Świadectwo ex-jezuity: Powstanie Islamu

Rzut oka na historię eklezjalną
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 05 sie 2010, 14:22

Albertus napisał/a:
Cieszę się z każdego przebłysku prawdy nawet niepełnej! :)


Albertus, tez sobie poczytaj - moze ci sie KRK odwidzi.


Przeczytałem.

Wiele rzeczy jest tam dobrych i słusznych bo zgodnych lub niesprzecznych z tym co głosi Kościół.

Ja tam jednak wolę Pismo Święte którego czytanie utwierdza mnie w wierze katolickiej.

Polecam ci też katechizm KK - może ci się odwidzi protestantyzm. :)

Zwróć też uwagę że większość protestantów potępia katolików między innymi za rzeczy które są napisane w tej konfesji...
Ja przynajmniej byłem potępiany za wiarę w takie między innymi rzeczy


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 05 sie 2010, 17:23

Albertus pisze:Ja tam jednak wolę Pismo Święte którego czytanie utwierdza mnie w wierze katolickiej.

a gdzie ty tam wyczytałeś kulty maryjne i inne bałwochwalstwa :?: tzn to, że Bóg to popiera :?: bo ja czytam, że Bóg się tym brzydzi, to duchowe cudzołóstwo :!:


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 05 sie 2010, 17:25

Albertus pisze:Polecam ci też katechizm KK - może ci się odwidzi protestantyzm.

Haha, musielibyście mieć coś silniejszego od katechizmu krk aby odwrócić Chrześcijan od Chrystusa...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 05 sie 2010, 17:29

Riddick pisze:
Albertus pisze:Polecam ci też katechizm KK - może ci się odwidzi protestantyzm.

Haha, musielibyście mieć coś silniejszego od katechizmu krk aby odwrócić Chrześcijan od Chrystusa...


Np. miecz allacha? :-P


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 05 sie 2010, 17:45

Hardi:

Albertus napisał/a:
Ja tam jednak wolę Pismo Święte którego czytanie utwierdza mnie w wierze katolickiej.

a gdzie ty tam wyczytałeś kulty maryjne i inne bałwochwalstwa :?: tzn to, że Bóg to popiera :?: bo ja czytam, że Bóg się tym brzydzi, to duchowe cudzołóstwo :!:


Wyczytałem że Bóg nakazuje oddawać cześć temu komu się cześć należy - stworzeniom - cześć należną stworzeniom a Bogu cześć Boską.

Nie moja wina że ty nie czytałeś albo nie zrozumiałeś moich wcześniejszych wypowiedzi na ten temat, że nie przeczytałeś co biblia pisze na ten temat albo że nie potrafisz rozróżnić jaka cześć się komu należy


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 05 sie 2010, 17:51

Riddick:

Albertus napisał/a:
Polecam ci też katechizm KK - może ci się odwidzi protestantyzm.

Haha, musielibyście mieć coś silniejszego od katechizmu krk aby odwrócić Chrześcijan od Chrystusa..


Nie jest moim zamiarem odwracanie chrześcijan od Chrystusa, wręcz przeciwnie - jest nim odwracanie wierzących w Chrystusa od zaślepiającej nienawiści i od powtarzania głupot.

Katechizm jest tylko czymś w rodzaju konfesji westminsterskiej, tylko pełniejszym i lepiej uzasadnionym.Natomiast doktryna Kościoła opiera się na Piśmie Świętym,Tradycji Apostolskiej i Urzędzie Nauczycielskim Kościoła


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 05 sie 2010, 17:56

Makesh:

Np. miecz allacha?


"miecz allacha" to zawisł nad Europą i światem między innymi w wyniku kilkusetletniego podgryzania chrześcijaństwa a w szczególności katolicyzmu między innymi przez protestantów , a także tego że kraje rządzone przez protestantów jako pierwsze zaczęły się zamieniać w duchowe pustynie zamieszkałe przez funkcjonalnych ateistów, a teraz promieniują na resztę świata.


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 05 sie 2010, 18:10

Albertus pisze:Nie jest moim zamiarem odwracanie chrześcijan od Chrystusa, wręcz przeciwnie - jest nim odwracanie wierzących w Chrystusa od zaślepiającej nienawiści i od powtarzania głupot.

W takim razie nie rozumiem dlaczego sam nie jesteś Chrześcijaninem i dlaczego nie robisz tego co postulujesz w tym poście.
Albertus pisze:"miecz allacha" to zawisł nad Europą i światem między innymi w wyniku kilkusetletniego podgryzania chrześcijaństwa a w szczególności katolicyzmu między innymi przez protestantów

Protestanci nie podgryzali Chrześcijaństwa, ponieważ Protestantyzm jest tożsamy z Chrześcijaństwem...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 05 sie 2010, 19:18

Riddick:

W takim razie nie rozumiem dlaczego sam nie jesteś Chrześcijaninem


Czy możesz zdefiniować pojęcie - chrześcijanin,podać kryteria wg których możemy oceniać kto jest a kto nie jest chrześcijaninem?



Nie jest moim zamiarem odwracanie chrześcijan od Chrystusa, wręcz przeciwnie - jest nim odwracanie wierzących w Chrystusa od zaślepiającej nienawiści i od powtarzania głupot.

W takim razie nie rozumiem dlaczego sam nie jesteś Chrześcijaninem i dlaczego nie robisz tego co postulujesz w tym poście.


To znaczy czego nie robię?


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 05 sie 2010, 21:14

Albertus pisze:Czy możesz zdefiniować pojęcie - chrześcijanin


Chrześcijanin to człowiek naśladujący Chrystusa.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 05 sie 2010, 22:52

Małgorzata:


Chrześcijanin to człowiek naśladujący Chrystusa.


:)

A ty Małgorzato jesteś chrześcijanką?

Jeśli tak to na czym polega twoje naśladowanie Chrystusa?


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 05 sie 2010, 23:04

Albertus pisze:A ty Małgorzato jesteś chrześcijanką?

Jeśli tak to na czym polega twoje naśladowanie Chrystusa?


Jestem.
Oddałam swoje życie Jezusowi. Jest moim Panem, Zbawicielem, Bogiem, Przyjacielem, Bratem, Powiernikiem, Pośrednikiem, Pocieszycielem. Jest moim Powietrzem. Oddycham Nim. Rano powtarzam, aby Jego wola się działa. Przed każdą decyzją, pytam się Go o Jego wolę.
Czytam Biblię i staram się Go naśladować w postępowaniu, i chcę tak kochać ludzi, jak On. Chcę wykonywać Jego polecenia, nakazy. Mówię ludziom o Nim.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 05 sie 2010, 23:09

staram się Go naśladować w postępowaniu


Czyli na przykład co robisz?


Chrześcijanin to człowiek naśladujący Chrystusa.


Czy na tej podstawie oceniasz czy ludzie są chrześcijanami czy też nie są?
Czy możesz na przykład ocenić tak jak Riddick że nie jestem chrześcijaninem?


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 05 sie 2010, 23:18

Albertus pisze:Czy na tej podstawie oceniasz czy ludzie są chrześcijanami czy też nie są?
Czy możesz na przykład ocenić tak jak Riddick że nie jestem chrześcijaninem?


Byłam katoliczką i to dość świadomą, bo tak jak Ty interesowałam się, w co wierzę, jak wierzę itp. Dziś powiem za Pawłem, że to co było, to wszystko śmieci.
Jak można oddać się Jezusowi, w duchu, klęcząc przed obrazem? Jak można oddać się Jezusowi, wołając do Marii: "Pośredniczko nasza - módl się za nami? jak można oddawać Bogu cześć w duchu i prawdzie klęcząc przed chlebem?
Ja tego po prostu teraz pojąć nie mogę!
Nie wydaję takich opinii, że jakoby ktoś nie jest chrześcijaninem, bo nie znam serca człowieka.
Wiesz, co jest najważniejsze? Ciągle szukać Boga i modlić się, aby ukazał Prawdę.


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 05 sie 2010, 23:31

Małgorzata:

Byłam katoliczką i to dość świadomą,


Niestety twoje wypowiedzi nie potwierdzają drugiej części zdania...

to co było, to wszystko śmieci.


Możliwe że w twoim przypadku większość to były śmieci...

czy wyzbyłaś się już nałogu gromadzenia śmieci?

Wiesz, co jest najważniejsze? Ciągle szukać Boga i modlić się, aby ukazał Prawdę.


masz rację Robisz to?



Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości