Wieczerza Pańska u zielonoświątkowców

O nabożeństwie
Awatar użytkownika
magda
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Kontaktowanie:

Re: Wieczerza Pańska u zielonoświątkowców

Postautor: magda » 22 wrz 2015, 00:14

w niedziele będzie fajny pastor na Siennej w Warszawie
Niedziela
Godz. 10:00 i 12:00 / sala główna
Nabożeństwo z gościem specjalnym,
pastorem Julesem z Bagdadu (Irak)
Ale ja chyba tam pójdę w piątek o 18 wolę wieczorem chodzić do koscioła.

Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
wyznanie: Brak_denominacji
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 22 wrz 2015, 11:59

Może podpowiedzcie mi w sprawie zielonych,bo chciałam temat założyć,ale może nie warto.
Czy są jakieś wymogi?procedury dodatkowe odnośnie tzw.Chrztu Duchem św.
U mnie się zapowiada,że od października będzie Zbór Zielonoświątkowy,ale jestem sceptycznie do tej denominacji nastawiona. Nie do ludzi,ale właśnie chodzi mi o te wymogi,wyznania wiary,charyzmaty itp. Nawet na pw będę wdzięczna za przybliżenie spraw.
Trochę szperałam na stronach i już sama nie wiem,co myśleć.

Awatar użytkownika
Efendi
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Kontaktowanie:

Postautor: Efendi » 22 wrz 2015, 12:13

To zalezy od zboru czy konserwatywny, tradycjny zielonoswiatkowy ktorych jest garstka czy charyzmaniaki jak wiekszosc wchodzacych w sklad KZ.
W tym drugim przypadku Chrzest Duchem Swietym musi sie objawiac jezykami ew. innym darem ale glownie prorokowanie albo jezyki. A jak nie zaczelas mowic jezykami podczas nakladania rak to nie masz Ducha :( I jak jestes nastawiona sceptyczne do charyzmatow to jestes zwodzicielka i uleglas herezj. (tak bylo w moim przypadku ;) ) Aczkolwiek do wieczerzy nie jest wymagany Chrzest Duchem Sw.
Ale sa tez jeszcze zbory zdrowe zielonoswiatkowe, ale malutko i raczej nie w KZ-cie :) (choc wyjatki sie zdazaja - wyjatek potewierdza bowiem reugle :) )

polk
wyznanie: Protestant
Kontaktowanie:

Postautor: polk » 22 wrz 2015, 17:29

Na youtubie mozna zobaczyc nabozenstwa z Wieczerza Panska ze zboru KZ w ktorym pastorem jest pastor Adam Ciućka.

"Nic bardziej nie przeszkadza w badaniu prawdy niż wcześniejsza zgoda na częściową prawdę"Jakub Arminiusz

Wróć do „Liturgika”