Poszukiwanie krola Dawida

Rzut oka na historię eklezjalną
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 23 mar 2010, 10:06

Zbyszekg4 pisze:
jj pisze:Czy rowniez w sprawie wrzucania do piekla jest Pan Bog suwerenny, czy tu juz musi sie podporzadkowac twojemu poczuciu sprawiedliwosci?
Czy ktos zostal wrzucony do piekla?

Boza suwerennosc jest absolutna- ani ja , ani Ty nie mozemy Mu czegos dyktowac, a On nie bedzie sie podporzadkowywal ludzkim zasadom, czy jakims naszym poczuciom sprawiedliwosci...

Amen!
Czy jednak Bog jest w charakterze Swym poznawalny?

Tak, w Chrystusie!

(2) ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył.
(3) On, który jest odblaskiem chwały i odbiciem jego istoty i podtrzymuje wszystko słowem swojej mocy, dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy majestatu na wysokościach
List do Hebrajczyków 1:2-3

Na pewno tak- tyle Biblia i tym mowi i choc nie w 100% to poznac Boga mozemy!

Boga poznajemy w Chrystusie. Po to przyszedl na ziemie "...pokaz nam Ojca...".
Nie miej zatem pretensji, ze nie godze sie z obrazem Boga majacego charakter gorszy niz charakter sadystycznych mordercow, ktorzy mecza ofiare tylko tak dlugo, jak ona zyje; a tymczasem Bog meczy ofiare bez konca (bo ona umrzec nie moze!!) :?:

No wlasnie. Tutaj ubezwlasnowalniasz Boga i czynisz Go na swoj obraz i podobienstwo!
A jesli dodam, ze robisz to zaindoktrynowany nauki adwentystow, to mi nie uwierzysz. Poza tym grzeszysz wobec Boga takimi wypowiedziami.

Widzisz, my inaczej rozumiemy termin "pieklo"

Dobrze powiedziales, "my" rozumiemy. :)
wiec powiem Ci, ze tak jak ja wierze, to piekla jeszcze nie ma i nikt w nim zatem byc nie moze bo pieklo to Gehenna (nie szeol i nie hades i nie tartaros), to jezioro ogniste, to druga smierc- a to wszystko, jak Biblia naucza, jest kwestia przyszlego Sadu Ostatecznego i wyrokow Bozych tam definitywnie majacych zapasc!

Biblia tak nie naucza. Tak nauczaja adwentysci na podstawie przewidzenia Ellen G White.
Biblia uczy o piekle, w ktorym ludzie cierpia wieczne meki. Pan Jezus daje przyklad bogacza w piekle.
Wieczne meki w piekle polegaja na wiecznym oddzieleniu od Boga i tego uczy Biblia.
Tymczasem adwentysci nauczaje, ze pieklo jest miejscem chwilowej meki, bo jak nie, to beda ublizac Bogu, porownujac Go do najwiekszych przestepcow w historii ludzkosci!!!¨
Nie ma w tym Ducha Bozego. On powstrzymalby takie ataki szatana. :(


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 23 mar 2010, 10:14

jj pisze:Cytat:
Widzisz, my inaczej rozumiemy termin "pieklo"

Dobrze powiedziales, "my" rozumiemy.

Piszac "my" na mysli mialem Ciebie i siebie, a nie kosciol, czy jakos tak...

Wiesz, ciesze sie, ze kiedys poznamy wszystko!
Dalsze spieranie sie nie ma sensu- obaj znamy to w co wierzymy i ja nie zmienie tego bo WIEM, ZE TAK NAUCZA BIBLIA!
:-) bywaj zdrow


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 23 mar 2010, 10:29

Zbyszekg4 pisze:
jj pisze:Cytat:
Widzisz, my inaczej rozumiemy termin "pieklo"

Dobrze powiedziales, "my" rozumiemy.

Piszac "my" na mysli mialem Ciebie i siebie, a nie kosciol, czy jakos tak...

Dobrze wiesz, ze ja rozumiem inaczej...
Wiesz, ciesze sie, ze kiedys poznamy wszystko!
Dalsze spieranie sie nie ma sensu- obaj znamy to w co wierzymy i ja nie zmienie tego bo WIEM, ZE TAK NAUCZA BIBLIA!
:-) bywaj zdrow

Zbyszek, prosze cie na wszystko, nie ciesz sie! Nie masz sie czym cieszyc. Jestes daleko od zbawienia, bo polegasz na sobie i, co gorsze, na innych ludziach, a nie na Jezusie wylacznie.
Gdybys zechcial podejsc pod krzyz bez zadnego balastu, jak dziecko, wtedy mialbys sie z czego cieszyc. A tak... jedziesz przez zycie na cudzych naukach i wlasnej sprawiedliwosci.
Przykre. :(


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 23 mar 2010, 11:47

dkm1967 pisze:Zbyszek4g:
Zalozylem ten temat by w pewnym momencie- o ile ktos wczesniej tego nie zacytuje- podac ten werset:

Dz 2:34 Bg „Albowiemci Dawid nie wstąpił do nieba, lecz sam powiada: Rzekł Pan Panu memu, siądź po prawicy mojej,”

Ten werset rzuca pewne swiatlo w temacie stanu umarlych...
:-)

Jak zauważyłem wszystko co piszesz na tym forum jest z góry zaplanowane i przeprowadzone wg planu. Grasz w szachy?
Tak to jest taka gra.

Najpierw wpuszczasz info i ludzie się wypukują z wersetów.
Gdy ktos powie Dawid jest w niebie nalezy wskoczyć z wersetem że jednak nie jest.

OBALASZ tym autorytet przedmówcy czynisz go niewiarygodnym i masz lepszy start to wciskania swoich nauk.

Słowem na jednym czyimś błędzie można się powozić trochę ;)
typowa taktyka dyskusyjna ....


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 23 mar 2010, 11:50

Zbyszekg4 pisze:fantomik, a gdzies Ty wyczytal, ze ja myslalem, ze to Dawid ma w niebie na tronie zasiadac zamiast Chrystusa?!

Caly ten temat ma pobudzic do myslenia O STANIE UMARLYCH...
Gdzie oni sa, gdy umieraja... a gdzie ich nie ma... itd. itp.
:-)
Nie sa zmartwychwstałymi w niebie - ale jako duchy sa przy Bogu.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 23 mar 2010, 20:09

jj pisze:Zbyszekg4 napisał/a:
jj napisał/a:
Cytat:
Widzisz, my inaczej rozumiemy termin "pieklo"

Dobrze powiedziales, "my" rozumiemy.

Piszac "my" na mysli mialem Ciebie i siebie, a nie kosciol, czy jakos tak...

Dobrze wiesz, ze ja rozumiem inaczej...

To zle rozumiesz, bo gdybys czytal uwaznie, to bys wyczytal , ze napisalem jak JA wierze, a nie jak wierzy Kosciol do ktorego naleze...

jj pisze:Cytat:
Wiesz, ciesze sie, ze kiedys poznamy wszystko!
Dalsze spieranie sie nie ma sensu- obaj znamy to w co wierzymy i ja nie zmienie tego bo WIEM, ZE TAK NAUCZA BIBLIA!
bywaj zdrow

Zbyszek, prosze cie na wszystko, nie ciesz sie! Nie masz sie czym cieszyc. Jestes daleko od zbawienia, bo polegasz na sobie i, co gorsze, na innych ludziach, a nie na Jezusie wylacznie.
Gdybys zechcial podejsc pod krzyz bez zadnego balastu, jak dziecko, wtedy mialbys sie z czego cieszyc. A tak... jedziesz przez zycie na cudzych naukach i wlasnej sprawiedliwosci.
Przykre.

A WIESZ CO JEST NAPRAWDE PRZYKRE? TWOJE OSADZANIE MNIE- NIE SADZ, ABYS NIE BYL SADZONY; o to Cie prosze i dziekuje i dajmy sobie juz spokoj z pisaniem, abys nie byl kuszony do dalszych osadow!...
Z Bogiem!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 23 mar 2010, 20:11

Lash pisze:
Zbyszekg4 pisze:fantomik, a gdzies Ty wyczytal, ze ja myslalem, ze to Dawid ma w niebie na tronie zasiadac zamiast Chrystusa?!

Caly ten temat ma pobudzic do myslenia O STANIE UMARLYCH...
Gdzie oni sa, gdy umieraja... a gdzie ich nie ma... itd. itp.
:-)
Nie sa zmartwychwstałymi w niebie - ale jako duchy sa przy Bogu.

A te duchy mysla , czuja, wiedza co sie dzieje w niebie i na ziemi (np. z ich bliskimi?).


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 23 mar 2010, 21:11

jj pisze:
Zbyszekg4 pisze:
jj pisze:Czy rowniez w sprawie wrzucania do piekla jest Pan Bog suwerenny, czy tu juz musi sie podporzadkowac twojemu poczuciu sprawiedliwosci?
Czy ktos zostal wrzucony do piekla?

Boza suwerennosc jest absolutna- ani ja , ani Ty nie mozemy Mu czegos dyktowac, a On nie bedzie sie podporzadkowywal ludzkim zasadom, czy jakims naszym poczuciom sprawiedliwosci...

Amen!

Jak przyjdzie co do czego to Zbyszek się tej Suwerenności wyprze, zobaczysz jak będziemy dyskutować o doktrynie Łaski ;)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 24 mar 2010, 14:25

Zbyszekg4 pisze: A te duchy mysla , czuja, wiedza co sie dzieje w niebie i na ziemi (np. z ich bliskimi?).
Myślą i pewnie mają emocje, raczej nie wiedza co się dzieje ne ziemi.
por
(11) Kto zaś z ludzi zna to, co ludzkie, jeżeli nie duch, który jest w człowieku? Podobnie i tego, co Boskie, nie zna nikt, tylko Duch Boży.

(18) Pokrzepili bowiem i mojego, i waszego ducha. Przyjmijcie ich jako takich! (1 list do Koryntian 16:18, Biblia Tysiąclecia)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 24 mar 2010, 21:01

Lash pisze:
Zbyszekg4 pisze: A te duchy mysla , czuja, wiedza co sie dzieje w niebie i na ziemi (np. z ich bliskimi?).
Myślą i pewnie mają emocje, raczej nie wiedza co się dzieje ne ziemi.
por
(11) Kto zaś z ludzi zna to, co ludzkie, jeżeli nie duch, który jest w człowieku? Podobnie i tego, co Boskie, nie zna nikt, tylko Duch Boży.

(18) Pokrzepili bowiem i mojego, i waszego ducha. Przyjmijcie ich jako takich! (1 list do Koryntian 16:18, Biblia Tysiąclecia)

Zarzucasz mi wczytywanie w tekst biblijny czegos, co wg Ciebie nie istnieje tam i w ogole nie istnieje nigdzie... A co tu Ty robisz? Podajesz cytaty dotyczace ZYWYCH osob i przenosisz to na osoby MARTWE sugerujac, ze ich duch mysli, ma emocje, ale RACZEJ o ziemskich sprawach nie wie... A skad takie wnioski dotyczace ZMARLYCH wziete z opisu ZYWYCH?!?

Po drugie, co te duchy robia u Boga? Czy sa tam U BOGA duchy osob zbawionych i petepionych? Sa razem czy jakos oddzielnie?

Wierze, ze Pawel pisal tu o wewnetrznym- duchowym- zyciu ludzi zywych; ale smierc wszystko przerywa: nie ma juz wewnetrznego duchowego zycia- wszystko ustaje: procesy fizyczne i psychiczne i duchowe... Dopiero zmartwychwstanie ozywia czlowieka! Do tej chwili czlowiek nie istnieje swiadomie w jakiejkolwiek czesci skladowej, a to co wraca do Boga (Kazn 12,7) nie jest niczym innym, jak ozywczym tchnieniem, ktory posiadaja wszelkie istoty zywe...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
dkm1967
Posty: 402
Rejestracja: 25 sty 2010, 21:53
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: DSW
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: dkm1967 » 24 mar 2010, 21:11

(18) Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga; w ciele wprawdzie poniósł śmierć, lecz w duchu został przywrócony życiu. (19) W nim też poszedł i zwiastował duchom będącym w więzieniu, 1 P 3,18-19
Komu Chrystus zwiastował?
(6) W tym celu bowiem i umarłym głoszona była ewangelia, aby w ciele osądzeni zostali na sposób ludzki, ale w duchu żyli na sposób Boży. 1 P 4,6
Można zwiastować umarłym?
(1) Muszę się chlubić, choć nie ma z tego żadnego pożytku; toteż przejdę do widzeń i objawień Pańskich. (2) Znałem człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty - czy to w ciele było, nie wiem, czy poza ciałem, nie wiem, Bóg wie - został uniesiony w zachwyceniu aż do trzeciego nieba. (3) I wiem, że ten człowiek - czy to w ciele było, czy poza ciałem, nie wiem, Bóg wie - (4) został uniesiony w zachwyceniu do raju i słyszał niewypowiedziane słowa, których człowiekowi nie godzi się powtarzać. 2 Kor 12,1-4
W ciele, czy poza ciałem - aż do trzeciego nieba. Ciekawe co Zbyszek tu wymyśli.


We wszystkich przypadkach, to Kościół ma być osądzany przez Biblię, a nie Biblia przez Kościół. John Wesley.
http://www.bunyan.cba.pl
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 24 mar 2010, 21:18

dkm1967 pisze:18) Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga; w ciele wprawdzie poniósł śmierć, lecz w duchu został przywrócony życiu. (19) W nim też poszedł i zwiastował duchom będącym w więzieniu, 1 P 3,18-19
Komu Chrystus zwiastował?
(6) W tym celu bowiem i umarłym głoszona była ewangelia, aby w ciele osądzeni zostali na sposób ludzki, ale w duchu żyli na sposób Boży. 1 P 4,6
Można zwiastować umarłym?

Odsylam do tego (i nie miej mi za zle, ze nie bede pisal czegos co inny napisal, a pod czym ja sie podpisuje!):

http://www.dekalog.pl/eliasz/goscie/dunkel/piotr.htm

dkm1967 pisze:1) Muszę się chlubić, choć nie ma z tego żadnego pożytku; toteż przejdę do widzeń i objawień Pańskich. (2) Znałem człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty - czy to w ciele było, nie wiem, czy poza ciałem, nie wiem, Bóg wie - został uniesiony w zachwyceniu aż do trzeciego nieba. (3) I wiem, że ten człowiek - czy to w ciele było, czy poza ciałem, nie wiem, Bóg wie - (4) został uniesiony w zachwyceniu do raju i słyszał niewypowiedziane słowa, których człowiekowi nie godzi się powtarzać. 2 Kor 12,1-4
W ciele, czy poza ciałem - aż do trzeciego nieba. Ciekawe co Zbyszek tu wymyśli.

Stan ZACHWYCENIA to nie stan smierci; Bog objawil Pawlowi tajemnice nieba, o ktorych on nic nie chcial nawet napisac i nawet nie wiedzial jak do tego doszlo... Bog mu cos dal w sposob wiadomy Bogu i nie mozna tego doswiadczenia do stanu po zgonie przenosic! a przeciez o tym piszemy...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 24 mar 2010, 21:30

dkm1967 pisze:czy to w ciele było, czy poza ciałem


Zbyszekg4. Proszę o wyjaśnienie. Co oznaczają słowa "poza ciałem"?


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 24 mar 2010, 21:35

Adalbertus pisze:
dkm1967 pisze:czy to w ciele było, czy poza ciałem


Zbyszekg4. Proszę o wyjaśnienie. Co oznaczają słowa "poza ciałem"?

Nie wiem; Pawel tez nie wiedzial tu wszystkiego- nie byl pewien jak to sie odbylo: w ciele czy poza cialem (a co to znaczy "poza cialem" nie wiem; ale wiem, ze i Jan choc byl na Patmos, to i niebo ogladal i tam wstapil podczas WIZJI...)
"Znałem człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty - czy to w ciele było, nie wiem, czy poza ciałem, nie wiem, Bóg wie - został uniesiony w zachwyceniu aż do trzeciego nieba."- napisal Pawel.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości