Poszukiwanie krola Dawida

Rzut oka na historię eklezjalną
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Poszukiwanie krola Dawida

Postautor: Zbyszekg4 » 21 mar 2010, 14:16

Zadalem w kilku miejscach- w czasie dyskusji- to jedno pytanie: Gdzie jest teraz krol Dawid; co sie z nim stalo, gdy umarl? (nie pytam o miejsce pochowku...)

Niestety, jakos nie ma, poza jedna, zadnych odpowiedzi na tak postawione pytanie... Zatem pozwole sobie otworzyc ten temat i zachecic do wypowiedzi przedstawicieli roznych denominacji, jak tez osoby "niezrzeszone"...

Dziekuje :-)
Ostatnio zmieniony 21 mar 2010, 14:59 przez Zbyszekg4, łącznie zmieniany 1 raz.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Robertamigo
Posty: 1256
Rejestracja: 29 maja 2009, 14:57
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Bayern
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Robertamigo » 21 mar 2010, 14:51



Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 21 mar 2010, 16:11

Robertamigo pisze:Zobacz na wiki:
http://de.wikipedia.org/wiki/Davidsgrab

Tu jest lepszy tekst:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7% ... 7%9C%D7%9A

A tak na serio: wiem, ze wielu mowi, gdy ktos umrze, ze taka osoba idzie do Pana Boga do nieba i jest z Nim!...
Pytam sie wiec: czy tak samo mozna myslec i mowic o Dawidzie?!?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 21 mar 2010, 18:47

Zbyszekg4 pisze:
Robertamigo pisze:Zobacz na wiki:
http://de.wikipedia.org/wiki/Davidsgrab

Tu jest lepszy tekst:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7% ... 7%9C%D7%9A

A tak na serio: wiem, ze wielu mowi, gdy ktos umrze, ze taka osoba idzie do Pana Boga do nieba i jest z Nim!...

Niektorzy ida. Sa przyklady w Biblii. Inni czekaja, az zostana przemienieni i porwani zywcem, albo zmartwychwstana. Ale niewielu jest juz w niebie. :)

Pytam sie wiec: czy tak samo mozna myslec i mowic o Dawidzie?!?

Proch Dawida lezy w trumnie, dusza w krainie umarlych, a duch jest u Pana Boga, gdzie oczekuje na ponowne tchnienie w celu ozywienia do wiecznego zycia, lub wiecznego oddzielenia od Boga w zaleznosci od tego, czy Dawid uwierzyl w Mesjasza na podstawie gloszonej mu Dobrej Nowiny.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 21 mar 2010, 19:44

jj pisze:Proch Dawida lezy w trumnie, dusza w krainie umarlych, a duch jest u Pana Boga, gdzie oczekuje na ponowne tchnienie w celu ozywienia do wiecznego zycia, lub wiecznego oddzielenia od Boga w zaleznosci od tego, czy Dawid uwierzyl w Mesjasza na podstawie gloszonej mu Dobrej Nowiny.

Dziekuje, za wypowiedz (Twoje stanowisko juz znalem); czy tylko jedna osoba sie wypowie?; przeciez o stanie umarlych kazdy cos mysli, w cos wierzy...

To jak to jest/moze byc z krolem Dawidem?!?
:roll:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 21 mar 2010, 20:05

Ps 16 :)


Im bardziej miękki fotel,
tym trudniej z niego wstać
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 21 mar 2010, 21:09

jj pisze: a duch jest u Pana Boga, gdzie oczekuje na ponowne tchnienie w celu ozywienia do wiecznego zycia, lub wiecznego oddzielenia od Boga w zaleznosci od tego,


Czegoś tu nie rozumiem. Duch jest u Pana, to jak po ożywieniu mógłby być oddzielony od Boga?? Duch człowieka żyjącego na Ziemi zostaje ożywiony przez Boga w chwili powtórnego narodzenia, a to znaczy, ze osoba jest zbawiona, więc nawet jeżeli po śmierci fizycznej tylko jego duch jest u Boga, to po otrzymaniu ciała na pewno pójdzie do Boga, bo to jest osoba zbawiona już na Ziemi.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 21 mar 2010, 21:35

Małgorzata pisze:
jj pisze: a duch jest u Pana Boga, gdzie oczekuje na ponowne tchnienie w celu ozywienia do wiecznego zycia, lub wiecznego oddzielenia od Boga w zaleznosci od tego,


Czegoś tu nie rozumiem. Duch jest u Pana, to jak po ożywieniu mógłby być oddzielony od Boga?? Duch człowieka żyjącego na Ziemi zostaje ożywiony przez Boga w chwili powtórnego narodzenia, a to znaczy, ze osoba jest zbawiona, więc nawet jeżeli po śmierci fizycznej tylko jego duch jest u Boga, to po otrzymaniu ciała na pewno pójdzie do Boga, bo to jest osoba zbawiona już na Ziemi.


Jest Duch Swiety i duch ludzki - tchnienie zycia. Czlowiek zbawiony jest w posiadaniu takze Ducha Swietego. To jest ten czwarty, duchowy wymiar, o ktorym pisze Pawel ... zebyscie zdołali pojąć ze wszystkimi świętymi, jaka jest szerokość i długość, i wysokość, i głębokość.

Popatrz tutaj:

Wtedy to utworzył Jahwe człowieka z gliny i tchnął w jego nozdrza tchnienie własnego życia. I w ten sposób stał się człowiek istotą żywą.
Ks. Rodzaju 2:7, Biblia Warszawsko-Praska


(3) Nie pokładajcie ufności w książętach Ani w człowieku, który nie może pomóc!
(4) Gdy opuszcza go duch, wraca do prochu swego; W tymże dniu giną wszystkie zamysły jego.
Psalm 146:3-4, Biblia Warszawska


Ten to Duch świadczy wespół z duchem naszym, że dziećmi Bożymi jesteśmy.
List do Rzymian 8:16, Biblia Warszawska


A sam Bóg pokoju niechaj was w zupełności poświęci, a cały duch wasz i dusza, i ciało niech będą zachowane bez nagany na przyjście Pana naszego, Jezusa Chrystusa.
1 List do Tesaloniczan 5:23 Biblia Warszawska


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 21 mar 2010, 22:21

Cały czas myślałam o duchu ludzkim. On jest ożywiony w momencie powtórnych narodzin. I człowiek jest zbawiony.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 22 mar 2010, 07:15

agent terenowy pisze:Ps 16 :)

A moge prosic o rozwiniecie zdania?... ;-)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 22 mar 2010, 07:20

jj pisze:Proch Dawida lezy w trumnie, dusza w krainie umarlych, a duch jest u Pana Boga, gdzie oczekuje na ponowne tchnienie w celu ozywienia do wiecznego zycia, lub wiecznego oddzielenia od Boga w zaleznosci od tego, czy Dawid uwierzyl w Mesjasza na podstawie gloszonej mu Dobrej Nowiny.

To po smierci jest jakies cierpienie lub jakies nagradzanie, czy nie ma? bo zwolennicy przypowiesci o bogaczu i Lazarzu stale cos o tym pisza...

Co sie jj dzieje z dusza w krainie umarlych (czym ta kraina jest, gdzie jest, jak sie nazywa); co sie dzieje z duchem u Pana?

Zapytam wprost (odnosnie tematu jaki otwarlem)- kazdego, kto to czyta- czy Dawid poszedl do nieba po smierci? (zakladajac, ze dostapil zbawienia).
:-)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 22 mar 2010, 07:31

Jeżeli szeol (Ps 16,10) jest w niebie to poszedł. A jeżeli nie to nie. :) Co tu filozofować.


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 22 mar 2010, 08:16

Zbyszekg4 pisze:
jj pisze:Proch Dawida lezy w trumnie, dusza w krainie umarlych, a duch jest u Pana Boga, gdzie oczekuje na ponowne tchnienie w celu ozywienia do wiecznego zycia, lub wiecznego oddzielenia od Boga w zaleznosci od tego, czy Dawid uwierzyl w Mesjasza na podstawie gloszonej mu Dobrej Nowiny.

To po smierci jest jakies cierpienie lub jakies nagradzanie, czy nie ma? bo zwolennicy przypowiesci o bogaczu i Lazarzu stale cos o tym pisza...

Dziwne, ze masz watpliwosci, bo w Biblii jest wielokrotnie wspomniane o ludziach, ktorzy ida prosto do nieba (Henoch, Lazarz, Abraham, swieci zmartwychwstali z Jezusem).
Inni czekaja na zmartwychwstanie, jedni do wiecznego zycia, pozostali do wiecznego potepienia, ktore jest oddaleniem od Boga.
Jeszcze inni juz cierpia pieklo, czego przykladem jest bogacz. Pan Bog jest suwerenny i czyni sprawiedliwosc, a nie trzyma sie ludzkich regul sprawiedliwosci.

Co sie jj dzieje z dusza w krainie umarlych (czym ta kraina jest, gdzie jest, jak sie nazywa); co sie dzieje z duchem u Pana?


Tam nie ma poznania:

Na co natknie się twoja ręka, abyś to zrobił, to zrób według swojej możności, bo w krainie umarłych, do której idziesz, nie ma ani działania, ani zamysłów, ani poznania, ani mądrości.
Ks. Koheleta 9:10


Ale i tam glosil Pan Jezus Dobra Nowine o zbawieniu:


W tym celu bowiem i umarłym głoszona była ewangelia, aby w ciele osądzeni zostali na sposób ludzki, ale w duchu żyli na sposób Boży.
1 List Piotra 4:6

(8) Dlatego powiedziano: Wstąpiwszy na wysokość, Powiódł za sobą jeńców I ludzi darami obdarzył.
(9) A to, że wstąpił, cóż innego oznacza, aniżeli to, że wpierw zstąpił do podziemi?
List do Efezjan 4:8-9


Zapytam wprost (odnosnie tematu jaki otwarlem)- kazdego, kto to czyta- czy Dawid poszedl do nieba po smierci? (zakladajac, ze dostapil zbawienia).
:-)


Nie. Dusza Dawida lezy w "szeolu", w "krainie umarlych", gdzie nie ma poznania i czeka na zmartwychwstanie, to znaczy na ozywienie duchem. Bardzo mozliwe, ze jest fragment, ktory sugeruje zmartwychwstanie Dawida, ale ja nie pamietam. Ale to nie zmienia zasady suwerennego dzialania Boga.
Dawidowi jest to obojetne, bo miedzy chwila smierci, a zmartwychwstania, czas dla niego nie istnieje. :)


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 22 mar 2010, 08:31

Małgorzata pisze:Cały czas myślałam o duchu ludzkim. On jest ożywiony w momencie powtórnych narodzin. I człowiek jest zbawiony.

Adam zostal nazwany "dusza zyjaca" w chwili tchniecia w niego Bozego zycia. Kazdy czlowiek zyje tym Bozym zyciem. To jest duch czlowieka.
Taki czlowiek jest oczywiscie "martwy duchowo".
Zycie wieczne nazywa sie zyciem w Jezusie w odroznieniu od wiecznego potepienia, ktore nie jest zyciem, bo nie ma w nim Ducha Swietego.

(25) Rzekł jej Jezus: Jam jest zmarwychwstanie i żywot; kto we mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie.
(26) A kto żyje i wierzy we mnie, nie umrze na wieki. Czy wierzysz w to?
Ew. Jana 11:25-26


Henryk
Posty: 239
Rejestracja: 18 lut 2010, 16:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Henryk » 22 mar 2010, 08:52

jj pisze:Dziwne, ze masz watpliwosci, bo w Biblii jest wielokrotnie wspomniane o ludziach, ktorzy ida prosto do nieba (Henoch, Lazarz, Abraham, swieci zmartwychwstali z Jezusem).

Obrońcy Westerplatte nawet czwórkami...

1Co 15:20 BP A jednak Chrystus zmartwychwstał i to pierwszy spośród tych, którzy posnęli
. Rev 6:11 BP I dano każdemu z nich białą szatę, i powiedziano im, by jeszcze przez krótki czas odpoczęli, aż dopełni się liczba ich współsług oraz braci, którzy, jak i oni, mają być zabici.
1Th 4:15 BW A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli.
Joh 3:13 BP Nikt nie wstąpił do nieba oprócz Tego, który z nieba zstąpił - Syna Człowieczego.
Można to jeszcze komentować?


Rzym. 15:4 bw Cokolwiek bowiem przedtem napisano, dla naszego pouczenia napisano, abyśmy przez cierpliwość i przez pociechę z Pism nadzieję mieli.

Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości