taniec z flagami....

O nabożeństwie
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: taniec z flagami....

Postautor: Noemi » 08 paź 2018, 19:33

Pomimo wszystko nie zgodziłabym się z taką wyliczanka, są zbory które podszywaja się pod KZ a nimi nie są


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: taniec z flagami....

Postautor: magda » 08 paź 2018, 19:56

Ja bywałam w KZ i niegdy poza gaworzeniem nie widziałam ani tańców ani hulańców , raczej spokój czasem na raz kilka osób sie modli raz kobieta głosno płakała ale to raczej wszystko jeszcze norma przeżywania modlitwy , raz było uzdrawianie , które było raczej nieudane bo mnie jakis pastor trzymał za głowę i gaworzył i nic mi nie przeszło a wręcz chyba było gorzej moze gorzej nie od tego uzdrawiania tylko tak z choroby ale widać ze zadnej mocy uzdrawiajacej nie było . No moze są to pobożne zyczenia żeby mieć jakieś dary Ducha ale praktyka niezbyt, już u Adwentystów zostałam po modlitwie uzdrowiona na poważnie. No ale te kościoły co tak szaleją to nie wiem czy sa to w ogóle Zielonoswiatkowe czy jakieś inne charyzmatyczne. czy np Benny Hinn to Zielonoświątkowiec czy co raczej nie i całe Toronto Blessing tez raczej chyba nie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: taniec z flagami....

Postautor: nadrozd » 14 paź 2018, 20:49

Targowanie sie nic nie da.
Bo ludzi tego ktos nauczyl. Ludzie sie wyprowadzaja....zmieniaja zbory....
I zanosza takie tance gzie pojada ze sobą......
Nie sadze by pastorzy wogle analizpwali czy to biblijne czy nie.....
....chyba ze maj odwage,.....ale watpie... wiekszoac bedzie gadac mile rzeczy..... by wiernych nie urazic ;) a na dziwactwa bedzie przymykac oczy.


Im wiecej wymagań tym mnjej wiernych i pieniązków.
Im bardziej rpzrywkowp i ladnie....... tym wiecej ludzi ......
Im mniej wymagan...

Pewnie za jakisnczas wszedzue beda tak tanczyc ;) a decybele podkreca tak ze i przez woskowe stopery sie przebije......
Takie czasy......


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Kamilzon
Posty: 769
Rejestracja: 04 lut 2012, 20:08
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Ciężkowice
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: taniec z flagami....

Postautor: Kamilzon » 15 paź 2018, 19:25

Ja też miałem pomysł aby właśnie założyć temat o flagach w KZ.
Skąd się to wywodzi i do czego służy, no ale już mam odpowiedź.
Mnie całe to machanie flagami poniekąd kojarzy mi się z ruchem kibicowskim ;) https://youtu.be/pU2-dnsLBMI


"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus"
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: taniec z flagami....

Postautor: magda » 17 paź 2018, 18:05

No tez podobne nie powiem .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Dziesięć panien
Posty: 76
Rejestracja: 10 gru 2018, 20:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: taniec z flagami....

Postautor: Dziesięć panien » 05 sty 2019, 21:23

magda pisze:Ja bywałam w KZ i niegdy poza gaworzeniem nie widziałam ani tańców ani hulańców , raczej spokój czasem na raz kilka osób sie modli raz kobieta głosno płakała ale to raczej wszystko jeszcze norma przeżywania modlitwy , raz było uzdrawianie , które było raczej nieudane bo mnie jakis pastor trzymał za głowę i gaworzył i nic mi nie przeszło a wręcz chyba było gorzej moze gorzej nie od tego uzdrawiania tylko tak z choroby ale widać ze zadnej mocy uzdrawiajacej nie było . No moze są to pobożne zyczenia żeby mieć jakieś dary Ducha ale praktyka niezbyt, już u Adwentystów zostałam po modlitwie uzdrowiona na poważnie. No ale te kościoły co tak szaleją to nie wiem czy sa to w ogóle Zielonoswiatkowe czy jakieś inne charyzmatyczne. czy np Benny Hinn to Zielonoświątkowiec czy co raczej nie i całe Toronto Blessing tez raczej chyba nie.


Z flagami to przesada i ogólnie z nowoczesnym i nabożeństwami. Jestem ortodoksyjny i trudno mi zaakceptować to wszystko co się dzieje. Prawdziwe działanie obecności Bożej między ludźmi nie potrzebuje tych wszystkich
udziwnień. Lubię stare pieśni nawet bez akompaniamentu lub jakieś organy czy gitara. Aby ludzie pragnęli Boga to niczego więcej nie potrzeba oprócz kazania wymodlonego z tronu Bożego. Pokarmu co Pan przemówi dzisiaj do nas. Na miejsce tego dziś są namiastki w postaci zespółu rockowego w uwielbieniu i szukania doznań, drgawki,emocje czy podrabiania darów duchowych. Live z kazalnicy
Popularność ważniejsza niż dusza. Jaki to dziś pastor nałožy worek na głowę aby ludzie oddali chwałę Bogu a nie jemu. Tak było kiedy wierzący ukrywali się w jaskiniach górskich przed prześladowaniem.


Jezus Chrystus. Izajasz 9,6 "...
Cudowny, Doradca, Bóg Mocny,
Ojciec Wieczności, Książę Pokoju;
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: taniec z flagami....

Postautor: Michał » 11 sty 2019, 15:06

Ja z flagami zetknąłem się, będąc przed prawie dekadą na kilku nabożeństwach w KBwCh. Praktyka ta wydała mi się dość dziwna. Na ile powszechna stała się w KZ?


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: taniec z flagami....

Postautor: Noemi » 11 sty 2019, 22:59

nie we wszystkich zborach KZ są używane flagi , jeśli zbór idzie na ilość i emocje to wprowadzają różne udziwnienia zapominając o prawdziwym celu i misji w niesieniu Ewangeli zgubionym duszom


Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: taniec z flagami....

Postautor: pietrobus » 25 sie 2019, 13:40

No właśnie oglądałem telewizję Trwam. Była tam dziewczyna która na Pół'and'rock ewangelizowala flagami. Opowiadała o ludziach o tym z kim rozmawiała. Okazuje się że to nie tylko temat protestantów, charyzmatykow. Ale też stosują to katolicy. Była z Przystanku Jezus.


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;

Wróć do „Liturgika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości