Lakewood Church

O nabożeństwie
Girion23
Posty: 142
Rejestracja: 07 paź 2014, 20:39
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Rzeczpospolita Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Lakewood Church

Postautor: Girion23 » 04 mar 2015, 22:52

Obrazek
Obrazek

Co o tym myśleć? Mają olbrzymią popularność.

https://www.youtube.com/watch?v=YMbhg20rOJU
https://www.youtube.com/watch?v=Bz5vMjNl6Go

Te kazania bardziej wyglądają na pajacowanie i robienie za mówcę motywacyjnego, o spełnianiu marzeń, dążeniu do celu. Pewnie to z prawdziwym Bogiem ma niewiele wspólnego...


polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: polk » 08 mar 2015, 20:11

Lakewood Church jest kościołem chrześcijańskim a dokładnie protestanckim o charakterze ewangelikalnym i charyzmatycznym. Owszem można u nich znaleźć w kazaniach motywowanie, ale zawsze jest to motywacja do uwierzenia Jezusowi, do prowadzenia dobrego życia i do otwierania się na Jego błogosławieństwa.
Na nabożeństwo składa się uwielbienie Boga śpiewem, kazanie oraz raz na jakiś czas Wieczerza Pańska.
Ma on charakter ponad-denominacyjny, więc nie są to np. baptyści albo zielonoświątkowcy. Aktualnie Pastorem jest tam Joel Osteen.
Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 10 mar 2015, 19:13

To typowy "Prosperity Gospel Church" :mrgreen: Liczysz się ty i pieniądze na tacy.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Niedźwiadek
Posty: 96
Rejestracja: 28 lis 2014, 22:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Niedźwiadek » 11 mar 2015, 12:50

Trzeba jednak przyznać, że kaplicę mają ładną ;-)


polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: polk » 11 mar 2015, 19:53

Vrijer pisze:
polk pisze:Lakewood Church jest kościołem chrześcijańskim a dokładnie protestanckim o charakterze ewangelikalnym i charyzmatycznym.


Benny Hinn tez jest pastorem protestanckim, nurtu ewangelialnego i charyzmatycznego ;)


Nie znam go więc się nie wypowiadam.

To typowy "Prosperity Gospel Church" :mrgreen: Liczysz się ty i pieniądze na tacy.


Joel Osteen nie utrzymuje się z pieniędzy danych na tacę, ale ze swoich książek, które są sprzedawane w milionowych nakładach.

Vrijer pisze:
Niedźwiadek pisze:Trzeba jednak przyznać, że kaplicę mają ładną ;-)


W tym przypadku to chyba lepszym okreslenim jest stadion albo hangar ;)


Bez względu na to czy chrześcijanie mają miejsce modlitwy w byłym barze, czy też jak to jest w tym przypadku byłej hali sportowej - to jest to kaplica i powinno się to uszanować.

Ps. Lakewood Church nie jest kościołem skrajnie charyzmatycznym (z tarzaniem się po podłodze i tego typu dziwactwami).


Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 12 mar 2015, 08:42



Kościół nie tak bardzo Zielonoświątkowy
Awatar użytkownika
Niedźwiadek
Posty: 96
Rejestracja: 28 lis 2014, 22:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Niedźwiadek » 12 mar 2015, 14:35

Vrijer pisze:
Niedźwiadek pisze:Trzeba jednak przyznać, że kaplicę mają ładną ;-)


W tym przypadku to chyba lepszym okreslenim jest stadion albo hangar ;)


W końcu Copeland musi mieć miejsce na wylądowanie ;-)


mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 13 mar 2015, 09:02

polk pisze:Lakewood Church jest kościołem chrześcijańskim a dokładnie protestanckim o charakterze ewangelikalnym i charyzmatycznym. Owszem można u nich znaleźć w kazaniach motywowanie, ale zawsze jest to motywacja do uwierzenia Jezusowi, do prowadzenia dobrego życia i do otwierania się na Jego błogosławieństwa.

To kościół new age. Nie ma nic wspólnego z ewangelią Jezusa Chrystusa. To nurt, jaki obecnie panuje w ekumenacie religii światowych. Sam Joel Osteen jest zwiedzony.
Dla leniwych:
https://www.youtube.com/watch?v=M8tjcMkpZDA


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.

Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 13 mar 2015, 09:09



Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.



Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: polk » 27 mar 2015, 14:29

Vrijer pisze:Nie trzeba byc skrajnie charyzmatycznym ani nawet lekko charyzmatycznym zeby byc zwiedzionym :)


Oczywiście. Ale to nadal nie oznacza, że Lakewood Church jest zwiedzone.

W końcu Copeland musi mieć miejsce na wylądowanie


Nie łączyłbym Copelanda z pastorem Joelem Osteenem i Lakewood Church.

To kościół new age. Nie ma nic wspólnego z ewangelią Jezusa Chrystusa. To nurt, jaki obecnie panuje w ekumenacie religii światowych. Sam Joel Osteen jest zwiedzony.


Brak argumentu to nie argument.
Proponuje zamiast słuchać wyrwanych wypowiedzi oglądnąć całe nabożeństwo i posłuchać kazania i samemu wyrobić sobie opinię. Nie sąd.

Pastor Joel Osteen naucza, że Bóg jest blisko i chce przemienić życie każdego człowieka. To wszystko wysłużył nam Jezus. To nie zwiedzienie. To Dobra Nowina dla grzeszników.


mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 27 mar 2015, 16:53

filius dei pisze:Najłatwiej jest wszystkich osądzać
Wszystkich, nie. Absolutnie jestem daleki od osądu. Warto jednak zobaczyć dokąd ten kościół zmierza.
Jezus nie jest narzędziem w rękach człowieka do spełniania swoich pragnień.


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.



Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 01 kwie 2015, 08:54

aska pisze:http://zwiedzenie.blogspot.com/2014/10/joel-osteen-rick-warren-oprah-i-new-age.html

nie musi być skrajny..

Najbardziej przerażają mnie tzw obrońcy Pana Boga. Przeważnie w swoim życiu chrześcijańskim nic nie osiągneli. Po dwudziestu latach takiego życia ich chlubą jest to że "ciągle trwają na posterunku" gdzie ich praca dla Królestwa Bożego skupiona jest na tropieniu zwiedzeń i cudzych grzechów. Czy to normalne żeby na podstawie jednego zdanie wyrwanego z kontekstu i własnego "widzimisie" nazwać kogoś odstępcą? Do Jezusa też tak mówili ba oskarżali Go o współpracę z diabłem. Kto? Przedstawiciele prawa którzy zawsze mówili o sobie że Bóg jest ich Ojcem. Artykuł ma charakter oskarżający mający na celu zdyskredytować opisane tam osoby. A kto stoi za sądem i oskarżeniem niech każdy odpowie sobie sam :)

J 12:47 "A jeżeli ktoś posłyszy słowa moje, ale ich nie zachowa, to Ja go nie sądzę. Nie przyszedłem bowiem po to, aby świat sądzić, ale aby świat zbawić."


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
SzymonK
Posty: 19
Rejestracja: 18 maja 2014, 20:36
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Lakewood Church

Postautor: SzymonK » 07 lis 2016, 20:29

Jest taki stary dobry klip grupy Genesis - Jesus, He Knows Me, o tego typu organizacjach.


"Dzieci, miłujmy nie słowem ani językiem lecz czynem i prawdą."

1 Jana 3, 18
przemko
Posty: 22
Rejestracja: 19 sty 2017, 23:43
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Lakewood Church

Postautor: przemko » 20 sty 2017, 19:57

Osobiście trzymałbym się z daleka. Ewangelia dobrobytu, to jest Kościół Laodycejski opisany w księdze Objawienia (Apokalipsie).
Obj 3:14 "A do anioła zboru w Laodycei napisz: Oto, co mówi Amen, Świadek wierny i prawdziwy, Początek Bożego stworzenia:"
Obj 3:15 "Wiem o twoich czynach, że nie jesteś ani zimny ani gorący. Obyś był zimny albo gorący!"
Obj 3:16 "Skoro jednak jesteś letni, nie gorący i nie zimny, wypluję cię z moich ust."
Obj 3:17 "Ponieważ mówisz: Jestem bogaty i wzbogaciłem się, i niczego nie potrzebuję, a nie wiesz, że ty jesteś nędzny i żałosny, i biedny, i ślepy, i goły,"
Obj 3:18 "radzę ci nabyć u mnie złoto w ogniu oczyszczone, abyś się wzbogacił, oraz białe szaty, abyś się ubrał i aby przestał razić wstyd twojej nagości, a także maść, byś nią posmarował swoje oczy — i przejrzał."
Obj 3:19 "Ja tych, których kocham, upominam i koryguję; obudź więc w sobie zapał i opamiętaj się."
Obj 3:20 "Oto stanąłem u drzwi i pukam; jeśli ktoś usłyszy mój głos i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim ucztował, a on ze mną."
[Przekład dosłowny ze strony oblubienica.eu]


Kalwinizm jest fałszywą nauką.
Szukamy readaktorów na stronę Apologia Polska
Chcesz założyć Chrześcijańskiego bloga?
Aplikacja społecznościowa do ewangelizacji na mieście in progress

Wróć do „Liturgika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości