Różności Sobory / Maryja

Rzut oka na historię eklezjalną
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: koleżanka » 03 mar 2010, 10:57

Zbyszekg4 pisze:
Rembov pisze:
Zbyszekg4 pisze:Co o tym myslicie?

Że nie masz racji.

A moglbys byc bardziej wylewny...? Zamiast zdania w stylu-nie BO nie, moze bys podal kilka zdan kontrargumentow?... :mrgreen:


Ja bym się wstrzymała od własnej interpretacji Apokalipsy. To jest trudna księga.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 03 mar 2010, 11:01

Zbyszekg4 pisze:
Rembov pisze:
Zbyszekg4 pisze:Co o tym myslicie?

Że nie masz racji.

A moglbys byc bardziej wylewny...?

Nie mógłbym.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 03 mar 2010, 11:10

Rembov pisze:
Zbyszekg4 pisze:
Rembov pisze:
Zbyszekg4 pisze:Co o tym myslicie?

Że nie masz racji.

A moglbys byc bardziej wylewny...?

Nie mógłbym.

Tak wiec niech zyje "argumentacja" w stylu: NIE bo NIE ;D
Dzieki za szczerosc- poznaje Cie coraz lepiej... :mrgreen:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 03 mar 2010, 11:11

koleżanka pisze:Ja bym się wstrzymała od własnej interpretacji Apokalipsy. To jest trudna księga.

Trudna- nie znaczy niepoznawalna!!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 03 mar 2010, 11:11

Pytałeś o to co o tym sądzę. Skoro samo wyrażenie zdania to dla Ciebie za mało, to nic na to nie poradzę.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 03 mar 2010, 14:27

piernik pisze:A możesz wyjaśnić co to są duchowe możliwośći percepcyjne?
pozdrawiam
Chyba chodzi o multitasking i superchanneling. Może Maria bierze nadgodziny w odsłuchiwaniu nagrań :D


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 03 mar 2010, 15:45

KAAN pisze:
piernik pisze:A możesz wyjaśnić co to są duchowe możliwośći percepcyjne?
pozdrawiam
Chyba chodzi o multitasking i superchanneling. Może Maria bierze nadgodziny w odsłuchiwaniu nagrań :D

Ja bym to nazwal wszechobecnoscia i wszechwiedza... ale :oops: -te cechy sa juz "zajete"!! Hm, co tu zrobic, jak to nazwac?...
Takie prorocze zapowiedzi nasuwaja mi sie:

2Tm 4:3-4 BT „Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań - ponieważ ich uszy świerzbią - będą sobie mnożyli nauczycieli.(4) Będą się odwracali od słuchania prawdy, a obrócą się ku zmyślonym opowiadaniom.”

Dz 20:29-31 BT „Wiem, że po moim odejściu wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając stada.(30) Także spośród was samych powstaną ludzie, którzy głosić będą przewrotne nauki, aby pociągnąć za sobą uczniów.(31) Dlatego czuwajcie"


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 11 mar 2010, 15:27

Albertus pisze:
Tekst Apokalipsy nie wskazuje że wiedza cos o ziemi.

Wiedzą.Wiedzą że na ziemi są bezkarnie mordowani ich bracia.
To wprost wynika z biblii.
A po za tym wiedzą oczywiście o wiele wiecej, to dosyć oczywisty wniosek chyba że sie przyjmie koncepcję świetych w niebie zamkniętych jak w beczce bez możliwości wglądu w to co sie dzieje na ziemi


Chyba snisz
biblia podaje

(10) I wołały donośnym głosem: Kiedyż, Panie święty i prawdziwy, rozpoczniesz sąd i pomścisz krew naszą na mieszkańcach ziemi? (11) I dano każdemu z nich szatę białą, i powiedziano im, aby jeszcze odpoczęli przez krótki czas, aż się dopełni liczba współsług i braci ich, którzy mieli podobnie jak oni ponieść śmierć.


Jak widac świeci meczenniczy domagja sie POMSTY Boa na ludziach ziemni za ICH krew nawet nie za innych męczenników.
nie ma tu nic z opcji WSTAWIANIA się za innych albo wspierania!!

wtedy ich poinformowano że maja odpocząć az sie dopełni liczba meczenników
Jak widac NIE WIEDZIELI o tym.


A wizja beczki jest nieprawdziwa.
Jeśli ktoś żyje na wyspie i nie ma kontaktu z kontynentem to nie znaczy że jest to beczka ale rajska wyspa może być i chce się im tam zyc :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 11 mar 2010, 20:12

Jak widac świeci meczenniczy domagja sie POMSTY Boa na ludziach ziemni za ICH krew nawet nie za innych męczenników.
nie ma tu nic z opcji WSTAWIANIA się za innych albo wspierania!!


Opcja jest,choć rzeczywiście domyślna, i trudna do zrozumienia , a wręcz niepojęta dla tych którzy nie pojmują czym jest Kościół.

Przeczytaj:
Dz9
(1) Szaweł ciągle jeszcze siał grozę i dyszał żądzą zabijania uczniów Pańskich. Udał się do arcykapłana (2) i poprosił go o listy do synagog w Damaszku, aby mógł uwięzić i przyprowadzić do Jerozolimy mężczyzn i kobiety, zwolenników tej drogi, jeśliby jakichś znalazł. (3) Gdy zbliżał się już w swojej podróży do Damaszku, olśniła go nagle światłość z nieba. (4) A gdy upadł na ziemię, usłyszał głos, który mówił: Szawle, Szawle, dlaczego Mnie prześladujesz? (5) Kto jesteś, Panie? - powiedział. A On: Ja jestem Jezus, którego ty prześladujesz.

i odpowiedz, głównie sobie, dlaczego Jezus mówi że Szaweł Go prześladuje?Przecież Jezus był już w tym czasie w niebie.Jak Szaweł mógł Go prześladować?


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 11 mar 2010, 21:16

Albertus pisze:[...]Jak Szaweł mógł Go prześladować?

Na pewno dlatego, że deptał kwiatki i bezczyścił hostię w tabernakulum! ;)

Pozdrawiam sympatycznie,
f. (moje dwa zardzewiałe grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 11 mar 2010, 21:23

fantomik:

Albertus napisał/a:
[...]Jak Szaweł mógł Go prześladować?

Na pewno dlatego, że deptał kwiatki i bezczyścił hostię w tabernakulum! ;)

Pozdrawiam sympatycznie,
f. (moje dwa zardzewiałe grosze)


Nie chodzi mi oczywiście o to dlaczego Szaweł prześladował ale dlaczego Jezus powiedział że to Jego prześladuje

:)


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 11 mar 2010, 21:33

Albertus pisze:[...]
Nie chodzi mi oczywiście o to dlaczego Szaweł prześladował ale dlaczego Jezus powiedział że to Jego prześladuje
:)

No przecież na to dopowiedziałem ;) Znaczy się zgodnie z tymi informacjami jakie udzieliliście w jednym z wątków (gdzie jest Chrystus czy jakoś tak; ktoś bronił argumentem, że wszędzie, a ktoś inny wskazywał, że w tabernaculum jako hostia). A przynajmniej starałem się ;)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 11 mar 2010, 21:44

Albertus napisał/a:
[...]
Nie chodzi mi oczywiście o to dlaczego Szaweł prześladował ale dlaczego Jezus powiedział że to Jego prześladuje
:)

No przecież na to dopowiedziałem ;) Znaczy się zgodnie z tymi informacjami jakie udzieliliście w jednym z wątków (gdzie jest Chrystus czy jakoś tak; ktoś bronił argumentem, że wszędzie, a ktoś inny wskazywał, że w tabernaculum jako hostia). A przynajmniej starałem się ;)



:O :wtf:

Nie bardzo rozumiem


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 11 mar 2010, 22:41

Albertus pisze:[...]Nie bardzo rozumiem

;) Broniąc waszej transsubstancjacji, niektórzy z was podawali jako argumenty (czy też zawadawali pytania mające zaciemnić obraz, sam wybierz ;)) że Bóg jest wszędzie. Stąd wynika, że jak podepczesz kwiatka to prześladujesz bezpośrednio Chyrystusa. Drugim stwierdzeniem było, że hostia w tabernakulum to jest Chrystus w pełni i cieleśnie. Więc znieważenie tej hostii to bezpośrednie prześladowanie Chrystusa. Dodając oba zaproponowałem, że może Saul podeptał kwiatki i znieważył hostię w tabernakulum ;)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Scott
Posty: 286
Rejestracja: 08 lip 2009, 12:42
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Scott » 11 mar 2010, 23:03

Pomimo że Bóg jest gdzieś obecny[ np. w swojej świątyni] to świątynia nie jest Bogiem. :)

Hostia z racji tego że całkowicie zmieniła się w Ciało Chrystusa jest Bogiem.

Już jasne? :)


www.mamre.pl

Soli Deo Honor Et Gloria

Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości