dekrety

Rzut oka na historię eklezjalną
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 29 gru 2009, 10:51

Rembov pisze:Gosiu, ja Cię nie pytam, czy to napisałaś. Ja Cię pytam, czy zbadałaś te nauki pod kątem, czy są one biblijne.


A to kamień mi z serca spadł. A już myślałam, że nie wiem, co piszę :-D . Św.tomek i KAAN wyjaśnili za mnie. Dzięki.
Pomyśl, Rembov, czy to nie jest o Tobie: "A jeśli nawet ewangelia nasza jest zasłonięta, zasłonięta jest dla tych, którzy giną. W których bóg świata tego zaślepił umysły niewierzących, aby im nie świeciło światło ewangelii o chwale Chrystusa, który jest obrazem Boga."
Dopuść taką myśl.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 29 gru 2009, 10:58

Małgorzata pisze:
Rembov pisze:Gosiu, ja Cię nie pytam, czy to napisałaś. Ja Cię pytam, czy zbadałaś te nauki pod kątem, czy są one biblijne.


A to kamień mi z serca spadł. A już myślałam, że nie wiem, co piszę :-D . Św.tomek i KAAN wyjaśnili za mnie. Dzięki.

Dzięki za potwierdzenie, żę jednak, tak samo jak oni, porównujesz nauczanie katolickie z nauczaniem protestanckim, a nie z Biblią. Jak bowiem pokazała klarcia, każda z wymienionych przeze mnie nauk, jest zapisana w Piśmie Świętym, natomiast nie ma ich w nauczaniu protestanckim.

Pomyśl, Rembov, czy to nie jest o Tobie: "A jeśli nawet ewangelia nasza jest zasłonięta, zasłonięta jest dla tych, którzy giną. W których bóg świata tego zaślepił umysły niewierzących, aby im nie świeciło światło ewangelii o chwale Chrystusa, który jest obrazem Boga."
Dopuść taką myśl.

Mam lepszy pomysł:
Sama przemyśl to zdanie, skoro twierdzisz, że np. nauczanie o namaszczaniu chorych olejem w imię Pana przez prezbiterów nie jest zapisane w Piśmie Świętym, podczas gdy ono znajduje się w Jak 5,14-15.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 29 gru 2009, 10:59

Rembov pisze:Przepiękny pokaz odrzucania tekstów Pisma Świętego i przyjmowania protestanckiego nauczania w ich miejsce.
Gratuluję.
Znowu próbujesz mieszać i uprawiać sofistykę :) , to nie działa Rembov. Nie umiesz udowodnić na podstawie Biblii że masz racje.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 29 gru 2009, 11:03

KAAN pisze:Nie umiesz udowodnić na podstawie Biblii że masz racje.

Zrobiła to klarcia, ale dla Ciebie wazniejsze jest nauczanie kaanskie, a nie biblijne.
Wystarczy popatrzeć na zestawienie tekstu o wierze i zbawieniu koniecznym do zbawienia wypowiedzianym przez Chrystusa, a twoimi słowami o konieczności wyłącznie wiary.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 29 gru 2009, 11:04

Rembov pisze:, a nie z Biblią. Jak bowiem pokazała klarcia, każda z wymienionych przeze mnie nauk, jest zapisana w Piśmie Świętym, natomiast nie ma ich w nauczaniu protestanckim.
Oczywisty fałsz, każda z wymienionych nauk (zresztą nie sprecyzowanych przez ciebie - przyjmuję katolickie zrozumienie twoich "pytań testowych") jest niezgodna z Biblia jest przeinaczona przez KR i dostosowana do wymyślonej ideologii.

Rembov pisze:Mam lepszy pomysł:
Sama przemyśl to zdanie, skoro twierdzisz, że np. nauczanie o namaszczaniu chorych olejem w imię Pana przez prezbiterów nie jest zapisane w Piśmie Świętym, podczas gdy ono znajduje się w Jak 5,14-15.
Tu nie chodzi o samo namaszczenie, Rembov, nie kręć kolejnej intrygi, ale o sakrament, który katolicy wykombinowali a którego w Biblii nie ma.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 29 gru 2009, 11:09

Rembov, akurat u mnie też namaszcza się olejem, ale nie ma to rangi takiej jak w KK (sakrament). A propos sakramentów, to właśnie one są niebiblijne. Teraz ja mogłabym napisać, że to Ty głosisz hasła rodem z Rzymu a nie z BIblii. Tylko czemu ta przepychanka ma służyć?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 29 gru 2009, 11:25

Małgorzata pisze:Rembov, akurat u mnie też namaszcza się olejem, ale nie ma to rangi takiej jak w KK (sakrament).

Tak? To dlaczego potępiłaś to nauczanie jako niebiblijne?

Przypominam, że ja nic o "sakramencie" nie pisałem.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 29 gru 2009, 11:37

KAAN pisze:Oczywisty fałsz, każda z wymienionych nauk (zresztą nie sprecyzowanych przez ciebie - przyjmuję katolickie zrozumienie twoich "pytań testowych") jest niezgodna z Biblia jest przeinaczona przez KR i dostosowana do wymyślonej ideologii.

Popatrzymy:

Rembov pisze:Namaszczenia chorych olejem przez prezbiterów w imię Pana.

Jk 5,14-15 pisze:Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów (org. πρεσβυτερους) Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone.


Rembov pisze:Odpuszczanie i zatrzymywanie grzechów.

J 20,22-23 pisze:Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: "Weźmijcie Ducha Świętego! 23 Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane".


Rembov pisze:Nauczanie, że spożywanie Ciała i Krwi Chrystusa jest konieczne do otrzymania życia wiecznego.

J 6,54 pisze:Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.


Rembov pisze:Nauczanie, że usprawiedliwienie jest z czynów, a nie samej wiary.

Jk 2,24 pisze:Widzicie, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia na podstawie uczynków, a nie samej tylko wiary.


Rembov pisze:Nauczanie, że wiara i chrzest są konieczne do zbawienia.

Mk 16,16 pisze:Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony.


Rembov pisze:Nauczanie, że można i trzeba czcić inne osoby poza Bogiem.

Wj 20,12 pisze:Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie.


Wszystko, jak widać powyżej, jest zapisane w Piśmie Świętym w sposób praktycznie dosłowny.

KAAN pisze:Tu nie chodzi o samo namaszczenie, Rembov, nie kręć kolejnej intrygi, ale o sakrament, który katolicy wykombinowali a którego w Biblii nie ma.

Bo według Ciebie uzdrowienie nie jest łaską od Boga i Bóg nie działa poprzez znak namaszczenia olejem przez prezbitera?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
klarcia
Posty: 362
Rejestracja: 03 cze 2009, 17:58
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Niemcy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: klarcia » 29 gru 2009, 18:11

św.tomek napisał:
tutaj jest podobnie: cztery słowa z Biblii, tom komentarzy z tradycji

Po pierwsze - cytowałam tylko Słowo Boże, bez komentarza.
Po drugie - czyż sama Biblia nie jest Tradycją? Bowiem była spisana dopiero po dlugim czasie - zarówno Stary, jak i Nowy Testament.

Jezus sam objaśnia na początku o czym mówi:

Odpowiedział im Jezus: Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie.
(Jn 6:35)

Jezus w wersach (J 6, 32-58) mówi wyraźnie o spożywaniu swego Ciała i Krwi*, właśnie to tak bardzo oburzyło Mu współczesnych.
Mamy też tam słowa - A spośród Jego uczniów, którzy to usłyszeli, wielu mówiło: "Trudna jest ta mowa. Któż jej może słuchać?
Odtąd wielu uczniów Jego się wycofało i już z Nim nie chodziło." (J 6, 60; 66)

Słowa te zostają uobecnione podczas Paschy, w Wieczerniku - "A gdy jedli, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał i dał im mówiąc: "Bierzcie, to jest Ciało moje". Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie dał im, i pili z niego wszyscy. I rzekł do nich: "To jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana." (Mk 14, 22-24)

***
I żeby było jasne - o tym powiedział mi Pan, nie ksiądz czy inny teolog.
Byłam wtedy wśród moich baptystów (etap poszukiwania), gdzie usłyszałam - pokaż nam, w którym miejscu Biblii jest napisane, że to co katolicy nazywają Ciałem Chrystusa, prawdziwie nim jest.
Wzięłam Biblię, usiadłam w kąciku, pomodliłam się o światło Ducha Swiętego i zaczęłam czytać. Po pewnym czasie, pokazałam pastorowi.

Czyli uważasz, że np. w Jn 3:16 Jezus nas wprowadza w błąd: Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.

bo nie wspomina ani o chrzcie, ani o eucharystii...

Popatrz na całość Biblii, nie tylko jeden fragment, poza tym w szerokiej perspektywie, nie literalnie.

Pozwolę sobie też zauważyć, że odrzucenie sakramentów, nastąpiło dość późno w protestantyzmie. Reformowani, chyba (teraz już nie pamiętam) odrzucili wszystkie, ale tradycyjni dwa z nich zachowali:
- Chrzest
- Komunię św


"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia"
(Flp 4,13).
Awatar użytkownika
klarcia
Posty: 362
Rejestracja: 03 cze 2009, 17:58
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Niemcy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: klarcia » 29 gru 2009, 18:26

KAAN napisał:
Oczywisty fałsz, każda z wymienionych nauk (zresztą nie sprecyzowanych przez ciebie - przyjmuję katolickie zrozumienie twoich "pytań testowych") jest niezgodna z Biblia jest przeinaczona przez KR i dostosowana do wymyślonej ideologii.

Ja poznawałam katolickie nauki, właśnie poprzez odniesienie do Pisma Swiętego. Religia ta w sposób logiczny i szeroki ujmuje Prawdę Objawienia.
Zauważyłam, iż w miarę wykształcania się nowych (chrześcijańskich) odłamów religijnych, coraz bardziej gubiono klejnoty Chrystusowego Kościoła.

ale o sakrament, który katolicy wykombinowali a którego w Biblii nie ma.

I właśnie to - na pewnym etapie - zaczęło mi wadzić w protestantyzmie.
Literalna interpretacja Biblii - brak głębi.

"Jest ponadto wiele innych rzeczy, których Jezus dokonał, a które, gdyby je szczegółowo opisać, to sądzę, że cały świat nie pomieściłby ksiąg, które by trzeba napisać." (J 21, 25)


"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia"

(Flp 4,13).
Awatar użytkownika
inside
Posty: 1070
Rejestracja: 27 paź 2008, 20:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: inside » 29 gru 2009, 19:21

Rembov pisze:Rembov napisał/a:
Nauczanie, że można i trzeba czcić inne osoby poza Bogiem.

Wj 20,12 napisał/a:
Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie.


Wszystko, jak widać powyżej, jest zapisane w Piśmie Świętym w sposób praktycznie dosłowny.

Czcisz matkę i ojca swego w taki sam sposób jak Boga?
Są oni na równi z Bogiem?

Czy usilnie próbujesz dopasować Biblijne cytaty do swoich teorii?

Takim sposobem ci, którzy uważają jaki to Bóg jest (wyłącznie) okrutny, zły itp. również znajdują w Biblii cytaty na poparcie swoich słów - głównie Stary Testament.
Kiedyś z takim jednym dyskutowałam, dopóki nie pojęłam, że to nie ma zupełnie żadnego sensu (dyskusja), i on za każdym razem na podstawie Biblii udowadniał mi że Bóg jest straszliwie okrutny, egoistyczny, zły, a przede wszystkim że jest mordercą.

Na podobnej zasadzie działasz, tyle że próbujesz udowodnić na podstawie Biblii katolickie sakramenty.


Rembov pisze:Rembov napisał/a:
Namaszczenia chorych olejem przez prezbiterów w imię Pana.

Jk 5,14-15 napisał/a:
Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów (org. πρεσβυτερους) Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone.

Kim byli kapłani w tamtych czasach?

Rembov pisze:Rembov napisał/a:
Odpuszczanie i zatrzymywanie grzechów.

J 20,22-23 napisał/a:
Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: "Weźmijcie Ducha Świętego! 23 Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane".

dotyczy każdego. A nie wybranych.

Rembov pisze:Rembov napisał/a:
Nauczanie, że spożywanie Ciała i Krwi Chrystusa jest konieczne do otrzymania życia wiecznego.

J 6,54 napisał/a:
Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.

Jezus jak trzymał chleb wypowiadając słowa "oto ciało moje" - stał się chlebem (zmienił się w 'magiczny' sposób w chleb trzymany w ręku)? czy może zamiast chleba trzymał kawałek swojego ciała? To chyba byłby już jakiś kanibalizm...
Czy tam nastąpiła jakaś taka przemiana/przeistoczenie?
Tak czy nie?



Rembov pisze:Rembov napisał/a:
Nauczanie, że usprawiedliwienie jest z czynów, a nie samej wiary.

Jk 2,24 napisał/a:
Widzicie, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia na podstawie uczynków, a nie samej tylko wiary.

Rembov pisze:Rembov napisał/a:
Nauczanie, że wiara i chrzest są konieczne do zbawienia.

Mk 16,16 napisał/a:
Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony.

"Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił. Jesteśmy bowiem Jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie dla dobrych czynów, które Bóg z góry przygotował, abyśmy je pełnili."
(List do Efezjan 2:8-10, Biblia Tysiąclecia)



Pewnie za chwilę katolik rzeknie: "Gadasz bzdury" by zaraz po nim protestant dodał: "To Ty gadasz bzdury", jeszcze jakiś ateista czy ktoś dopowie: "obaj bzdury gadacie, to ja mam rację".


Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ami » 29 gru 2009, 22:36

klarcia

Jezus w wersach (J 6, 32-58) mówi wyraźnie o spożywaniu swego Ciała i Krwi*, właśnie to tak bardzo oburzyło Mu współczesnych.
Mamy też tam słowa - A spośród Jego uczniów, którzy to usłyszeli, wielu mówiło: "Trudna jest ta mowa. Któż jej może słuchać?
Odtąd wielu uczniów Jego się wycofało i już z Nim nie chodziło." (J 6, 60; 66)

Słowa te zostają uobecnione podczas Paschy, w Wieczerniku - "A gdy jedli, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał i dał im mówiąc: "Bierzcie, to jest Ciało moje". Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie dał im, i pili z niego wszyscy. I rzekł do nich: "To jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana." (Mk 14, 22-24)

[center]KANIBALIZM JEST OBRZYDLIWOŚCIĄ DLA BOGA[/center]
Jeśli Chrystus w wersach (J 6, 32-58) mówi o spożywaniu swego Ciała i Krwi", to w Jan 6,63 wyjaśnia,że chodzi o Ducha,a nie o ciało i krew:

Duch ożywia.Ciało (i krew) nic nie pomaga.

Wiadomo,że spożywanie krwi jest zabronione w ST i NT.Pan jest Duchem i nie ma krwi,prawdziwi czciciele oddają cześć Bogu w duchu i prawdzie,a nie w ciele i w krwi.O prawdziwym pokarmie żywota wiecznego Chrystus mówił wcześniej:

Jan 6,27.Zabiegajcie nie o pokarm,który ginie,ale o pokarm,który trwa,o pokarm żywota wiecznego,który da wam Syn Boży...

Pokarmem żywota wiecznego nie jest ciało i krew Jezusa,ale woda żywa,Duch Święty,który z wolą Bożą powinien nas uświęcać tak jak pisze w NT.Eucharystia jako spożywanie ciała i krwi jest wzorowana na Misteriach Mitry i Ozyrysa.Ten kanibalizm ma początek w epoce kamienia łupanego i nadal jest stosowany w KK co jest obrzydliwością dla Boga.

2 Kor.5,16...a jeśli znaliśmy Chrystusa według ciała (i krwi),to już go takiego nie znamy.

Gdyby katolicy czytali NT,to by widzieli żywego Chrystusa obecnego w ich sercach i nie czcili martwego Eucharystycznego Jezusa ukrytego w Przenajświętszym Sakramencie,który jest papieskim wymysłem,aby wierni nie poznali prawdziwego Chrystusa,źródła wody żywej,Pana i Zbawiciela.


Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.
Awatar użytkownika
klarcia
Posty: 362
Rejestracja: 03 cze 2009, 17:58
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Niemcy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: klarcia » 29 gru 2009, 23:30

ami napisał/a:
Gdyby katolicy czytali NT,to by widzieli żywego Chrystusa obecnego w ich sercach i nie czcili martwego Eucharystycznego Jezusa ukrytego w Przenajświętszym Sakramencie,który jest papieskim wymysłem,aby wierni nie poznali prawdziwego Chrystusa,źródła wody żywej,Pana i Zbawiciela.


Jaki papież, w którym wieku?

Przy tym - nie bez powodu przecież wielu uczniów opuściło wtedy Jezusa. Byli to ci, którzy podobnie do Ciebie rozumowali.


"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia"

(Flp 4,13).
Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ami » 30 gru 2009, 08:36

Klarcia

Przy tym - nie bez powodu przecież wielu uczniów opuściło wtedy Jezusa. Byli to ci, którzy podobnie do Ciebie rozumowali.

Trudno mi jest zrozumieć dlaczego niektórzy uczniowie opuścili Chrystusa,jeśli on im wytłumaczył,że nie chodzi o spożywanie krwi i fizycznego ciała Jezusa,ale o Ducha Świętego,wodę żywą jako pokarm żywota wiecznego,o którym im już wcześniej mówił (Jan 6,27).Zapewne nie chcieli go słuchać,tak jak i Ty.Chrystus jako Pan wszystkich i Osobisty Zbawiciel każdego człowieka jest Duchem (2 Kor.3,17) ożywiającym (1 Kor.15,45),źródłem wody żywej wytryskującej ku żywotowi wiecznemu (Jan.4,14; 6,27; 7,37-38; Obj.21,6; 22,17).

Kiedy chodziłem do KK nie zdawałem sobie sprawy,że jestem przez niego oszukiwany uczestnicząc w bałwochwalczo pogańskim kulcie martwego Jezusa Eucharystycznego i Eucharystii,nieznanym i nie praktykowanym w czasach apostolskich. Ja opuściłem KK z jego Jezusem Eucharystycznym,dlatego,że KK opuścił Boga," źródło żywej wody".(Jer.2,13).

Jaki papież, w którym wieku?

Przeczytaj sobie od kiedy wprowadzono kult Jezusa Eucharystycznego,zastępując żywego Chrystusa,który jako Duch Chrystusowy "sam wszystko we wszystkich wypełnia"(Efez.1,23).To dzięki Jego obecności w nas (2 Kor.13,5: Jan 1,9)wszystko możemy,bo on nas umacnia i ożywia żywą wodą.Jeśli czerpiemy z Chrystusa jako źródła wody żywej,to nie powinniśmy uczestniczyć w pogańskim kulcie Jezusa Eucharystycznego związanym z kanibalistycznym spożywaniem krwi i ciała Jezusa,którego zabrania ST i NT.Zapewne jest Ci wiadomo od kiedy ten kult został wprowadzony w KK.


Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 30 gru 2009, 08:55

Rembov pisze:
KAAN pisze:Nie umiesz udowodnić na podstawie Biblii że masz racje.

Zrobiła to klarcia, .
Nie zrobiła, gdybyś studiował kontekst wszystkich cytowanych fragmentów Słowa, dostrzegłbyś to.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości