Czarna legenda Piusa XII

Rzut oka na historię eklezjalną
Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin_
Posty: 433
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Yarpen Zirgin_ » 14 lis 2011, 00:05

Turretin pisze:Zapoznaj się najpierw z dokumentami swojej organizacji eklezjalnej.
Kup sobie Brebiarium Fidei z roku 2000. A także Denzingera oraz inne poważniejsze wydawnictwa.

Mam Breviarium Fidei z 2007, które uważam za wystarczające.

Turretin pisze:Kościól rzymski najbardziej się boi własnej przeszłości i dokumentów papieskich ze średniowiecza i późniejszych wieków, do XVIII wieku.

Kościół rzymski się nie boi, bo to tylko jedna diecezja Kościoła katolickiego. Kościół katolicki natomiast dostęp do dokumentów z Średniowiecza i wydanych do XVIII wieku zapewnia. Można je poczytać np. w Breviarium Fidei. :-)

Turretin pisze:Obraz papiestwa i hierarchi KrzK jaki się wyłania z tych dokumentów jest bardzo jasny: Taliban, a szejkami prowadzącymi ludzi do świętej wojny byli wtedy przede wszystkim jezuici.

Nie wiem, jaki obraz się wyłania z tych dokumentów, ale widzę jaki obraz Ciebie wyłania się z Twoich tekstów: Żyjący nienawiścią do Kościoła katolickiego baptysta, który posuwa się do kłamstw, aby tylko dokopać KK i katolikom.

Dlaczego KRzK nigdy nie opublikował kompletnych bullarzy? Bo to byłoby przyznaniem racji Lutrowi, że papież rzymski jest antychrystem.

Bulle papieskie można poczytać w różnych miejscach. Jak chcesz mieć komplet w jednym, to zgłoś taki wniosek np. do biskupa diecezji, na której terenie mieszkasz, albo do Biblioteki Watykańskiej.


"Sługa nie jest większy od swego pana. Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować."
Jezus Chrystus

Osoby, które mogą nie czekać na moje odpowiedzi na ich teksty skierowane do mnie: Lash, KAAN.
sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 14 lis 2011, 10:31

Turretin pisze:A czytanie bulli papieskich to czytanie myśli antychrysta.
Lepiej czytajmy Biblię.


Na szczęście osoby takie jak Ty to mniejszość wśród protestantów. Protestantyzm już powoli przyjmuje prymat papieża. W niedalekiej przyszłości luteranie i kalwini przyjmą prymat papieża. To kwestia czasu.


sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 15 lis 2011, 07:54

Turretin pisze:Dlaczego na tym forum masz tylko dwa ostrzeżenia?


3 ostrzeżenia. To się skończy jak reformowanie ZSRR przez Gorbaczowa.
On chciał do obszaru całkowicie zamkniętego, jakim był ZSRR, wpuścić trochę świeżego powietrza pod roboczą nazwą głasnosti (czyli jawności), a później pieriestrojki.
Jak się to skończyło - wiadomo.
Pacjent (ZSRR) zmarł od nadmiaru tlenu.


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 15 lis 2011, 23:20

To chyba oczywiste - miasto będące centrum religijnym - mające realną włądzę duchową nad olbrzymią rzesza ludzi.


Tak.A jakie to miasto jest dokładnie sprecyzowane w Ap11,8


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 16 lis 2011, 12:36

Albertus pisze:
To chyba oczywiste - miasto będące centrum religijnym - mające realną włądzę duchową nad olbrzymią rzesza ludzi.


Tak.A jakie to miasto jest dokładnie sprecyzowane w Ap11,8
Inne - inne
chyba że jest tylko jedno wielkie miasto na ziemi :D


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 16 lis 2011, 13:43

Turretin pisze:Tak więc czas wszetecznicy powoli, ale nieubłaganie dobiega końca.
Kim jest ta wszetecznica? To chyba oczywiste - miasto będące centrum religijnym - mające realną włądzę duchową nad olbrzymią rzesza ludzi.


Turretinie, nie mogę się zgodzić z Twoją interpretacją. Obecny Papież to święty człowiek przecież.
Turretin pisze:Rzym się sam wyżywi. Jak zwykle zresztą.
A ty i tak będziesz duchowo głodował. Chyba, że przyjdzdiesz do Pana Jezusa po prawdziwy napój i prawdziwy pokarm- czyli po jeego szczere słowo.


Prawdziwy Pokarm (Eucharystia), i Słowo (Ewangelia) a także radość życia w Duchu Świętym - to wszystko znalazłem w Zakonie Jezuitów.
Zachęcam Cię do zgłębiania pism świętego Ignacego z Loyoli.


sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 16 lis 2011, 15:38

Turretin pisze:Ależ znam pisma tego potępieńca, a także innych potępieńców tej katgorii:
- Mariany,
- Suareza,
- Bussembauma,

Św. Ignacy z Loyoli jest teraz z Jezusem w niebie i wyprasza nam łaski.
Turretin pisze:Pan Jezus powiedział:

Po owocach ich poznacie.


Owocem działalności Jezuitów jest moja radość w Duchu Świętym. Uwielbianie Boga Słowem, modlitwą, dobrymi uczynkami.
Turretin pisze:Sam papież rzymski musiał ich - ponoś pod wpływem Ducha Świętego (jak sam to napisał w brewe Domins as Redemptor) skasować, wymieniając liczne zgorszenia i waśnie spowodowane przez tych piekielników.

Widocznie Papież miał powody, jednak działalność Jezuitów jest chwalebna. Wielu jezuitów oddało życie za wiarę w Pana Jezusa, wielu zaniosło Ewangelię na obce kontynenty (Franciszek Ksawery). Nie bądź uprzedzony Turretinie.


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 16 lis 2011, 15:58

Inne - inne
chyba że jest tylko jedno wielkie miasto na ziemi :D


Na ziemi jest wiele, natomiast jest tylko jedno symboliczne Wielkie Miasto zabijające świętych opisane w Apokalipsie Św. Jana.

Nie ma kompletnie żadnych podstaw aby przypuszczać że są dwa albo więcej.Apokalipsa to księga symboli i obrazów.Byłoby bzdurą gdyby występowały w niej różne symbole pod tą samą nazwą i oczywiście ,jak już napisałem nie ma kompletnie żadnych biblijnych powodów by tak sądzić.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 16 lis 2011, 16:41

Albertus pisze:
Inne - inne
chyba że jest tylko jedno wielkie miasto na ziemi :D


Na ziemi jest wiele, natomiast jest tylko jedno symboliczne Wielkie Miasto zabijające świętych opisane w Apokalipsie Św. Jana.


A jeszcze DOWÓD Pan przedstawi

Albertus pisze: Nie ma kompletnie żadnych podstaw aby przypuszczać że są dwa albo więcej.Apokalipsa to księga symboli i obrazów.Byłoby bzdurą gdyby występowały w niej różne symbole pod tą samą nazwą i oczywiście ,jak już napisałem nie ma kompletnie żadnych biblijnych powodów by tak sądzić.
Wręcz przecciwnie jest powód aby rozumieć ze Wielkie miasto Jerozolima przekazała Swoją spuścicnę duchową Rzymowi i teraz to Rzym Morduje męczenników Boga.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 16 lis 2011, 17:31

sanctam pisze:Św. Ignacy z Loyoli jest teraz z Jezusem w niebie i wyprasza nam łaski.


Jeżeli przed śmiercią zdążył odwrócić się od grzechów i przyszedł do Jezusa, to tak.
Twierdzisz z całą pewnością. Pokaż dowód, bo inaczej to tylko Twoje pobożne życzenie.
Śmiem twierdzić, że owoce wydał zgniłe, więc wątpię.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.

Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości