Biblia zakazana przez Kościół Katolicki

Rzut oka na historię eklezjalną
Robertamigo
Posty: 1256
Rejestracja: 29 maja 2009, 14:57
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Bayern
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Robertamigo » 03 sty 2011, 12:56

"Czytanie angielskich przekładów Biblii było zabronione pod karą śmierci, oraz utratą przez krewnych praw do dziedziczenia ziemi, bydła oraz dóbr osoby winnej czytania Biblii."

Schaff, Philip. History of the Christian Church, vol. VI, s.344


Robertamigo
Posty: 1256
Rejestracja: 29 maja 2009, 14:57
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Bayern
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Robertamigo » 03 sty 2011, 12:59

" Papież Grzegorz VII oświadczył królowi czeskiemu: "Panu Bogu upodobało się i podoba jeszcze dziś, żeby Pismo Św. pozostało nieznane, ażeby ludzi do błędów nie przywodziło"

Ks. J. Karpecki, "Różnice wyznaniowe", Warszawa 1961


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 05 sty 2011, 23:30

Robertamigo pisze:" Papież Grzegorz VII oświadczył królowi czeskiemu: "Panu Bogu upodobało się i podoba jeszcze dziś, żeby Pismo Św. pozostało nieznane, ażeby ludzi do błędów nie przywodziło"

Ks. J. Karpecki, "Różnice wyznaniowe", Warszawa 1961

Rzym się wypowiedział, sprawa zamknięta ;)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Ferdek
Posty: 3145
Rejestracja: 24 paź 2010, 01:58
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ferdek » 19 lut 2011, 20:23

No właśnie, zatem to o czym napisałem w temacie o pośrednictwie księży, potwierdza to wszystko. Wklejam fragment mojej rozmowy z księdzem katolickim - dla tych którzy nie mieli okazji sie z nim zapoznać.

Poprosiłem jakiś czas temu znajomego księdza, by wytłumaczył mi kilka tematów, stwierdzeń, interpretacji Pisma Świętego - jak kumpel kumplowi. To co usłyszałem od niego, rozwaliło moje najśmielsze oczekiwania. Ksiądz, urzędujący na co dzień w Rzymie, na pytania zadane podczas naszej rozmowy, dotyczące Biblii..., odpowiedział mi baaarrrrdzo donośnym głosem mniej więcej takimi słowami: "Co ty kur...a !!!!!!!!!! Ty Biblie chcesz poznać???!!!!!!!!!!!!! Odbiło ci???????!!!!!!!!!!!! Ty przestań pierd....lić, tylko lepiej weź sie za robotę a nie za Pismo Święte!!!!!!!!!!!!!!!. Naczytasz się i potem będziesz rył mózgi żonie i rodzinie!!!!!!!!!!!". Dodam tylko, że to tylko mały fragment z tej całej naszej "rozmowy".


Jak to sie potocznie mówi: DZIĘKUJĘ, WIĘCEJ PYTAŃ NIE MAM!


JEZUS ŻYJE!!! Halle lu YAH!!!
Byłbym tchórzem, gdybym widział, że atakowana jest Boża Prawda, a pozostałbym bierny...,
bo nawet pies szczeka gdy widzi, że jego pan jest atakowany - Jan Kaliwin
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 20 lut 2011, 00:46

Ferdek pisze:No właśnie, zatem to o czym napisałem w temacie o pośrednictwie księży, potwierdza to wszystko. Wklejam fragment mojej rozmowy z księdzem katolickim - dla tych którzy nie mieli okazji sie z nim zapoznać.

Poprosiłem jakiś czas temu znajomego księdza, by wytłumaczył mi kilka tematów, stwierdzeń, interpretacji Pisma Świętego - jak kumpel kumplowi. To co usłyszałem od niego, rozwaliło moje najśmielsze oczekiwania. Ksiądz, urzędujący na co dzień w Rzymie, na pytania zadane podczas naszej rozmowy, dotyczące Biblii..., odpowiedział mi baaarrrrdzo donośnym głosem mniej więcej takimi słowami: "Co ty kur...a !!!!!!!!!! Ty Biblie chcesz poznać???!!!!!!!!!!!!! Odbiło ci???????!!!!!!!!!!!! Ty przestań pierd....lić, tylko lepiej weź sie za robotę a nie za Pismo Święte!!!!!!!!!!!!!!!. Naczytasz się i potem będziesz rył mózgi żonie i rodzinie!!!!!!!!!!!". Dodam tylko, że to tylko mały fragment z tej całej naszej "rozmowy".


Jak to sie potocznie mówi: DZIĘKUJĘ, WIĘCEJ PYTAŃ NIE MAM!

:-D :lol:


http://chlebznieba.pl/

zapraszam tu =>

https://wiarabiblijna.fora.pl/
Awatar użytkownika
Erazm
Posty: 1801
Rejestracja: 07 cze 2009, 06:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Erazm » 20 lut 2011, 12:25

Pamiętaj, Ferdku, jeden głupi ksiądz Magisterium nie czyni.


"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" św. Paweł Apostoł
"Kiedy idziemy bez krzyża, jesteśmy docześni. Możemy być biskupami, księżmi, kardynałami, ale nie jesteśmy uczniami Pana." Franciszek, papież
"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" Franciszek, papież
Awatar użytkownika
Ferdek
Posty: 3145
Rejestracja: 24 paź 2010, 01:58
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ferdek » 20 lut 2011, 13:07

Zgadza się, tyle tylko że ja znam kilka takich głupich przypadków o których doskonale wiedzą parafianie i nic z tym nie robią. To potwierdza to, że w katolicyzmie panuje powszechne przyzwolenie i uznaje sie za normalne takie postępowanie, tłumacząc to tym..., że ksiądz to przecież normalny człowiek. I zgadza się, ksiądz to taki sam człowiek jak inni, lecz jeśli już postanowił, że chce swoje życie poświęcić służbie dla Boga (jak to potocznie jest pojmowane w katolicyzmie), to niech takim też jest i chyba powinien świecić przykładem. Mało tego, ten ksiądz o którym napisałem, oznajmił mi, a raczej odpowiadając mi, zapytał mnie "czy uważasz że Panu Bogu będzie sie podobało, jak zamiast żyć normalnie jak człowiek, będziesz drążył i próbował pojąć Pismo Święte?". Tak! Właśnie tak mi odpowiedział, lecz dla mnie życie jak normalny człowiek oznacza, życie z Chrystusem. Czemu tak w ogóle księża na lekcjach religii, czy tez na mszach niedzielnych nie nauczają, że prawdziwe życie, że prawdziwa wiara to taka jeśli na co dzień żyje się i pragnie się Chrystusa? Mówią o tym podczas kazania, czy też czytania Słowa Bożego, ale to jest tak płytkie i bez emocji, jak zaśpiewanie utworu muzycznego, nie dając tekstowi dobrego przekazu. Czemu nie omawia się na mszach Słowa Bożego? Czemu mówi się, że Pismo Święte, które nie posiada objaśnień, nie jest dobre? Czemu w końcu mówi się w katolicyzmie, że Biblii..., zwykły ziemianin bez odpowiedniego wykształcenia, nie jest w stanie pojąć? Czy aby nie za dużo jest tych pytań i przykładów na to, że jednak coś jest nie halo?

PS: Podczas tej rozmowy, dowiedziałem się też (heh), że ksiądz jest księdzem jak odprawi mszę, lub inną posługę. Jak wyjdzie z kościoła, to wolno mu wszystko i zgoda, bo jest napisane że wolno nam wszystko, lecz czemu w takim razie ma służyć te fałszywe mówienie, że ksiądz to ojciec duchowny? Że jest kimś, kto ma relacje z Bogiem. Że otrzymał możliwość wymazywania grzechów, że jest pośrednikiem. Czemu? Bo przecież, ksiądz to podobno..., taki sam człowiek jak i inni.


JEZUS ŻYJE!!! Halle lu YAH!!!
Byłbym tchórzem, gdybym widział, że atakowana jest Boża Prawda, a pozostałbym bierny...,
bo nawet pies szczeka gdy widzi, że jego pan jest atakowany - Jan Kaliwin
Awatar użytkownika
Erazm
Posty: 1801
Rejestracja: 07 cze 2009, 06:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Erazm » 21 lut 2011, 08:10

Turretin pisze:
Erazm pisze:Pamiętaj, Ferdku, jeden głupi ksiądz Magisterium nie czyni.


To oczywiste.

Alle już takie Unigenitus, Auctorem Fidei, etc. Magisterium KRzK jednak czyni.
Słowem - nie wie lewica, co czyni prawica.

Kurica to ptica,
A Magisterium i jego interpretacja to jednak zagranica.

A jednak cały czas uparcie szukam, co autor miał na myśli pisząc takie Unigenitus czy też Auctorem i inne takie Unam sanctam? Czy to możliwe, żeby na "tronie piotrowym" zasiadały tak nieodpowiedzialne a jednak gruntownie wykształcone osoby jak Benedykt XVI lub Jan Paweł II, które nie zdawałyby sobie sprawy z istnienia wymienionych dokumentów? Dlaczego swoim autorytetem uwiarygadniają te niedorzeczności? Spiskowa teoria dziejów?
A może to my kulejemy z naszą ograniczoną wiedzą?


"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" św. Paweł Apostoł

"Kiedy idziemy bez krzyża, jesteśmy docześni. Możemy być biskupami, księżmi, kardynałami, ale nie jesteśmy uczniami Pana." Franciszek, papież

"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" Franciszek, papież
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 21 lut 2011, 11:26

Erazm pisze:
Turretin pisze:
Erazm pisze:Pamiętaj, Ferdku, jeden głupi ksiądz Magisterium nie czyni.


To oczywiste.

Alle już takie Unigenitus, Auctorem Fidei, etc. Magisterium KRzK jednak czyni.
Słowem - nie wie lewica, co czyni prawica.

Kurica to ptica,
A Magisterium i jego interpretacja to jednak zagranica.

A jednak cały czas uparcie szukam, co autor miał na myśli pisząc takie Unigenitus czy też Auctorem i inne takie Unam sanctam? Czy to możliwe, żeby na "tronie piotrowym" zasiadały tak nieodpowiedzialne a jednak gruntownie wykształcone osoby jak Benedykt XVI lub Jan Paweł II, które nie zdawałyby sobie sprawy z istnienia wymienionych dokumentów? Dlaczego swoim autorytetem uwiarygadniają te niedorzeczności? Spiskowa teoria dziejów?
A może to my kulejemy z naszą ograniczoną wiedzą?


Są dwa wyjaśnienia tych rzeczy.

Jedno to przyjecie POSTAWY to poprostu chciejstwo albo draństwo
chciejstwo jest wtrdy gdy człowiek chce aby było inaczej niż jest!
Jakoś tak jest że gdy chcemy aby brzydka żona wydawała nam sie piekną to nie widzimy jej wad
niestety to bardzo czesty mechanizm! także u ewolucjonistów którzy nie wiedza wad Ewolucjonizmu ...
draństwo jest wtedy gdy znika romantyzm i chciejstwo i widzimy brzydote KRK ale z powodu INTERESÓW kościoła jako organizacji trwa ktoś w buncie Bo KRK musi istnieć .....

Drugie wyjsnienie jest duchowe!
Gdy pojawia sie działanie dibelskie to może ono byc nawet takie.
(11) I dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu, (12) aby zostali osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, lecz znaleźli upodobanie w nieprawości.
Zdrowy człowiek oświecony Duchem widzi ze to Obłed i paranoja ale oni wierzą kłamstwu! Bo to Duchowe zniewolenie!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 21 lut 2011, 11:59

ann_in_grace pisze:
"Pierwszy łyk z kielicha nauk przyrodniczych czyni ateistą – ale na dnie kielicha czeka Bóg"
Werner Heisenberg, fizyk, noblista


Piekne :)


a czy to nie jest parafraza Newtonowskiego "Mala wiedza oddala od Boga, duza przybliza"?

Ale jeszcze ladniej powiedzial astrofizyk Jens Martin Knudsen tuz przed smiercia. Byl ateista przez cale zycie, ale po zakonczeniu kariery pozwolil sobie na taka wypowiedz:

"Z calym autorytetem naukowca nie moge zaprzeczyc, ze wszechswiat zostal stworzony przez inteligentnego kreacjoniste. Jednak nie potrafie odpowiedziec na dreczace mnie pytanie - Po co?"

Szkoda, ze tej wypowiedzi nie cytuje sie w dostepnych materialach o nim.


Awatar użytkownika
Erazm
Posty: 1801
Rejestracja: 07 cze 2009, 06:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Erazm » 21 lut 2011, 12:29

ann_in_grace pisze:
"Pierwszy łyk z kielicha nauk przyrodniczych czyni ateistą – ale na dnie kielicha czeka Bóg"
Werner Heisenberg, fizyk, noblista

Piekne :)

Też mnie to jakoś tak urzekło. :)
jj pisze:"Z calym autorytetem naukowca nie moge zaprzeczyc, ze wszechswiat zostal stworzony przez inteligentnego kreacjoniste. Jednak nie potrafie odpowiedziec na dreczace mnie pytanie - Po co?"
Szkoda, ze tej wypowiedzi nie cytuje sie w dostepnych materialach o nim.

Niestety, dogmaty religii ateistycznej głoszone są przez mało doświadczonych piewców ateizmu, których wiedza zamyka się w ich teoretycznych do granic absurdu urojeniach. Ci apologeci ateizmu mają jednak pewne zalety - są bardzo krzykliwi i nie zmuszają do wysiłku, dlatego tak ciężko przebić się przez ten wrzask Praktykom, ludziom, którzy naprawdę sporo "wypili z kielicha", dla których nauka to coś więcej niż stosy przeczytanych książek i katedra na dobrym uniwersytecie. Więc jeśli chodzi o ateizm wydaje się, że dużo bardziej wartościowe jest słuchanie tych, którzy mają "picie klielicha" za sobą, niż tych, którzy dopiero zaczynają i często wystarcza im ten pierwszy łyk.


"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" św. Paweł Apostoł

"Kiedy idziemy bez krzyża, jesteśmy docześni. Możemy być biskupami, księżmi, kardynałami, ale nie jesteśmy uczniami Pana." Franciszek, papież

"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" Franciszek, papież
Awatar użytkownika
Erazm
Posty: 1801
Rejestracja: 07 cze 2009, 06:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Erazm » 21 lut 2011, 12:31

Lash pisze:Zdrowy człowiek oświecony Duchem widzi ze to Obłed i paranoja ale oni wierzą kłamstwu! Bo to Duchowe zniewolenie!

Ech, prowadź mnie Panie Boże!


"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" św. Paweł Apostoł

"Kiedy idziemy bez krzyża, jesteśmy docześni. Możemy być biskupami, księżmi, kardynałami, ale nie jesteśmy uczniami Pana." Franciszek, papież

"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" Franciszek, papież

Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości