Lakewood Church

O nabożeństwie
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Lakewood Church

Postautor: polk » 10 kwie 2017, 19:22

Lakewood Church jest normalnym amerykańskim mega-kościołem ewangelikalnym w nurcie protestanckim (ponaddenominacyjnym). Nie ma on nic wspólnego z dziwnymi naukami Bennego Hinna i jemu podobnymi.
Nie każdy mega-kościół jest zły.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Lakewood Church

Postautor: Oberyn. » 11 kwie 2017, 22:08

Osteen nie jest wcale lepszy niż Hinn.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Lakewood Church

Postautor: Filip » 12 kwie 2017, 02:09

Lakewood Church jest normalnym amerykańskim mega-kościołem (...)


Nie jest. Zobacz np. "Biblical Confessions for Financial Prosperity" dostępnymi na ich stronie https://www.lakewoodchurch.com/Pages/Downloads.aspx Albo dokument "Positive Confessions" dostępny tamże. Joel Osteen, podobnie jak Benny Hinn, jest związany z ruchem "pozytywnego wyznawania".


"The Road goes ever on and on
Down from the door where it began.
Now far ahead the Road has gone,
And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Lakewood Church

Postautor: Zbyszekg4 » 12 kwie 2017, 07:57

Filipie, podaj bezpośredni link do tego materiału bo nie mogę znaleźć, proszę.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Lakewood Church

Postautor: Zbyszekg4 » 12 kwie 2017, 08:44

Oberyn. pisze:Osteen nie jest wcale lepszy niż Hinn.

Joel Osteen... :zhm:
Poszperałem i podaję linki z małymi cytatami, gdzie to nazwisko się pojawia:

Przez obserwatorów w USA, dr Sumrall traktowany jest jako jeden z najbardziej prominentnych przedstawicieli Ruchu Wiary. Przez lata związany był z heretycką stacją TBN, skupiającą wokół siebie takich ludzi jak: Joyce Meyer, Andrew Wommack, Steven Furtick, Dr. Creflo Dollar, Joseph Prince, Benny Hinn, Kenneth Copeland, T.D. Jakes, Joel Osteen, Brian Houston itd. Sumrall twierdził, że swoje namaszczenie przejął od Smitha Wiggleswortha.
http://zwiedzenie.blogspot.com/2015/09/ ... a-j-g.html

Kluczem do sukcesu Osteena jest to, że pod przykrywką terminologii chrześcijańskiej, uczy on metod zaczerpniętych prosto z New Age. Ludzie są przekonani, że metody, które tak skutecznie działają w życiu Państwa Osteenów, pochodzą ze Słowa Bożego. Nie mają oni świadomości, że Osteen sprytnie łączy nowatorskie idee psychologiczne z okultystycznymi praktykami manipulowania rzeczywistością, używając przy tym słownictwa brzmiącego bardzo biblijnie.
(...)
Uważam, że Joel Osteen jest jednym z architektów Nowej Ery. W programie Oprahy Winfrey przedstawił krótki zarys swojej teologii opierającej się na twórczej mocy słów, które mają moc determinującą nasze przeznaczenie. Niestety Opraha jest jedną z największych propagatorek ruchu New Age w Stanach Zjednoczonych od momentu kiedy w 1987r. przeczytała książkę zatytułowaną "Odkryj moc w tobie" autorstwa Erica Butterwortha'a. Nie powinien więc nas dziwić fakt, że znalazła wspólny język z pastorem Osteenem. Ona sama uznaje się za chrześcijankę pomimo stwierdzenia, że "Bóg jest we wszystkich rzeczach", czy też zaprzeczenia, że Jezus jest jedyną drogą do zbawienia.
(...)
W swojej teologii (patrz książka "I declare") Joel Osteen podobnie jak Rhonda Byrne w książce "Sekret" (która wywarła ogromny wpływ na życie Oprahy) zapoznaje swoich czytelników z Prawem Przyciągania. W skrócie chodzi w tym prawie o to, że mamy możliwość przyciągać do siebie, do swojego życia to, na czym głównie skupiamy swoje myśli. To o czym myślisz jest przyciągane do ciebie za pomocy siły opartej na ludzkiej wierze. Prawo Przyciągania ma umożliwić ci osiągnięcie upragnionego dobrobytu, sukcesu czy też zdrowia. Możesz przyciągać rzeczy pozytywne a przeciwstawiać się negatywnym. Poprzez te działania każdy ma możliwość stwarzania własnego przeznaczenia, tworzenia własnej rzeczywistości. Zarówno Joel Osteen (czy pomiędzy Ruchem Wiary a New Age są jakieś fundamentalne różnice?) jak i Oprah wykorzystują Słowo Boże, wyrywając je z kontekstu w celu podtrzymania swoich fałszywych nauk.
(...)
Jako najwięksi liderzy ewangelicznego chrześcijaństwa w Stanach Zjednoczonych, Joel Osteen i Rick Warren stopniowo przygotowują także chrześcijan do ekumenicznej jedności pod patronatem Rzymu ("Bardzo podoba mi się, że uczynił Kościół bardziej otwartym, większym, a nie mniejszym, tak aby wszyscy mogli do niego wejść. To do mnie przemawia" - pastor Osteen o papieżu Franciszku).
(...)
Chrześcijaństwo w wydaniu pastora Osteena jest z pewnością kuszące. Delikatnie puka do drzwi naszych serc z obietnicą szczęścia, spokoju, bogactwa i dobrobytu. W tym chrześcijaństwie nie ma miejsca na cierpienie, na ból, na doświadczenie, a przede wszystkim na codzienność w cieniu krzyża Golgoty. Moi drodzy, to nie jest autentyczne chrześcijaństwo.
http://zwiedzenie.blogspot.com/2014/10/ ... w-age.html

Zdaniem Stevena Kozara, pastor Hillsong NY wykorzystał kilka biblijnych pojęć w celu przedstawienia Ewangelii, która ostatecznie miała o wiele więcej wspólnego z przekonaniami New Age Oprah’y aniżeli prawdziwym chrześcijaństwem. Każdy, czy to Rick Warren czy Joel Osteen, a teraz i pastor Lentz, miał okazję aby milionom ludzi głosić Ewangelię Jezusa Chrystusa. Ewangelię, która ratuje człowieka od Bożego gniewu. Lentz podobnie jak jego poprzednicy, nie zrobił tego.
http://zwiedzenie.blogspot.com/2016/10/ ... m-jak.html


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Lakewood Church

Postautor: KAAN » 12 kwie 2017, 13:28

Wszystkich prowadzi ten sam demon:
Doświadczenie anielskie Pierce’a było podobnym przeżyciem do tego, które relacjonował inny fałszywy prorok, Todd Bentley, który stwierdził, że 5 grudnia 2000 r. objawił mu się anioł, który był zaangażowany w posługę m.in. Johna Lake’a oraz Wiliama Branhama.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Lakewood Church

Postautor: Filip » 12 kwie 2017, 23:05

Zbyszku – nie bardzo wiem jak mogę podać bardziej dokładny link. :-( Ten, który podałem, powinien prowadzić do zakładki z dokumentami do pobrania. Wspomniane dokumenty są tam dostępne jako pliki.


"The Road goes ever on and on

Down from the door where it began.

Now far ahead the Road has gone,

And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Lakewood Church

Postautor: polk » 13 kwie 2017, 13:29

Benny Hinn i Joel Osteen to dwa różne światy. Wystarczy wygooglować ich nazwiska i od razu widać, że stoją oni po przeciwnych biegunach chrześcijaństwa.
Benny Hinn jest zwiedziony, macha marynarką i przewraca ludzi. Głosi dziwne nauki niewiele mające wspólnego z Ewangelią. Natomiast Joel Osteen głosi Ewangelię, zbawienie w Jezusie Chrystusie oraz to, że z Bogiem można prowadzić uświęcone, szczęśliwe życie. Co jest złego w modlitwie o powodzenie finansowe? Myślę, że warto oddawać Bogu każdy aspekt naszego życia.

Zresztą tacy pastorzy jak Joel Osteen, Bill Hybels czy Tim Keller przez to, że przewodzą mega-kościołom będą niestety uważani za gorszych. Moim zdaniem są to dobrzy pastorzy i niech Bóg ich błogosławi.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Lakewood Church

Postautor: Filip » 13 kwie 2017, 13:49

Nie uważam, że mega-kościoły są złe tylko dlatego, że są mega-kościołami. Akurat Tima Kellera bardzo cenię. Do Hybelsa nic nie mam. Ale nie obrażaj ich proszę zestawiając z nimi Osteena. ;-)

Problemem nie jest też modlenie się o powodzenie finansowe samo w sobie. Jeżeli czytasz po angielsku, bardzo proszę przeczytaj uważnie te dokumenty. Zawarte jest w nich przekonanie, że chrześcijanie mogą kształtować rzeczywistość swoimi słowami – tak zwanym pozytywnym wyznawaniem. Jeżeli wyznasz, rzekomo zgodnie z Biblią, że Bóg chce abyś był bogaty to będziesz. :-/


"The Road goes ever on and on

Down from the door where it began.

Now far ahead the Road has gone,

And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Lakewood Church

Postautor: polk » 13 kwie 2017, 13:59

Niestety na Billego Hybelsa i Timma Kellera również znajdziesz przeciwników mówiących, że są zwiedzeni.
Co do Lakewood Church to popatrzyłbym na całą jego naukę, teologia również musi mieć osadzenie w danym kontekście. Joel Osteen nie naucza "Ewangelii Sukcesu", pomimo, że często mu się to zarzuca. Mówi o kłopotach, prześladowaniach, o tym, że nie zawsze wszystko będzie szło dobrze, ale my mimo to powinniśmy trwać w wierze. Dlatego między innymi jest mocno krytykowany przez takich ludzi jak Benny Hinn itp.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Lakewood Church

Postautor: Filip » 13 kwie 2017, 15:23

Oczywiście, że każdy ma swoich przeciwników. Ale ja nie odwołałem się do strony "łowców zwiedzeń", tylko do dokumentów, które udostępnia sam Lakewood Church.

Uważasz, że należy uwzględnić kontekst całości nauczania. W porządku. W jaki sposób zatem szerszy kontekst nauczania Joela Osteena tłumaczy następujący fragment z dokumentu "Positive Confessions" dostępnego na stronie Lakewood?

Od Księgi Rodzaju do Objawienia Biblia jest wypełniona tekstami mówiącymi o mocy naszych słów. Nasze słowa mogą uruchomić naszą wiarę oraz rozwiązać błogosławieństwo i zwycięstwo w naszym życiu, ale mogą też związać ręce wszechmogącego Boga i sprowadzić strapienia i porażkę. Słowa mają moc. Nasze słowa mają, dosłownie, moc aby zmienić naszą sytuację na lepszą lub gorszą. Powinniśmy używać ich nie w celu opisania naszej sytuacji, ale zmienienia jej! (...)


(Moje tłumaczenie na szybko.)

Potem następuje długa lista koszmarnie wyrwanych z fragmentu tekstów Biblijnych.


"The Road goes ever on and on

Down from the door where it began.

Now far ahead the Road has gone,

And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Lakewood Church

Postautor: Zbyszekg4 » 13 kwie 2017, 15:43

tekst ze strony tej współnoty pisze:Nasze słowa mają, dosłownie, moc aby zmienić naszą sytuację na lepszą lub gorszą. Powinniśmy używać ich nie w celu opisania naszej sytuacji, ale zmienienia jej!

Przypomina mi się, jak gdzieś oglądałem program, w którym zwolennicy tego wyznawania, opowiadali, jak oni kształtują pogodę, stosownie do tego, co mówią... Ktoś mówił mniej więcej tak: Jadę samochodem i widzę czarne chmury... rozkazuję by się rozeszły... i słońce świeci...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Lakewood Church

Postautor: polk » 15 kwie 2017, 20:52

Może lepiej przytoczyć całą wypowiedź, a nie tylko fragment. Wtedy moglibyśmy się dowiedzieć o co im dokładnie chodzi.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Lakewood Church

Postautor: polk » 16 kwie 2017, 20:37

Nigdzie nie napisałem, że w Lakewood nie ma nic złego. Po prostu uważam, że nie ma tam samego zła.
Natomiast zielonoświątkowców reprezentuje Benny Hinn.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Lakewood Church

Postautor: KAAN » 17 kwie 2017, 11:18

polk pisze:Nigdzie nie napisałem, że w Lakewood nie ma nic złego. Po prostu uważam, że nie ma tam samego zła.
Natomiast zielonoświątkowców reprezentuje Benny Hinn.
Benny Hinn nie jest zielonoświątkowcem, obrazili by się na ciebie gdyby to przeczytali, to przedstawiciel trzeciofalowego ruchu charyzmatycznego podobnie jak Copeland, Hagin, Lindsay, Meyer, czy jeden z prekursorów tego wszystkiego Branham. To fałszywi prorocy, trzeba się od tego trzymać z daleka.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Liturgika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości