Wieczerza Pańska uzależniona od chrztu na wyznanie wiary

O nabożeństwie
Awatar użytkownika
magda
Ostrzeżenia: 2
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Kontaktowanie:

Re: Wieczerza Pańska uzależniona od chrztu na wyznanie wiary

Postautor: magda » 04 lut 2016, 23:50

Filipie zadne marginalne zjawisko , to dopiero początek tego zjawiska , poczekaj pogadamy za 10 lat jeśli dozyję to zobaczysz jak wiele kosciołów pójdzie za KRK.

Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Filip
wyznanie: Prezbiterianizm
Kontaktowanie:

Postautor: Filip » 04 lut 2016, 23:51

Nie mówimy o wcieleniu ale przyłączeniu duchowym.

Cokolwiek to znaczy.

Samolub pisze:Filip mieszka w Ameryce Polnocnej wiec nie rozumie ze Katolicyzm w mniejszosci innymi wytycznymi się kieruje. Filip ma spokoj, stabilizacje wiec inni go nie obchodzą chociaż inni czasami walczą od rana do wieczora o bliskich, w pracy, wszedzie o wiare. Filip nie rozumie i nie widzi zmian bo moze nie wraca do domu autobusem tylko samochodem. To co widzi Filip zalezy od jego statusu majatkowego, od panstwa w ktorym jest oraz wielu innych aspektow gdzie Filip jest traktowany lepiej niż inni Bracia i Siostry przez tych samych ludzi. Komu wierzy Filip ? I dlaczego

Seeerio?

W Kanadzie mieszkam pięc miesięcy, nie mam samochodu. Mój status majątkowy zachowam dla siebie.

A co do ruchu ekumenicznego - realne szanse na połączenie się większej ilości kościołów protestanckich z KRK są nikłe. Konserwatywne kościoły (takie jak mój) są na to zbyt konserwatywne. Liberalne są zbyt liberalne dla katolików.

"The Road goes ever on and on
Down from the door where it began.
Now far ahead the Road has gone,
And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
Samolub
wyznanie: Protestant
Kontaktowanie:

Postautor: Samolub » 05 lut 2016, 02:56

Właśnie.... jakies roznice kulturowo-spoleczne pomiedzy regionami francuzko jezycznymi a anglosaskimi zauwazasz na codzien?

Co do wieczerzy to wielu Katolikow uwaza Nas niegodnych ich "komuni" co zreszta mnie cieszy, wreszcie cos czego nie wciskaja. Podoba mi sie taka postawa

Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Filip
Kontaktowanie:

Postautor: Filip » 05 lut 2016, 04:04

Właśnie.... jakies roznice kulturowo-spoleczne pomiedzy regionami francuzko jezycznymi a anglosaskimi zauwazasz na codzien?

Mieszkam w anglojęzycznej części i jak dotąd nie byłem nawet w Quebecu. Więc chwilowo nie mam za bardzo własnych obserwacji ;-)

Awatar użytkownika
mendrek
wyznanie: nie chce podawać
Kontaktowanie:

Postautor: mendrek » 05 lut 2016, 05:01

Ja sie ochrzciłem nasladując mojego Pana.Chrzest mój dla mnie był wyrazem akceptacji tego kim jestem bez Boga i symbolem zawarcia przymierza z Bogiem za sprawa mojego Pana.Taki cyrografik ;)Gdybym został ochrzczony jako dziecko przez prawdziwych czcicieli mojego Pana a nie tych którzy tylko uzywaja jego imienia do swoich poganskich obrzedów,gdybym był od małego wychowany w wierze przez moich rodziców nie chrzciłbym sie powtórnie.Niestety tak nie było...
Co do łamania sie chlebem na pamiatke meki panskiej i odkupienia nas z grzechów nie dziwi mnie ze pastorowie wymagaja chrztu,nie maja oni wgladu w nasze serca ale maja czyste sumienia ze zasiadali z kims kto ochrzcił sie na ZNAK upamietania i na ZNAK zawarcia przymierza.

27 Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej12.
28 Niech przeto człowiek baczy na siebie samego, spożywając ten chleb i pijąc z tego kielicha. 29 Kto bowiem spożywa i pije nie zważając na Ciało [Pańskie]13, wyrok sobie spożywa i pije. 30 Dlatego to właśnie wielu wśród was słabych i chorych i wielu też umarło. 31 Jeżeli zaś sami siebie osądzimy14, nie będziemy sądzeni. 32 Lecz gdy jesteśmy sądzeni przez Pana, upomnienie otrzymujemy, abyśmy nie byli potępieni ze światem.

madelinka
Kontaktowanie:

Postautor: madelinka » 05 lut 2016, 17:47

A może Filip nie zaglądał na stronę World Council of Churches? Polecam

Awatar użytkownika
Efendi
wyznanie: Patriotyczne Stowarzyszenie Katolików Chińskich
Kontaktowanie:

Postautor: Efendi » 05 lut 2016, 17:49

madelinka pisze:A może Filip nie zaglądał na stronę World Council of Churches? Polecam

A co niby na tej stronie wyczytalas?

madelinka
Kontaktowanie:

Postautor: madelinka » 05 lut 2016, 18:04

A takie tam, unity, one faith, common worship i life in Christ, w sumie nic z czego moglibyśmy się razem pośmiać ;)

Awatar użytkownika
Efendi
Kontaktowanie:

Postautor: Efendi » 05 lut 2016, 18:06

madelinka pisze:A takie tam, unity, one faith, common worship i life in Christ, w sumie nic z czego moglibyśmy się razem pośmiać ;)

A czego sie spodziewałaś po organizacji ekumenicznej zrzeszajacej koscioly protestanckie, prawoslawne i katolickie? ;)

Awatar użytkownika
Samolub
Kontaktowanie:

Postautor: Samolub » 05 lut 2016, 19:20

Ohh jak to pieknie wyglada, już tam biegne, ah te rozne szaty, obrzadki w jednej mszy najlepiej katolickiej. Cos pieknego

Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Filip
Kontaktowanie:

Postautor: Filip » 05 lut 2016, 19:40

madelinka pisze:A może Filip nie zaglądał na stronę World Council of Churches? Polecam

A może madelinka, Samolub i kto tam jeszcze ma zamiar się odezwać w ten sposób, przestaliby się silić na nic nie wnoszące do rozmowy ad personam? Wiem coś niecoś WCoC (notabene Kościół Katolicki nie jest członkiem, chociaż wysyła obserwatorów na spotkania) oraz ruchu ekumenicznym. I wciąż nie widzę większych szans na połączenie się większej ilości kościołów z Rzymem.

Awatar użytkownika
Samolub
Kontaktowanie:

Postautor: Samolub » 05 lut 2016, 19:44

Dziś tylko jałowe spory teologiczne i oficjalne spotkania coś wnoszą? Oglądamy sie na cały świat ?

Filip nie ma czegos takiego jak polaczenie, to proces... tak jak z dziecka stajesz sie doroslym. Właśnie mowię o tendencjii i stawianiu fundamentow a polaczenia nawet nie musisz zauwazyc.
Ostatnio zmieniony 05 lut 2016, 19:47 przez Samolub, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Filip
Kontaktowanie:

Postautor: Filip » 05 lut 2016, 19:46

Nie wiem. Ale z pewnością snucie domysłów na jakie ja strony nie zaglądam i jakim to ja rzekomo jestem bogaczem z Ameryki, który nie zna życia w Polsce nic nie wnoszą do tego wątku na forum ;)

Awatar użytkownika
Samolub
Kontaktowanie:

Postautor: Samolub » 05 lut 2016, 19:49

Nic takiego Ci nie zarzucilem. Raczej chodzilo mi o roznice miedzy krajem Protestanckim jakim jest Kanada lub poza pewnymi regionami jest niewatpliwie do sytuacjii w Polsce. Ten samochod i autobus to tylko taki przyklad byl...

Awatar użytkownika
Efendi
Kontaktowanie:

Postautor: Efendi » 05 lut 2016, 19:52

Samolub pisze:Raczej chodzilo mi o roznice miedzy krajem Protestanckim jakim jest Kanada

Akurat w Kanadzie najwiekszym wyznaniem jest KRK ;)

Wróć do „Liturgika”