Niegodziwi papieże

Rzut oka na historię eklezjalną
Robertamigo
Posty: 1256
Rejestracja: 29 maja 2009, 14:57
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Bayern
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Robertamigo » 16 gru 2010, 12:00

sanctam pisze:Synu diabelski, pełny wszelkiej zdrady i wszelkiej przewrotności, wrogu wszelkiej sprawiedliwości, czyż nie zaprzestaniesz wykrzywiać prostych dróg Pańskich? (por. Dz 13,9)

Oto skutki przedawkowania radia ma ryja - skutki Do tego jeszcze "setka" zapita piwkiem i efekt murowany :)


MichałM
Posty: 135
Rejestracja: 10 kwie 2010, 00:57
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: MichałM » 16 gru 2010, 14:55

Sanctkan twierdzisz, że zbawienie znajduje się nie w Chrystusie, tylko w kościele (organizacji), a modlitwę o nawrócenie kierujesz do "matki boskiej" zamiast do Boga.

Fragmenty o zbawieniu:
J 14,6
Dz. 4,12
J 10,9

I o tym, że to Jezus Chrystus jest Głową Kościoła:
Kol 1, 18


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 16 gru 2010, 19:17

sanctam pisze: My katolicy znamy prawdę, nieskażeni wpływem świata


Pracuję z katolikami. Teraz jest okres przedświąteczny i słucham, jak przygotowują się do świat. Załamują ręce, że okien nie mogą umyć i że czeka ich wielkie sprzątanie domu, a nie ma kiedy tego zrobić. No i oczywiście jeszcze prezenty niekupione. Po prostu żenada. Na moje pytanie: "Czy serca macie już posprzątane" jakoś dziwnie spojrzały. Czyżby zapomniały, czyje urodziny wspominamy?
Powiem tylko, ze to skażenie światem w 100%, bo to sam świat.


tlhIngan
Posty: 1301
Rejestracja: 30 gru 2009, 15:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: tlhIngan » 16 gru 2010, 20:06

Robertamigo pisze:Oto skutki przedawkowania radia ma ryja

A to, co podkreśliłem, to skutki przedawkowania antykatolickiego fanatyzmu. Z nienawiści do Kościoła przekręca się imię Matki Bożej tylko dlatego, że jest fragmentem nazwy pewnego radia.


Czym jest w rzeczywistości sola scriptura? To po po prostu: "Ja uważam, że tak zapisano w Biblii". :-D
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 16 gru 2010, 21:44

sanctam pisze:[...]A Ty fantomiku jesteś ekskomunikowany z Kościoła katolickiego

Poprawka -- Rzymsko-Katolickiego. Jest to jeden z tych dodatkowych dobrych wiadomości łączących się z Dobrą Nowiną :) Chwała Panu! :D
sanctam pisze:[...]masz szansę wrócić do Kościoła poza którym nie ma zbawienia.

Poza Chrystusem nie ma Zbawienia, a nie poza KRzK. Chciałbym wierzyć, że dla Ciebie jest jeszcze szansa na przyjście do Niego. Ale to pozostaje poza moją jurysdykcją, że tak powiem.
sanctam pisze:[...]Póki co uważam Cię za brata odłączonego-ekskomunikowanego ze świętego Kościoła katolickiego

Jakbyś był konsekwentny to byś wiedział, że albo "odłączony" albo "ekskomunikowany" -- jedno i drugie ma inne wykluczające się "konsekwencje" nałożone przez waszych papieży.
sanctam pisze:[...]módl się do Matki Bożej a[...]

Właściwie nigdy żaden z katolików na forum nie napisał dlaczego niby nie do Jezusa Chrystusa, który powiedział aby przyszli do Niego wszyscy, którzy są spracowani i przemęczeni -- nic o przychodzeniu do kogokolwiek innego nie powiedział. Ba! Nawet to co samemu zacytowałeś tak naprawdę przeczy początkowi Twojej wypowiedzi! Wszak NIKT nie przychodzi do Ojca inaczej niż przez Jezusa, nie ma innej drogi. Więc pozwól, że pozostanę przy modlitwach do Mojego Adwokata -- jedynego Bezgrzesznego i Sprawiedliwego, który za mną cały czas się wstawia dniem i nocą, nawet wtedy gdy o to nie proszę :) Soli Deo Gloria :D

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 16 gru 2010, 21:46

tlhIngan pisze:
Robertamigo pisze:Oto skutki przedawkowania radia ma ryja

A to, co podkreśliłem, to skutki przedawkowania antykatolickiego fanatyzmu. Z nienawiści do Kościoła przekręca się imię Matki Bożej tylko dlatego, że jest fragmentem nazwy pewnego radia.

Raczej chodzi o to, że to "radio" nie zasługuje na Theotokos w swojej nazwie.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
tlhIngan
Posty: 1301
Rejestracja: 30 gru 2009, 15:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: tlhIngan » 16 gru 2010, 21:50

fantomik pisze:
tlhIngan pisze:
Robertamigo pisze:Oto skutki przedawkowania radia ma ryja

A to, co podkreśliłem, to skutki przedawkowania antykatolickiego fanatyzmu. Z nienawiści do Kościoła przekręca się imię Matki Bożej tylko dlatego, że jest fragmentem nazwy pewnego radia.

Raczej chodzi o to, że to "radio" nie zasługuje na Theotokos w swojej nazwie.

1. Czy Ci się to podoba, a czy nie, to jest to radio i wstawianie tego słowa w cudzysłów tego nie zmieni.
2. Również niezależnie od tego, czy Ci się do podoba, czy nie, NIE TOBIE oceniać, czy to radio zasługuje na imię Maryi w nazwie.
3. Poza tym wszystkim, wolą twórców było nadanie temu radiu takiej, a nie innej nazwy, zaś przekręcanie nazwy pokazuje tylko fanatyzm osoby i najwyraźniej brak dojrzałości osoby, która się tak wypowiada, a nie jakiś argument przeciw temu radiu.


Czym jest w rzeczywistości sola scriptura? To po po prostu: "Ja uważam, że tak zapisano w Biblii". :-D
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 16 gru 2010, 22:00

tlhIngan pisze:[...]nie jakiś argument przeciw temu radiu.

A kto pisał, że to argument? Raczej ukazanie osobistej opinii posiadanej o tym "radiu".
edit: A to, że prowadzący tą rozgłośnię zbezczeszczają przy okazji imię Theotokos to jest całkiem inny temat.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
tlhIngan
Posty: 1301
Rejestracja: 30 gru 2009, 15:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: tlhIngan » 16 gru 2010, 22:02

fantomik pisze:
tlhIngan pisze:[...]nie jakiś argument przeciw temu radiu.

A kto pisał, że to argument? Raczej ukazanie osobistej opinii posiadanej o tym "radiu".

Raczej szczytów chamstwa, a nie "osobistej opinii".


Czym jest w rzeczywistości sola scriptura? To po po prostu: "Ja uważam, że tak zapisano w Biblii". :-D
makabi
Posty: 824
Rejestracja: 10 cze 2010, 12:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makabi » 16 gru 2010, 22:05

sanctam

Otwórz pisma Ojców Kościoła a zobaczysz pełną nagany pogardę dla herezji i heretyków.


problem w tym, ze wspomniani Ojcowie byliby dzisiaj uwazani za heretykow

a) Ireneusz akceptowal Tysiacletnie Krolestwo , odbudowe Jeruzalem, Antychrysta w swiatyni jerozolimskiej. Podobnie wierzyl Justyn
b) Justyn Meczennik uwazal , ze istnieje jedyny Bog Najwyzszy oraz Syn Bozy zrodzony z niego
c) Ojcowie Greccy uznawali czysciec jako oczyszczenie podczas Dnia Sadu
d) Tomasz z Akwinu odrzucal niepokalane poczecie NMP
e) Papiez Liberiusz popieral arian i wyklal Atanazego
f) Jan Chryzostom opisal Maryje jako pelna pychy i szalenstwa
h) czesc Ojcow zalecala chrzest w poznym wieku
i) Euzebiusz wierzyl w semiarianizm
j) sporo Ojcow nie uznawala kanonu NT w dzisiejszym ksztalcie. Zapominaja o tym np krytycy Lutra (jak Scott Hahn)
k) wszyscy odrzucali spowiedz uszna przed kaplanem

Moznaby rzec, ze KRK jest spadkobierca pierwotnego Kosciola, podobnie jak swiadkowie Jehowy sa spadkobiercami Badaczy Ps. Roznice miedzy nimi sa ogromne.
Powyzsze przyklady to tylko mala czesc roznic. Jestem przekonany, ze wielu Ojcow uznaloby katolicyzm za herezje.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 16 gru 2010, 22:12

tlhIngan pisze:
fantomik pisze:
tlhIngan pisze:[...]nie jakiś argument przeciw temu radiu.

A kto pisał, że to argument? Raczej ukazanie osobistej opinii posiadanej o tym "radiu".

Raczej szczytów chamstwa, a nie "osobistej opinii".

Biorąc pod uwagę jak wielce ta rozgłośnia psuje wizerunek Chrześcijaństwu, KRzK oraz Theotokos to nie dziwiłbym się, możliwe że troszkę przesadnej, reakcji niektórych osób. Możliwe, że wizerunek tychże i ich postrzeganie przez resztę społeczeństwa dla Ciebie zbyt wiele nie znaczą więc ciężko Tobie tą reakcję zrozumieć, nie mniej jeśli osoby z wyższym wykształceniem nawet się posuwają do takiej reakcji to jakże wielka wina w hańbieniu obrazu powyżej wymienionych musi leżeć po stronie rozgłośni?

Pozdrawiam,
f. (moje dwa zardzewiałe grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
tlhIngan
Posty: 1301
Rejestracja: 30 gru 2009, 15:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: tlhIngan » 16 gru 2010, 22:33

fantomik pisze:
tlhIngan pisze:
fantomik pisze:
tlhIngan pisze:[...]nie jakiś argument przeciw temu radiu.

A kto pisał, że to argument? Raczej ukazanie osobistej opinii posiadanej o tym "radiu".

Raczej szczytów chamstwa, a nie "osobistej opinii".

Biorąc pod uwagę jak wielce ta rozgłośnia psuje wizerunek Chrześcijaństwu, KRzK oraz Theotokos to nie dziwiłbym się, możliwe że troszkę przesadnej, reakcji niektórych osób. Możliwe, że wizerunek tychże i ich postrzeganie przez resztę społeczeństwa dla Ciebie zbyt wiele nie znaczą więc ciężko Tobie tą reakcję zrozumieć, nie mniej jeśli osoby z wyższym wykształceniem nawet się posuwają do takiej reakcji to jakże wielka wina w hańbieniu obrazu powyżej wymienionych musi leżeć po stronie rozgłośni?

Nie. Wszelka wina za napisanie "radio ma ryja" leży po stronie osoby tak piszącej, bo to ona odpowiada za to, jakich określeń używa i w jaki sposób się wypowiada, a nie po stronie twórców czy redaktorów tego radia.

Za grzech, fantomiku, przede wszystkim odpowiada i karany będzie grzeszący, a nie osoba, który go do tego grzechu skusiła.


Czym jest w rzeczywistości sola scriptura? To po po prostu: "Ja uważam, że tak zapisano w Biblii". :-D
tlhIngan
Posty: 1301
Rejestracja: 30 gru 2009, 15:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: tlhIngan » 16 gru 2010, 22:52

ann_in_grace pisze:Szukam i szukam w greckim tekscie, i ani rusz imienia "Maryja" nie znajduje. O co wiec tym katolikom chodzi?

Udajesz greka? Możesz, ale w ten sposób jedynie się ośmieszasz i niczego nie dowodzisz poza tym, że nie uważałaś na lekcjach języka polskiego, kiedy uczono o archaizmach.


Czym jest w rzeczywistości sola scriptura? To po po prostu: "Ja uważam, że tak zapisano w Biblii". :-D

Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości