastor pisze:Raczej udowadnia niezdolność osoby uczestniczącej w rytuale do zapomnienia o sobie, a także jej gotowość do psucia również wszystkim pozostałym właściwego miejsca rytuału


Jeśli chrześcijanin popada w rytuał- nie ma dla niego zbytniej nadziei. Poza Chrystusem, rzecz jasna. Czy w rozmowie z rodziną, przyjaciółmi wyjmuje pan kartkę z zapisanym rytuałem i zaczyna odstawiać całą szopkę? Jak na to reagują?

Przepraszam, że pouczam tak znamienita osobę, to tylko moje osobiste przemyślenia.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 11 maja 2011, 09:01

Lewis raczej wskazał, że nadmierne "unikanie ceremonii" jest również "ceremonią" samą w sobie. Istnieje taki rodzaj "pokory", który jest celem samym w sobie i przez to wcale nie jest Pokora.

Pozdrawiam,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 15 sty 2012, 16:26

A kim jest ten pan?

Obrazek

To pastor Kościoła Chrześcijan Baptystów Henryk Skrzypkowski.
http://chojnice24.pl/artykul/2824/150-l ... skich/195/


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 15 sty 2012, 16:37

Puritan pisze:A kim jest ten pan?

Obrazek

To pastor Kościoła Chrześcijan Baptystów Henryk Skrzypkowski.
http://chojnice24.pl/artykul/2824/150-l ... skich/195/


That's wrong with him?


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 15 sty 2012, 16:46

Alkhilion pisze:That's wrong with him?

"Call yourself a priest, sir. I wonder men are not ashamed to take the title. When I collect what priests have done in all ages, what priests connected with the Church of Rome have done, I repeat what I have often said, I would sooner a man pointed at me in the street and called me a devil than call me a priest. For bad as the devil has been, he has hardly been able to match the crimes and cruelties and villainesses that have been transacted under the cover of a special priesthood."

- Ch. H. Spurgeon


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/

Wróć do „Liturgika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości