Fałszywie osądzeni

Rzut oka na historię eklezjalną
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Fałszywie osądzeni

Postautor: Rembov » 11 cze 2012, 10:19



Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Fałszywie osądzeni

Postautor: Lash » 11 cze 2012, 11:03

Rembov pisze:http://gosc.pl/doc/1173272.Falszywie-osadzeni
Dlatego to powinni być JAWNE a nie tajone w KRK.
Tak jak jest u protestantów.
Wtedy, każde oskarzenie jest traktowane normlanie tak jak każdego innego obywatela!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Fałszywie osądzeni

Postautor: Rembov » 11 cze 2012, 11:16

Lash pisze:
Rembov pisze:http://gosc.pl/doc/1173272.Falszywie-osadzeni
Dlatego to powinni być JAWNE a nie tajone w KRK.
Tak jak jest u protestantów.
Wtedy, każde oskarzenie jest traktowane normlanie tak jak każdego innego obywatela!

Ośmieszasz się. Nie dostrzegłeś co jest istotną problemu? Zacytuję:

Media, które śledziły wszystkie te wydarzenia, wydały wyrok: Kościół to organizacja pedofili w sutannach. Szastano liczbami. Dziś wiadomo, że były na wyrost. Przykładowo z blisko 4400 księży oskarżonych o molestowanie nieletnich w USA, 4300 oczyszczono z zarzutów! W Irlandii tzw. Raport Ryana z 2009 r. podał, że w latach 1930–1980 kapłani dopuścili się gwałtu na 2,5 tys. ofiar. Ta liczba przedostała się do mediów. Potem sporządzono korektę. Ofiar było nieco ponad 200.


Skala problemu jest wyolbrzymiana przez media.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 11 cze 2012, 11:32

Szkoda, że artykuł nie podaje źródeł :/ (przyznam, że nigdzie nie wyczytałem o korekcie do raportu Ryana)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 11 cze 2012, 11:45

fantomik pisze:Szkoda, że artykuł nie podaje źródeł :/

Podaje w pełnej wersji:
www.falsiabusi.it
"Chrześcijanin na rozdrozu" ks. Robert Skrzypczak
The Tablet
"Avvenire"


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 11 cze 2012, 11:54

Chodziło mi o źródła informacji o raporcie Ryana itd.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Fałszywie osądzeni

Postautor: Lash » 11 cze 2012, 12:10

Rembov pisze:
Lash pisze:
Rembov pisze:http://gosc.pl/doc/1173272.Falszywie-osadzeni
Dlatego to powinni być JAWNE a nie tajone w KRK.
Tak jak jest u protestantów.
Wtedy, każde oskarzenie jest traktowane normlanie tak jak każdego innego obywatela!

Ośmieszasz się. Nie dostrzegłeś co jest istotną problemu? Zacytuję:

Media, które śledziły wszystkie te wydarzenia, wydały wyrok: Kościół to organizacja pedofili w sutannach. Szastano liczbami. Dziś wiadomo, że były na wyrost. Przykładowo z blisko 4400 księży oskarżonych o molestowanie nieletnich w USA, 4300 oczyszczono z zarzutów! W Irlandii tzw. Raport Ryana z 2009 r. podał, że w latach 1930–1980 kapłani dopuścili się gwałtu na 2,5 tys. ofiar. Ta liczba przedostała się do mediów. Potem sporządzono korektę. Ofiar było nieco ponad 200.


Skala problemu jest wyolbrzymiana przez media.
Istota problemu jest taka, że gdy UKRYWA się sprawy to potem jest podjerzenie wielkiej korupcji.
gdy sprawy sa JAWEN od początku to nie ma żadnego takiego wrażenia.

Jak fantomik podał źródła ..


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Fałszywie osądzeni

Postautor: Rembov » 11 cze 2012, 12:27

Lash pisze:
Rembov pisze:Skala problemu jest wyolbrzymiana przez media.
Istota problemu jest taka, że gdy UKRYWA się sprawy to potem jest podjerzenie wielkiej korupcji.
gdy sprawy sa JAWEN od początku to nie ma żadnego takiego wrażenia.

Nie zmieniaj tematu, bardzo proszę. Przejdź lepiej do kwestii fałszywych oskarżeń pod adresem księży katolickich.

Przykład:
Ks. Giovoni, który zmarł na zawał po usłyszeniu zarzutów, został skazany na 154 lata więzienia. W czasie drugiego procesu, po apelacji, okazało się, że dowody zostały sfabrykowane przez oszusta, który opłacił świadków, aby zeznawali przeciwko księdzu.

Nie dociera do Ciebie, Lash, że liczby są zawyżane, a oskarżenia bardzo często wyssane z palca? Rozumiesz co oznacza zdanie: 4400 oskarżonych o molestowanie, z których 4300 oczyszczono z zarzutów?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Fałszywie osądzeni

Postautor: Lash » 11 cze 2012, 13:08

Rembov pisze:
Lash pisze:
Rembov pisze:Skala problemu jest wyolbrzymiana przez media.
Istota problemu jest taka, że gdy UKRYWA się sprawy to potem jest podjerzenie wielkiej korupcji.
gdy sprawy sa JAWEN od początku to nie ma żadnego takiego wrażenia.

Nie zmieniaj tematu, bardzo proszę. Przejdź lepiej do kwestii fałszywych oskarżeń pod adresem księży katolickich.

Przykład:
Ks. Giovoni, który zmarł na zawał po usłyszeniu zarzutów, został skazany na 154 lata więzienia. W czasie drugiego procesu, po apelacji, okazało się, że dowody zostały sfabrykowane przez oszusta, który opłacił świadków, aby zeznawali przeciwko księdzu.


Co mam powiedzieć?
Nic.
Mało to ludzi na całym świecie jest oskrąznych FAŁSZYWIE - setki tysięcy!

Rembov pisze:

Nie dociera do Ciebie, Lash, że liczby są zawyżane, a oskarżenia bardzo często wyssane z palca?



A CZYMŻE się to różni od wielu innych wytuacji w świecie.
NICZYM
problem jest tam gdzie podałem
SKORO KRK tworzy otoczke tajemnicy wokół oskrażeń to istnieje wieksze ryzyko kreowania FŁASZYWYCH oskrżeń
jak to szło. nie ośmieszaja się że tego nie rozumiesz :)

Rembov pisze: Rozumiesz co oznacza zdanie: 4400 oskarżonych o molestowanie, z których 4300 oczyszczono z zarzutów?


Rozumiem.
BRAK danych na ten temat .....

Napisałeś że źródłem jest www.falsiabusi.it

ktróry arttykuł
Ani ten ani ten http://www.falsiabusi.it/chisiamo.htm nie podaję tego http://www.falsiabusi.it/casi/casi_%20f ... azione.htm

Nie ma tan nic z tych danych które podałeś przejrzaęłm tez inne artykuły


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Fałszywie osądzeni

Postautor: Rembov » 11 cze 2012, 13:15

Lash pisze:Co mam powiedzieć?
Nic.
Mało to ludzi na całym świecie jest oskrąznych FAŁSZYWIE - setki tysięcy!

Zastanowić się nad tym, czy powinieneś przyłączać się do nagonki na Kościół katolicki.

Lash pisze:
Rembov pisze: Rozumiesz co oznacza zdanie: 4400 oskarżonych o molestowanie, z których 4300 oczyszczono z zarzutów?


Rozumiem.
BRAK danych na ten temat .....

Napisałeś że źródłem jest www.falsiabusi.it

ktróry arttykuł
Ani ten ani ten http://www.falsiabusi.it/chisiamo.htm nie podaję tego http://www.falsiabusi.it/...i_Casazione.htm

Nie ma tan nic z tych danych które podałeś przejrzaęłm tez inne artykuły

Kłamiesz. Nie napisałem, że źródłem tych danych jest witryna www.falsiabusi.it.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Fałszywie osądzeni

Postautor: Lash » 11 cze 2012, 13:23

Rembov pisze:
Lash pisze:Co mam powiedzieć?
Nic.
Mało to ludzi na całym świecie jest oskrąznych FAŁSZYWIE - setki tysięcy!

Zastanowić się nad tym, czy powinieneś przyłączać się do nagonki na Kościół katolicki.


NIGDY sié nie przyáczaem do NAGONKI na KRK
wiec nie ma sie nad czym zastanawiać! :D
Może mierzysz swoja miara stosując nagonki na innych?

Rembov pisze:
Lash pisze:
Rembov pisze: Rozumiesz co oznacza zdanie: 4400 oskarżonych o molestowanie, z których 4300 oczyszczono z zarzutów?


Rozumiem.
BRAK danych na ten temat .....

Napisałeś że źródłem jest www.falsiabusi.it

ktróry arttykuł
Ani ten ani ten http://www.falsiabusi.it/chisiamo.htm nie podaję tego http://www.falsiabusi.it/...i_Casazione.htm

Nie ma tan nic z tych danych które podałeś przejrzaęłm tez inne artykuły

Kłamiesz. Nie napisałem, że źródłem tych danych jest witryna www.falsiabusi.it.

Jak mam rozumieć ZDANIE?


fantomik pisze:Szkoda, że artykuł nie podaje źródeł

Rembov pisze:Podaje w pełnej wersji:
www.falsiabusi.it
"Chrześcijanin na rozdrozu" ks. Robert Skrzypczak
The Tablet
"Avvenire"



Napisałeś, że ARTYKUŁ PODAJE w pełnaj wersji!

Wybacz, że ZROZUMIAŁEM ciebie poprawnie po polsku!
:/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
makabi
Posty: 824
Rejestracja: 10 cze 2010, 12:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makabi » 11 cze 2012, 13:27

Lash, kazdy kto grzeszy nie dazy do swiatlosci. Naprawde znalem taki przypadek w wyzszych waldzach jednego z kosciolow w Polsce. Oczywiscie kazdy schowal glowe w piasek "problemu nie ma" :-(
Nie chce pisac szczegolow, ale wierz mi na slowo


"Dlaczego się dręczysz? Zrób
to, co jest w twojej mocy, a Ja uzupełnię to, czego ci braknie. Ponieważ nie żądam w tym
sakramencie niczego więcej, jak serca skruszonego i uniżonego" Jezus do Małgorzaty Alacoque
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Fałszywie osądzeni

Postautor: Rembov » 11 cze 2012, 13:28

Lash pisze:
Rembov pisze:Kłamiesz. Nie napisałem, że źródłem tych danych jest witryna www.falsiabusi.it.

Jak mam rozumieć ZDANIE?


fantomik pisze:Szkoda, że artykuł nie podaje źródeł

Rembov pisze:Podaje w pełnej wersji:
www.falsiabusi.it
"Chrześcijanin na rozdrozu" ks. Robert Skrzypczak
The Tablet
"Avvenire"



Napisałeś, że ARTYKUŁ PODAJE w pełnaj wersji!

Wybacz, ZROZUMIAŁEM ciebie poprawnie po polsku! :/

Nie kłam. Wybrałeś sobie jedyne źródło, do którego byłeś w stanie zajrzeć i twierdzić, że w nim nie ma informacji na temat tych 4300 księży oczyszczonych z zarzutów, a mi przypisałeś, że to ja je podałem dla tej kwestii.

Więcej już z Tobą nie rozmawiam. Nie ma to sensu, bo kłamiesz i przeinaczasz cudze wypowiedzi.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Fałszywie osądzeni

Postautor: Lash » 11 cze 2012, 14:20

Rembov pisze:
Lash pisze:
Rembov pisze:Kłamiesz. Nie napisałem, że źródłem tych danych jest witryna www.falsiabusi.it.

Jak mam rozumieć ZDANIE?


fantomik pisze:Szkoda, że artykuł nie podaje źródeł

Rembov pisze: Podaje w pełnej wersji:
www.falsiabusi.it
"Chrześcijanin na rozdrozu" ks. Robert Skrzypczak
The Tablet
"Avvenire"



Napisałeś, że ARTYKUŁ PODAJE w pełnaj wersji!

Wybacz, ZROZUMIAŁEM ciebie poprawnie po polsku! :/

Nie kłam. Wybrałeś sobie jedyne źródło, do którego byłeś w stanie zajrzeć i twierdzić, że w nim nie ma informacji na temat tych 4300 księży oczyszczonych z zarzutów, a mi przypisałeś, że to ja je podałem dla tej kwestii.

Więcej już z Tobą nie rozmawiam. Nie ma to sensu, bo kłamiesz i przeinaczasz cudze wypowiedzi.
Dlaczego nie podałeś prawdy!

Poprawny polski brzmi jeśli ktoś PYTA

Szkpoda, że artykuł nie podaje źródeł
a Ktoś mu odpisuje
Podaje w pełnej wersji: www.falsiabusi.it



To jak to rozumieć?
Tylko ty chyba nie rozumiesz co napisałeś .... :/


Po drugie
o książce
"Chrześcijanin na rozdrozu" ks. Robert Skrzypczak jest tu
http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=60691


Natomiast sama gazeta jest tu:
http://www.avvenire.it/Pagine/default.aspx


Podusmowując

podajesz strone internetowa włoską na której nie ma tych danych? www.falsiabusi.it

potem podajesz książkę - "Chrześcijanin na rozdrozu" ks. Robert Skrzypczak- ni z gruszki i nie z pietruszki.. nie opisując nic! co to za ksiazka? co mówi? strona? etc?


a potem tytuł gazety włoskiej ... która jest propagatorem katolickiej wiary i jest "głosem papieskim w twoim domu" http://en.wikipedia.org/wiki/Avvenire
Jest to tuba katolickiego papiestwa... w pełni "obiektywna" :/ któras ma bronić katolickiej wiary etc...


Więc nie wyzywaj od kłamców bowiem co nie przystoi jako :) powaznemu ;) katolikowi ale wydaj owoc sprawiedliwości a nie papiestwa :/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Krzaczek
Posty: 47
Rejestracja: 10 maja 2012, 10:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Krzaczek » 11 cze 2012, 16:30

Rembov pisze:http://gosc.pl/doc/1173272.Falszywie-osadzeni


Nie wiem czy to jest wiarygodne źródło informacji.


Problem pedofilii w kościele jest już dobrze znany przez wiele lat, niestety kościół dopiero teraz powoli robi coś w tej kwestii. Moim zdaniem nie powinno być celibatu w katolicyzmie wtedy z pewnością problem pedofilii by się zmniejszył. Kiedyś Kościół pójdzie po rozum do głowy i skończy z tym celibatem. Przynajmniej mam taką nadzieję. :)
Ostatnio zmieniony 11 cze 2012, 16:36 przez Krzaczek, łącznie zmieniany 1 raz.



Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości