Wieczerza Pańska uzależniona od chrztu na wyznanie wiary

O nabożeństwie
Shinzu
Posty: 103
Rejestracja: 02 sty 2011, 22:20
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wieczerza Pańska uzależniona od chrztu na wyznanie wiary

Postautor: Shinzu » 04 lut 2016, 12:41

magda pisze:
Shinzu pisze:w pierwszym wieku katechumenat trwał kilka lat i tak powinno być nadal moim zdaniem.
Masz jakieś konkretne powody dla których "kurs" nie jest ci po drodze?


Akto ci naopowiadał takich rzeczy przeczytaj dzieje Apostolske chrzczono od razu po nawróceniu i pryjeciu Jezusa , znasz historie o filipie i eun
uchu, o kobiecie przy studni itp. On wierzy i powinni go ochrzcic bez gadania jeśli zechce.


A kto ci naopowiadał takich rzeczy, że można czytać Biblie bez kontekstu XD

Eunuch miał Izajasza(sam siebie i przypominam wtedy Biblii nie miał pierwszy lepszy nie wierzący, bo raczej jej nie miała spora część wierzących, bo na ogół było tylko w synagogach) więc był najpewniej Prozelitą i znał Pisma tak samo ludzie którzy byli Zanurzani w imieniu Jezusa, byli w głównej mierze Żydami z urodzenia i też Znali Pisma więc nie trzeba było im podstaw wykładać.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Wieczerza Pańska uzależniona od chrztu na wyznanie wiary

Postautor: magda » 04 lut 2016, 16:24

Poczytaj o poganach jak ich chrzcili czy po latach studiowania , chrzcili po przyjęciu Jezusa a uswiecanie sie poznawanie pism to jest właśnie rola kościoła do którego ochrzczony trafił i uczeszcza. Dodam ze eunuch królowej to była szycha i miał biblię boEtiopia zawsze była wierząca i trzymajaca się Izraela,


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wieczerza Pańska uzależniona od chrztu na wyznanie wiary

Postautor: madelinka » 04 lut 2016, 17:54

kontousunięte1 pisze:
madelinka pisze:Efendi, może źle mnie zrozumiałeś. Chodzi mi o to , że każdy, kto z niego nie wyjdzie, zginie. Stąd przecież Boże wołanie :«Ludu mój, wyjdźcie z niej,
byście nie mieli udziału w jej grzechach
i żadnej z jej plag nie ponieśli"Obj.18,4

A może chodzi o wyjście ze świata?
Ja nie miałabym odwagi takimi wyrokami szafować. :-( Kto zbawiony,gdzie i kiedy to Bóg wie.Nadużyciem jest mówić w ten sposób.


Wuko, powiem Ci, że bardziej niż czegokolwiek, boję się gniewu Bożego, dlatego bardzo się staram myśleć nad tym co mówię. Nie powiedziałam nic czego nie znalazłabym w Słowie. Może ten tekst Ci pomoże:"Uchodźcie z pośrodku Babilonu i niech każdy ratuje swoje życie, abyście nie zginęli przez jego winę, gdyż jest to czas pomsty dla Pana, On odda mu to na co zasłużył"Jer.51,6
Na pewno znasz Objawienie, proroctwa Izajasza, Jeremiasza, Daniela. Wszędzie jest mowa o anty Bożym systemie, którym, ogólnie, jest każdy system występujący przeciwko Bogu Izraela. W Objawieniu, które dotyczy końca czasów, Babilonem jest Wielka Wszetecznica, której nie można pomylić z nikim innym (choć można nie chcieć tego dostrzec) - jest nią kościół katolicki.
Jeśli Wszechmocny, Suwerenny, Bóg, Pan wszechświata mówi, przez usta swego sługi:"Czy nie wiecie, że niesprawiedliwi nie odziedziczą królestwa Bożego? Nie łudźcie się (nie dajcie się zwieść): ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani zniewieściali, ani mężczyźni współżyjący ze sobą; ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani złorzeczący, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego."1Kor.6, 9:10 , to ja nie mam odwagi tego podważać, tylko dlatego, że mogłoby mi, Jego stworzeniu, wydać się to niesprawiedliwe.

"A jeśli sprawiedliwy z trudnością dostąpi zbawienia, to bezbożny i grzesznik gdzież się znajdą?"1P.4, 18

"Starajcie się wejść przez wąską bramę, gdyż wielu, powiadam wam, będzie chciało wejść, ale nie będą mogli."Łk.13, 24

Czy wiesz Wuko, że żadna Biblia w polskim tłumaczeniu nie oddaje tych słów poprawnie? Zamiast starajcie się, Chrystus powiedział:WALCZCIE! Walczcie, aby wejść!

"Czuwajcie więc, modląc się cały czas, abyście mogli ujść przed tym wszystkim, co nastanie, i stanąć przed Synem Człowieczym."Łk.21, 36
W tym zdaniu również zostały pominięte, jakże ważne słowa:abyście zostali uznani za godnych i mogli stanąć przed Synem Człowieczym!

Jak myślisz dlaczego taki rozmyty tekst? Może właśnie dlatego, aby każdy myślał, że zbawienie jest na wyciągnięcie ręki i prowadzi do niego wiele dróg...


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wieczerza Pańska uzależniona od chrztu na wyznanie wiary

Postautor: kontousunięte1 » 04 lut 2016, 18:15

Nie wiem dlaczego taki wykład mi dałaś,ale dzięki.
Ja też nie wiem na przykład dlaczego ,skoro teksty są tak rozmyte w katolickich Bibliach, protestanckie są równie rozmyte. Ale to detal.
Chyba nie do końca mnie zrozumiałaś. Nadal uważam,że nie my jesteśmy od wyrokowania czy wszyscy katolicy będą potępieni,czy nie. Równie wiele grzechów wymienionych w 1Kor, a przywołanym tu tekście obciążają protestantów,prawosławnych...
Czy denominacje protestanckie,te odlotowe,nauczające dziwacznych rzeczy są tak całkiem ok,tylko dlatego,że ktoś kiedyś tam "wyznał ustami" :eek: :?:
Trochę albo upraszczasz albo komplikujesz.
Wiem oczywiście,że obecnie Babilonem i wszetecznicą nazywa się krk, ale co z innymi kościołami? Wiele ma przeróżne odstępstwa i co? Kto według ciebie będzie zbawiony? Bo jak na razie ja widzę,że nikt.
I podpowiedz mi do której denominacji/kościoła mają uciekać ci wszyscy katolicy?
Wbrew pozorom to nie są błahe pytania. A powiedziec,że tylko na Biblii się opierasz....cóż ja też,jak i miliony innych ludzi,zarówno z lewa z prawa i centrum.
To wszystko nie jest takie czano-białe i doprawdy trzeba dużej "odwagi" żeby wypowiadać się w imieniu Boga,że ten potępiony a tamten nie :-(


madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wieczerza Pańska uzależniona od chrztu na wyznanie wiary

Postautor: madelinka » 04 lut 2016, 19:07

kontousunięte1 pisze:Nie wiem dlaczego taki wykład mi dałaś,ale dzięki.
Ja też nie wiem na przykład dlaczego ,skoro teksty są tak rozmyte w katolickich Bibliach, protestanckie są równie rozmyte. Ale to detal.
Chyba nie do końca mnie zrozumiałaś. Nadal uważam,że nie my jesteśmy od wyrokowania czy wszyscy katolicy będą potępieni,czy nie. Równie wiele grzechów wymienionych w 1Kor, a przywołanym tu tekście obciążają protestantów,prawosławnych...
Czy denominacje protestanckie,te odlotowe,nauczające dziwacznych rzeczy są tak całkiem ok,tylko dlatego,że ktoś kiedyś tam "wyznał ustami" :eek: :?:
Trochę albo upraszczasz albo komplikujesz.
Wiem oczywiście,że obecnie Babilonem i wszetecznicą nazywa się krk, ale co z innymi kościołami? Wiele ma przeróżne odstępstwa i co? Kto według ciebie będzie zbawiony? Bo jak na razie ja widzę,że nikt.
I podpowiedz mi do której denominacji/kościoła mają uciekać ci wszyscy katolicy?
Wbrew pozorom to nie są błahe pytania. A powiedziec,że tylko na Biblii się opierasz....cóż ja też,jak i miliony innych ludzi,zarówno z lewa z prawa i centrum.
To wszystko nie jest takie czano-białe i doprawdy trzeba dużej "odwagi" żeby wypowiadać się w imieniu Boga,że ten potępiony a tamten nie :-(


Wuko, to nie był żaden wykład; przytoczyłam tylko kilka fragmentów z Biblii :-(
Jestem tego samego zdania: nie jesteśmy od wyrokowania, i twierdzę nadal, że nie ja wyrokuję, lecz Pan, a ja tylko przytaczam Jego Słowo, ale nie mogę się z Tobą zgodzić, że to nie jest czarno białe. Nie znajduję w Słowie poparcia dla takiego twierdzenia. Życie poza Chrystusem owszem jest wielobarwne, prawda może być kłamstwem i odwrotnie. W Chrystusie wszystko staje się nieznośnie proste; do bólu - pytanie czy człowiek jest gotów na ten ból się zgodzić.

Dokładnie, tak jak powiedziałaś, protestantów też się te słowa tyczą, ale do tej pory rozmawiałyśmy o katolikach, którzy jeśli nie odwrócą się od swoich grzechów i nie porzucą szatańskiego systemu- zginą, bo tak powiedział Bóg, a nie ja.

Kiedyś już rozmawiałyśmy na temat denominacji. Odpowiem tak:"Albowiem jeśli jeden mówi: Ja jestem Pawłowy, a drugi: ja jestem Apollosowy, to czyż cieleśni nie jesteście?"1Kor.3, 4
Sama Wuko widzisz co dzieje się wokół nas. Wielkie zwiedzenie. Dziś, w obliczu przyłączenia się kościołów protestanckich do KK, żadnemu katolikowi nie poleciłabym konkretnej denominacji, lecz trwania przy Chrystusie, jako głowie swojego zgromadzenia, tak jak to robił pierwszy kościół: w małych grupkach, po domach, czytając Biblię i modląc się o zachowanie w czystości na dzień Przyjścia. Bo tak jak mówisz: kto może być pewien swego zbawienia, skoro nawet sprawiedliwemu trudno go dostąpić.


Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wieczerza Pańska uzależniona od chrztu na wyznanie wiary

Postautor: Filip » 04 lut 2016, 19:32

Dziś, w obliczu przyłączenia się kościołów protestanckich do KK(...)


W obliczu czego? :-? Kościoły protestanckie, które faktycznie przyłączyły się do KK, to jakieś marginalne zjawisko.


"The Road goes ever on and on
Down from the door where it began.
Now far ahead the Road has gone,
And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien
madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wieczerza Pańska uzależniona od chrztu na wyznanie wiary

Postautor: madelinka » 04 lut 2016, 21:11

Chłopaki, wyrażenie "w obliczu" odnosi się do wydarzenia nieodległego w czasie, więc w sumie jeszcze z tym najśmieszniejszym postem możemy poczekać


madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wieczerza Pańska uzależniona od chrztu na wyznanie wiary

Postautor: madelinka » 04 lut 2016, 21:59

No dobra, Efendi. Namyśliłam się, ostatnio jakoś nie było mi do śmiechu, to teraz się z Tobą pośmieję :lol-above: :rotfl:


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wieczerza Pańska uzależniona od chrztu na wyznanie wiary

Postautor: Samolub » 04 lut 2016, 22:58

Marginalne zjawisko ? Nie mówimy o wcieleniu ale przyłączeniu duchowym. Jest to opłacalne w jakimkolwiek wymiarze. Sądzę ze nie, tylko niezachwiana wiara i mocne stanowisko pozwala na zmiany i przez taką postawe praktycznie jedyne nawrocenia są. Nie widziałem nawrocenia z ekumeni czy ze zgrabnych rozmowek... takie poziomy wtajemniczenia, zblizenia

Filip mieszka w Ameryce Polnocnej wiec nie rozumie ze Katolicyzm w mniejszosci innymi wytycznymi się kieruje. Filip ma spokoj, stabilizacje wiec inni go nie obchodzą chociaż inni czasami walczą od rana do wieczora o bliskich, w pracy, wszedzie o wiare. Filip nie rozumie i nie widzi zmian bo moze nie wraca do domu autobusem tylko samochodem. To co widzi Filip zalezy od jego statusu majatkowego, od panstwa w ktorym jest oraz wielu innych aspektow gdzie Filip jest traktowany lepiej niż inni Bracia i Siostry przez tych samych ludzi. Komu wierzy Filip ? I dlaczego

Jak już mowilem nie jest dobrze bo Zbory sa podzielone w tej kwestii, zalezy od denominacjii. Moze nie ma jeszcze takiej negatywnej ekumenii ale stawiaja już fundamenty. Obudz się spojrz co się dzieje, 10 lat temu myslalbys innaczej, tak to działa... a co się dzieje Watykan prowadzi dialog ekumenuczny na wszystkie frontu, nawet z ateistami. Watykan prowadzi rozmowy polityczne na ramach ONZ, przewodzi w projektowaniu nowych modeli gospodarki, ekologii, Papiez jest na stojaco z owacjami przyjmowany przez 90% kongresu w USA, a przez 10% same owacje, nie wypada nie klaskac (kraju Protestanckim)

Tak to wygląda ze kazdy szuka w tym zysku lub widzi wladze... bedziesz milczal dzis to na lata zamkna ci usta. Ciekawe do czego to wszystko Watykanowi potrzebne

Tak naprawde jaki jest cel tak normalnie nie,wysilajac się, poza frazesami, jaki jest cel, jakie motywacje. Tylko to się liczy reszta to iluzja


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Wieczerza Pańska uzależniona od chrztu na wyznanie wiary

Postautor: magda » 04 lut 2016, 23:50

Filipie zadne marginalne zjawisko , to dopiero początek tego zjawiska , poczekaj pogadamy za 10 lat jeśli dozyję to zobaczysz jak wiele kosciołów pójdzie za KRK.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wieczerza Pańska uzależniona od chrztu na wyznanie wiary

Postautor: Filip » 04 lut 2016, 23:51

Nie mówimy o wcieleniu ale przyłączeniu duchowym.


Cokolwiek to znaczy.

Samolub pisze:Filip mieszka w Ameryce Polnocnej wiec nie rozumie ze Katolicyzm w mniejszosci innymi wytycznymi się kieruje. Filip ma spokoj, stabilizacje wiec inni go nie obchodzą chociaż inni czasami walczą od rana do wieczora o bliskich, w pracy, wszedzie o wiare. Filip nie rozumie i nie widzi zmian bo moze nie wraca do domu autobusem tylko samochodem. To co widzi Filip zalezy od jego statusu majatkowego, od panstwa w ktorym jest oraz wielu innych aspektow gdzie Filip jest traktowany lepiej niż inni Bracia i Siostry przez tych samych ludzi. Komu wierzy Filip ? I dlaczego


Seeerio?

W Kanadzie mieszkam pięc miesięcy, nie mam samochodu. Mój status majątkowy zachowam dla siebie.


_____________________________

A co do ruchu ekumenicznego - realne szanse na połączenie się większej ilości kościołów protestanckich z KRK są nikłe. Konserwatywne kościoły (takie jak mój) są na to zbyt konserwatywne. Liberalne są zbyt liberalne dla katolików.


"The Road goes ever on and on

Down from the door where it began.

Now far ahead the Road has gone,

And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wieczerza Pańska uzależniona od chrztu na wyznanie wiary

Postautor: Samolub » 05 lut 2016, 02:56

Właśnie.... jakies roznice kulturowo-spoleczne pomiedzy regionami francuzko jezycznymi a anglosaskimi zauwazasz na codzien?

Co do wieczerzy to wielu Katolikow uwaza Nas niegodnych ich "komuni" co zreszta mnie cieszy, wreszcie cos czego nie wciskaja. Podoba mi sie taka postawa


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wieczerza Pańska uzależniona od chrztu na wyznanie wiary

Postautor: Filip » 05 lut 2016, 04:04

Właśnie.... jakies roznice kulturowo-spoleczne pomiedzy regionami francuzko jezycznymi a anglosaskimi zauwazasz na codzien?


Mieszkam w anglojęzycznej części i jak dotąd nie byłem nawet w Quebecu. Więc chwilowo nie mam za bardzo własnych obserwacji ;-)


"The Road goes ever on and on

Down from the door where it began.

Now far ahead the Road has gone,

And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
mendrek
Posty: 503
Rejestracja: 09 cze 2010, 02:34
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wieczerza Pańska uzależniona od chrztu na wyznanie wiary

Postautor: mendrek » 05 lut 2016, 05:01

Ja sie ochrzciłem nasladując mojego Pana.Chrzest mój dla mnie był wyrazem akceptacji tego kim jestem bez Boga i symbolem zawarcia przymierza z Bogiem za sprawa mojego Pana.Taki cyrografik ;)Gdybym został ochrzczony jako dziecko przez prawdziwych czcicieli mojego Pana a nie tych którzy tylko uzywaja jego imienia do swoich poganskich obrzedów,gdybym był od małego wychowany w wierze przez moich rodziców nie chrzciłbym sie powtórnie.Niestety tak nie było...
Co do łamania sie chlebem na pamiatke meki panskiej i odkupienia nas z grzechów nie dziwi mnie ze pastorowie wymagaja chrztu,nie maja oni wgladu w nasze serca ale maja czyste sumienia ze zasiadali z kims kto ochrzcił sie na ZNAK upamietania i na ZNAK zawarcia przymierza.

27 Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej12.
28 Niech przeto człowiek baczy na siebie samego, spożywając ten chleb i pijąc z tego kielicha. 29 Kto bowiem spożywa i pije nie zważając na Ciało [Pańskie]13, wyrok sobie spożywa i pije. 30 Dlatego to właśnie wielu wśród was słabych i chorych i wielu też umarło. 31 Jeżeli zaś sami siebie osądzimy14, nie będziemy sądzeni. 32 Lecz gdy jesteśmy sądzeni przez Pana, upomnienie otrzymujemy, abyśmy nie byli potępieni ze światem.


madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wieczerza Pańska uzależniona od chrztu na wyznanie wiary

Postautor: madelinka » 05 lut 2016, 17:47

A może Filip nie zaglądał na stronę World Council of Churches? Polecam



Wróć do „Liturgika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości