Granice obłedu a apologia organizacji eklezjalnej

Rzut oka na historię eklezjalną
kometa
Posty: 2092
Rejestracja: 05 maja 2009, 20:31
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kometa » 16 mar 2010, 20:09

Piękne, wzruszające - szczególnie końcówka. Popłakałem się ze wzruszenia :mrgreen:


UVF
Posty: 145
Rejestracja: 21 gru 2009, 23:38
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: UVF » 16 mar 2010, 20:39

Parafrazując znane w pewnych kręgach powiedzenie - każdego dnia dziękuję Bogu, że nie urodziłem się katolikiem!


OH GIVE ME A HOME, WHERE THERE'S NO POPE OF ROME
WHERE THERE'S NOTHING BUT PROTESTANT STAY
-------
wszystkie moje posty są tylko i wyłącznie moją opinią, wypowiadam się w swoim imieniu
tlhIngan
Posty: 1301
Rejestracja: 30 gru 2009, 15:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: tlhIngan » 16 mar 2010, 21:06

UVF pisze:Parafrazując znane w pewnych kręgach powiedzenie - każdego dnia dziękuję Bogu, że nie urodziłem się katolikiem!

Nikt nie rodzi się katolikiem, więc dziękujesz za to, co i tak nie mogło się stać. :-D


tlhIngan
Posty: 1301
Rejestracja: 30 gru 2009, 15:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: tlhIngan » 16 mar 2010, 21:10

2112 pisze:Na szczęści Pan Jezus to przewidział - i opisane przez Ciebie "OWOCE" mówią same za siebie!

Gdybyście tylko nie interpretowali tego fragmentu pod własne przekonania i chęć znalezienia haka na KK, to przekonalibyście się, że Pan Jezus mówił o owocach, które przynosi nauczanie człowieka, a nie o jego postępowaniu. Gdyby bowiem miał życie na myśli, to w innym miejscu nie kazałby żydom zachowywać nauczania faryzeuszów, przy jednoczesnym zakazie naśladowania ich uczynków.


tlhIngan
Posty: 1301
Rejestracja: 30 gru 2009, 15:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: tlhIngan » 16 mar 2010, 22:03

2112 pisze:
tlhIngan pisze:Gdybyście tylko nie interpretowali tego fragmentu pod własne przekonania i chęć znalezienia haka na KK


Zapewniam Cię że nie szukam na nikogo "haków"! Nie mam ochoty zniżać się do poziomu "dyskusji" jaki posiada większa część katolicka tego forum a więc od siebie już nic nie dodam!
No może tylko to:
„Kto jest wierny w najmniejszej sprawie i w wielkiej jest wierny, a kto w najmniejszej jest niesprawiedliwy i w wielkiej jest niesprawiedliwy."ŁUK. 16,10-11
Hmmm uważasz że Papież postępował/postępuje w tej sprawie sprawiedliwie? Czy sprawiedliwe jest ukrywanie lub wręcz nic nie robienie gdy krzywdzi się najmniejszych?

Masz jakiś problem ze zrozumieniem słów Chrystusa "zachowujcie wszystko, co wam nakazują, ale uczynków ich nie naśladujcie"?

Jeżeli już w sprawach takich jest niesprawiedliwość i zło to czego my oczekujemy od dogmatów?

Jeżeli chcesz udowodnić, że któryś z dogmatów jest niesprawiedliwy lub nawołuje do zła, to przytocz treść takiego dogmatu! Inaczej bowiem uczynisz się fałszywym świadkiem i złamiesz przykazanie zakazujące mówienia fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 16 mar 2010, 22:12

tlhIngan pisze:[...]Masz jakiś problem ze zrozumieniem słów Chrystusa "zachowujcie wszystko, co wam nakazują, ale uczynków ich nie naśladujcie"?

A czy oznacza to też "i nie zwracajcie uwagi jak będą zatajać fakty molestowania waszych dzieci" ?!
Wszystko co wam nakazują nawiązuje do odczytywania Słowa Bożego (a nie do tradycji ludzkiej, którą Chrystus, co tu dużo mówić, "zjechał").

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 16 mar 2010, 22:17

tlhIngan pisze:Jeżeli chcesz udowodnić, że któryś z dogmatów jest niesprawiedliwy lub nawołuje do zła, to przytocz treść takiego dogmatu!

Hmm.. Dużo prościej byłoby wskazać te dogmaty, które do tych rzeczy nie nawołują z racji tego, że jest ich zdecydowana mniejszość :roll:
Jeden taki, który mi na poczekaniu do głowy przychodzi to dogmat o trójcy- jest ok ;)


tlhIngan
Posty: 1301
Rejestracja: 30 gru 2009, 15:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: tlhIngan » 16 mar 2010, 22:24

Norbi pisze:
tlhIngan pisze:Jeżeli chcesz udowodnić, że któryś z dogmatów jest niesprawiedliwy lub nawołuje do zła, to przytocz treść takiego dogmatu!

Hmm.. Dużo prościej byłoby wskazać te dogmaty, które do tych rzeczy nie nawołują z racji tego, że jest ich zdecydowana mniejszość :roll:
Jeden taki, który mi na poczekaniu do głowy przychodzi to dogmat o trójcy- jest ok ;)

Te, mądrala, chcesz być tym, co łamie przykazanie zakazujące kłamstw na temat bliźnich? 2112 właśnie pokazał, że to uczynił swoim oskarżeniem co do treści dogmatów. Czyżbyś pragnął do niego dołączyć?

Dla prawdziwości takiego zarzutu "dużo prościej" będzie jak konkretnie WSKAŻESZ dogmaty, które są niesprawiedliwe lub nawołują do zła.

Najlepiej od ręki, abyś nie miał na sumieniu grzechy dawania fałszywego świadectwa o bliźnich.


haael
Posty: 82
Rejestracja: 07 lut 2010, 16:29
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: z zaskoczenia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: haael » 16 mar 2010, 22:52

Z badań tych wynika, że od 1959 do 2002 roku 4392 amerykańskich księży (na 109.000) zostało oskarżonych o relacje seksualne z nieletnimi.

Czyli około 5% księży rzymskokatolickich deprawowało maluczkich.

:-x :-x :-x :-x :-x :-x

Stary, czy Ty umiesz liczyć?

Popatrzmy na takie hipotetyczne rozumowanie. Załóżmy, że jest sobie jakieś państwo, które w latach 1950-2000 miało łącznie ośmiu prezydentów, ale rzecz jasna tylko jednego prezydenta naraz. I załóżmy, że jeden z tych prezydentów był pedofilem.
Czy wyciągniesz stąd wniosek, że 100% prezydentów molestowało dzieci?

Ta liczba 5% księży miałaby sens tylko wtedy, gdyby przez te 50 lat ani jeden ksiądz nie umarł i ani jeden nie rozpoczął posługi. W rzeczywistości istnieje rotacja - nie wiem dokładnie, jak to policzyć, ale przyjmijmy, że każdego roku 10% księży podlega wymianie. Wtedy łącznie przez 50 lat byłoby 500000 księży i tylko 1% "molestowałby" dzieci.

Poza tym oskarżenie o molestowanie nie jest dowodem na nic. Oskarżyć może każdy każdego. Mieliśmy nawet w Polsce głośny przypadek, kiedy młody świadek Jehowy oskarżył księdza o molestowanie z zemsty, po tym, jak ksiądz zganił go za rzucanie śmieci na ziemię. Trzeba patrzeć, jaki procent oskarżeń zakończył się wyrokiem skazującym.

I nie ma żadnego "wierzchołka", jest tylko overhype. Równie dobrze mogę twierdzić, że wszyscy protestanci molestują dzieci, a brak informacji w mediach o tym procederze jest dowodem na słuszność moich racji.

Ech, znajomość matematyki wśród dzisiejszej młodzieży woła o pomstę do nieba.


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 16 mar 2010, 22:59

tlhIngan pisze:
Norbi pisze:
tlhIngan pisze:Jeżeli chcesz udowodnić, że któryś z dogmatów jest niesprawiedliwy lub nawołuje do zła, to przytocz treść takiego dogmatu!

Hmm.. Dużo prościej byłoby wskazać te dogmaty, które do tych rzeczy nie nawołują z racji tego, że jest ich zdecydowana mniejszość :roll:
Jeden taki, który mi na poczekaniu do głowy przychodzi to dogmat o trójcy- jest ok ;)

Te, mądrala, chcesz być tym, co łamie przykazanie zakazujące kłamstw na temat bliźnich?

A to jakaś propozycja wstąpienia w szeregi Twojej organizacji ? :P

tlhIngan pisze:2112 właśnie pokazał, że to uczynił swoim oskarżeniem co do treści dogmatów. Czyżbyś pragnął do niego dołączyć?

Dlaczego napisanie prawdy nazywasz oskarżeniem?
I naucz się odróżniać płeć ;)

tlhIngan pisze:Dla prawdziwości takiego zarzutu "dużo prościej" będzie jak konkretnie WSKAŻESZ dogmaty, które są niesprawiedliwe lub nawołują do zła.

Cóż, właściwie to uważam, że wszystko od Konstantyna licząc jest herezją :)



Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości